Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Normal Kot ile 50-60 km/h düz yolda yol hatasından dolayı düşmenin bedeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Her gün işe gidiyorum 35km komple giyiniyorum yazın bu alacağım ama candan kıymetli değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    bu adam 50-60 la kendını bu hale getırmışse...tebrık etmek lazım cok yavaş bı hız degıl ama fazladan ıkı takla atıp ayagını bılerek barıyere vurmus gibi sankı....kalca morluklarından bellı adam o kadar darbe yemıskı bele kadar deri altı kanamalar oluşmuş...hız onemlı degıl allah korumus dıyelım...tekeriniz düz bassın...

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Güncel ..

Çok güzel bir konu açmışsınız teşekkür ederim . Herkesin bu tarz şeyleri görüp ona göre kendisine güzel bir ekipman alması lazım . Ben cbf'e biniyorum Bell M3R kask aldım . Arkadaşlarımdan bazıları sen salak mısın cbf'e biniyorsun ama sanki altında 600'lük motora biniyormuşsun gibi para harcıyorsun gibi cümleler kuruyorlar . Bende hiç sesimi çıkarmıyorum

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Kesinlikle övünmek için söylemiyorum ama çok genç ve az gelişmiş beynimle bodrumda motor kiralamıştım ve 40-50 km süratte ,yalnızca deniz şortuyla düşmüştüm, gene de bu hale gelmemiştim. vatandaş bence sürati baya düşük söylemiş )) , bütün korumalarım mevcut ama pantolon kısmı bende de eksik, motoru 365 gün kullanıyorum ve işe giderken motor pantolonu giymek zor olur diye düşünüyorum, giyilmesi lazım katılıyorum ama teori kısmını bilsem de pratikte uygulamak pek mümkün değil sanırım.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Adam ciddi hasar almış. Bu hızla bu hasarı almak beni ürküttü. Ne yalan söyliyim, ben de kot la motor kullanıyorum, kışın gerçi Motorrad BMW dan aldığım çadır bezi kıvamında şahane bir pantalonum var, iki tane de mevsimlik Dianese pantolon var, hatta bu yeni koruma siteminden mevcut, sabun altlığı gibi bir malzeme ama çok iddealı birşey. Kıydık paraya iki tane aldık. Ancak bunu izleyince, bir daha tırstım, masraf çıktı yine, gidip kot tarzında ofiste de giyebileceğim birşey alıcam.

Paylaşım için teşekkür.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ciddi hasar almış. Bu hızla bu hasarı almak beni ürküttü. Ne yalan söyliyim, ben de kot la motor kullanıyorum, kışın gerçi Motorrad BMW dan aldığım çadır bezi kıvamında şahane bir pantalonum var, iki tane de mevsimlik Dianese pantolon var, hatta bu yeni koruma siteminden mevcut, sabun altlığı gibi bir malzeme ama çok iddealı birşey. Kıydık paraya iki tane aldık. Ancak bunu izleyince, bir daha tırstım, masraf çıktı yine, gidip kot tarzında ofiste de giyebileceğim birşey alıcam.

Paylaşım için teşekkür.

Ben bir hafta önce Hein Gericke yazlık pantolon aldım şiddetle tavsiye ederim çok güzel kullanışlı bir pantolon . Normal kot üzerinede giyip kullanabiliyorsunuz terletme vs yapmıyor . Diz korumasıda gayet güzel . Normal harici dizlik gibi sağlam ve büyük koruması var ... Buyrun buda linki ; http://www.motoplus.com.tr/urun/1170...IRSTREAM-PANTS
    ozwizard bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir hafta önce Hein Gericke yazlık pantolon aldım şiddetle tavsiye ederim çok güzel kullanışlı bir pantolon . Normal kot üzerinede giyip kullanabiliyorsunuz terletme vs yapmıyor . Diz korumasıda gayet güzel . Normal harici dizlik gibi sağlam ve büyük koruması var ... Buyrun buda linki ; http://www.motoplus.com.tr/urun/1170...IRSTREAM-PANTS
    Kot üzerine giyebilirsiniz demişsiniz, bel kısmı rahat ediyor mu peki. Yane esneme payı oldukça yüksek olmalı ki kot üstüne rahatlıkla giyilebilsin. Eyer öyleyse süper bir ürünn benim için. kışın toplantı odalarında soyun giyin yapıyordum, en azından bu benim hayatımı kurtarır
    Ezio41 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu süper eline sağlık.

Özellikle havaların ısındığı şu dönemde, ya bu sıcakta çekilmiyor abiciler özellikle okumalı. Boşuna tam koruma diye bir taraflarımızı yırtmıyoruz.

""KAZASIZ SÜRÜŞLER

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle övünmek için söylemiyorum ama çok genç ve az gelişmiş beynimle bodrumda motor kiralamıştım ve 40-50 km süratte ,yalnızca deniz şortuyla düşmüştüm, gene de bu hale gelmemiştim. vatandaş bence sürati baya düşük söylemiş )) , bütün korumalarım mevcut ama pantolon kısmı bende de eksik, motoru 365 gün kullanıyorum ve işe giderken motor pantolonu giymek zor olur diye düşünüyorum, giyilmesi lazım katılıyorum ama teori kısmını bilsem de pratikte uygulamak pek mümkün değil sanırım.
    Dikkatli okursanız, supersport bir motosikletle virajda düşüyor, dolayısıyla dizde ve sonrasında sürtünmeden dolayı poposunda hasar oluşmuş. Hızı 50-60 değil, 70-80 olsa ne fark edecek? 50-60 la viraj alırken normal kot kurtarır mı diyeceksiniz? Düz yolda ya da düşüş şeklinize, yola ve birçok faktöre bağlı olarak hasar farklı olur. Zaten kot konusunu araştırırsanız epey video var bu konuda, ya da kendimizi kandırmaya devam edebiliriz.

http://www.youtube.com/watch?v=NyUAznsQEV4
    Pekbipicadam ve Sadık1453 bunu beğendiler.
    fish does not think, cause fish knows everything

Motosikleti
    Kot üzerine giyebilirsiniz demişsiniz, bel kısmı rahat ediyor mu peki. Yane esneme payı oldukça yüksek olmalı ki kot üstüne rahatlıkla giyilebilsin. Eyer öyleyse süper bir ürünn benim için. kışın toplantı odalarında soyun giyin yapıyordum, en azından bu benim hayatımı kurtarır
    Ben bu pantolonu almak için İzmitten Kadıköy'e geldim Hasanpaşa Motoplus'a . Üzerimde normal Lcw'den aldığım bir kot vardı . Korumalı pantolonuda alınca direk üzerine giyerek deneyerek aldım . Herhangi bir belden sıkma , terletme , daralma gelmedi . O şekilde İzmit'e geri döndüm hiç terlemedim bile öğlen sıcağında gidip gelmeme rağmen O yüzden gidip denemenizi tavsiye ederim

Normal Tech90 kot alacaktım biraz daha ucuza ama Tech90'ın korumaları bana yetersiz geldi . Çok ince yapmışlar karton gibi . O yüzden Hein Gericke aldım . Hein Gericke'nin diz koruması gerçekten büyük ve dize tam oturuyor . Artı sert malzemeden yapmışlar . Doğal olarak dize gelen darbeyi en aza indirir . Canlı gidip denemenizi tavsiye ederim Tek sıkıntısı 1 adet cebi var başka bir dezavantajı yok
    ozwizard bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu pantolonu almak için İzmitten Kadıköy'e geldim Hasanpaşa Motoplus'a . Üzerimde normal Lcw'den aldığım bir kot vardı . Korumalı pantolonuda alınca direk üzerine giyerek deneyerek aldım . Herhangi bir belden sıkma , terletme , daralma gelmedi . O şekilde İzmit'e geri döndüm hiç terlemedim bile öğlen sıcağında gidip gelmeme rağmen O yüzden gidip denemenizi tavsiye ederim

