Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2.el motosiklet fiyatları neden devamlı yükseliyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki inszumalara bakiyorum bi suredir. Ikinci el fiyatlari sifirlasindan yuksek sahibinden devam
    Ben bi tane değerinde buldum ve aldım. 10 bin km deydi. Sıfırdan ucuzdu 2000, 2500 tl kadar. Takip etmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Emin abiyle bizzat konuşdum bu kendi r1 i değil kuzenininmiş kuzeni gdoguda polis olduğu için satıyolarmış ,kendiside söyledi zaten bu fiyatı kuzeni istediği için yazdığını , herkes biliyo bi motorun ne kadar ediceğini , iyi sürüşler

Motosikleti
    Honda
    kesinlikle katılıyorum.motor alamıyorum bunların yüzüne.
    ilkayözdemir bunu beğendi.

deliemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000R8
    Değerli arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim geçen sene bu motorun taliplisi çoktu ... Sahibinin üstüne çöküp değerinin altında almak için akbaba gibi etrafında dolaşıyorlardı... Kuzenim şark görevinde güney doğuda polis motorun ilan linkini bana attı bende her ilde olan dostlarımızı aradım ve sağolsunlar bizi karşıladılar krallar gibi ağırladılar... motorun sahibide arkadaşları...anlaştık aldık... Motoru almamız diğerlerinin okadar zoruna gittiki her face grubunda laf sokup durdular. ama köpek ürür kervar yürür misali biz kale bile almadık... Ben 13 yıldır racing motosiklet kullanıyorum motosikleti inceledim baktım Motosikletin sağ ve sol grenajı boyalı tamir yok boya var gidişi gazlanması ivmelenmesi herşeyiyle mükemmel.. benimde 2008 R1 im vardı bu ondan da ciğerli bir motor anında 299km sürate ulaşan güzel bir makine...

Şimdi arkadaş 2-3 ay önce aldı demiş ama bu motoru ben 04-09.2013 tarihinde aldım bu bir ... İkincisi ozamanlar dolar kuru 1,7 tl civarındaydı şimdi ise 2,15 tl bu iki ... Üçüncüsü O Zamanlar 1000RR 32.000 tl idi şimdi ise liste fiyatı 44.500 tl

Çok örnekler yazarım burdan ama sana ayıracak zamanım fazla yok

Açıklamaya gerek yok ama genede yazayım ben Haziran ayında kuzenimin yeni görev yeri belli oluyor ev alıcak o yüzden satıyor motorunu. yoksa motor çok güzel ve uzun yıllar binmeyi düşünüyordu ...

Motosikletin kaparosu alındı bu arada . Tekirdağa Biliyorum fiyatını merak ediyorsun 25 bin tl ye verdim burayada yazıyorum
    Bir Pazar Sabahı Liv Tyler ile Uyandınmı Hiç ?

08 Black - White RR1000

Motosikleti
    Cbr250r
    Şuanda sahibinden de sifirindan daha pahali 250r var. Plaka masraflarinida eklemiş 1000km kullanımis satiyo şaka yapiyo galiba

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    İnazuma aldım geçen hafta. Sahibinden de adamlar sıfırından pahalı fiyat çekiyor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...59514759/detay
    şu linke bakın isterseniz. Az evvel bayide idim. 11.400 e veriiyor 2013 modeli. 2014 model de 12.400TL 600 TL de plaka sigorta falan. Üstelik taksitle.
    Bu arkadaş 11.500 diyor. Buna da sigotrta yapılacak. şehir değişikliği noter de ekle 150TL. Bu daha pahalı.
    adam istiyor.
    İster arkadaş.
    bakıyor 2014 e 12.400.TL fiyatı. 600 de masraf 13 eder. aklı sıra 1500 tl az alıyor indirim yapıyor.
    Almamak lazım.
    Ben 2. el alacaktım mantıklı fiyatlı bulamadım gittim sıfır aldım. Ne diyim.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma aldım geçen hafta. Sahibinden de adamlar sıfırından pahalı fiyat çekiyor.
    şu linke bakın isterseniz. Az evvel bayide idim. 11.400 e veriiyor 2013 modeli. 2014 model de 12.400TL 600 TL de plaka sigorta falan. Üstelik taksitle.
    Bu arkadaş 11.500 diyor. Buna da sigotrta yapılacak. şehir değişikliği noter de ekle 150TL. Bu daha pahalı.
    adam istiyor.
    İster arkadaş.
    bakıyor 2014 e 12.400.TL fiyatı. 600 de masraf 13 eder. aklı sıra 1500 tl az alıyor indirim yapıyor.
    Almamak lazım.
    Ben 9.500 e aldım peşin. 11, 11.5 a 2 ci el almaktansa sıfır almak daha mantıklı tabi.

