Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bayan CBR 250 kullanıcısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Merhabalar...

Babam motor sevdalısı ve birsürü motor değiştirdi şimdiye dek...Haliyle küçüklüğümden beri motor tepesindeyim ama hep artçı olarak Benim de hayalim çalışmaya başladığımda kendime motor almaktı.Geçen yıl iş hayatına atıldım ehliyetlerimi aldım filan...Şimdi sıra geldi motoraaa...

"SEN KIZSIN ALSANA Bİ TANE ARABA,MOTORU NAPICAKSIN GÜCÜN YETMEZ DÜŞERSİN" diyen o kadar kişi var ki çevremde ...Babam da dahil;İlk önce en azından cbf 150 alıp öyle başla yoksa kaza yapacağın kesn diyor...Kafayı yemek üzereyim...Hafta sonu da babamın motorunu aldım kullandım biraz.Honda-titan...Gücümün yetmediği zamanlar oldu gerçekten.Moralim bozuldu biraz.Ama düşüp biryerimi kırma ihtimalim olsa da motor almak istiyorum.Sanırım ben motora aşığım Hiçbirşey vazgeçiremiyor beni.Doğru mu yapıyorum bilmiyorum...
    turkish39, cesur509, ccc67 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

""""""" Babam da dahil;İlk önce en azından cbf 150 alıp öyle başla yoksa kaza yapacağın kesn diyor... """"""""

No comment ( Aslında var, büyüğünün sözünü dinle, kimseyi üzme. )

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bu konu patlar gider önden yerimi alayım
    eğer tecrübeniz az ise titanda bile zorlanma oluyorsa biraz alıştırma ve tecrübe ile yavaş yavaş cc yükseltirsin.ayrıca bayan motorcu candır...
    lifespeed, srknbdm, Kavel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    ybr cbf iyidir

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    selam.
    babanın altında titan gibi bir efsane var ve sen bunu değerlendirmiyorsun.öğren bununla,çok uysal motosiklettir.hata affeder,arıza nedir bilmez.yakıt var ile yok arası.yap o motosiklette bir 10bin km sonra geçersin cbr250 vs. her ne istiyorsan.önümüzde daha uzun bir hayat var.istediğini alırsın zaten sonra.bırakma o titanın yakasını.eyyorlamam bu kadar.
    Didem17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Bizim motoru değerlendirmek aklıma gelmedi değil tabii ki..Ama şöyle bir durum var bizimkisinde marş pedalı var.Elden değil...Bu da beni zorluyor ve zaten komik de oluyor O nedenle kendime yeni bir motor almalıyım

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Slm cbr harika bir motor ama acemilere gore degil granaj kismi cok pahali tecrube kazanmadan yanindan bile gecmeyin derim..

Motosikleti
    HONDA CBR125R REPSOL , KTM DUKE250 ABS
    Imkanın varsa cbr125 al. Hem kilo olarak cbf150 den çok çok daha hafif hem de gaz tepkisi vs ile sana dokunmaz. İlla yeni model almana gerek yok benimki 2007 model gayet memnunum
    Mustafa Sacit Güneren

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar...

Babam motor sevdalısı ve birsürü motor değiştirdi şimdiye dek...
    Sence baban sözü dinlenmesi gerekmeyecek bir baba mı?
    onun tavsiyeleri ile eminim o da sizde ailenizin diğer üyeleri de daha huzurlu olur.
    Aceleye gerek var mı? Biraz trafiğe yola ağırlığa yatırıp kaldırmaya alışsan küçük cc ile daha iyi değil mi?
    Sadık1453, Kavel, halilom ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Cbf150
    Yılların motorcusu babana güvenme sen,
    burdaki çoluk çocuğa güven,
    sana cevap vereceklerin birçoğu hiç motora binmemiş forum motorcusu olacak bunların farkında ol mesajları değerlendirirken...
    Didem17, srknbdm, halilom ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    paten yapmayı biliyorsan cbr kesinlikle bisikletçiysen ybr , benzesin ama olmasın görüntü var ses yok dersen cbf
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    al bir 250 cclik scooter bak keyfine
    by_001 bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı msgnrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Imkanın varsa cbr125 al. Hem kilo olarak cbf150 den çok çok daha hafif.........
    Tabi ya...
    Sıkı durun beyler iki motor arasında tamı tamına 4 (dört) kilogram fark var.
    137kg'yi kaldıran bünye mazallah 141kg ile başa çıkamaz. İşte arada bu derece muazzam bir fark var.

Yorum yapacaksak biraz daha destekli atalım bari.
    Tardigrat, onurordek ve oguz607 bunu beğendiler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kadınlar trafik konusunda pek iyi değil. çoğu insan itiraf edemese de bu böyle. öte yandan motosiklet kullanmanın fiziki kuvvet ile pek alakası yok. kadınlar için bisiklette bir farklılık oluyor, yoksa her türlü motosikleti kullanabilirsiniz. o güc yetmeme konusu tecrübesizliktendir. eğitim alın.
    Didem17 ve cennetkizi bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Bu konu cevap rekoru kırar bağyan..

