Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

egzoz boyama...

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ilk başta akçalının siyah soba boyasını al sonra hırdavatçıdan su zınparası al 2.3 adet
    egzozu söz ve çok az suyla birlikte boyanın tamamı çıkana kadar işlemi uygula .daha sonra açık bir alanda uygun mesafeden egzozu boya bitsin.2 kere bu işlemi yaptım gayet basit bir işlem birde el becerinde olmalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşlar bugün spba boyası ile işlemi yaptım...emme olmadı
    güzelce zımparalayıp temizledim.sonra pürmüz ile egzozu biraz ısıtıp boyayı uyguladım.sonra kurumasını bekledim kuruduktan sonra egzozu takıp bi çalıştırıp ısıtıp tekrar soğumaya bıraktım 2 3 saat kadar.sonra tekrar çalıştırıp ısıtmaya başladım boya ısınınca yumuşuyor soğumaya bırakınca büzüşüp manifolt ve sonrasında 30 cm kadar uzağında atmalar yaptı ve ne olacağı meçhul ama çok güzel tutup atma yapmayan yerleride var ne oldu çözemedim ....şimdi daha önceki konulardada macota marka spreyi kullanan arkadaşlar olmuş ondan alıp deneyeceğim bide..

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    " Würt" işini görür.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla ben casati soba boyası ile boyadıgımda dediğiniz tarz atma olmadı ama motor ısındıkca uzun süre yanık kokusu gelmişti,

sonra ön lastikten sıcrayan sular yuzunden eski haline dönmesi fazla uzun sürmemişti

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla kardeş iş bilenin kılıç kuşananın ben 2 defadır akçalı ile boyadım hiç bir problemim olmadı
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    alla alla o kadar özen gösterdim ona rağmen tutmadı boya anlamadım.şimdi garaja indim güzel tutmuş dediğim yerlerde atmış

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alla alla o kadar özen gösterdim ona rağmen tutmadı boya anlamadım.şimdi garaja indim güzel tutmuş dediğim yerlerde atmış
    Kardeş daha önce yazmıştım gene yazayım.
    Bu işin püf noktası ,egzosu boyarken attığın boya katmanının inceliği .Zımpara işini hallettikten sonra ,kuru temiz egzosa 2-3 kat çok ince bir şekilde boyayı serpiştirmek önemli (her katman arası 15-20dk beklemek lazım ). 15-20cm uzaktan yapmalısınki bir noktaya yoğun gelip orada akma veya ileri zamanlarda kabarıp atma yapmasın.Egzosu ısıtmadan soğuk yüzeye uygula ve boyadıktan sonra en azından 7-8 saat dinlenmeye bırak iyice kurusun. Sonra buram buram yanık boya kokuları içinde turlamalara devam

Yanlış anlama beni sakın çok bilmiş gibisinden, ben kutunun arkasında yazanlara harfiyen uyarak bu şekilde yaptım ve bi sıkıntı yok 15 gündür

İstersen tekrar zımparala ve bu şekilde yap , sonucu buradan paylaşırsın resimlerle birlikte
    acayüp bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Atma yapan yerlere dikkatlice inceleyin büyük olasılık kalın katmandır,ince kısımlarda ise atma yapmamıştır,Kısaca kalın boya yanar
    Bir arkadaşım jet rampalarını boyamıştı zamanda,yani jetlerin arkasında metal bir levha bulunurmuş bunları boyamışlardı boya tabancası ile
    Kaç kere boyayıp söktüklerini hatırlayamıyordu,boya kalınlığını mikronla kontrol edildiğinden bahsediyordu,kalınlığı tutturduklarında sorun çözülüyormuş

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atma yapan yerlere dikkatlice inceleyin büyük olasılık kalın katmandır,ince kısımlarda ise atma yapmamıştır,Kısaca kalın boya yanar
    Bir arkadaşım jet rampalarını boyamıştı zamanda,yani jetlerin arkasında metal bir levha bulunurmuş bunları boyamışlardı boya tabancası ile
    Kaç kere boyayıp söktüklerini hatırlayamıyordu,boya kalınlığını mikronla kontrol edildiğinden bahsediyordu,kalınlığı tutturduklarında sorun çözülüyormuş
    o kadar da kalın değildi ama neyse ayrık kaybettiğimiz bişe yok gene boyarız
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş daha önce yazmıştım gene yazayım.
    Bu işin püf noktası ,egzosu boyarken attığın boya katmanının inceliği .Zımpara işini hallettikten sonra ,kuru temiz egzosa 2-3 kat çok ince bir şekilde boyayı serpiştirmek önemli (her katman arası 15-20dk beklemek lazım ). 15-20cm uzaktan yapmalısınki bir noktaya yoğun gelip orada akma veya ileri zamanlarda kabarıp atma yapmasın.Egzosu ısıtmadan soğuk yüzeye uygula ve boyadıktan sonra en azından 7-8 saat dinlenmeye bırak iyice kurusun. Sonra buram buram yanık boya kokuları içinde turlamalara devam

Yanlış anlama beni sakın çok bilmiş gibisinden, ben kutunun arkasında yazanlara harfiyen uyarak bu şekilde yaptım ve bi sıkıntı yok 15 gündür

