Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 150 İle Türkiye Turu

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar ben motor ehliyetimi daha almadım. Bugün yazıldım inşallah Haziran başı gibi ehliyet elimde olacak... Motor tecrübemin pek fazla olduğunu söyleyemem scooter kullandım daha önce kendimde vardı ancak vitesli motor tecrübem pek fazla yok. Allah izin verirse bir arkadaşımla Önümüzdeki yaz 15-20 günlük yaklaşık 5000-6000 km lik bir tatile çıkacağım size soracaklarım şunlar;

1- CBF 150 bakımlı ise uzun yola gidermi?

2- Yanıma almam gerekenler neler ne gibi problemler yaşarım yolda?

3- Bu kadar tecrübe ile yavaş yavaş 80km hızı geçmeden geze geze göre göre gidilirmi?

4- kask olmazsa olmazlardan ancak mont giymesem yaz ayında terletir diye düşünüyorum sorun yaşarmıyım bazı forumlarda gördüm 'VEREM' riski bile varmış

5- Haa birde unutmadan sizce CBF 150 nin Yeni kasasımı Eski kasasımı daha sağlam?

SİZ GÖRMÜŞ GEÇİRMİŞ ABİLERİM KARDEŞLERİM ŞİMDİDEN VERECEĞİNİZ TAVSİYELER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    1- Her yere gider sen gitmek istediğin yöne bak yeter ki (vay bea)

2-Rotan önemli ve kamp falan kuracakmısın yoksa motel tarzımı... 1 yol arkadaşı 2 yedek lastik ve tamir seti 3 zincir spreyi hatta yedek zincir 4 ilk yardım seti 5 cep telefonu yedek batarya 6....

3-Daha çok düşe kalka gidilir :D şaka şaka...

4-yazlık montlar var hem uzun yolda terletmez....

5-Uzun yola gideceksen sıfır al bence

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bak bakalım gidermiymiş gitmezmiymiş

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/64376-cbf-150-lerle-1800-km-ege-guney-turu.html

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    bu başlıktan bitane daha vardı

Abi gidermiş Ancak bi kaç korkum var vitesli motor tecrübem pek yok scooter var az çok uzun yolada fazla çıkmadım ne gibi tehlikeler ile karşılaşırım panik yapmamam gereken şeyler neler zaten hep sağ şeritten 60-70 en fazla 80 ile gitmeyi planlıyorum hem motor fazla yakmaz hemde kendimi kasmam diye düşünüyorum

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Gitmesine gider,cbf'ye laf yok eyvallah.Ama asıl sorun siz gidebilir misiniz ? Kendiniz sölüyorsunuz,tecrübem fazla yok diye..5-6 bin km'den söz ediyorsunuz.200-300 km değil bu.!! Önce kısa mesefalerle başlamanızı,trafiği ve motorunuzu en iyi şekilde tanıdıktan sonra.Bu turlarınızı 300-500 kademeli olarak arttırmanız gerek..Bırakın uzun yol tecrübesini,vitesli motor kullanma tecrübeniz bile yok denecek kadar az..Size tavsiyem,en azından bu geziye çıkmadan önce,kısa mesafelere gidip gelmek..Kademeli olarak,gidilecek mesafeyi uzatmak..70-80 ile giderim tın tın sıkıntı olmaz demeyin,aksine o hızlarda gitmek.Daha zor,yorucu ve tehlikeli..Her yolda kendinizi atabileceğiniz,güvenlik şeritleri olmaz..
    120 km hızlara çıkan tır,kamyon ve otobüsleri düşünürsek..Bu tecrübeyle Allah korusun,başınıza bişey gelmeden dönmeniz mucize olur.Bir tarafımdan uydurmuyor yada kulaktan dolma bilgilerle size yazmıyorum.Tecrübemle yazıyorum,ben full uzun mesafe giderim..Kazasız sürüşler dilerim..

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Çok az tecrubeyle o yola çıkılmaz, oyuncak değil bu
    Seneye ertele derim, tabi sen bilirsin
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Sıfır motor alacaksanız hemen uzun yola çıkmak pek mantıklı değil.Bence sıfır motoru alın bi 5-10 bin km sürün hem tecrübeniz artar hemde fabrikasyon bir sorun varsa çıkar ortaya.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar yetmedi mi?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/128656-cbf-150-cc-ile-uzun-yol.html?highlight=

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Gidersiniz gitmesine de , zevk verir mi o konuda kararsızım. CBF 150 kullanıyorum. Teknik yönden basit bir motosiklet olduğu için kolay kolay arıza çıkarmaz. Çıkarsada her motosiklet tamircisi kolayca ve ucuz olarak işinizi halleder. Seyahata gelince CBF 150 nin bence optimal konforlu sürati 70-80 km/s. 80km/s in üzerindeki hızlarda devir yüksek olduğu için hem çok gürültülü bir seyahat oluyor hemde motor zorlanıyor. 90-100 km/s lerde giderken sanki kendimi 1600 cc bir arabayla 180/km gidiyor gibi hissediyorum, hoşuma gitmiyor. 70-80 km/s hızlarda da şehirler arası yollarda gözünüz önünüzden ziyade devamlı aynalarda oluyor. Çünkü devamlı arkanızdan sıkıştıran, sizi iyice yolun sağına çekmeyen çalışan araçların tacizine uğruyorsunuz.Sollamalardada ara hızlanmalar yavaş olduğu için bir sıkıntıda buradan kaynaklanıyor. Bu nedenle ilçeler arası trafiğin yavaş ve az yoğun olduğu yollarda CBF 150 daha zevkli kullanılıyor. Ama şehirler arası yollar tam bir stress kaynağı oluyor.Şehirlerarası yollar için 400 - 500 cc nin altı motosiklet bence çok yeterli değildir. Optimal sürati 90-110 km/s olan, ara hızlanmaları iyi. Gerektiğinde 140 - 150 km/s hıza kolayca ulaşabilen bir motosiklet hem zevk verir hemde size tehlikelerden kolayca kaçma imkanı sağlar.
    xman19 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Cbf gitmesine giderde.

Şahsen ben 150cc lik motor ile asla çıkmam.
    250 cc bile bazen yetersiz kalıyor şehirlerarası yollarda sollamalarda.
    Benimde türkiye turu planım var ama dl650 ile...

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/117700-4550-km-turkiye-gezisi.html
    buyrun buda benim turkiye turun cbf 150 ile bu arada cbf 150 ile dunyanın sonuna kadar surersın kardesım ıcını ferah tut.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    1.Arkana bile bakma bakımı yapılmış her motor çok rahat yapar kuryelerin bile zaten şehir içi 15-20 günde daha fazla km yaptığını düşünüyorum ben.
    2.kabaca pompa,bujiler,yedek yağ,motorun önemli parçalarına uyumlu anahtarlar gibi şeyler forumda daha detaylı şekilde var. Yolda problem yaşıyacağını sanmıyorum en fazla lastik falan iner onuda halledersiniz zaten
    3.şehir dışı daha rahat tabi ama uzun yola gitmek için önceden günde 100-200 kmlik turlara mutlaka çıkın 2-3 kere. alışınca zaten 200 km bile insana bakkala gitmiş gibi geliyor.
    4. ben yazın mont giymiyorum tercih meselesi tabi. ama yazlık montlarla sıkıntı çıkıcağını sanmıyorum
    5- Haa birde unutmadan sizce CBF 150 nin Yeni kasasımı Eski kasasımı daha sağlam?

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Arkana bile bakma bakımı yapılmış her motor çok rahat yapar kuryelerin bile zaten şehir içi 15-20 günde daha fazla km yaptığını düşünüyorum ben.
    2.kabaca pompa,bujiler,yedek yağ,motorun önemli parçalarına uyumlu anahtarlar gibi şeyler forumda daha detaylı şekilde var. Yolda problem yaşıyacağını sanmıyorum en fazla lastik falan iner onuda halledersiniz zaten
    3.şehir dışı daha rahat tabi ama uzun yola gitmek için önceden günde 100-200 kmlik turlara mutlaka çıkın 2-3 kere. alışınca zaten 200 km bile insana bakkala gitmiş gibi geliyor.
    4. ben yazın mont giymiyorum tercih meselesi tabi. ama yazlık montlarla sıkıntı çıkıcağını sanmıyorum
    eski kasalar daha iyi diye biliyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Montu mutlaka giy motosiklet icin olanlardan yanlarda havalandirmalar var ac cok faydasi olur

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-Her motorla gidersin suresi ve konforu fatk dder.
    2-Avadanlik ve nereye gidecegibe vagli cadir uyku tukumu ve diger jamp malzemeleri.
    3-Hic bir yolculugun sabit bir hizi yoktur nerde ne jadar gerkirse o kadar gidersin.
    4-Degil mont korumali pantolon ve eldivenlerin olmadan motora oturma bile. Dustugunde bu soylediklerimi saha ciddiye alacaksin. Bence recrube etmeden soz dinle.
    5-Bilmiyorum.

"KAZASIZ SURUSLER"

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    verem olayı abartı.montun altında atletle git ama yine de montunu giy. cbf 150 o yolu gidebilecek bi motor. ama bence sen su an bahsettiğin kilometrelerde bi yola çıkmamalısın.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    motor gider sende gidersin ama sağsalim dönmek istiyorsan önce tecrübeni yeterli seviyeye getirmelisin. Motorsiklet sürmek araba sürmeye benzemez.

Arkadaşlar Konu Günceldir tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)