Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki teker AŞK'ı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    Öncelikle bu konuyu açma sebebim içimdekileri sizinle paylaşmak yaşım 18 bu sene üniversiteye gidicem küçüklükten beri motosiklet aşkım sadece bilgisayarda moto gp oynamak ile sınırlıydı vazgeçemiyordum ve hala'da yüklüdür bilgisayarımda bundan 2 sene önce arkadaşım aradı kanka bir arkadaşım var tatile gidicekmiş motosikletini 1 hafta bana bırakıcak yarın geliyim gezeriz dedi bende tamam olur dedim içimde sürmek gibi bir niyet yok sadece gezicez azıcık felan ne olabilirki diye düşündüm neyse ertesi gün oldu kapının önüne geldi ve aradı camdan baktım işte o anda bir kalp ritmim değişti aşağıya koştum ( tabi o zaman kask yok koruma yok birşey yok düşüncesizlik işte ) ne göreyim honda cbr 125 r simsiyah 2006 model yeşil jant şeridi ışıl ışıl parlıyor gittim atladım arkadaşın arkasına bir kaç turdan sonra dedimki kanka şurda boş bir arazi var oraya gidelim gittik , dedim bana bunu öğretmelisin , yaklaşık 1.5 saat orda döndüm durdum vites düşürmeyi öğrendim arttırmayı öğrendim tabi kalbim hala hızla çarpıyor içimden geçiriyorum ki keşke sonsuza dek bende olsa bu makine motosikleti öğrendiğim yerde 3-5 amca arabayı çekmiş içiyorlardı tek dedikleri şu " 2 tekere güven olmaz 4 teker her zaman daha güvenlidir evladım boşverin motosikleti " bunu dediler... dediler... ama ne fayda ben bu makineye binip gazı verdikten itibaren ondan başka birşey düşünemez oldum neyse eve döndük ertesi gün oldu arkadaşım dedi kanka anahtarı sana veriyim ben dersanede olucam elinle iterek dersaneye getirirmisin motosikleti ama sakın binme dedi bende tamam dedim ve gittim çıkardım motosikleti sitenin önünden , üstüne oturdum dedimki kendime ya şimdi sürerek gidersin oraya yada bidaha böyle bir şansın olmaz deniz bindim vitesi 1'e attım tım tım tım... gidiyorum sağdan sağdan 2 ye attım yolu bile bile uzattım az daha zaman geçiriyim diye ve götürdüm arkadaşım kızdı ama nafile tutuklu kaldım hondaya "hani hayat onda" günler böyle geçerken dedimki motosiklet ehliyet kursuna yazılmam lazım eve geldim annem ve babamla konuştum babam ne kadar olmaz desede her gün her saat başında yazılcam yazılcam dedim durdum ve sonunda dediki bana git çalış kendin al bunu dedikten sonra 2 gün içerisinde kurufasulyecide bulaşıkçı olarak işe girdim girerkende ordaki patrona dedim ehliyet almak için giriyorum bu işe baya bi konuştum anlaştım 1 ay çalıştım parayı tamamlamıştım elimde tam 700 TL vardı ve yetiyordu ehliyete ama bir yandanda cep telefonum yoktu takozdu :/ gittim telefon aldım o paraya fakat motosiklet hala aklımda çıkmıyor bir ses duysam dönüp bakıyorum markasını modelini söylüyorum aradan 3-5 ay geçti sonra yine başka bir yerde garsonluk işine girdim ilk maaşımla gittim yazıldım ailemden habersiz sınava 1 hafta kala söyledim böyle böyle diye pek birşey demediler ve rahatlamıştım yazılı sınava hazırlandım ve geçtim ardından direksiyon sınavı geldi 30 dakika boyunca arkamdan arabayla takip ettiler sonunda durdurdular dedıler geri dönüyoruz tamam dedim ve döndük o kaskı hiç çıkarıp sıradaki arkadaşa vermek istemedim eve götüresim vardı müfettişe sordum dedim acaba geçip geçmediğimi söyleyebilirmisiniz acaba ? dediki...sen geçip geçmediğini bilmiyormusun ? bende dedim ben biliyorum ama sizin ağzınızdan duymak istedim.. ve eve gittim akşam aradım sürücü kursunu geçtin dediler bir sevinç bir mutluluk anlatamam dünyalar benim olmuştu istediğime kavuşmuştum sırada ekipmanlarımı almam lazımdı fakat ailem motosiklete o kadar karşıki anlatamam neyse dedim devam ettim yine biyerlerde çalıştım ve eldiven kask ceket aldım ve şuanda evde takıyorum ne yapabilirim umarım günün birinde benimde motosikletim olur onun hayaliyle yaşıyorum sırasıyla ( Hyosung GT250R - HONDA CBR 600 RR REPSOL - HONDA CBR 954 RR FİREBLADE )tabiki 600 ve 1000 cc kullanmama daha baya sene var 250 lik sadece oda şimdilik )... bunları okuduysanız teşekkürlerimi sunarım herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum ALLAH daha nice nice seneler motosiklet sürmeyi nasip etsin
    kemboo ve ilkervirlan bunu beğendiler.
    UNUTMA iyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bu ne kadar yazıydı arkadaş kafamdan dumanlar çıktı
    ama senin için okudum genede...inşallah dilediğin motoruda alabilirsin.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Valla içindeki heyecanı güzel yansıtmışsın.. İnşallah Motosikletine kavuşursun..

Madem ss düşünüyorsun, önce 125cc lik.. ss lerin 125 likleri bile hızlı bence..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    valla ben kendim çalışıp almadım o konuda size göre şanslıyım belkide değilim bilmiyorum ama okurken aynı duyguları hissettmişiz onu anladım. Banada motor sürmeyi kuzenim öğretti. Binmeden önce çekiniyordum biraz düşeriz ederiz diye ama çocuklukluğumuz beraber geçti bisikletle terör estirdik dedim vardır bi bildiği bindim biniş o biniş babama söylene söylene bir scooter aldırdım ehliyetsiz ruhsatsız ceza yedim cezayı yeyince babam mecburiyetten 17 yaşında ehliyet aldırdı uzun sene scooterımı sürdüm. aralıkta kendi imkanlarımla ybr 125 aldım memnunum çok şükür. darısı senin başına bu arada 2006 cbr125 siyah kuzenimin motoruydu

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Okumaya çalıştım ama olmadı.Nokta ve büyük harf kullansaydın keşke.

ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    Umarım herkes hayalindeki motosiklete kavuşur , şimdilik bütçe yok ama olduğu zaman herşey dahada güzel olur #Salih_T boy 1.85 olunca 125 ccde iki büklüm oluyorumm ayaklarımı hissetmiyorum ama tabiki 125 cc ile başlamak her zaman en iyisi #kemboo aynı kuzenemi sahibiz honda 2006 model aşığı olmuştum o sıralar #TAYFUNBORA kusura bakmayın bir anda içimdekileri döktüm o yüzden pek dikkat etmedim okuyup okumamak size kalmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler