Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Mondial 180 Z ONE S

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    @dubleuqalaxx dostum bende argıthanılıyım, kimlerdensin sen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Motordan haber var mı? Geldimi.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı dubleuqalaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler beyazit bey allah belanı versin dediğine göre kötü bi geçmişi var sanırım mondial ile ?
    Hondadan önceki motorum mcx di bana baya sorun çıkardı o yüzden. Şimdi soracaksınız neydi sorunları diye
    -Geri dönüşüm hortumu 4 defa patladı
    -Benzin deposuna su aldı
    -Sıfır akü 2 ay sonra ömrünü doldurdu.
    -Aldığımda şase komple yamuktu
    -Arka stop ledleri yanmıyordu
    -Teknik servis kesinlikle ilgilenmiyordu

Daha aklıma gelen onlarca sebepten dolayı mondial allah belanı versin...
    viper17 ve Linwelin bunu beğendiler.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Motor benden daha yakışıklı o para buna verilir mi bilinmez. o paraya TVS Apache var .
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    aldın mı motoru ? meraklandırma bizi :D

baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    beyazıt hocam haklı belanı versın mondı....kısaca bısey anlatmak ıstıyorum benım kuzenım mondial servısınde usta sabahtan aksama kadar oturup takılmışlıgım var size gelen motorları şikayetlerini gorsenız sasırırsınız.mondiale bende uzun sure bınen bırı olarak sadece şekil var dıye alınması çok saçma.ben mcx aldım 1 haftada sogudum makınadan cbf250 ile takas ettim sımdı motor bindim diyorum...ne anladık bundan '''en kötü japon çinden iyidir'''
    tabı japon pert olmamışşa cbf'imi derledim topladım yaza 4000 km gezim var kısmetse...

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bütün yorumları okuyamadım ama genel olarak bi iki sayfa okudum... net bütçen 4000 tl ıse RKS TİTANİK 150 sıfır al. ıkıncı el olsun motor olsun dersen aynı paraya temız cbf 150 al. barıs21 ın de dedıgı gıbı motora bındım dersin

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı dubleuqalaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş birazda albenisi olsun istiyorum hani cbr 125 vardı gönülde ama malum dolar euro aldı başını gidiyor
    Arkadaşım bende de Mondial 150 KN var. Memnunum ama o parayı vereceksen illaki sıfır düşünme 1 yaşında falan çok güzel ybr bulabilirsin ayrıca o fiyatın üstüne plaka vs. ekle 5.000 TL... Tabi ki sıfır almak isteyebilirsin ama çin malı bir sıfır motor yerine temiz bir japon motorla kafan daha rahat olur.

arkadaşlar mondiali yerden yeremuşsunuz bu zaman kadar mondial kullanıcıyım ve beni bu zaman kadar bakımsızlıktan başka yolda bırakmadı ha japonlardan iyi olmaya bilir ama herkezin bütcesine göre benim bütcem mondial göre yedek parca sorunu kesinlikle yaşamadım ha bazı illerde olmaya bilir oda servisin sorunu bunu diyeyim sağlamlık olarak japon kadarda olmazsa adama ekmek yediriyor allah razı olsun mondialden ilerisini bekliyoruz
    FreeShah bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Mondial 180 z one s in Multimedya bölümünden göstergelere bakıyodum ve enjeksiyon ışığı olduğunu farkettim gerçekmi sizce ? Gerçekse neden özelliklerde belirtilmemiş

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beygir gücü driftten düşük diyolar.Tipi benimde hoşuma gitti ama fiyat fazla olmuş.
    11.5 kW demek 15.6 beygir gücü demektir.
    drift ise 9.5 kW yaniii 12.9 beygir(!!?)
    Tabii bu güçler 8.500-9.000 devir civarında motor ciyak ciyak bağırırken.

İlk bozulacak yeri söylüyorum ben de:
    Ön amörtisörler..
    Bu arada 2005 lerden beri bu firmanın egsoztu şaseye tutturmak için halaa teneke kelepçeden vazgeçemediğini üzülerek görmekteyiz.
    (Eski motorumda 2 tane vardı bu kelepçelerden, heh hee)

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Alıntı XxFatiHxX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 180 z one s in Multimedya bölümünden göstergelere bakıyodum ve enjeksiyon ışığı olduğunu farkettim gerçekmi sizce ? Gerçekse neden özelliklerde belirtilmemiş

sol sinyali enjeksiyon işareti olarak algılamış olabilirsin önce banada öyle geldi ama değil.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Evet dikkatli bakınca sol sinyal alduğunu anladım :D

Motosikleti
    kawasaki Versys 650 (2015) haojue 150-9 (2014)
    arkadaşlar artık şu marka takıntısını bırakalım allah aşkına mondialin 180 ve 150 z one s modelleri ybr ve cbf yi her sekilde ikiye katlar her iki motoruda bizzat test ettim 150 lik olan modeli ybr gücünde torklu ve titreşimsiz 180 olan modeli çok daha kaliteli ve çok daha torklu üretilmiş hiç birseyden anlamıyorsanız ybr cbf ve 180 mondialin resimleri açıp tek tek her yerde kullanılan malzemeleri karsılastırın vites değiştirme pedalından tutunda gidona kadar her tarafından kalite akıyor bu motorlar mondial tarafından üretilmiyor ve sayılı olarak gelmiştir orjinal zongshen yapımıdır ayrıca aynı motorun üstünde biraz araştırmayla ducati yazısını göreceksiniz yani ducati zongshene yaptırmıs oldugu aynı motoru kendi markası altında satmaktadır fiyatının bence çok altında ve kaliteli motorlar titreşim yok tork var her yeri kalite kalın lastik dijital göstergeler 18 lt benzin deposu kaliteli disk fren ve jantlar ybr ve cbf den daha fazla güç ve daha uygun fiyat motordan anlamayan kafasına göre sallıyor dediğim gibi hiç bişey anlamıyorsun 4 motoru yan yana koyarsın sadece kullanılan malzemeye bakarsın...

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Haklısın dostum ybr cbf cilerden bıktık artık. Mobilden yazmasaydım likeni vercektim pcye geçince ilk işim bu olcak

Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Motor ile ilgili kendi çektiğiniz resimleriniz varsa lütfen paylaşalım

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Bugun aldim motordan. Aldigim yerde yesili vardi, beyazini istedim ellerinde yokmus. Cumaya kadar gelecek, herkes mondialin diger modellerine bakarak daha piyadada sayili bulunan motora camur atmasin kimsenin kafasini karistirmasin. Vede honda cbf 150 kiyas yapanlar benim bildigim kadariyla hondanin bu motoru 2012 den beri cin ??. Yuksek cc haric turkiyeye giren kucuk cc motorlarin%90 I cin mali zaten arkadaslar. Hani cin mali oldugu icin z one 180i almaktan vazgecenler falan cbf 150 nin japon oldugunu sanmasin. Kafa karistirmayalim arkadaslar

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Hayırlı olsun şimdiden resim ve videoları bekliyoruz yalnız konuya http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/129944-mondial-180-z-one-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=03_Mondial_Motosiklet&dayspr une=-1

Burdan devam edersek daha iyi olur

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)