Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Bayan CBR 250 kullanıcısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    80 Yorum...

Vay be .
    Lafım 80 yoruma değil. Tam tersine keşke herkes her başlıkta aktif olsa.

Fakaaaaat, başlık bu şekilde değilde, ''Erkek CBR 250 kullanıcısı'' olsa idi cevaplar 15 i geçmezdi.
    Cidden hormonlarımıza hakim olamıyoruz sanırım.

Kişisel yorumumum , sizin r1200 gs bile kullanabileceğiniz yönündedir. Tabiki şuan değil fakat ;
    Motoru kendinize değil kendinizi motora taşıtmayı öğrendiğiniz vakit gücünüzün çokta etkisi kalmaz. Bakın hiç kalmaz demiyorum.
    emRRe79, enesbingl ve ccc67 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _yasintopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250 r -Hyosung Gv 250
    Bence al ve bodozlama trafiğe at kendiniç öyle öğreniliyor. ben öyle öğrendim hayatımda kullandığım ilk motordu şu andaki gv 250. ağır ve geniş bir motor.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun normal sayılır pek sıkıntı çekmeceğini sanmam.
    600cc olursa böyle olabilir

Cbr 250'de alabilirsin ama bence 125 ile devam et ;)

http://www.youtube.com/watch?v=-AfClvhgkxg

125 alıcm ama commuter ile değil de supersportla da başlanabilir mi acaba..

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 alıcm ama commuter ile değil de supersportla da başlanabilir mi acaba..
    Baslanir tabii neden baslanmasin?

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu hayatta ''kendi düşen ağlamaz'' tabiri var. canın ne istiyorsa onu yap, kimseye da akıl danışma.

hangi motor dersen tamam, onu sor, danış ama motora başlasam mı, babam ne der, görümcem yadsır mı, etraftakiler ne der vs. boş laftır.

youtube'de oyle videolar var ki motorcu hatunlar motora binme konusunda burada yorum yapan pek çok kişiden daha iyi. Kurallara uyduktan sonra sıkıntı yaşamazsın apla. Al motorunu, keyfini sür. Koruma, ekipman vs. söylemeye gerek yok, zaten almışsındır.

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Her yeni doğan güne farklı kararlarımla uyandım...Hepinizin yorumlarına teşekkür ederim..Kararımı verdim.Her ikisi de motor ve ikisinden de düşme ihtimalim var.Boğulacaksam büyük denizde boğulmak isterim cbr 250 alıyorm.Bursa bayiini arayıp numaramı verdm 2014 modelleri geldiğinde beni arayacaklar ben de mutlu mesut gidicem cbr min yanına :D

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yeni doğan güne farklı kararlarımla uyandım...Hepinizin yorumlarına teşekkür ederim..Kararımı verdim.Her ikisi de motor ve ikisinden de düşme ihtimalim var.Boğulacaksam büyük denizde boğulmak isterim cbr 250 alıyorm.Bursa bayiini arayıp numaramı verdm 2014 modelleri geldiğinde beni arayacaklar ben de mutlu mesut gidicem cbr min yanına :D
    O zaman hayırlı olsun diyeyim tekrardan. İnşallah kısa sürede ulaşır motorunuz.
    Benim motorda çanakkale'de serviste hala. Haftaiçi garantiden parça değişecek. Motorsuzluk çok kötüymüş, hiç bu kadar ayrı kalmamıştım.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman hayırlı olsun diyeyim tekrardan. İnşallah kısa sürede ulaşır motorunuz.
    Benim motorda çanakkale'de serviste hala. Haftaiçi garantiden parça değişecek. Motorsuzluk çok kötüymüş, hiç bu kadar ayrı kalmamıştım.
    Mayıs haziran gibi geleceğini söylediler..Sen de inş en kısa sürede kavuşursun enxdesign

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Yazıyı parmaklarımdan aldın hocam

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    yanliz yakinda cbr300 cikiyor sekil olarak cbr250 den cok daha guzel. haziranda taylanda satisi baslayacak turkiyeye zannedersem eylul ekim arasi gelir. google dan bakabilirsin.
    Didem17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanliz yakinda cbr300 cikiyor sekil olarak cbr250 den cok daha guzel. haziranda taylanda satisi baslayacak turkiyeye zannedersem eylul ekim arasi gelir. google dan bakabilirsin.
    Çok güzel gerçekten de bana biraz fazla gelebilir o

Motosikleti
    Rks/Titanic200
    Bir bayan olarak yazıyorum, ailemde hiç kimse motosiklet kullanmıyor ve 23 yaşıma kadar da aklımdan bi kere olsun motosiklet kullanmayı geçirmedim. Bigün durup dururken bana bi istek geldi nerden geldi bilmiyorum ankarada motosikletçileri dolaşırken buldum kendimi ve motorun m sinden anlamam. Babamı da ikna edip koluma takmış ilk gördüğümüz motora atlıcak vaziyette geziyorduk.Derken honda fiyatları bütçemizi aşınca ve belki de bi iki kullanıp vazgeçerim hevesim geçer diye düşünüp RKS 200 almaya karar verdik, görüntüsüne baktık sadece başka hiç bişeye değil.1 yıldır kullanıyorum ve eğitimler sırasında 100-150 cc lik motorları ve scooter da kullandım, ve bence 250 cc likler çok da gözde büyütülcek kadar güçlü değil yeni başlayanlar için söylüyorum, zamanla alışılıyo, şuanki aklım olsa rks değil cbr 250 ya da inazuma almayı isterdim, sanırım seneye bu ikisinden birini alıcam.Şansın varsa yavaş yavaş büyüt motoru, korka korka binmektense rahat edebilceğin bişeyde alıştır kendini sonrası daha güvenli olur.
    OokareenoO ve Didem17 bunu beğendiler.

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı roadtodeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bayan olarak yazıyorum, ailemde hiç kimse motosiklet kullanmıyor ve 23 yaşıma kadar da aklımdan bi kere olsun motosiklet kullanmayı geçirmedim. Bigün durup dururken bana bi istek geldi nerden geldi bilmiyorum ankarada motosikletçileri dolaşırken buldum kendimi ve motorun m sinden anlamam. Babamı da ikna edip koluma takmış ilk gördüğümüz motora atlıcak vaziyette geziyorduk.Derken honda fiyatları bütçemizi aşınca ve belki de bi iki kullanıp vazgeçerim hevesim geçer diye düşünüp RKS 200 almaya karar verdik, görüntüsüne baktık sadece başka hiç bişeye değil.1 yıldır kullanıyorum ve eğitimler sırasında 100-150 cc lik motorları ve scooter da kullandım, ve bence 250 cc likler çok da gözde büyütülcek kadar güçlü değil yeni başlayanlar için söylüyorum, zamanla alışılıyo, şuanki aklım olsa rks değil cbr 250 ya da inazuma almayı isterdim, sanırım seneye bu ikisinden birini alıcam.Şansın varsa yavaş yavaş büyüt motoru, korka korka binmektense rahat edebilceğin bişeyde alıştır kendini sonrası daha güvenli olur.
    : tebrik ediyorum sizi , ne güzel bir heves gelmiş , ailedeki ilk ve tek motorcu olmak ne güzel bir duygudur Allah kaza bela göstermesin inşallah.

250 likler motor hacmi olarak büyük değil belki ama kalıp ve kilo olarak daha büyük. Insan üstüne oturunca tırsıyor bir. Benim 125im geldi iki gün önce aktif kullanmıyorum henüz garajda bekliyor , ekipmanlarım gelene kadarda orda kalacak. Ufacık tefecik bir motor olmasına karşın (ayaklarım yere tam basmıyor) park yerinden geri çekerken bir o aayak bir bu ayak şaklabanlık yapıyorum :D dün ayaklarımın arkası acıyordu ne olduğunu anlamadım, ??!!! Motorla bir tur daha atıyım dedim (garajda) oturunca acımın sebebinin motor olduğu ortaya çıktı!!!
    Demem o ki 250 likle başlanır mı başlanır , altından kalkar mısın evet, ama çok yorucu olacak ilk zamanlar sanki be!!! Erkeklerdeki kas gücü bizde yok ne yazık ki , hareket halinde sorun çıkmayacağından eminim ama park yerinde Yada( bir abinin dediği gibi) olduğu yerde döndürmek zorunda kalınca bütün yük bize binecek . Karar senin , hevesin varsa zaten bir şekilde başarırsın. Bir küçük daha kolay olur , ama 250 de olur ;) hayırlı olsun arkadaşım şimdiden , Allah kaza bela vermesin !
    Didem17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks/Titanic200
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    : tebrik ediyorum sizi , ne güzel bir heves gelmiş , ailedeki ilk ve tek motorcu olmak ne güzel bir duygudur Allah kaza bela göstermesin inşallah.