irfan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    haklısın kardeşim devletin enflasyonu tamamen tüketiciyle alakasız şeyler gerçek enflasyon değil yani o yüzden gerçek enflasyon %20-30 civarında haliyle sıfırı artan ürünün 2. elide yükseliyor birde bahar gelince 2. el motorsiklet fiyatlarını biraz şişiriyorlar bizim millet fırsatçılığı sever heryerde öyledir

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaş isyan etmekte haklı,tamam euro yükseldi.Fiyatlar arttı ama motorunu satmak isteyipte aman ne kadar az zarar,o kadar kar düşüncesinde.Ne yazık ki sapıtanlarda oluyor,herkes az zararla satmak ister ama usulünce..Adamın elinde 2011 8 binde Honda pcx var,abi ne kadar istiyorsun buna..Valla 6500 birader,aşağısı kurtarmaz..Allah aşkına biraz insaf ve mantık ya,sıfr Honda pcx 2014 modeli 7000 TL...!!
    2011 modeli,sıfır 2014 modelden 500 lira düşürüp satıyor..Kimse kusura bakmasın da,bunun adı ticaret değil.Düpe düz insanları keriz yerine koymak..Ben almam,sen olmazsın ama yeni başlayan yada anlayaman alır..
    Bu yüzden foruma link atıp bu moturu alayım mı ? diye konu açan arkadaşlara.Elimizden geldiğince yardımcı olalım..Üç kağıtçılara da prim vermemiş oluruz..Saygılar..
    Aynen hocam yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum adam alıyor kullanıyor eskitiyor gazlıyor boyalı neidüğü belirsiz makinaya utanmadan arsız yüzsüz gibi değerinin üstünde paralar istiyor bunlar resmen aç köpek başka bişey değil!!!
    Böyle ilan verenleri insan yerine bile koymamak lazım bunlar ısıracak kemik arıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı Ahmetd20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin abiyle bizzat konuşdum bu kendi r1 i değil kuzenininmiş kuzeni gdoguda polis olduğu için satıyolarmış ,kendiside söyledi zaten bu fiyatı kuzeni istediği için yazdığını , herkes biliyo bi motorun ne kadar ediceğini , iyi sürüşler
    Herkes biliyorsa ona göre fiyat yazılsın o zaman buna bile bile ...... etmek denir ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum.motor alamıyorum bunların yüzüne.
    Aynen hocam böyle aç ticaret ahlakı olmayan insan kılıklılar yüzünden aylarca makina aradım.

Kiminin tası öter kiminin kafası yağ kaçırır kiminin boyası olur vs.vs. birde bunlar çok temiz gerçek km diye satışa sunulan motorlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda sahibinden de sifirindan daha pahali 250r var. Plaka masraflarinida eklemiş 1000km kullanımis satiyo şaka yapiyo galiba
    İnsanlık olmadıktan sonra biz istediğimiz kadar konuşalım adam hem kullanıyor hemde 6-7 ay gibi kısa bir sürede 5.000 prim yaptırıyor ohh ne güzel altından karlı hemde binip gezip gazlıyorsun hem 5.000 indiriyorsun adamlar işi bulmuş ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam istiyor.
    İster arkadaş.
    Almamak lazım.
    En iyisi sıfır almak aslında neidüğü belirsiz insan görünümlülerden almak yerine sıfır alırsın kafan rahat olur ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Alıntı irfan46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın kardeşim devletin enflasyonu tamamen tüketiciyle alakasız şeyler gerçek enflasyon değil yani o yüzden gerçek enflasyon %20-30 civarında haliyle sıfırı artan ürünün 2. elide yükseliyor birde bahar gelince 2. el motorsiklet fiyatlarını biraz şişiriyorlar bizim millet fırsatçılığı sever heryerde öyledir
    Mantıklı ve akıllıca verilmiş cevapları seviyorum aynen bunlardan söz ediyorum.
    İnsan olan insan zarar etmeyecek yada çok az zarar edecek şekilde satar tamam buna lafım yok ama bunların yaptığı insanlık değil bunlar paranın kulu kölesi 3'e alıp 5'e satma derdindeki fırsatçı mahluklar....motosikleti amacı kar etmek değil özgürlük ama anlayana tabi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Alıntı deliemin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim geçen sene bu motorun taliplisi çoktu ... Sahibinin üstüne çöküp değerinin altında almak için akbaba gibi etrafında dolaşıyorlardı... Kuzenim şark görevinde güney doğuda polis motorun ilan linkini bana attı bende her ilde olan dostlarımızı aradım ve sağolsunlar bizi karşıladılar krallar gibi ağırladılar... motorun sahibide arkadaşları...anlaştık aldık... Motoru almamız diğerlerinin okadar zoruna gittiki her face grubunda laf sokup durdular. ama köpek ürür kervar yürür misali biz kale bile almadık... Ben 13 yıldır racing motosiklet kullanıyorum motosikleti inceledim baktım Motosikletin sağ ve sol grenajı boyalı tamir yok boya var gidişi gazlanması ivmelenmesi herşeyiyle mükemmel.. benimde 2008 R1 im vardı bu ondan da ciğerli bir motor anında 299km sürate ulaşan güzel bir makine...

Şimdi arkadaş 2-3 ay önce aldı demiş ama bu motoru ben 04-09.2013 tarihinde aldım bu bir ... İkincisi ozamanlar dolar kuru 1,7 tl civarındaydı şimdi ise 2,15 tl bu iki ... Üçüncüsü O Zamanlar 1000RR 32.000 tl idi şimdi ise liste fiyatı 44.500 tl

Çok örnekler yazarım burdan ama sana ayıracak zamanım fazla yok

Açıklamaya gerek yok ama genede yazayım ben Haziran ayında kuzenimin yeni görev yeri belli oluyor ev alıcak o yüzden satıyor motorunu. yoksa motor çok güzel ve uzun yıllar binmeyi düşünüyordu ...

Motosikletin kaparosu alındı bu arada . Tekirdağa Biliyorum fiyatını merak ediyorsun 25 bin tl ye verdim burayada yazıyorum
    Öncelikle adam gibi konuş kimseye hakaret edemessin...Akbabaymış senden başka akbaba göremiyorum ben,leş fiyatına alıp 5.000 kar edecek şekilde satışa koymandan belli oluyor ne mal olduğun.

Sen gibi köpekler ürüyor doğru gelip utanmadan burada savunmaya geçiyorsun seviyesizce laflar ediyorsun.
    Bizde yıllardır motosiklet tapesindeyiz sesinden anlarız malı ilk yorumdada dediğim gibi temizlik görecelidir sana güzel gelen bana hurda gelir bana güzel gelen belki başka birisine hurda gelir motora bişey diyen yok beğenmiş almışsın yada almışsınız sorun o değil.

sorun olan kısımlar;
    biricisi motoru 22'ye alıp kullanıp 27.500 gibi bir fiyatla satışa sunmak.
    ikincisi neidüğü belirsiz motorla sıfır motosiklet fiyatlarını karşılaştırmak (bununla sadece kendini kandırırsın unutma.)
    üçüncüsü tanımadığın birisine seviyesizce hakaret niteliğinde bişeyler yazmak.Terbiyesizliğin lüzumu yok...

Asıl benim sana ayıracak vaktim yok ama millet neyin ne olduğunu görsün bilsin ona göre davransın diye yazıyorum....
    ENGİN REİS bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    boş muhabbetler siz böle konuşunca piyasada bi değişim olmuyor ki insan psikolojisi motoru olan iyi fiyata satmak olmıyanda ucuz almak ister.Gel gelelim şimdi şöle bi olay var emin bey haklı görüyorum ben bu aleti 2013te 22 ye alsamda o zaman sıfırı ne kadardı şimdi 25 sattım 3000tl kar ettim gibi görünüyor ama sıfırı ne kadar zamlandı ben bu motoru aldığım fiyata tekrar satsam aynı temizlikte alabilirmiyim almak istesem ? bu süre zarfında aslında işin özü para zamlarla değer kaybediyor fiyatlar yükseliyor tartışılcak bişey değil

Motosikleti
    sizinkide boş muhabbet o zaman 5-6 ayda 5.000 kazanacak motor varsa getirin ben 5-10 tane alayım... gayette tartışılacak bişey..

Fiyatların yüksek olmasının tek sebebi bu işi ticarete döken,doymak bilmeyen insanlar.ne enflasyon ne kur nede modelin sıfır fiyatı.
    ENGİN REİS bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatların yüksek olmasının tek sebebi bu işi ticarete döken,doymak bilmeyen insanlar.ne enflasyon ne kur nede modelin sıfır fiyatı.
    Doğru söze ne denir ki bende baştan beri bunu anlatmaya çalışıyorum ama bazıları anlamak istemiyor çünkü işlerine öyle geliyor.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    bu arz talep meselesidir.
    mesela şuan sahibinden de 2012 model cbr250r 70 tane var ve bunların sıfırını alamaycak 500 kişi var .
    sıfırın fiyatları artıncada mecburen 2. elin fiyatları artıyor.çünkü alıcısı çoğaldı değerlendi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)