İstersen tekrar zımparala ve bu şekilde yap , sonucu buradan paylaşırsın resimlerle birlikte
    yok kardeşim ne yanlış anlaması her fikre ihtiyacım var çok güzel anlatmışında hangi boya ile boyadın onu dememişin
    tamm tamm buldum soba boyası imiş
    cesur509 bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    hacı egzoz u boyamadan önce güzelce zımparala...
    sonra çok ince katman halinde yalan yanlış bir boya... eski boyası da gözüksün yenisi de ... yani alacalı bulacalı bir şey olsun...her kat boyada önceden kalan boyanmamış yerleri boyayarak ilerle...
    en son katta da her yerini tekrardan boya...4-5 katmanda senin iş tamamdır...
    bende geçen sene çinlinin egzozu silindir çıkışından itibaren işaretli
    yere kadar boyadım... şuanda tek boyanın kalkan yeri ok işareti ile gösterdiğim ilk boğum yeri...
    yarın ne halde oldugunu da foto ile gösteririm... 15.000 km oldu boyayalı...
    kullandığım boya da 10tl lik kale marka... mat siyah... üstünde ısıya dayanıklı yazıyor ama kaç derece yazmıyor...

Motosikleti
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı egzoz u boyamadan önce güzelce zımparala...
    sonra çok ince katman halinde yalan yanlış bir boya... eski boyası da gözüksün yenisi de ... yani alacalı bulacalı bir şey olsun...her kat boyada önceden kalan boyanmamış yerleri boyayarak ilerle...
    en son katta da her yerini tekrardan boya...4-5 katmanda senin iş tamamdır...
    bende geçen sene çinlinin egzozu silindir çıkışından itibaren işaretli
    yere kadar boyadım... şuanda tek boyanın kalkan yeri ok işareti ile gösterdiğim ilk boğum yeri...
    yarın ne halde oldugunu da foto ile gösteririm... 15.000 km oldu boyayalı...
    kullandığım boya da 10tl lik kale marka... mat siyah... üstünde ısıya dayanıklı yazıyor ama kaç derece yazmıyor...
    http://i.hizliresim.com/38RY2r.jpg
    sendemi fırat egzoz boyarken kimse yokmuydu yanında yav herkes becerdi bu işide bendemi sorun var

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

önceki sayfada ferdinand ın yaptığı motip boya düşünüyorum.fakat 690 ve 800c ler var.
    http://www.n11.com/motip-690c-isiya-...4115-P16165134 690c
    http://www.n11.com/motip-dupli-800c-...iyah-P17342310 800c

Motosikleti
    sendemi fırat egzoz boyarken kimse yokmuydu yanında yav herkes becerdi bu işide bendemi sorun var

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

önceki sayfada ferdinand ın yaptığı motip boya düşünüyorum.fakat 690 ve 800c ler var.
    http://www.n11.com/motip-690c-isiya-...4115-P16165134 690c
    http://www.n11.com/motip-dupli-800c-...iyah-P17342310 800c
    hep sarılarla değil arada siyahlarla da uğraşmak lazım..
    hacı sök ekzosu götür boyacıya fırın boya yapsın... en temizi...
    en fazla da alacakları 50 lira bile değildir... siyah yapacaksan boyacıyla konuş... siyah boya atacakları zaman çağırsınlar seni ,2 dakika sök egzozu ver... tertemiz çıkar...

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    hep sarılarla değil arada siyahlarla da uğraşmak lazım..
    hacı sök ekzosu götür boyacıya fırın boya yapsın... en temizi...
    en fazla da alacakları 50 lira bile değildir... siyah yapacaksan boyacıyla konuş... siyah boya atacakları zaman çağırsınlar seni ,2 dakika sök egzozu ver... tertemiz çıkar...
    Fırın boya ! egzozda
    Egzozda durmaz kısa zamanda atar o boyayı,hem fırın boya yapılması için egzosun bütün boyadan arındırılmış olması lazım
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fırın boya ! egzozda
    Egzozda durmaz kısa zamanda atar o boyayı,hem fırın boya yapılması için egzosun bütün boyadan arındırılmış olması lazım
    elle attığımız sprey boyaya göre daha sağlam olmaz mı...
    oyunageldim bunu beğendi.
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    bana statik boya önerdiler sanayide ama gene başıma buyruk davranıp sprey atacam

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Malesef olmaz,statik boya ile fırın boyada aynidir
    İşin daha kötü yanı,kalkmaya başladığında bütün olarak değil parça parça kalkar,kötü görüntüyü düzeltmek içinde geri kalan boyayı kazımak zor iş
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    bana statik boya önerdiler sanayide ama gene başıma buyruk davranıp sprey atacam
    götür nikelaj yaptır olum... kökten çözüm...

Motosikleti
    götür nikelaj yaptır olum... kökten çözüm...
    daha parayı bulamadım o kadar

Motosikleti
    daha parayı bulamadım o kadar
    bir de kıbrısa gelmeyi düşünüyorsun

Motosikleti
    bir de kıbrısa gelmeyi düşünüyorsun
    orda bi abimiz var ondan geçinirik dedik ama

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)