250 likler motor hacmi olarak büyük değil belki ama kalıp ve kilo olarak daha büyük. Insan üstüne oturunca tırsıyor bir. Benim 125im geldi iki gün önce aktif kullanmıyorum henüz garajda bekliyor , ekipmanlarım gelene kadarda orda kalacak. Ufacık tefecik bir motor olmasına karşın (ayaklarım yere tam basmıyor) park yerinden geri çekerken bir o aayak bir bu ayak şaklabanlık yapıyorum :D dün ayaklarımın arkası acıyordu ne olduğunu anlamadım, ??!!! Motorla bir tur daha atıyım dedim (garajda) oturunca acımın sebebinin motor olduğu ortaya çıktı!!!
    Demem o ki 250 likle başlanır mı başlanır , altından kalkar mısın evet, ama çok yorucu olacak ilk zamanlar sanki be!!! Erkeklerdeki kas gücü bizde yok ne yazık ki , hareket halinde sorun çıkmayacağından eminim ama park yerinde Yada( bir abinin dediği gibi) olduğu yerde döndürmek zorunda kalınca bütün yük bize binecek . Karar senin , hevesin varsa zaten bir şekilde başarırsın. Bir küçük daha kolay olur , ama 250 de olur ;) hayırlı olsun arkadaşım şimdiden , Allah kaza bela vermesin !
    teşekkür ederim öncelikle, siz söyleyince benim motorla cbr250 arasındaki kilo farkına baktım bi 25 kilo kadar fark var, bu da ilk defa başlıcak biri için az sayılmaz tabi ki doğru söylüyorsunuz. Daha bu sabah uyuyamayıp sabah 6 da kalkıp motora bindim ve çok saçma bişekilde duran motoru düşürdüm, bişeyi kontrol ederken motorun sağından ön frene basmak istedim sen git sol tarafa düş haklı olarak, sağ taraftan yapmamak gerekiyo hiç bişeyi dalgınlık işte. Motor da 135 kilo gidondan tutup kaldırdım daha ağır olsa biraz zorlanırdım kaldırırken heralde.Bi de benim ayağım tam basıyo yere durunca çok büyük bi artısı var bu durumun tabiki, rahat bişekilde sürükleyebiliyorum da gerekince. RKS 200 benim başlangıç motorum olarak gayet iyi aslında hem oturma pozisyonu iyi hem başına bişey gelse çok üzülmem hem de şehir içinde yetiyo bana, tek sevmediğim yanı motor hararet yapınca zırt pırt stop ediyo kaskın içinden sesini de duyamıyorum bi bakmışım stop etmiş. Didem hanım da kararını vermiş zaten Allah hepimize kazasız belasın sürüşler versin aman dikkatli olalım, kaskın içinde şarkı türkü bağıra bağıra keyifle sürelim.
    OokareenoO ve Didem17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 650F
    Sakin sadece gidondan kaldirmayin belinizi yada baska bir yerinizi sakatlarsiniz. Yatan motoru kaldirma teknigi var. Motorun yatan tarafindan baldirinizi yanlamasina motora paralel olarak sokun yani vucudunuz karsiya bakiyor baldirinizin yan kismi motora degiyor sonra gidonuda tutarak (on fren SIKILI) vucudunuzla oteki ayanizdan guc alip bu gucu motora yapisik olan baldiriniza vererek ittirin. Daha kolay kaltigini goreceksiniz bu Honda guvenli surusde dusen motoru kaldirma tekniklerinden biridir. Motor ne kadar agir olursa olsun kolayca kaldirabilirsiniz.

teşekkür ederim öncelikle, siz söyleyince benim motorla cbr250 arasındaki kilo farkına baktım bi 25 kilo kadar fark var, bu da ilk defa başlıcak biri için az sayılmaz tabi ki doğru söylüyorsunuz. Daha bu sabah uyuyamayıp sabah 6 da kalkıp motora bindim ve çok saçma bişekilde duran motoru düşürdüm, bişeyi kontrol ederken motorun sağından ön frene basmak istedim sen git sol tarafa düş haklı olarak, sağ taraftan yapmamak gerekiyo hiç bişeyi dalgınlık işte. Motor da 135 kilo gidondan tutup kaldırdım daha ağır olsa biraz zorlanırdım kaldırırken heralde.Bi de benim ayağım tam basıyo yere durunca çok büyük bi artısı var bu durumun tabiki, rahat bişekilde sürükleyebiliyorum da gerekince. RKS 200 benim başlangıç motorum olarak gayet iyi aslında hem oturma pozisyonu iyi hem başına bişey gelse çok üzülmem hem de şehir içinde yetiyo bana, tek sevmediğim yanı motor hararet yapınca zırt pırt stop ediyo kaskın içinden sesini de duyamıyorum bi bakmışım stop etmiş. Didem hanım da kararını vermiş zaten Allah hepimize kazasız belasın sürüşler versin aman dikkatli olalım, kaskın içinde şarkı türkü bağıra bağıra keyifle sürelim.
    Didem17 bunu beğendi.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Santo74 çok haklı hatta eğitimde birisi o şekilde kaldırdığı için omzu çıkmış. Değişik teknikler var onlar ile kaldırmalısınız.

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Cbr 250 kesinlikle 13.000 lirayi hakeden motor degil. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Ninja 250 tavsiye ederim size. Kaliteyi surekli asagilara cekip fiyati yukari tirmandiran hondadan tiksinmeye basladim.

Motosikleti
    CBR 650F
    Bayanlarin erkeklerden asagi bir tarafi yok. Bayan olarak moto3'de yarisan var. http://www.motogp.com/en/riders/Ana+Carrasco

Hala bu devirde kafasinda bayanlarin erkeklerin yaptigi seyleri yapamayacagina inanan insanlar varya cok sasiyorum. Bir kisim insan cevap veriyor diye abazanlikla suclamanda komik.
    erkanzdemir bunu beğendi.

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun normal sayılır pek sıkıntı çekmeceğini sanmam.
    600cc olursa böyle olabilir

Cbr 250'de alabilirsin ama bence 125 ile devam et ;)

http://www.youtube.com/watch?v=-AfClvhgkxg
    Arkadaşın paylaştığı videodaki gibi duruyorum motorun üstünde , dediğiniz gibi o arada ki 20 30 kilo farkla bu ablanın durumuna düşmek istemedim trafikte açıkcası :D ayaklarınızın değmesi gerçekten büyük avantaj. Boyunuz mu uzun yoksa motorun selesi mi düşük? Iyi bir tercih yapmışsınız bence, ilk motor ilk tecrübe önemli motoru kavramak açısından . Zamanla büyütürüm diye düşünüyorum bende , acele etmedim.
    Ilk göz ağrısı ne olsa seviliyor birde:D

Geçmiş olsun, olur arada öyle şeyler hararet yapması normal mi ? Yolda daha sonra sizi sıkıntıya sokmasın? Aman dikkatli olun.!!
    Arkadaşların dediği gibi kaldırma yöntemlerini de araştırın kendinize zarar vermeyin sakın.
    Değiştirdiğinizde motorunuzu yorumlarınızı aktarırsanız bizde faydalanırız;)
    Âmin kimseye kaza bela göstermesin Allahım.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    foruma kendı dusuncem olarak faydalı enaz 3-4 konu açmışımdır. 2 sayfa bile yorum gelmememişti burası bayram yerine dönmüş be
    rogget ve xanka bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler