Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Fahiş trafik sigortaları!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    2 gün önce komik bir sigorta hikayesi yaşadım.

Oturdum internetin başına, bir sürü sigorta şirketinin bana yakın acentelerini bulup, aramaya başladım telefonla.
    Hepsi bilgilerimi not alıp, fiyat için geri döneceklerini belirttiler.
    Yarım saat sonra teker teker aramaya başladılar. Aralarında 490küsür TL fiyat çekenler de oldu 150-160 civarları fiyat veren de.
    Bu arada plaka ve ikamet 34. Yaş 31. Motor cb125e.

Sonra geri dönenlerden bir tanesi dedi ki, ''şu anda yapılmış bir poliçeniz olduğundan fiyat alamıyorum.'' Nasıl olur ben poliçe yaptırmadım.'' vs. derken, görevli bana bir acente ismi verdi ve ERGO sigortadan poliçeniz var dedi (164TL).

Hemen acenteyi aradım, meğer teklif kaydı almak isterken yanlışlıkla poliçe hazırlamış ve iptal edemiyor.

Dedi ki siz başka yerde daha ucuz fiyat aldıysanız orada yaptırın, ben bunu iptal ederim, şu anda edemiyorum...
    Ben de hala saf ve temiz duygularla kalktım daha ucuz (158TL) fiyat aldığım yere gittim. Kadın uğraştı durdu ancak sistemde hali hazırda bir poliçe olduğu için o da yeni poliçe hazırlayamadı. Tekrar diğer acenteyi aradık hatta iki sigortacıyı konuşturdum vs. ikisi de çaresiz kaldı.
    O dakikadan itibaren kayıplara karışıp bedava sigortanın keyfini sürmek kalmıştı bana.
    Ama öyle olmadı, ertesi gün yanlışlıkla poliçe yapan kadın aradı ağlamaklı sesle yalvar yakar para dileniyor.
    Kalktım gittim acentesine.
    Dedim ki: Bazı kesintiler yapacağım ve poliçemi alıp gideceğim.
    Kadın şaşırdı nasıl yani dedi?
    Şöyle açıkladım: Birincisi sizden daha uygun fiyat veren sigortanın farkını keseceğim (6TL), ikincisi, 5 yıldızlı bir otelde çalışıyorum ve parmak iziyle giriş yapıyoruz (doğru) ve ben sizin yaptığınız hata yüzünden o gün saatlerce uğraşıp işe geç kaldım (doğru), gecikme süremiz 15 dakikayı geçince maaşımızdan yarım günlük kesinti yapılıyor (yalan) dedim. 43TL de yarım günlük kesinti ile toplam 49TL kesinti ile sizin 164TL'lik poliçenize 115TL ödeyip poliçemi alıp gideceğim dedim.

Kadın gıkını bile çıkaramadı. Verdim 115TL'yi, aldım poliçemi çıktım.

Amma uzun yazmışım kusura bakmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Dostum yalan söylemen çok kötü olmuş. O para senden bir şekilde fazlasıyla çıkar. bununla da bitmez, öbür tarafta da pişmanlığın alasını yaşarsın. Gidip iade etmelisin.

Benim motor da honda wave 100i, yaş 30, plaka 34. 2008de başka bir motorla tek bir kazam var. Senin motoruna 163 diyorlarda benim 110cc motora hangi mantıkla 256 TL fiyat biçti aynı sigorta şirketi bunu anlamadım.

Sen bu motoru kac senedir kullanıyorsun, hiç bi kazan var mı gecmiste?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Araç satış görmeden yada aynı araca ait başka bir sigorta yapılmadan trafik sigortası iptal edilmez

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    overrider; hakedene hakettiği gibi davranmak gerekiyor bazen. Benim koskoca yarım günümü heba etti yaptığı yanlışlık yüzünden.
    En değerli şey olan vaktimi boşa harcamama sebep oldu. Ben saat 13.00'da işbaşı yapan bir insanım. Bütün öğleden öncemi bu işe ayırdım ve yaptığı hatadan dolayı hepsi boşa harcandı o vaktin. Üstelik motorla sağa sola giderken az da olsa yaktığım benzin de var. Ne hakkı var buna?
    Ben o birkaç saatte nişanlımla çıkıp bir kahve içebilir, yapmam gereken bir işimi görebilir, veyahut evde boş boş oturup istirahat de edebilirdim.
    Az bile yaptım. Hiç ödemesem de olurdu ama ben yine insaflı davranıp gidip ödedim. O 49TL'lik farkı da o yanlışı yapan kişi cebinden ödeyecek.
    Beni ilgilendirmez. İnsanlar yaptıkları hatanın bedelini ödemeli.
    Emin ol, durum tam tersi şekilde gelişseydi, kanırta kanırta alırlar sürüm sürüm süründürürlerdi.
    Oh olsun, çok da iyi yaptım.

Soruya gelince, motorun tescil tarihi 9 nisan 2012, yani o tarihten beri benim adıma kayıtlı, ve herhangi bir kazam yok.

Demir sigortadan da fiyat almanı tavsiye ederim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul dışında yaşayan arkadaşlar
    1. buradaki sigorta fiyatlarını
    2. buranın kahreden trafiğini
    anlayamazsınız
    aga bu gün patron dediki pazar günü gidin istanbulda gezin balık ekmek yiyin hava alın bütün masraflar benden dönüşte de bi takım koltuk alın adam başı da 100 tl yokkk o çile için bu kadar yetmez deyip hemen lafı değiştirdik..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    overrider; hakedene hakettiği gibi davranmak gerekiyor bazen. Benim koskoca yarım günümü heba etti yaptığı yanlışlık yüzünden.
    En değerli şey olan vaktimi boşa harcamama sebep oldu. Ben saat 13.00'da işbaşı yapan bir insanım. Bütün öğleden öncemi bu işe ayırdım ve yaptığı hatadan dolayı hepsi boşa harcandı o vaktin. Üstelik motorla sağa sola giderken az da olsa yaktığım benzin de var. Ne hakkı var buna?
    Ben o birkaç saatte nişanlımla çıkıp bir kahve içebilir, yapmam gereken bir işimi görebilir, veyahut evde boş boş oturup istirahat de edebilirdim.
    Az bile yaptım. Hiç ödemesem de olurdu ama ben yine insaflı davranıp gidip ödedim. O 49TL'lik farkı da o yanlışı yapan kişi cebinden ödeyecek.
    Beni ilgilendirmez. İnsanlar yaptıkları hatanın bedelini ödemeli.
    Emin ol, durum tam tersi şekilde gelişseydi, kanırta kanırta alırlar sürüm sürüm süründürürlerdi.
    Oh olsun, çok da iyi yaptım.
    Niye vaktin boşa harcanmış olsun? En ucuzunu bulup o fiyattan yaptırmışşsın. 6 TL'ye hiç bişey demem ama 43 TL'nin bir açıklaması olmadığı için yalan söylemişşsin. Kendini kendi vicdanında aklayabilseydin doğruyu söylerdin zaten. Yaptığın çok yanlış, ne dersen de. Hepimiz insanız, hepimiz hata yapıyoruz. O hatayı istemeden yaptı ama sen ona yalanı bilerek söyledin. Hem 43 TL hem de yalanın hesabı senden sorulur. Maaşımdan kesmediler deyip iade etmeli ve helallik almalısın. Ayrıca tevbe edip üstüne sadaka vererek bağışlanmak için bol bol dua etmelisin.

Şunu da eklemek isterim, bildiğim kadarıyla bütün trafik sigortaları bir değil. Ucuz bulduğun yer 400.000 TLye kadar hasarı karşılıyor belki. Sen aynı parayı vererek muhemelen çok daha iyi bir sigorta yaptırmış oldun. Ergo İsviçre en iyilerinden biri.
    acayüp bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben olsam hiç para vermezdim hep sigortacılar mı bizi düdükleyecek fırsat geçse ben düdüklerim
    reverse bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    bu sene son sigorta yaptırışım. önümüzdeki sene 34 KNG 34 diye plaka bastırıp gezmeyen sigortacı olsun.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam hiç para vermezdim hep sigortacılar mı bizi düdükleyecek fırsat geçse ben düdüklerim
    Saçmalamayın kardeşim. Allah korusun başınıza bi kaza gelirse sigorta ödeyecek bütün masrafları. Ölüm olursa ölü başına 400.000 TL tazminat ödemeyi göze alıyor adam senin verdiğin 3 kuruşa.

Git en uygununu bul ama hiç para vermem mantığı da ne? Medeni olmayı öğrenelim artık. Üç kuruş için şerefimizden olmayalım.

Gerekirse motora bile binme ama o iki dudak arasından yalan çıkmasın.

reverse arkadsim o parayi sigorta sirketi odemickki kadin kendi cebinden verdi yani sen kadinin yarim gunluk rizkini yemis oldun.haklisin kendi hatasi ama ne guzel tatliya baglanmis 6 tlde tamm haklsin ama diger fark ayip olmus biraz
    acayüp bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul dışında yaşayan arkadaşlar
    1. buradaki sigorta fiyatlarını
    2. buranın kahreden trafiğini
    anlayamazsınız
    istanbulda yaşamıyorum ama 34 plakalı motorum ile şu andaki 78 plaka motorumun siğorta fiyatları dehşet derecede farklı İstanbul geçirici tim
    Bide siğorta yaptıracak arkadaşlar ne kadar siğorta şirketi biliyosanız arayın sorun tarayın. ben 300 tlye yaptırtım 34 plakayı (Kazalı idi ve gecikmeli olarak) 1070 tl bile çıkartan olmustu 600-700 cıkartanda oldu. Alianz siğortaya 300 e işi bitirtmiştim.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    sigortam.net ten teklif aldım anadolu sigorta 140 tl en uygun fiyatı vetdi dedi. sonra axa oyağı aradım 320 tl dedi. sonra yaşadığım ildeki ergo sigortayı aradım 50 tl dediler hemen sigortamı yaptırdım ergoda motosiklet sigortalarında indirim varmış bilginiz olsun.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Ankara, Yaş:34 125cc salcano wolf'e en uygun fiyatı halk sigorta verdi 185-TL
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye vaktin boşa harcanmış olsun? En ucuzunu bulup o fiyattan yaptırmışşsın. 6 TL'ye hiç bişey demem ama 43 TL'nin bir açıklaması olmadığı için yalan söylemişşsin. Kendini kendi vicdanında aklayabilseydin doğruyu söylerdin zaten. Yaptığın çok yanlış, ne dersen de. Hepimiz insanız, hepimiz hata yapıyoruz. O hatayı istemeden yaptı ama sen ona yalanı bilerek söyledin. Hem 43 TL hem de yalanın hesabı senden sorulur. Maaşımdan kesmediler deyip iade etmeli ve helallik almalısın. Ayrıca tevbe edip üstüne sadaka vererek bağışlanmak için bol bol dua etmelisin.

Şunu da eklemek isterim, bildiğim kadarıyla bütün trafik sigortaları bir değil. Ucuz bulduğun yer 400.000 TLye kadar hasarı karşılıyor belki. Sen aynı parayı vererek muhemelen çok daha iyi bir sigorta yaptırmış oldun. Ergo İsviçre en iyilerinden biri.
    Neden mi boşa harcamış oldum?
    Şöyle: Evet sabah saatlerini en uygun sigortayı bulmak için harcadım. Buldum da. Ama birisinin yaptığı hata yüzünden o kadar uğraşmama rağmen ben o gün o sigortayı yaptıramadım. Bu da ne demek? Boşa harcanmış vakit demek.
    Sizler için olmayabilir ancak benim için en değerli şey vakit. Paha biçilemez. Bunu gözönüne alınca, yine diyorum; az bile yaptım.

Ayrıca patronunuz işe 1,5 saat geç kaldığınızda ne tepki veriyor merak ediyorum. Evet maaşımdan kesilmedi ama daha kötüsü oldu. ''... hoca nerde kaldın ya?'' sorusunu sorması yetti de arttı bile. O andan itibaren söyleyeceğin herhangi bir şey ona göre bir bahane. Neden bu duruma düştüm? O kadın yüzünden. O da bunun bedelini ödedi. Bu kadar basit.

Bu arada inanışına saygı duyuyorum ancak ben sen gibi düşünmüyorum. Sen en doğrusunu düşünüyorsun ve gerçekten böyle yaşıyorsan da tebrik ediyorum. Ancak bu şekilde her koşulda yolunacak kaz kıvamında dolaşmak bana göre değil.

Bu ve bu gibi diğer yorumlara son olarak cevabım: Pişman değilim, yine olsa yine yaparım.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Paranın tatlı geldiğini, böyle düşünmenin o parayı cebinde tutacak olmasını anlıyorum bahane bulmanın sonu yoktur.

İstesen patronu arayıp geç kalabileceğini söyleyebilirdin. Bu senin hatan.

Poliçeni daha sonra müsait bir zamanında gidip alabilirdin.

Sen bu şekilde yaptığın her kötülüğe bir bahane bulabilirsin. Kendini kandırmak istiyorsan devam et.
    Vaktine ve dürüstlüğüne parayla bedel biçmek yerine insanlara hoşgörü ile yaklaşarak, elde imkan varken dürüst kalabilmenin ve affetmenin verdiği hazla beraber yaşayıp karşılığını Allah'tan beklemeni tavsiye ederim.
    acayüp bunu beğendi.

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    2012 sifir apache aldim yas 20 eb ucuz 202 tl fiyat alabildim. Aldigim kask ise 130tl..

