Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Fahiş trafik sigortaları!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Motorlara uyguladıkları fahiş trafik sigortası bedellerini "motorlar çok kaza yapıyor " diye savunan sigorta acentelerine cevap: TÜİK verilerine göre trafikteki otomobillerin %13'ü kazaya karışırken, trafikteki motorların sadece %2'si kaza yapmakta. (Not: 2007den sonraki veriler maddi hasarlı kazaları kapsamadığından 2007'ye kadar olan veriler göz önüne alınmıştır.)

Ayrıca motorun çarpınca verebileceği hasar otomobile göre çok daha az. Bu duruma itiraz edelim hep beraber başbakanlığa yazı yazalım.

2500 liralık motora 250 lira trafik sigortası ödedim, o da kampanyadan faydalanmama ragmen. Gecen hafta gelsen 400 liraydı dedi adam. Geçen hafta Activa'ya yaptığı 400 TL sigortayı da gösterdi. Benim senelik benzin tüketimim 250 TL değil. Eskiden sigorta şimdinin 70-80 lirası gibi fiyatlardı. Yazık günah!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hep diyorum bir mantık hatası var ve bunu farketmek kimsenin işine gelmiyor.
    Hem motosikletlerin karıştığı kaza oranları daha düşük hemde bu sigorta karşı tarafın hasarını karşılıyor ve bir motosiklet bir araca ne kadar zarar verebilir. ( normal şartlarda) Motosiklet tarafından aır hasar almış araç sayısı bir elin parmağını geçmez yıllık olarak.

Netekim adamlar geçiricez arkadaş modundalar . Ne dersen de geçiriyorlar.
    Bu işe ciddi bir çözüm nasıl bulunucak merak ediyorum.
    Adam paraszlıktan 100 tl ye kask alıyor 500 tl sigorta parası istiyorlar.
    Bu gidiş le olacak şey şudur. Ucuz motoru olanlar sigorta yaptırmaktan kaçıcak mecburiyet doğmadıkça da yaptırmayacak .

İşin daha bk tarafıda şuki , bu konuda sadece sigorta yaptırırken rahatsızlık veriyor , 3 gün sonra kimsenin umrunda olmuyor. Belki bir şey yapılıcak olsa sen ben bile kılımızı kıpırdatmaya üşeneceğiz. Nasıl olsa yaptırdık 1 sene daha derdimiz yok ozamana kadarda kim öle kim kala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Şunuda eklim bu konu bile ilgi görmeyecek . Halbuki adım CEREN aranıza yeni katıldım diye konu aç bak nasıl yıkıyorlar o konuyu.
    overrider, ExTReMa ve atreyu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Ben yaptıralı 1 hafta oldu, 358 gün sonra aynı kazığı tekrar yiyeceğim için unutamıyorum. Dediğin gibi adam kaska 100 lira veremiyo ama mecburi trafik sigortasına bunun 5 mislini ödemek zorunda.

Ucuz motoru olan yaptırmayacak kısmı tamamen yanlış çünkü yaptırmamanın bedeli çok ağır.

Aşağıdaki yazı Hürrüyet gazetesinden :

TRAFİK SİGORTASINA NE GEREK VAR?
    Ölümlü kaza olduğundan, sigorta da olmadığından devreye Güvence Hesabı girer ve ölenin yakınlarına tazminat öder... Sonra da sizden, ödediği tüm tazminatı ister... Ödemezsiniz haciz yoluyla alır... Ki, bugün için trafik sigortasının sakatlık ve ölüm teminatı limitleri; kişi başına 250 bin lira, kaza başına da 1 milyon 250 bin lira. Yani... Eğer trafik kazasında bir veya birkaç kişinin ölümüne neden olursanız... Sigortanız da yoksa... Güvence hesabı da bu kaza nedeniyle 400 bin lira tazminat öderse... Sizden bu 400 bin lirayı alır ve siz de bu parayı ödemek zorunda kalırsınız. Bu işin şakası yok.
    Bu satırları okuyunca, aklınızdan, ‘kaza yaparsam da bir şekilde taraflarla anlaşırım’ diye geçirebilirsiniz. Geçirmeyin... Belki maddi hasarlı kazada anlaşabilirsiniz ama ölümlü ve yaralamalı kazalarda sigorta yoksa her şart altında Güvence Hesabı devreye girer.
    Nitekim, Güvence Hesabı, sadece 2012 yılında, sigortasız araçların neden olduğu ölüm ya da sakatlık gibi bedeni zararlar için 34 milyon lira ödemiş ve bunun 2 milyon 500 bin lirasını da araç sahiplerinden geri almış... Kalan 31 milyonu için de dava açmış ve halen davalar sürüyor. Şunu da belirteyim... Trafikte sigortasız araç kullanmak kanuna aykırı olduğu için açılan davalar her şart altında Güvence Hesabı lehine sonuçlanıyor.
    İşte, trafik sigortasının işlevi bu... Araçların, trafikte, üçüncü kişilere verecekleri bedeni zararları teminat altına almak. Zorunlu olmasının nedeni de bu. Kasko ise, sadece ve sadece kişilerin kendi araçlarına gelebilecek zararı teminat altına alıyor. Yani... Trafik sigortası cana gelecek zararlar için, kasko ise mala gelecek zararlar için yapılıyor. Dolayısıyla iki sigortanın da birbiri ile uzaktan yakında ilgisi yok.
    reak41 ve dental_land bunu beğendiler.

irfan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    türkiyede herşey tersine işliyor zaten milleti motorsiklete özendireceklerine motorsiklete binmeyin diyorlar 2000-3000 liralık motorsiklete 250 tl sigorta parasını kim vermek isterki çok saçma bence motorun değerine gücüne göre alınmalı trafiği rahatlatmak için motorsiklete özendirmeleri lazım milleti ama bizim devlet tersini yapıyor yok vergi yok sigorta yok muayene yok köprü parası bunları hesaplarsak 2 yılda ucuz bir motorun değeri kadar masraf etmiş oluruz o yüzden çoğu sigortasız biniyor motorlara

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ben daha dün yaptırdım, motoru yeni aldım 79 plakaydı 231 tl tuttu, plakayı 06 yapınca 118 tl ye düştü ergo sigartdan yaptırdım.
    Anadolu sigorta 400 tl istedi, başka bir firma adını hatırlayamadım şimdi 360 tl istedi. İyi bi araştırın bence.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Yanlış hatırlamıyorsam ya geçen sene ya ondan önceki sene çıkartılan sigortacılık yasası nedeniyle fiyatların serbest bırakılması sebebiyle son 1-2 senedir bu fiyatlar bu kadar fahiş.
    Ha birde şöyle bir olay duydum maddi hasarlı kazalarda sürücülerin doldurmuş oldukları kaza raporlarında 1 tane alkollü kaza olmamış yani sürücüler işlerine geldiği gibi tutanak tuttuklarından böyleymiş.

2012 de 63 TL 2013'de 144 tl 2014 içinse en uygun 136 tl fiyat aldım biraz daha araştırıcam ama fiyatlar çok uçuk...

Hani neyse nede vatandaş olarak her yönden soyulmamız canıma tak etmeye başladı.Devlet soyar vergi adı altında esnaf soyar patron soyar o soyar bu soyar.Canım ülkemde sıradan vatandaş = yolunacak kaz maalesef durum böyle.Kafalar değişmedikçe bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı bitmedikçe biz daha çok yolunmaya devam ederiz...

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ilk motorumu aldığımda kışa denk geldiği için kullanmadım yaza kadar depoya çektim, aradan 5 6 aydan fazla zaman geçti sigorta yapayım da trafikte sıkıntı olmasın dedim demez olaydım... 494 tl çıkardı en ucuzu oha lan demeye kalmadı meğersem sigorta yaptırmadığım her ay bana zam giriyormuşda haberim yokmuş.. venhasıl verdik 494 tl yi,ertesi yıl aynı motora yanlış olmasın 100 küsür bi fiyat çektiler sana tavsiyem geciktirme,aylar geçtikçe kazık daha da büyüyor dostum benden söylemesi

Motosikleti
    mondial 150hs
    iyi güzel yazmışsında 2000tl değeri olan motora 250 tl sigorta parası sence ne kadar mantıklı halbuki 250 yerine 100 tl olsa kimse itiraz bile etmez herkes yaptırır ama bu şekil kimse yaptırmak istemez gerçekten çok kazık sigortacılarda mecburi olduğunu bildikleri için milleti kazıklıyorlar

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Levent. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha dün yaptırdım, motoru yeni aldım 79 plakaydı 231 tl tuttu, plakayı 06 yapınca 118 tl ye düştü ergo sigartdan yaptırdım.
    Anadolu sigorta 400 tl istedi, başka bir firma adını hatırlayamadım şimdi 360 tl istedi. İyi bi araştırın bence.
    Dostum Ergo'da şu an kampanya var. Yoğun bir araştırma sonucu gittim. Verilen rakamlar 350-500 arasındaydı. Ben Ergo'ya niye fiyatlar böyle diye sorunca motorların çok kaza yaptığını söyledi ve "daha ucuza bulursan yaptır getir bu sigortayı iptal edicem paranı geri vericem" dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk motorumu aldığımda kışa denk geldiği için kullanmadım yaza kadar depoya çektim, aradan 5 6 aydan fazla zaman geçti sigorta yapayım da trafikte sıkıntı olmasın dedim demez olaydım... 494 tl çıkardı en ucuzu oha lan demeye kalmadı meğersem sigorta yaptırmadığım her ay bana zam giriyormuşda haberim yokmuş.. venhasıl verdik 494 tl yi,ertesi yıl aynı motora yanlış olmasın 100 küsür bi fiyat çektiler sana tavsiyem geciktirme,aylar geçtikçe kazık daha da büyüyor dostum benden söylemesi
    Muayenede böyle olduğunu biliyordum ama sigortayı senden öğrendim dostum. Araç yatıyor diye yaptırmamazlık etmeyelim, ne sigorta ne de muayene ihmal etmeyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam ya geçen sene ya ondan önceki sene çıkartılan sigortacılık yasası nedeniyle fiyatların serbest bırakılması sebebiyle son 1-2 senedir bu fiyatlar bu kadar fahiş.
    Ha birde şöyle bir olay duydum maddi hasarlı kazalarda sürücülerin doldurmuş oldukları kaza raporlarında 1 tane alkollü kaza olmamış yani sürücüler işlerine geldiği gibi tutanak tuttuklarından böyleymiş.

2012 de 63 TL 2013'de 144 tl 2014 içinse en uygun 136 tl fiyat aldım biraz daha araştırıcam ama fiyatlar çok uçuk...

Hani neyse nede vatandaş olarak her yönden soyulmamız canıma tak etmeye başladı.Devlet soyar vergi adı altında esnaf soyar patron soyar o soyar bu soyar.Canım ülkemde sıradan vatandaş = yolunacak kaz maalesef durum böyle.Kafalar değişmedikçe bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı bitmedikçe biz daha çok yolunmaya devam ederiz...
    Plakan 34 olmayagörsün. İstanbul'da fiyatlar 3 katına çıkıyor...

wolfsat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf
    sym wolf ume 420 tl ye trafık sgortası yaptırdım evlat acısı gıbı nedır bu boyle tum kurumlar dolandırıcı oldu yahu bankalar csm sırketlerı vs vs . herkez soyuyo dolandırıyo resmen

Motosikleti
    mondial 150hs
    eeee ne demişler üzüm üzüme baka baka kararır herkesin dolandırıcı soyguncu olması normal bu zamanda kimin ne yaptığı belli değilki herkes dalavere dümen peşinde

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar bende sigorta için cok gezdim er6n im var 91 doğumluyum 4 veya 5. derecemi ne indirimim varmış cok yer gezdim 980 tl gördüm :D koşarak uzaklaştık en son ak sigortaya 143 tl ye yaptırdım bence bir cok yer gezin sigortacı kar marjı nı cok koydukları için böyle çıkıyor dedi.

beybazarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e
    ben geçen hafta yaptırdım 90 lira 5 taksit uygun yani çokta aşırı değil
    hayatı motor yapmışım biniyormuşum...

wolfsat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf
    ben 91 lıyım ıstanbul plaka ılk sgortam vs oldugu ıcın cok cıktı sanırım..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İstanbul dışında yaşayan arkadaşlar
    1. buradaki sigorta fiyatlarını
    2. buranın kahreden trafiğini
    anlayamazsınız
    wolfsat ve overrider bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı beybazarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geçen hafta yaptırdım 90 lira 5 taksit uygun yani çokta aşırı değil
    Abicim sen Ankaradasın, ayrıca motorun kaç yıldır sende?

Motosikleti
    mondial 150hs
    şehirine göre kardeşim sen ankaranın ilçesindesin biz istanbulda istanbul kazık en pahalı sigorta burda yapılıyor adamlar 250 tl den başlıyor

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    yeni kayıt,noter satışı yapılmış araçlar için ist-ankara-izmir haric şehirlerde 140 lira civarında fiyat bulana kadar araştırın,en düşüğü bu civarda çünkü

yeni kayıt ve noter satışı yapılmış araçlar için 3 büyük şehir harici 110-120 tl civarına kadar düşebiliyor.

indirim hakkı kazanmış motosiklet poliçelerinde 70-80tl, otomobillerde 100 liralara kadar düşebiliyor.benim elimdeki şirketlerden gözlediğim bu,alın ruhsatınızı eline her acenteyi gezmekten çekinmeyin.

ha bu arada 2008 de çıkan kanunla birlikte trafik sigortası tarifesi serbest oldu ama bunu dezavantaj olarak görmeyin.trafik fiyatları sigorta şirketlerinin insafına bırakılıpta fiyatlar uçmadı.aksine devletin belirleyeceği 200liralık sigortayı 500e yapan şirketler olduğu gibi 100 liraya yapan şirketlerde oldu.o yüzden araştırın.ilk girdiğiniz yerde küfrede ede pahalı yaptırmayın

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    tam 215 liraya yaptırdım ben :( bune böle

Motosikleti
    Honda wave 110i
    34 plakayi daha ucuza yaptirmak mumkun degil. Fiyatlar cok fazla. Ayrica fiyatlarin fazlaligindan cok otomobilden fazla fiyat cikmasi gibi bi durum soz konusu. 34 plaka motor 34 plaka bi otomobilden daha pahaliya sigortalaniyor. Diger illeri bilmem.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)