Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Grade 80 zincir ve güvenlik 10 kilit

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar sırtında oksijen kaynağı ile geziyorlar kapalı güvenli yerin yoksa yine aklın motorda kalır özellikle istanbulda
    oksijen, paslamaz çeliği kesemez, derecesi yetmez
    krom nikel alaşımlı zincir bulabiliyorsanız daha iyi olur
    İstanbul'da yaşıyorsunuz deniz hırdavatı satan yerlerdeki zincirler çapa zinciri gibi daha dayanıklı olabilir
    bizim sanayide kullandığımız vinç zincieleri var 10 ton kapasiteli onlarda dayanıklıdır, gerçi biraz fiyatları tuzlu
    er odur ki dünyada koya bir eser,
    esersiz kişinin yerinde yeller eser

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı volcano2K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım asma kilit şeklinde almanızı önermem. Biraz daha paraya kıyıp mul-t-lock 'un interaktif anahtarlı 13mm lik yatay pimli C serisinden al..

Zinciri de 13mm alırsan tadından yenmez.. Zincir kesinlikle grade 100 olsun..

Demiştim ben isveç üzerinden zincir getiren bir firmadan zinciri aldım.. Grade 100 13mm 2m uzunluğunda 50€ tuttu.. taşıma yükü 6,7 ton 1 m sinin ağırlığı ise 3,8 kg. 37,5 Ton kopma yükü var. Gidip üzerine de 2m lavabo hortumu alıp geçirdim 15TL ye..
    Merhaba aynı kanalı kullanarak bizde zincir getirebileceksek firmanın iletişim bilgilerini alabilirmiyim.
    Kerem Akın bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Kilidi nasıl ve motorun neresinden bağlamak mantıklı?Ön lastik mi arka lastik mi gövde mi?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende kilitle geziyorum tek diskte çift disk kilidi zincir ve yale aslam kilit var 10. seviye fakat sokakta bıraktıktan sonra onu kaynakla kesmeye çalışan hırsızı polis görse dahi uğraşmaz o yüzden kapalı yer şart hele hele istanbuldaysan benim evi görsen mit mi geldik dersin 32 tane kamera var bahçede garajda ve evin etrafımda kör nokta yok ayrıca bahçe duvarlarında kızıl ötesi tarayıcılar ve garajla evde fazladan alarm var buna rağmen hırsız bahçeye girip evin arka kapısındaki yale kilidi zorlamış ama acamamıştı adamın yüzü belli parmak iz var fakat karakoldan ses seda çıkmadı zinciri alıken de paslanmaz olmasına dikkat edin ben ona bakmamıştım motor bağlantı yerini paslandırdı
    kizilotesi eskide kalmadi mi?
    harekete duyarlı alarmlar var
    sistemi guncellemeniz gerek sanırım

+yüz tanıma sistemi
    yuz tanimlamali adres tespit sistemi falan da olsa fena olmaz
    yoksa anca seyredersin

polis isterse hirsizi buluyor
    cep telefonundan sinyal veren kim diye arastirsa sip diye bulur
    gps olmasa bile cep telefonundan koordinat adres tespiti mümkün

o dakikada ordan kimin telefonu sinyal almış olay bu

selchuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    www.guneyteknikmarket.com'un canlı teknik destek bölümünden bugün sordum, 1,5 metre KDV dahil fiyatı 188 TL.

Fiyatlar epey uçmuş anlaşılan..

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Arkadaşlar Almax diye bir marka var. Hiç duyanınız yokmu? Adamlar çatır çutur kesiyorlar diğer "güvenli zannettiğimiz markaların" zincirlerini.
    Bence bu videoyu mutlaka izleyin derim

https://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck

Ardından da Almax zinciri test ediyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=ozppzywsLsk

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Bu Almax'ı alabileceğimiz biryer biliyormusunuz? Kim nerede kaça satar acep?
    musclegent bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Almax diye bir marka var. Hiç duyanınız yokmu? Adamlar çatır çutur kesiyorlar diğer "güvenli zannettiğimiz markaların" zincirlerini.
    Bence bu videoyu mutlaka izleyin derim

Ardından da Almax zinciri test ediyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Bu Almax'ı alabileceğimiz biryer biliyormusunuz? Kim nerede kaça satar acep?
    almax ingilterede var. martın sonunda getitiriyorum bir tane 210 poundluk olanından sipariş verdim.1.5 metre ve duvara bağlama yeri mevcut. biraz pahalıymış . arkadaşım gelicek o tarihte o getiricek. ne yalan söliyim motorum garajda disk kilitleri var 2 tane üzerinde. ama şu videoyu izledikten sonra karar verdim dedim al tak garajda dursun öyle link aşağıdadır.

