Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

egzoz boyama...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orda bi abimiz var ondan geçinirik dedik ama
    gel tabi başımın üstünde yerin var... yedirip içiririz...
    ama kuzeye doğru akarsak, zırnık çalışmaz...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel tabi başımın üstünde yerin var... yedirip içiririz...
    ama kuzeye doğru akarsak, zırnık çalışmaz...
    öyle olsun bakalım konu nerden nereye geldi hee en son egzoz boyamıştık
    şimdi bizim hatamızı buldum.
    şimdi egzozda atmayan boyaların olduğu yerler taş gibi tutmuş.benim hatam egzozu boyadıktan sonra 1 gün bekletmemek oldu.
    ben egzozu boyadım 1 saat kurudu motora taktım biraz ısıttım egzozu sonra 2 3 saat bıraktım sonra tekrar çalıştırdım.halbüki çalıştırmayıp 1 gün bekletseydim boyayı çok güzel tutacaktı ama tecrübe ettik.şimdi motip 800c ye dayanıklı boya sipariş ettim kargoda gelince onla deneyeceğim bu sefer.

Motosikleti
    evet egzozu onarıyorduk...
    ben de yazmayı unutmuşum...ilk kat boyayı cumartesi akşamdan atmıştım... pazar sabaha kadar beklemişti...
    sonra 2-3-4. katları boyamıştım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

benim egzozlar da bu durumda... silindir çıkışı ve ilk boğum yerleri kalkmış...
    dandik sprey boya ile 1 senede bu halde...bence cok iyi...
    aslında bende mi boyasam egzozları??
    hadi beni gaza getirin de boyayım şunları

Motosikleti
    evet egzozu onarıyorduk...
    ben de yazmayı unutmuşum...ilk kat boyayı cumartesi akşamdan atmıştım... pazar sabaha kadar beklemişti...
    sonra 2-3-4. katları boyamıştım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

benim egzozlar da bu durumda... silindir çıkışı ve ilk boğum yerleri kalkmış...
    dandik sprey boya ile 1 senede bu halde...bence cok iyi...
    aslında bende mi boyasam egzozları??
    hadi beni gaza getirin de boyayım şunları

http://i.hizliresim.com/glLNPQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/P3ER7b.jpg
    söylemedin boyayı beklettim diye başıma gelmeyen kalmadı dandik dediğin boya bile bu sonucu verdiyse demekki benim soba boyası bile güzel iş yaparmış

Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylemedin boyayı beklettim diye başıma gelmeyen kalmadı dandik dediğin boya bile bu sonucu verdiyse demekki benim soba boyası bile güzel iş yaparmış
    ön sevişmeyi her zaman uzun tutmak lazım hacı... bunu da bilmiyorsan biz napak
    iş yapmasına yaparda... işi yapacak adam olur yapar
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    oo çok sert abi kavgada söylenmez bu bakalım kimin egzozu daha güzel olacak

Motosikleti
    ben boyamaktan vazgeçtim...

Motosikleti
    nettin hacı

Motosikleti
    nettin hacı
    bende bu akşam yazacaktım :D ama resim çekemedim daha...
    http://www.n11.com/motip-dupli-800c-...iyah-P17342310 linkteki boyadan alıp egzozu tekrar temizleyip boyayı dediğiniz gibi çok ince ince 3 kat uyguladım.sonra 1 gün beklettim bugün egzozu takıp bi 2 3 dk çalıştırıp kapattım.akşam tekrar bi 5 dk daha çalıştırdım.boya mat siyah böyle değişik bi boya yarın resim çekip atarım eğer boyada bi değişiklik olursa gene yazarım.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Konuyu hortlatmak gibi olmasında , Egzoz boyama konusunda her kafadan bi ses çıkmış .. bu işin kesin ve net bi yöntemi yokmudur bende boyucam egzozu Motipin boyası var elimde.. Zımpara temizlik oralar tamam.. ancak boyanın nasıl uygulanacağı konusu muallak .. en az 1 sene sorunsuz kullanan bi kullanıcı nasıl yaptığını yazarsa sevinirim
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmak gibi olmasında , Egzoz boyama konusunda her kafadan bi ses çıkmış .. bu işin kesin ve net bi yöntemi yokmudur bende boyucam egzozu Motipin boyası var elimde.. Zımpara temizlik oralar tamam.. ancak boyanın nasıl uygulanacağı konusu muallak .. en az 1 sene sorunsuz kullanan bi kullanıcı nasıl yaptığını yazarsa sevinirim

elinizdeki sprey sıcağa dayanıklı soba boyasıysa olur.ancak ne yaparsanız yapın susturucuya uzanan manifolt borusu daha yüksek ısıya maruz kaldığı için orada boya dayanmaz.herneyse uygulama gayet basit bir çok defa bunu yaptım.alanı temizlediyseniz iki kat tatbik yapıp kurumasını bekleyin.mümkün ise 1 gün tam koruma sağlayın.bukadar bunun astarı sonra zımparası ,pasta cilası yok .demiri boyuyorsun alt tarafı

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinizdeki sprey sıcağa dayanıklı soba boyasıysa olur.ancak ne yaparsanız yapın susturucuya uzanan manifolt borusu daha yüksek ısıya maruz kaldığı için orada boya dayanmaz.herneyse uygulama gayet basit bir çok defa bunu yaptım.alanı temizlediyseniz iki kat tatbik yapıp kurumasını bekleyin.mümkün ise 1 gün tam koruma sağlayın.bukadar bunun astarı sonra zımparası ,pasta cilası yok .demiri boyuyorsun alt tarafı
    Boyamadan önce egzozu ısıtma olayı nedir ? Kimisi diyor mutlaka ısıtılmalı.. kimisi gerek yok..
    kimisi diyor soğuk boya 1 saat sonra çalıştır sonra kurumaya bırak.. bazısı diyor sıcakken boya sonra kurumaya bırak..
    Elimdeki boya 700c kdr dayanıklı.. benı 1 sezon götürsün yeter egsoz gayet iyi durumda ancak sadece manifolt borusu sıkıntılı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Tecrübeli arkadaşlar bi el atsın lütfen
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    ben bu konudan sonra boyadım.800c ısıya dayanıklı bir boya ile kışında motora bindiğimden 6-7bin km sonra egzoz aynı oldu.
    şimdi geçendede 690 motip egzoz boyası ile boyadım bu daha iyi gibi geldi bana.sen egzozu güzelce temizle sonra güzel bi havada boya ince ince 3 5 kat at. sonra kurusun motora tak motoru çalıştır egzoz ısınsın ama çok değil el değsin değmesin arası...sonra soğut tekrar aynı işlemi yap sonra tekrar yavaş yavaş daha çok ısıtarak 3 4 kere yap bi sorun olmuyor.500kmdir kullanıyorum bi sorun olmadı.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    bende egzozu özenle dikkatli boyadım 3 kat ince attım 500km gitti alman malı bi boya idi daha uzun ömürlü dayanan varmıdır ısı boya

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)