Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul ve Ankara plakalı araçlar potansiyel katiller

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın aleyküm değerli mt üyeleri. Samsun'da yaşıyorum burada üniversite öğrencisiyim. Hafta içi her gün evden işe oradan da okuduğum fakülteye gidip geliyorum günde ortalama 45km yol yapıyorum.

Son zamanlarda Samsun'da bir şey dikkatimi çekmeye başladı. Özellikle İstanbul ve veya Ankara plakalı araçlar kendilerinden başka herkesi hiçe sayarak araç kullanıyorlar. Saygı diye bir şey yok ve sürekli aceleciler. Hele motosikletleri görmüyorlar bile sanki yolda öyle bir alet yok. Işıklarda şeridime girip yanıma sokulmalar, beni sollayıp önüme silme geçmek yetmezmiş gibi birde sert fren yapmalar, sağımdan geçmeler vs. vs. Beni en çok şaşırtan şeyde Antalya ve İzmir plakalı aslında motosikletlere çok aşina olması gereken araçların da böyle şeyler yapması. Birde motosikletlere alışkın olmayan illerin araçları var tabi ki onlar zaten korkuyorlar motoru görünce hemen yol veriyorlar.

3 yıldır 25 30bin km'dir küçük cc motor kullanıyorum (apache, cbf150, ybr125) ve sürekli tecrübe ediniyorum. Allah'a şükür ki bunlar yüzünden bir kazam olmadı ama bunlar tecrübesiz insana gerçekten kaza yaptırırlar...

Bu potansiyel katillerin benim açımdan sadece bir faydası var o da öngörülerimi geliştiriyorlar. Artık bu plakalı araçları görünce; bu, bunu yapar, şuraya geçer, önüme kırar falan diye tahmin edebiliyorum. Sonuç olarak bu saydığım illerde özellikle de İstanbul'da yaşayan değerli MT üyelerine sabır ve kolaylıklar diliyorum sizleri çok iyi anlıyorum.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    [Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    34 şirket arabası bas babam bas giren çıkan yok nasıl olsa.

06 ankarada dayısı olanlardan onların durumu belli yani

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    hergün 34 plakalı aracımı İstanbulda kullanıyorum çok yol verdim yardım ettim motosikletliye hatta bazıları duran trafikte elimi sıkıp teşekkür bile etti. sizin gözünüzde katilim o zaman ben

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne alakası var kardeşim sen kendini biliyorsan sorun yok adam gibi kullanan kimse üstüne alınmasın lütfen.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    mrb bende bursadan yazıyorum buradada sorun teşkil eden oraya buraya dalıp çıkan saygısızca araç kullanan gördünmü plakasına bakıyorum yüzde 80-90 istanbul plaka adamlar gerçekten potansiyel katil

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hergün 34 plakalı aracımı İstanbulda kullanıyorum çok yol verdim yardım ettim motosikletliye hatta bazıları duran trafikte elimi sıkıp teşekkür bile etti. sizin gözünüzde katilim o zaman ben
    Üzerine alınma bence, arkadaş istisnaların kaideleri bozmayacağı bi formatta yorum yapmış, bencede genel olarak böyleler. 06 yı bilemem ama 34 ler böyle. Tekrar ediyorum. Senin gibi..parmakla sayılacak kadar saygı duyulmayı hak eden ark.larda elbette vardır..Ama geneli.. önlerindeki en ufak boşluğu çok kısa bir sürede kapatarak hızlı olma eğilimi ile araç kullanıyorlar. Çünki istanbul' da böyle alışmışlar,,ilerde trafik tıkanabilir.. dakikalarca beklenmesi gerekebilir zihniyeti ile sürüyorlar.. O trafik yoğunluğu.. saaatlere beklemeleri.. sürrüş karakterlerine ne yazık ki böyle yansıyor.. Ve trafik yoğunluğu hiç olmayan bir ilde de mevcut alışkanlıklarından vazgeçerek sakin bi sürüş karakteri ile sürüş yapamıyorlar. Kocaeli denin. Burada da ne zaman 34 plaka görsem.. bi adım daha uzak seyretmeyi tercih ediyorum. Hele..Kocaeli il ve ilçelerinde senelerdir motosiklet kullan biri olarak..İstanbul a gitmek düşüncesi.. benim için bildiğin kabus. İstanbul da ki, sevgili motosiklet kullanıcısı kardeşlerim. İşi veya hobi amaçlı kullanım olsa dahi.. hepinizin Allah yar ve yardımcınız olsun.

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adana'da 06-34 plakalı aracları ve içinden kimin çıkacağınıda kimse iplemez.(Cİddi diyorum) Ne var ? kelimesine ilgli ilgisiz herkes birbirine giriyor.Polat Alemdar bile ayık buralara,Benzemez sizin oralara
    Sadece şakaydı .Trafik kurallarına uyalım uymayanları ''UYARMAYALIM''.Uyarmayla kurallara uyacak olsalardı zaten kuralları çiğnemezlerdi.
    İşte Bizim orayı anlatan güzel bir çalışma dinleyin sonuna kadar.
    http://http://www.youtube.com/watch?v=ROXHX2WWFl0

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Samsundaki 34-06 plakalı araçlar ya şirket aracıdır ya da Samsunludur
    İstanbul ya da Ankarada motosiklet kullanırsan emin ol saygı gösterenlerin sayısı göstermeyenlerden daha fazla olacaktır
    Yani her şekilde trafikte karadeniz illerinde tanıdıklarından daha fazla tanıyacakları kesin

ozganugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Küba cg100 action
    Ben istanbulda 20 yıl yaşadım. 3 yıldırda antalyafa motosiklet kullanıyorum. Fakat dediklerinize kesinlikle katılmıyorum. ben istanbul plakalı araç görünce rahat ediyorum. Çünkü biliyorumki bu herif gerçekten iyi araba kullanıyor, aynalara bakıyor, sinyal veriyor. Tamam tehlikeli hareketler yapıyor fakat beni hiçbir zaman zor duruma sokmadılar. gerçekten düşünceli davranıyorlar. Fakat başka ildeki araçlar öyle değil. Aynadan yoksun insanlar çok var.
    hakan_czy bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    ankaralıları bilmemde 34 plaka görünce bende samsunda dikkat ediyorum.makas atmalar sinyal vermemeler...ve şimdi öyle değil ama babamın dediği eskiden samsunda 34 plakalı görünce pis pis bakarmış insanlar...ve buna şahit oldum dayım gelmişti bikere istanbuldan arabası ile gezdirirken anlam veremediğimiz şekilde bakıyolardı

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Herkes kendi memleketinin daha iyi araç kullandığını düşünür. Ama hiç de öyle değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)