http://www.almax-security-chains.co....chor/p-73-126/

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bilmediğim için soruyorum şimdi en son denedikleri zincir almax ingiliz malı mı?Zinciri deneyenlerde(aksanları garip)ingiliz mi?Sanki zinciri kesmeye çalışırken çok samimi değiller!Almax zincirin reklamı yapılıyor gibi!Belki de yanılıyorumdur.
    lakoti bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Ben Grade 100 10mm zincir ile Abus 82/90 asma kilit kullanıyorum, henüz test etme şansım olmadı ama zincir çok hantal, etrafındaki kaplama nedeniyle de katlanmıyor çok fazla yer kaplıyor. Ben zincire 150TL, kilide 120 TL toplamda 270TL verdim, şimdiki aklım olsa paraya kıyar şu ürünü alırdım:

http://www.motosikletaksesuarlari.com/ABUS-motosiklet-kilidi-GRANIT-EXTREME-PLUS-59-Zincir_665.html

Geçen hafta arkadaşıma aldık çok kullanışlı duruyor, tek eksiği uzunluk seçeneği yoktu. Baklalar geniş olduğu için rahatça katlanabilir, dışı da kaplı zaten. Zincirin metresine 100TL verip bir de asma kilit aramaktansa bu tür ürünler bana daha güvenli geliyor, yeni alacak arkadaşlar değerlendirebilir.

forumları okuduktan sonra bende grade 80 8mm. lik 2m. zincir aldım. kilosu 13tl+kdv 2m si yaklaşık 2,9kg geliyor. yaklaşık 44tl. sadece zincire verdim. izmir gıda çarşınındaki h....i k...k ten aldım. yanındada kale nin 10-250 lik sarı asma kilidini aldım 19 tl. alacak arkadaşlara fiyat tavsiyesi olsun.
    apisto bunu beğendi.

Elimde 16 mm U kilit var.Özel yapım karbon çelik.
    Büyük boy milli asma kilit ile ultra yüksek güvenlik fiyatı 50 tl
    Ayrıca motorsikleti evinizin işyerinizin önüne park ettikten sonra kilitlerken sabit yer

16 mm çelik kazık.16 mm 7 cm çaplı halkası vardır.
    12 mm veya 14 mm matkap ile beton zemine delik açılarak demir kazık çakılır.
    bir dahada yerinden çıkmaz.

Motosikleti
    honda cgl
    Ben metresini 70 veya 80 e ayarlayabilirim

Grade 100 8 mm 105 cm çinko galvaniz kaplama 60 tl

Grade 100 8 mm 150 cm çinko galvaniz kaplama 105 tl

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Alıntı mugnus56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumları okuduktan sonra bende grade 80 8mm. lik 2m. zincir aldım. kilosu 13tl+kdv 2m si yaklaşık 2,9kg geliyor. yaklaşık 44tl. sadece zincire verdim. izmir gıda çarşınındaki h....i k...k ten aldım. yanındada kale nin 10-250 lik sarı asma kilidini aldım 19 tl. alacak arkadaşlara fiyat tavsiyesi olsun.
    Firmanın adını özelden paylaşabilir misiniz?

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı mugnus56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir iyi ama 19tllik kilit iyi olduğunu sanmıyorum. Çalacak önce kolayına yani kilidi çözmeye bakar. Kale vs farketmez ucuz kilitleri açıyorlar youtubeda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Motoru kilitlemek için araştırma yapıyorum. Çeşit çeşit kilitler zincirler alarmlar buldum fakat en son marelli marka kilit ve grade 80 zincir çözüm gibi görünüyor. Bunları kullanan birileri var mı, memnunlar mı?

Birde ben kilidi aynı zamanda disk kilidi olarakta kullanmak istiyorum.
    Kullananların diske takılıp takılmadığı hakkında fikirleri var mı?

Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz yada farklı bir önerisi olan var mı?

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/marelli-alarmli-asma-kilit-kisa-kanca-110desibel-181622458

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/marelli-alarmli-asma-kilit-uzun-kanca-175404902

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu grade 80 grade 100 zincirlerin fiyatları acayip değişken.

Bir bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.

Bir de özellik olarak ne farkları var? Grade 80'in alaşımı sabit mi yoksa değişiyor mu?

salimpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 200- gd 250 n
    http://kesilmeyenzincir.com

yazan siteyi incelemenizi öneririm fiyatlarda gayet uygun ,13 mm alırsanız kafanız rahat eder.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metre fiyatı 50-70TL arası KDV hariç, kargo hariç.

Biraz çok gibi geldi doğrusu. Fiyatını bir kenara koyalım kargosu bir dünya para tutar.

Daha uygun fiyatlısı bulunabilir diye tahmin ediyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Buradaki hırdavatçılara da soracağım.

