Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Harley-Davidson ile başlamak (?)

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle herkese merhaba. Ben Batu, 15 yasindayim. Tanisma konusu acmadigim icin ozur dilerim, yaklasik 2 senedir forumu takip ediyorum fakat son zamanlara kadar uyelik alma ihtiyaci hissetmedim.

Kendimi tanittigimi varsayarak konuyu acma nedenime gelmek istiyorum. 2 sene sonra gereksinimleri (ehliyet,korumaliklar vesaire) karsiladiktan sonra bir motosiklet sahibi olmayi dusunuyorum. Forumda daha oneki konulara baktim, herkes dusuk cc motosikletler ile baslanmasini oneriyor, ben de sizlerin, buyuklerimin sozlerini dinleyerek dusuk cc bir motosiklet ile baslamak istiyorum. Fakat hayallerimin motoru Harley Davidson. Arastirdim biraz fakat dusuk ccli bir HD goremedim. Chopperlar zaten agir motorlar, 600cc bir HD ile baslamam buyuk bir sorun olur mu? Veyahut daha dusuk cc bir HD var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500lük ama türkiye ye gelmiyor galiba, belki sen 18 yaşına gelene kadar getirirler. ama 1 yıl kadar 250cc altı motosiklet kullanmak, tecrübenin yanında, motosiklet tercihlerini de değiştirebilir. sonra "meğer hayallerimin motoru bu değilmiş" demeyin

Cevabiniz icin tesekkurler, sanirin 500cclik bir HD ilr baslamak bile (geldigini varsayarak) tehlikeli bir is olur. Racing motorlari falan cidden sevmiyorum. Bu sartlar altinda neler onerebilirsiniz?

sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim. bu eğitimlerden sonra illede hd derseniz 500lük hd uygun olur. 500lüğün teknikverileri bilmiyorum ama hd pek performanslı motosiklet üretmiyor. o yüzden çok sorun olacağını sanmıyorum. eğitim şart.

işte 500lükhd patpat'ı

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    harleyin şuandaki en düşük cc li motoru 883 cc sanıyorum 500 cclik street motorları gelecek onlarda cruiser değil zaten..

bence sen en azından 1 sene 15-20 bin km 250 cc motorla gez olayı kavra ondan sonra geçersin harleye büyük cc motorlar hata affetmez güzelim harley yerlerde sürünmesin sonra

bu arada ilk aşamada 750lik olanı gelecekmiş. o da vergi diliminin üzerine çıkıyor ne yazık ki.

Hepinize tesekkurler, zaten direkt HD ile baslamak beni de dusunduren bir olaydi sizlerin cevabiyla emin oldim diyebilirim. Peki 250cc chopperlar icinde uzmeyecek ya da az uzecek bir tavsiyeniz var mi?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk sürüş ve harleye hakim olmak imkansız gibi bir şey trafik dediğin olayda herşey farklı

sıfır olacaksa tek seçenek gv250. o da pek chopper değil. daelimin motoru var ama onu tavsiye etmem. başlamak için hd düşündüğünden ekonomi yeterli olarak düşünüp çinli tavsiye etmiyorum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Henüz super quinque iken
    Türkiye sartlarinda motosiklet kullanmak yasak.
    Fakat septendecim oldugunda ehliyet alip istedigin motosikleti kullanabilirsin.
    Cruiser tipi motosikletler septendecim yaslarinda pek mantikli bir tercih olmaz.
    Daha rahat ve stabil motosikletlere yönelmeni öneririm.
    Küçük bir naked al ve viginti olana kadar kullan.
    Sonra ne alacagini zaten biliyor olacaksin.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    KUBA SUPERLIGHT 200 çok tercıh edılen motor goruntusu vs.de fiyata göre guzel. Onla uygun egıtımı alarak başlayabılırsın

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz super quinque iken
    Türkiye sartlarinda motosiklet kullanmak yasak.
    Fakat septendecim oldugunda ehliyet alip istedigin motosikleti kullanabilirsin.
    Cruiser tipi motosikletler septendecim yaslarinda pek mantikli bir tercih olmaz.
    Daha rahat ve stabil motosikletlere yönelmeni öneririm.
    Küçük bir naked al ve viginti olana kadar kullan.
    Sonra ne alacagini zaten biliyor olacaksin.
    quinquaginta olmuş üyemizi dinlemeni öneririm
    COQ bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Quin ney olmuşmuş dinleyelim

Altın enbiseli adamda duyduğum bir istatistiğe göre Türkiye Cumhuriyeti kayıtlarında Harley Davidson kullanıcısı olupta ölen hiçkimse olmamış,

risk "0" yani, al yardır bence

Şşşş şaka aa, o yaşlar babadan araba kaçırma yaşları ciddiye falan alırsın sakınnn

Herkese ayri ayri tesekkur ediyorum. Mobilde oldugumdan dolayi alinti yaparak cevap yazmak sikinti oluyor, affola. Onerileriniz dogrultusunda vazgectim bu chopper isiden (ilk motor olarak) evet dusunelerim de cabuk degisiyor farkindayim. ERGENIM SEPTENDECIM OLMAK ISTIYORUM.
    Suan sakinim, CBR 125r'a binip gidecegim sonunda galiba.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Quin ney olmuşmuş dinleyelim

Altın enbiseli adamda duyduğum bir istatistiğe göre Türkiye Cumhuriyeti kayıtlarında Harley Davidson kullanıcısı olupta ölen hiçkimse olmamış,

risk "0" yani, al yardır bence

Şşşş şaka aa, o yaşlar babadan araba kaçırma yaşları ciddiye falan alırsın sakınnn
    harley davidson satın almak aslında bir motosikletten çok bir hayat tarzı satın almak gibi oluyor çoğu zaman. insanlar o kültüre özeniyor. (bende ) harley sahipleride hevesini bu yüzden çok çabuk alıyor. bu yüzden harleyde 2. elde çok acayip fiyat kaybedişleri olabiliyor. ben bazen şaşırıyorum, yepisyeni motorlar sıfırının 5000 10000 altına satılıyor. işin ilginci 50000 100000km civarı harleylerinde fiyatları bunlardan çok aşağıda değil harleyi ikinci el almak lazım.
    ya durum böyle ya da hd tarafında da acayip km oynamaları oluyor.
    (güneşi arkalarına alıp, doğuya doğru seyreden iron butt harleycileri tenzih ederim )

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    cbr 125 yerıne daha dusuk bı motosıkletle başlıyabılırsınkı yaşın daha kucuk. cbr 125 cc olmasına ragmen ss bir motordur.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    maddi durumun iyiyse ilk eğitim alarak başla.eğitimden sonra 250 cc V motor gv250,virago 250,dragstar 250 bak işte..harley 250 cc için çalışmalara başladı bu arada.onada yetişebilirsin.büyük ihtimal türkiyeyede gelicek.orta doğu için çıkarıyolar çünkü

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    17 yaşımdayım . ehliyetimi alır almaz 150 cc bir cruiser aldım . bu yaz chopper a dönüştürücem .
    Milletin dediklerine bakma harley seviyorsan , harleyli değil ama chopper la başlamanı öneririm .

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    quinquaginta olmuş üyemizi dinlemeni öneririm
    Oha lem o kadar da yasli degilim.
    Andrapoz yaptin bizi yahu!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha lem o kadar da yasli degilim.
    Andrapoz yaptin bizi yahu!!
    valla profil resmine bakarak öyle dedim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)