Normal Tech90 kot alacaktım biraz daha ucuza ama Tech90'ın korumaları bana yetersiz geldi . Çok ince yapmışlar karton gibi . O yüzden Hein Gericke aldım . Hein Gericke'nin diz koruması gerçekten büyük ve dize tam oturuyor . Artı sert malzemeden yapmışlar . Doğal olarak dize gelen darbeyi en aza indirir . Canlı gidip denemenizi tavsiye ederim Tek sıkıntısı 1 adet cebi var başka bir dezavantajı yok
    Son birşey daha sorim, bacağın kalça ile birleştii yan tarafları da koruyan bir koruma yapısı var mı? Yane diz haricinde leğen kemiği paraleli diyim, kalça cepleriyle ön cepler arasında kalan yan kısım. Bulamadım tam adını
    Ezio41 bunu beğendi.

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Son birşey daha sorim, bacağın kalça ile birleştii yan tarafları da koruyan bir koruma yapısı var mı? Yane diz haricinde leğen kemiği paraleli diyim, kalça cepleriyle ön cepler arasında kalan yan kısım. Bulamadım tam adını
    Hocam çatı diyelim biz oraya ama öyle bi koruma yok galiba...

Motosikleti

Var hocam var Ama legen kemiği korumalari ayrı satilior Onun fiyatida 30 tl

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Ben sürekli LBC pantolon giyiyorum ancak dayanıklı bir malzemeden mi yapılmış bilmiyorum, bilen var mı?

http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-M...u_44404.html#0

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde adamın kolunu çuvalın ağzını diker gibi dikmişler.
    Çok anlamam ama berbat bir dikiş değilmi bu?
    evet acemi işi bir dikiş sanki kendi dikmiş ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sürekli LBC pantolon giyiyorum ancak dayanıklı bir malzemeden mi yapılmış bilmiyorum, bilen var mı?

http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-M...u_44404.html#0
    ben kullanıyorum çok kullanışlı ve dayanıklı duruyor.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Ben HALO daki Masterchef gibi giyiniyorum motorlar farklı, asfalt aynı ;)

O hızda nasıl başarmış falan diyenler olmuş. Virajı alırken düşmüş ve cam girmiş malesef
    Öyle sürüklenip falan olan bir yaralanma değil yani malesef..

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Dünde canım sıkkındı biraz balçova sahilde gazlayayım dedim.
    İki tane tiple karşılaştım birinde cbr 125 vardı korumalı giyinmiş vs. çok güzel yanında beyaz r1 yada r6 lı vatandaş levis kapri düşük bel donunu gösterir vaziyette üstünde tişört allahtan kafasında kask vardı gerçi olmasa anında çevirirler her ışıkta polis vardı.Yani anlamadığım motora 30 bin tl verecek kadar zenginsin ama üç kuruşluk mont alınmıyor yada giyilmiyor...

onur87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamana Dt 125- KTM EXC 250
    Biz motosikletleri arazide kullanıyoruz. Düştüğümüzde toprağa düşüyoruz asfalt gibi bir etkisi olmuyo tabikide ama korumalarımı buna rağmen herzaman tam olarak giymeden motosiklet üstüne binmiyoruz. Buna rağmen yara bereler oluyor. Trafikte asfaltta motosiklet sürenlerin çok çok daha fazla ekipmanlarına dikkat etmesi gerekir. Motosiklet sürmek çok ayrı bir zevk fakat ne olursa olsun canınızdan değerli olmamalı.

Bunlar bizim kullandığımız ekipmanlar. Tabi hepsi burada değil. Boyunluk, Kask, Gözlük, pantolon ve jersey de var.

soycan ve Lev3562 bunu beğendiler.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    sol diz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)