Herkese merhabalar. Konu çok eski olmasına rağmen yazmak istedim, belki faydalanan olur. Zincir konusunu çok araştırdım, araştırma yaparken de internet ortamında yeterince bilgi olmadığını gördüm. Grade 100'ün kopma dayanımı grade 80'e göre daha yüksek. inşaat makası vb aletlere mukavemetinde nasıl bir fark olur bilemiyorum tabiki. Ben İzmir Gıda Çarşısı'ndan Grade 100 13mm 3 metre boyunda zincir aldım. zincir oldukça ağır ve sağlamlık hissi uyandırıyor. Adamlar canavarla kesip veriyorlar. İnşaat makasıyla kesmenin mümkün olduğunu düşünmüyorum. 01.06.2017 tarihi itibariyle metre fiyatı 100 tl idi. Bir de kılıf olarak çok kalın bir hortum aldım ama içinden geçiremedim ne yaptımsa. Gerçi geçirseydim de zincirin bükülmesi mümkün olmayacaktı. 30 TL bu şekilde boşa gitmiş oldu. Neyse, ardından araştırma yaptım ve makaron plastik denilen bir hortum plastikle zincirlerin kaplandığını öğrendim. Bu plastiği de yine Gıda Çarşısı'ndaki bir elektrikçiden metre fiyatı 8 tl olmak üzere aldım. (Motorun çizilmesini hiç istemem.) Makaron hortumun çapı 51mm ve tam uygu zincire. Zinciri makaron hortumun içinden geçirdikten sonra fön makinasının son sıcaklık ayardında iken yakından tuttum. Sıcağı görünce gortum büzüşüp zincire cuk oturuyor. Tam anlamıyla ideal bir kılıf oluyor. Kilit olarak ise Yale marka kayar milli 80 mm genişliğinde pirinç malzemeden yapılmış bir kilit aldım. Bununla kitleyince kilidin milinde inşaat makası sokma şansı kalmıyor. ayrıca mil döndüğü için de makasla kesmek zor olacaktır. Bu kilidi de Gıda Çarşısı'ndan 60 TL'ye aldım. Yani kilidin maliyeti 404 TL oldu. Zincirin kılıflı ve kılıfsız fotoğraflarını koyuyorum. İyi forumlar.

rumelian ve engink bunu beğendiler.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı cs1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Konu çok eski olmasına rağmen yazmak istedim, belki faydalanan olur. Zincir konusunu çok araştırdım, araştırma yaparken de internet ortamında yeterince bilgi olmadığını gördüm. Grade 100'ün kopma dayanımı grade 80'e göre daha yüksek. inşaat makası vb aletlere mukavemetinde nasıl bir fark olur bilemiyorum tabiki. Ben İzmir Gıda Çarşısı'ndan Grade 100 13mm 3 metre boyunda zincir aldım. zincir oldukça ağır ve sağlamlık hissi uyandırıyor. Adamlar canavarla kesip veriyorlar. İnşaat makasıyla kesmenin mümkün olduğunu düşünmüyorum. 01.06.2017 tarihi itibariyle metre fiyatı 100 tl idi. Bir de kılıf olarak çok kalın bir hortum aldım ama içinden geçiremedim ne yaptımsa. Gerçi geçirseydim de zincirin bükülmesi mümkün olmayacaktı. 30 TL bu şekilde boşa gitmiş oldu. Neyse, ardından araştırma yaptım ve makaron plastik denilen bir hortum plastikle zincirlerin kaplandığını öğrendim. Bu plastiği de yine Gıda Çarşısı'ndaki bir elektrikçiden metre fiyatı 8 tl olmak üzere aldım. (Motorun çizilmesini hiç istemem.) Makaron hortumun çapı 51mm ve tam uygu zincire. Zinciri makaron hortumun içinden geçirdikten sonra fön makinasının son sıcaklık ayardında iken yakından tuttum. Sıcağı görünce gortum büzüşüp zincire cuk oturuyor. Tam anlamıyla ideal bir kılıf oluyor. Kilit olarak ise Yale marka kayar milli 80 mm genişliğinde pirinç malzemeden yapılmış bir kilit aldım. Bununla kitleyince kilidin milinde inşaat makası sokma şansı kalmıyor. ayrıca mil döndüğü için de makasla kesmek zor olacaktır. Bu kilidi de Gıda Çarşısı'ndan 60 TL'ye aldım. Yani kilidin maliyeti 404 TL oldu. Zincirin kılıflı ve kılıfsız fotoğraflarını koyuyorum. İyi forumlar.
    Hayırlı olsun. Dikkatimi çeken şey zinciri 3 metre almanız oldu. Sanırım ağırlığı çok fazladır. Ben 2 metre grade 80 zincir aldım. O bile ağır geliyor bana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)