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence baban sözü dinlenmesi gerekmeyecek bir baba mı?
    onun tavsiyeleri ile eminim o da sizde ailenizin diğer üyeleri de daha huzurlu olur.
    Aceleye gerek var mı? Biraz trafiğe yola ağırlığa yatırıp kaldırmaya alışsan küçük cc ile daha iyi değil mi?
    Acele etmiyorum tabii ki kaç yıl bekledim almak için...cc olarak da 250 değil de cbr 125 alsam işim daha mı kolay olacak diyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadınlar trafik konusunda pek iyi değil. çoğu insan itiraf edemese de bu böyle. öte yandan motosiklet kullanmanın fiziki kuvvet ile pek alakası yok. kadınlar için bisiklette bir farklılık oluyor, yoksa her türlü motosikleti kullanabilirsiniz. o güc yetmeme konusu tecrübesizliktendir. eğitim alın.
    Evet eğitim almayı düşünüyorum.Nereyi önerirsiniz

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Bu kadar hevesliyseniz bu işe mutlaka başlayacaksınız demektir. O zaman bunu planlı yapmakta fayda var. Öncelikle orta vadedeki nihai hedefiniz anladığım kadarıyla cbr 250 . Fakat bu alet sizin ilkmotorunuz olmamalı. Motora binen mutlaka düşer ve en çok düşme acemilik zamanlarında olur. Bu kadar para verip aldığınız motordan acemilik hatası ile düşerseniz olaydan soğursunuz, hem de ekonomik olarak maliyetli olur.

İlk motorunuz cc olarak daha düşük, daha hafif ve hata tolere eden,manevra kabiliyeti daha fazla, fiyatta ve elden çıkarırken sizi üzmeyecek bir makine olmalı. Bu da ybr 125 olur cbf 150 olur. Bu makineyle çekinmeden, korkmadan sürüş yaparsınız. Şu kadar km kullandıkan sonra değiştirin diye bir matematik hesaba girmiycen, siz zaten yüksek cc ye geçiş zamanınızın geldğini anlarsınız. Başlangıç eğitimi mutlak şart değil ama çok çok faydaeın görürsünüz.
    cennetkizi bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sukuterle başlananız en iyisi bence, vespa tarzı çok şirin sukuterler var, temel beceriyi kazanmak için bire bir
    halilom bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acele etmiyorum tabii ki kaç yıl bekledim almak için...cc olarak da 250 değil de cbr 125 alsam işim daha mı kolay olacak diyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Evet eğitim almayı düşünüyorum.Nereyi önerirsiniz
    Ben de çok tecrübeli değilim. Size akıl veremem. Sadece 14 yaşında kızım olduğundan belki öyle dedim size de. Baba sözü dinleyin derken kendi kızım için temennide bulunuyordum aslında.
    Size ancak kendi deneyimlerimi aktarabilirim.
    Ben GİS in eğitimine gittim. Faydasını gördüm. Şimdi de Honda nın 2. kademe eğitimi için boş yer bakıyorum. İlk fırsatta ona da gitmek istiyorum.
    Yıllarca scooter kullandım. Buna rağmen YBR ile başladım. vitese iyice alıştıktan sonra gittim 250 lik inazuma aldım.
    YBR ile başlamanın da çooook faydasını gördüm. Hafif olması gaz tepkimesinin rahat olması hep hatalarımı örttü.
    sadece frenleme meselesi de değil, yokuşta kalkış, panik fren çalışması, motoru ayağa indirme kaldırma, zincir yağlama, hepsine kolayca alıştım.
    vites küçültme ve hızlı vites geçişleri sırasında tüm hatalarımı hep affetti hiç yüzüme vurmadı YBR.
    satarken de bayi bile aldığım fiyata benden geri aldı. Hiç zarar da etmedim. (az km 2. el almıştım. Aynen gitti)
    Böyle bir alışma döneminin sizin için de faydalı olacağını düşünürseniz deneyin. 5-6 ay dediğin nedir hemen geçer. Hazır hissettiğinizde ne istiyorsanız gider alırsınız.
    Bugün inazumaya bindim ve sanki yıllardır biniyormuş gibi rahat ettim. Hatta YBR den daha rahat. (boyum 1.90 olunca)
    sizde istediğiniz zaman cc yükseltebilirsiniz.
    Sitede de çok tecrübeli arkadaşlar var. Onlara kulak verin bence. Ben hangisine, ne sordu isem sabırla cevap verdi hepsi. Acele etmeden tüm aklınızdakileri sorun. Forumdaki geçmiş konuları araştırın. Sizin aklınıza gelmeyen soruların sorulmuş ve cevaplanmış olduğunu göreceksiniz.
    Gerisi size kalmış
    Kazasız belasız sürüşler dilerim
    çağın, ceyceypad ve tr_select bunu beğendiler.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Boy kilo nedir? Bu konuda pigme değilsen çok sıkıntı olmaz yavaş yavaş alışır gidersin.
    halilom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler