Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Yanlış Yere Takılırsa, Neler Olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Dün akşam saatlerinde Kavacık 'tan çıkıp çevreyoluna Güneşli istikatine ( Istoç ) doğru gidiyordum, motosiklete başladığımdan beri çevreyolunda bulunan motosikletliler daha çok dikkatimi çekmeye başladı ( daha öncede çekerdi fakat giyim kuşamlarına dikkat etmezdim sadece, kullanmadığım için ), seyir halinde giderken arka dikiz aynamdan motosikletli arkadaşı fark ettim bir baktım ki kaskı yanlış yere takmış ve dört şeritli yolun en solunda ki şeridi ortalamış gidiyor. Sinirlendim esasen yaptırabilseydim emniyet şeridine çektirip bir dizi nasihatler sıralayacaktım fakat hem zamanım olmadığından hemde arkadaş arkamdan önüme geçerek sağdan da üçüncü şeride ( en solun sağı ) geçerek bastı gitti.
    Bu arkadaş inşallah burada üyedir de buradan sesimi duyar da bu yazılanları da okurda aklı başına gelir, niceleri o kaskı kafasına takmadığı için gencecik yaşlarında hayatlarını kaybediyor, arkalarında sevenlerini bırakıyor. Eminim ki bu motosikleti süren arkadaşın kaskı full face kasktır ve hava biraz sıcak olduğu için takmak istememiştir ama altı üstü gideceği taş çatlasın 50km yol olsun, 25km de bir dur kaskı çıkart hava al yoluna devam et ama o kaskı koluna takmaktansa lütfen kafanıza takın. Hem size yazık, hemde sizi sevenlere yazık. Hayır Allah göstermesin, birde koluna takılan o kask es kaza kolu yorar ve dinlendirmek istediğinde elciğinden elini bir çekersen ve kayarsa kolundan kask birde lastiğin altına girerse neler olur.
    Ofisimizde çalışan sekreter kızın, arkadaşı ( o da bayan bir arkadaş ) erkek arkadaşının arkasında ( artçı olarak ) giderken kucağında ki mont kayıyor ve lastiğe dolanıyor. Bunun sonucunda kaza geçiriyorlar ve bayan arkadaşımız hayatını kaybediyor. Hiç olmayacak dediğini şeyler olabiliyor motosikletin üstünde. Lütfen dikkat edin ya, ben bu arkadaşın birde resimlerini çektim, tabii ki yüzünü ve plakasını buzladım, bu kadar deşifre etmeye gerek yok sadece görüp örnek olması adına resimleri de yayınlıyorum...

numan, ahmetersoz1 ve OokareenoO bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt09
    tek problem kask değil bence o ne biçim oturmak öyle
    numan, shooter1, dmRhn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Evet şimdi bende farkettim, arkadaş sanki ön grenajla farklı bir yakınlık içerisine girecek neredeyse Şimdi daha dikkatli baktım, bir ara da beni farketmiş resimleri çekerken dönüp bakıyor

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Bende selenin en ucuna oturuyorum. Gidonu daha rahat hareket ettirebiliyorum böylece. Ama önde depo olmadığı için dayatıcak yerim yok bu arkadaş gibi
    TurkishPower ve dmRhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Harika bir yorumlama

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    1- kaskı g.tüne taksa daha iyiymiş
    2- o selenin orasına oturulmaz, mazallah bi frende çocuğun olmayacak hale gelebilirsin
    3- kollar kartal gibi açılmaz, gerginlik ve kazaya hazırım pozisyonu resmen
    4- sırt dimdik, bu şekilde devam ederse bikaç seneye bel fıtığı olur, diski kayar, yamulur
    5- mont yok
    6- dizlik yok
    7- eldiven yok

sonra ben niye öldüm...
    shooter1 ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende selenin en ucuna oturuyorum. Gidonu daha rahat hareket ettirebiliyorum böylece. Ama önde depo olmadığı için dayatıcak yerim yok bu arkadaş gibi
    arkadasşın biraz daha geride oturup öne eğilmesi lazım dedikleri gibi o nasıl oturuş adam kaskın varlığından haberdar da değil zaten yağmur yağıoo hala kaskı takmıoo

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Konuyla alakasız ama, xanka ve dmRhn'ın yüzlerinin benzerliğini farketmiş olan tek kişi benmiyim?
    dmRhn bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dirseklik olayını yanlış yorumlamış
    dmRhn bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    özür adamın moralini niye bozuyonya oldumu şimdi (kalbi) kırılmıştır şimdi.

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Adam sadomazoşist galiba.Motoru boğar gibi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız ama, xanka ve dmRhn'ın yüzlerinin benzerliğini farketmiş olan tek kişi benmiyim?
    Ince ayrıntılara çok takılan birisi olmamak iyiymiş bunu yeni öğrendim Evet bende şimdi dikkat ettim de yalnız o biraz göz yanılgısı çünkü ikimizde aynı şekilde aynı yöne bakıyoruz, ki benim o kilomdan eser kalmadı O yüzden yüzüm şuanda çok daha ince Ama tebrikler harbiden dikkatli insanmışsın vesselam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- kaskı g.tüne taksa daha iyiymiş
    2- o selenin orasına oturulmaz, mazallah bi frende çocuğun olmayacak hale gelebilirsin
    3- kollar kartal gibi açılmaz, gerginlik ve kazaya hazırım pozisyonu resmen
    4- sırt dimdik, bu şekilde devam ederse bikaç seneye bel fıtığı olur, diski kayar, yamulur
    5- mont yok
    6- dizlik yok
    7- eldiven yok

sonra ben niye öldüm...
    Ben niye öldüm yok, ben niye öldüm yok!
    Böyle devam ederse öleceksin !
    Sonucu belli olan bir şeye üzülmenin anlamı yok !
    Sonra motosiklet bak çok tehlikeliymiş diyorlar, koca bir yalan. Bunun gibi insanlar motosikleti tehlikeli hale getiriyorlar...

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Yakınlardaki bi kafeye kız arkadaşıyla buluşmaya gidiyor muhtemelen..
    Saçlar bozulmasın diye geçirmiş koluna kaskı...
    Fakat şunun farkında değil,rüzgarın yapacağı fön etkisi,kaskın yapacağı basınç etkisinden daha fazla bozuyor saçları...

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasşın biraz daha geride oturup öne eğilmesi lazım dedikleri gibi o nasıl oturuş adam kaskın varlığından haberdar da değil zaten yağmur yağıoo hala kaskı takmıoo
    Yok orada yağmur yağmıyor, biraz cam kirli çamurlu yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakınlardaki bi kafeye kız arkadaşıyla buluşmaya gidiyor muhtemelen..
    Saçlar bozulmasın diye geçirmiş koluna kaskı...
    Fakat şunun farkında değil,rüzgarın yapacağı fön etkisi,kaskın yapacağı basınç etkisinden daha fazla bozuyor saçları...
    Açıkçası dediğin doğru fakat yakınlarda kafe bulmak zor o bölge de Kaldı ki dediğin gibi rüzgarın yapacağı fön daha bastırıcı olacaktır kasktan.
    Benim başıma gelmişti, bu motosikletimi almaya Bilecik 'e gitmiştik işte arkadaşla ruhsat işlemlerini halletmek için karakola gittim ( ortalama 5 dakikalık bir yoldu, bulunduğumuz noktadan ) motosikletten inip, karakol kapısında içeri girdik vs. ben bir ara lavaboya gittim kapıdan içeri girince aynadan kendime baktım ki saçlarımın ön kısmı bildiğin yelkenler fora gibi dimdik.
    Ya kaldı ki hayatımdan daha mı değerli arkadaş saçlarım ?
    Uğur arkadaşın dediği gibi adamda güvenliği içeren hiçbirşey yok üzerinde, bari kask olsaymış iyiymiş.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    [QUOTE=dmRhn;3318922]Ince ayrıntılara çok takılan birisi olmamak iyiymiş bunu yeni öğrendim Evet bende şimdi dikkat ettim de yalnız o biraz göz yanılgısı çünkü ikimizde aynı şekilde aynı yöne bakıyoruz, ki benim o kilomdan eser kalmadı O yüzden yüzüm şuanda çok daha ince Ama tebrikler harbiden dikkatli insanmışsın vesselam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

[QUOTE]

İkimizde 7 numaralı bakışı atmışız değiştirdim şimdi :D
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ince ayrıntılara çok takılan birisi olmamak iyiymiş bunu yeni öğrendim Evet bende şimdi dikkat ettim de yalnız o biraz göz yanılgısı çünkü ikimizde aynı şekilde aynı yöne bakıyoruz, ki benim o kilomdan eser kalmadı O yüzden yüzüm şuanda çok daha ince Ama tebrikler harbiden dikkatli insanmışsın vesselam
    İkimizde 7 numaralı bakışı atmışız değiştirdim şimdi :D
    Aynen öyle abi İkimizde aynı 7 numaralı bakışı yaptığımızdan sanırım Ama değiştirmişsin harbiden de hemen ha, zahmet etmeseydin ben değiştirirdim usta diyecem ama benimde başka resmim yok ki bilgisayarda
    xanka bunu beğendi.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

apophis2026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette51/cbf150/ınazuma
    Ölümle dans bu olsa gerek.

Konu dışı:

bu kadar büyük resmi hangi siteyle yüklüyorsunuz ? benimkiler posta pulu gibi kalıyor bunların yanında.hafta sonu bol fotolu geziyi yükleyemiyorum yardım ..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    oturuşa bak arkadaş :D gidip ense köküne bi tane yapıştırasım geldi !
    ugurcan88, kemboo ve xanka bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Bölelerini yolda görüp,uyarıncada,dikleniyorlar bide.Sanane trafik polisi misin ? İstediğim şekilde binerim gibi laflar ediyorlar..Kaskını takmayan birini uyarmıştım,karşılığı böle olmuştu..

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    tamamen, polis ceza yazmasın diye alınmış bir kask.
    Sürücünün her halinden belli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)