Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

benzin istasyonlarını neden her yerini yıkarlar ki :@

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st vs Sym gts 250 i evo
    benzin sanılanın aksine,buharlaşıp uçmaz,havadan yaklaşık 300 kat daha ağır olduğu için gözünüzle görmeseniz bile termal kameralarla yapılan incelemelerde benzin buharının motosiklet ve araçların alt bölgelerine kaçtığı tespit edilmiştir,yani buharlaşıp uçmuyor,dikkat ettiyseniz petrol istasyonlarında betonun aralarında küçük küçük çizgi şeklinde yarıklar vardır,en tehlikeli bölge bu yarıklar ve pompa adalarının çevresidir,benzin havadan ağır olduğu için bu yarıkların içinde yoğun bi şekilde birikir,istasyon görevlisi arkadaşların her gece yıkama yapması bu zararlı maddelerin azda olsa ortamdan uzaklaştırmak içindir,ayrıca yurt dışında yapılan bi araştırmada istasyonlarda çalışan arkadaşların normal insanlara göre daha çabuk sinirlendiği ve kanserojen hastalıklara yakalanma riskinin 10 kat daha fazla olduğu tespit edildi ve buna sebep olarak akaryakıt buharı gösterildi
    emrecenk ve mustbe bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Geçmiş olsun.
    İstasyonlarda mazot taşıranlarda olur dikkat edin.
    emrecenk bunu beğendi.

auditore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    geçmiş olsun ne yazık ki insanlar bi adım ötesini düşünemiyor. adam dükkan önünü yıkıyor zemini ıslatıyor motorcu için tehlike olduğunu düşünmesi lazım, geçenlerde paten kayarken pist dümdüz beton üstüne su dökülmüş toprak da gelmiş çamur olmuş farketmedim üstünden geçmemle beraber patenin aniden kayması bir oldu o an bidaha anladım durumun önemini
    emrecenk bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    usta sen yolda anormal gazlayarak gidrnlerden gibi geldin bana ama oyle bile olsan benzin ofislerinin mimari yapısında bir sıkıntı var o zemınler türkiyedeki her petrol ofisinin aynı kaymaya çok meyimli bir beton atıyorlar oysaki daha pütürlü betonlama yapsalar böyle birşey yaşanmıcak
    emrecenk bunu beğendi.

Motosikleti
    cafe racer 150 cc
    arkadaslar hoca sordum tırtıklı vs yapılıyormus bu betonlar ama her muhendislik fırmaları yapmıyormus ve paahlıya kacıyormus.bu yuzden kımse yanasmıyormus.ağır vasıtalar ıcın yapılması zorunlumuymus neymıs ama. yıkanması konusuna gelırsek işleri ne alsınlar ellerıne paspasları silsinler adaların etrafını.hortumu ac oldu tarla sularmıs gıbı sula.pompacılara gıcık gıdıyorum artık.insan bı gelır kaldırır. mal gibi bakıyor.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.
    emrecenk bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    e bu adamların orada araç yıkama yerleride var ki .hükümetin bir denetimi yok ki illa biri ölecek ondan sonra medyada konu olucak öyle akıllanılıcak
    emrecenk bunu beğendi.

Motosikleti
    cafe racer 150 cc
    ben benzinlik den çıkarken duştum.ya daha fazla hızla benzınlıge gırseydım ne olacaktı.aynı durum arabalar ıcın de gecerlı adam son anda yakıt almak ıstiyor en azından 40 50 ile benzinlige gırıyor sonuç ?
    motorcu48 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    depoyu doldur dedim motorun üzerindeyim gerizekalı pompacı doldu diyorum adam önüne bakmıyo fiyatı düz denk getircem diye uğraşıyo taşırdı bide bana hata buluyo sallasana motoru diye

Motosikleti
    cafe racer 150 cc
    araba mı salla diyor beyinsiz :@

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeş. Ben de hafta sonu benzin almak için istasyona girerken fark ettim. Aynen dediğin gibi her yeri yıkamışlar. Zaten zemin pürüzsüz, bir de ıslanınca buz gibi kayıyor. Zemini uzaktan görünce normalden daha fazla yavaşladım. Zaten acemilik var Pompaya yaklaşınca duracak kadar yavaşlayıp ayaklarla destekleyerek yanaştım. İş bitip de istasyondan çıkana kadar da ayaklarla destekleyerek çıktım. Kendilerince temizlik yapıyorlar ama motosiklet sürücüleri maalesef unutuluyor ya da yok sayılıyor. Zaten arabamla girdiğim istasyonun çalışanları güleryüzle "Hoşgeldiniz" derken, motosikletle girince suratları birden asılıveriyor.