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    34 plaka olup çanakkale'de ikamet ettiğim joyride 200 motoruma 3 nisanda 109 tl ye 3 taksit ile hdi sigortadan yaptırdım. Önceki sigortamın dolmasına 1 hafta kala oturup kalem kağıdı aldım elime. Nette bulunan tüm online sigorta şirketlerinden teklif alıp hepsini not aldım. (sigortam.net - sigortadükkanım - sigortamerkezi - sigortaci.net - sigortayeri.com)Bulunduğum yerden de 2-3 şirkettende teklif aldım. Her sene yazarım normalde bu siteye durumları. Yine belitmiş olayım, en uçuk teklif sigortadükkanım = Hür sigortadan 1342.88 tl ile geldi ))) (Kasko değil bu, bildiğimiz trafik sigortası). Onun dişındaki teklifler şöyle : Allianz 123.00 tl Anadolu 160.00 tl Zürich 552.45 tl Grupama 445.80 tl Axa 199.99 tl hdi 111.37 tl. Görüştüğüm şirketlerden biri sıfır alınan motorlarda allianz ve axa bu aralar en iyi fiyatı veriyor, 2.elde ise güneş sigorta bu sene iyi dedi. Ama ben en uygunu dediğim gibi hdi de buldum. Acayip kılım bu durumlara. Bakalım önümüzdeki ay arabanınki geliyor bir araştırma da ona başlıycaz bu aralar...
    overrider bunu beğendi.

_mree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r - 2011
    bayağı araştırmışsınız bravo, ben sigortacıma güvenerek 186 liraya yaptırdm bu sabah Halk Sigorta'dan.. plaka 35 ve yaş 24..25 yaş fiyatlara bayağı kumanda ediyo diye biliyorum.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Demir sigorta
    Bursa yaş 38
    70 tl

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranın tatlı geldiğini, böyle düşünmenin o parayı cebinde tutacak olmasını anlıyorum bahane bulmanın sonu yoktur.

İstesen patronu arayıp geç kalabileceğini söyleyebilirdin. Bu senin hatan.

Poliçeni daha sonra müsait bir zamanında gidip alabilirdin.

Sen bu şekilde yaptığın her kötülüğe bir bahane bulabilirsin. Kendini kandırmak istiyorsan devam et.
    Vaktine ve dürüstlüğüne parayla bedel biçmek yerine insanlara hoşgörü ile yaklaşarak, elde imkan varken dürüst kalabilmenin ve affetmenin verdiği hazla beraber yaşayıp karşılığını Allah'tan beklemeni tavsiye ederim.
    Yok ben anlatamadım galiba...
    Olayı anlatan ilk mesajımı bir kez daha oku istersen. Gerek de yok gerçi, neyse.
    Ben zaten poliçemi almaya MÜSAİT bir zamanımda gittim. AMA ALAMADIM. O müsait zamanım, birisinin yaptığı hata sebebiyle yandı bitti kül oldu.
    Motosikletle 5km yol gidip poliçemi hazırlatmak üzere acenteye girdim, onca uğraşın ve bekleyişin sonunda işlem yapılamadı, kendi telefonumdan ÜCRETİNİ ÖDEYEREK o hata yapan şahsı arayıp dakikalarca konuştum. Hatta acentedeki görevli bayana verip onları direkt birbirleriyle konuşturdum.
    Bütün bu çabalarım sonucunda POLİÇEMİ YAPTIRAMADIM.
    Elim boş şekilde geri döndüm. Burada harcadığım vakit, nakit ne olacak peki? Bunun hesabını ahirette kim ödeyecek (senin mantığına göre).
    Patronu arayıp gecikeceğimi söylesem ne değişecek? Tamam kafana göre takıl bir ara uğrarsın mı diyecek?

Evet para tatlı. Cebimde kalmasını sağlayacak girişimlerde bulunmuşumdur, doğrudur. Yine söylüyorum pişman değilim. Umarım bir gün bir sigortacının insafına kalırsın ve o zaman dürüstlüğü doğruluğu test edersin.
    Evet vaktim kıymetli. Yorucu bir işte çalışıyorum ve hatta mesleğim icabı bir amelenin kaldırmadığı onlarca kiloyu kaldırıyorum hergün spor olsun diye. Benim uykum da istirahatim de çok kıymetli. Birisi bunu boşa harcadıysa bedelini ödeyecek. Kusura bakma.

Yeniden inanç meselesine gelirsek. Tekrar söylüyorum; inancına saygı duyuyorum. Ancak ben senin baktığın gibi bakmıyorum dünyaya.

Hep biz mi kazık yiyeceğiz? Hep biz mi uğraşacağız, üzüleceğiz? Vaktimiz boşa gidecek? Paramız boşa gidecek?

Bir şeyi sorgulayacaksanız, devlet babanın sırtınızdan kaldırdığı milyonları sorgulayın. Geçici dediği kaldırılacağını söylediği ÖTV'yi sorgulayın. Benzine ödediğiniz vergiyi, en berbat interneti en pahalıya kullanmanızı, dünyanın en pahalı benzinini kullanmanızı.... vs. vs. sorgulayın.

Bunları kendimi savunmak için söylemiyorum, çünkü savunulacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. İçim rahat. Çok da iyi yaptım.
    Hatta birkaç hafta daha süründürmek vardı ama neyse.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)