motorsiklete verilen benzin daha mı ucuz o yüzden mi yüzlerini asıyorlar ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı emrecenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hoca sordum tırtıklı vs yapılıyormus bu betonlar ama her muhendislik fırmaları yapmıyormus ve paahlıya kacıyormus.bu yuzden kımse yanasmıyormus.ağır vasıtalar ıcın yapılması zorunlumuymus neymıs ama. yıkanması konusuna gelırsek işleri ne alsınlar ellerıne paspasları silsinler adaların etrafını.hortumu ac oldu tarla sularmıs gıbı sula.pompacılara gıcık gıdıyorum artık.insan bı gelır kaldırır. mal gibi bakıyor.
    hocam sen o düşme anındaki sinirle benzin e beton sövmek yerine pompacıya sövmüş olmayasın geçmiş olsun ayrıyeten

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    ''Motorcunun motorcudan başka dostu yoktur'' Motorcu atasözü

Arkadaşlar siz siz olun benzin istasyonlarında ekstra dikkatli olun yavaşça pompaya yaklaşın ani fren ve gazlamalardan kaçının.Her ne kadar o yerler yıkansada su yağ ile birleşince daha da kaygan bir zemin elde ediliyor aman dikkat...

Motosikleti
    Gsxr1000
    Alıntı emrecenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun gece motora benzin almaya gıttım 20 tl lık attırdım 4 lt bıle zor zar oldu pompadan akan damlaları saydım gıttım paramı odedım o sinirle kaskı taktım ılerledım yerlerı yıkamıslar gaza dokunmam la motorun arka tekerı bana selma veriyor yanımdan beni geçti gitti la hızım 10 15 dususum sankı 40 50 omzumun ustune cakıldım motorla yerde donuyoz samba çaça break dans ne varsa yaptık yer de allahdan kask vardı direksiyon da yamuldu olan sovdum dunden beri dusunuyorum ne gerek var sebebi neydı kı yıkamalarının zaten kuru halı sabun dan beter bide yıkıyorlar.(biraz trajıkomık ama olsun belkı aksam haberlere cıkarım )
    eski garajın yanindaki benzinlikten aldin deme. bende orda duştum er5 ile :D
    emrecenk bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    [QUOTE=mustbe;3321068]motorsiklete verilen benzin daha mı ucuz o yüzden mi yüzlerini asıyorlar ki[COLOR="Silver"] QUOTE]

Benzin daha ucuz değil de, arabayla yakıt alırken en az 200 TL ödüyorum, motosikletle en fazla 50-60 TL. Belki o yüzdendir.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    arkadaşlar nerelerden benzin alıyorsunuz? pompacılar size nasıl boyle davranabiliyor? ben shell ve opet harici benzin almıyorum,bana kötü davranacak olan pompacıya da fena pompalarım açık ve net. litresine 5 tl verip 12-13 litre benzin alıcam bide bana tafra yapacak? her gittiğimde 60-65 tl lik benzin alıyorum, apaçi şahinciler yada eski kasa mod. civic sahipleri gibi gidip 10-20 tl lik gaz almıyorum. sizde hakkınızı yedirtmeyin.. hee gidip 5 tl lik benzin alıyorsanız belki gözleri başları oynayabilir ama yinede izin vermeyin.

Bu arada çok efendi pompacı arkadaşlarımız var,çoğu gittiğim yerde sohbet ederiz.
    emrecenk bunu beğendi.

Motosikleti
    cafe racer 150 cc
    petrol ofisinden aldım ankara asfaltında turgutludan ızmıre gıderken ama bundan sonra adamına gore davrancam.bakcam artist ben de doldur 20 lıralık suratına bıle bakmıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı Thunderwolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski garajın yanindaki benzinlikten aldin deme. bende orda duştum er5 ile :D
    turgutludan ızmıre gıderken petrol ofisinden aldım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)