Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

sizce kim haklı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önder geçmiş olsun.Panelvan bal gibi suçlu seni görünce yola atlamayacaktı.resmen hayatına kastetmiş.Böyle durumda adamın üzerine yürüyeceksin arkadaş gücün yetiyosa birazda hırpalayacaksın ama dövmeyeceksin sonra sen suçlu olursun.Tutanağı sen olayı nasıl gördüysen öyle dolduracaktın krokiyi yanlış çizmişsin panelvanı sokaktan karşıya geçiyormuş gibi çizecektin,sen sağ şeritten sola geçiyor gibi çizmişsin.Araçta ki hasar taş çatlasa 200 tl ama senin grenaj kırılıp amortisör yamulduysa 1000 tl den aşağı çıkamazsın servisten malesef haberin olsun.
    Sağol Yücel ne diyosun sigorta benimi suçlu bulur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Tutanaktaki anlatım ve kroki yetersiz. Sigorta bu evrak üzerinden işlem yapar.Fotoğraflara bakınca panelvan asli kusurlu görünüyor. Dönüşe sol şeritten başlamadığı belli. Ara sokaktan geldiği için belki de böyle bir imkan bulamadı. Trafik kurallarına göre böyle bir dönüş öncesinde sol şeride girmesi gerekiyordu. İkinci hatası akan trafiği tehlikeye düşürecek bir şekilde kontrolsüz manevra yapmış. Ben olsam sigorta ters karar verse itiraz ederdim.
    Inşallah itiraz durumuna düşmem düşersekte nasıl itiraz edicez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Benzer bir kazayı 4-5 ay önce ben yaptım seninle konuştuk mu bilmiyorum.Otoparktan çıkan panelvan aniden önüme atlayınca tamponun sol ön tarafına vurup motoru yatırmıştım.Raporu doldurduk sonra motoru adamın minibüsüne koyup tamirciye götürdük.Benim usta yoktu ertesi gün raporu gördü dedi böyle olmaz bu rapor.Bende bana vuran arkadaşı aradım tekrar rapor tuttuk.Adamın ifadesi aynen şöyleydi.Otoparktan kontrolsüz çıktım ve motosikleti görmeyerek çarptım.Karşı tarafın ifadesi aynen böyle net olmalı önder suçunu kabul etmeli.Çarpıştık falan yazmıcak raporda çarptım yazacak karşı taraf açık ve net yoksa olay muallakta kalıyor.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Benzer bir kazayı 4-5 ay önce ben yaptım seninle konuştuk mu bilmiyorum.Otoparktan çıkan panelvan aniden önüme atlayınca tamponun sol ön tarafına vurup motoru yatırmıştım.Raporu doldurduk sonra motoru adamın minibüsüne koyup tamirciye götürdük.Benim usta yoktu ertesi gün raporu gördü dedi böyle olmaz bu rapor.Bende bana vuran arkadaşı aradım tekrar rapor tuttuk.Adamın ifadesi aynen şöyleydi.Otoparktan kontrolsüz çıktım ve motosikleti görmeyerek çarptım.Karşı tarafın ifadesi aynen böyle net olmalı önder suçunu kabul etmeli.Çarpıştık falan yazmıcak raporda çarptım yazacak karşı taraf açık ve net yoksa olay muallakta kalıyor.
    Hadi ya amırtisör boruları korkutuyor beni pahalıdır yau :(

Motosikleti
    cbf 150
    Sana vuran suçlu olduğunu kabul etmiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Bak şimdi raporun çektiğin fotosunu gördüm.Adam göbekte dönmeyi beklerken motosiklet bana sol ön kapıdan vurdu yazmış.Sende giyimkentten cadde aşağı giderken sola dönmeye çalışan panelvan aracın sol kapısına temas ederek kaza meydana gelmiştir yazmışsın.Doğru okumuşsam eğer bu ifadeye göre sen suçlusun.

Göbekte dönmeyi beklerken demekte zaten ben orda duruyodum adam geldi bana vurdu demek gibi birşey yani bu lavuk senin önüne birden dalmamışta zaten orda bekliyomuş vay vay vayyy sende imzalamışsın hacı bu raporu.Haklıyken haksız oluyosun

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Sana vuran suçlu olduğunu kabul etmiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Bak şimdi raporun çektiğin fotosunu gördüm.Adam göbekte dönmeyi beklerken motosiklet bana sol ön kapıdan vurdu yazmış.Sende giyimkentten cadde aşağı giderken sola dönmeye çalışan panelvan aracın sol kapısına temas ederek kaza meydana gelmiştir yazmışsın.Doğru okumuşsam eğer bu ifadeye göre sen suçlusun.

Göbekte dönmeyi beklerken demekte zaten ben orda duruyodum adam geldi bana vurdu demek gibi birşey yani bu lavuk senin önüne birden dalmamışta zaten orda bekliyomuş vay vay vayyy sende imzalamışsın hacı bu raporu.Haklıyken haksız oluyosun
    Artık şans işi bakalım bekleyip görecez

Bide şöyle soarayım Yücel ben araca direkt motoru vurmadım kendimi vurdum araca omuz attım diyebilirim sonra motorla beraber yan yatıp karşı yöne kadar sürükledik motordaki hasar sadece bu aşamada meydana geldi sen ne dersin yatıp sürüklenme ile çatal ( amırtisör boruları) yamulurmu

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Benim görüşüm 4 teker sürücüsünün hatalı olduğu yönünde.. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    jackal_64 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim görüşüm 4 teker sürücüsünün hatalı olduğu yönünde.. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    Sağol Allah razı olsun

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık şans işi bakalım bekleyip görecez

Bide şöyle soarayım Yücel ben araca direkt motoru vurmadım kendimi vurdum araca omuz attım diyebilirim sonra motorla beraber yan yatıp karşı yöne kadar sürükledik motordaki hasar sadece bu aşamada meydana geldi sen ne dersin yatıp sürüklenme ile çatal ( amırtisör boruları) yamulurmu
    Önder tamirciye göstereceksin yetkili servisi tavsiye etmem güvenilir birisine götür eğer gideri varsa değiştirmezsin.Benim kazadan sonra amortisörler hafif yamulmuştu usta demirle düzeltecekti ama neticede ben haklıydım zaten sigorta karşılayacak diye düzeltmedik.Karşı taraf sağ grenaj,amortisör ve arka çantayı bile değiştirmişti.
    jackal_64 bunu beğendi.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    bizim ülkemizde motorcu her zaman haksızdır =)

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Önder tamirciye göstereceksin yetkili servisi tavsiye etmem güvenilir birisine götür eğer gideri varsa değiştirmezsin.Benim kazadan sonra amortisörler hafif yamulmuştu usta demirle düzeltecekti ama neticede ben haklıydım zaten sigorta karşılayacak diye düzeltmedik.Karşı taraf sağ grenaj,amortisör ve arka çantayı bile değiştirmişti.
    Eğer suçlu bulunursam yetkili servisten alıacam normal bi yere götürürüm artık bakalım ne kadarla kurtarıcaz..

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer suçlu bulunursam yetkili servisten alıacam normal bi yere götürürüm artık bakalım ne kadarla kurtarıcaz..

Önder yaptığın kaza hafife alınır cinsten değil Allah korusun boyundan darbe alsan o çarpma sonucu çok kötü olurdu.Karşıdan bir arabada gelebilirdi.Bir tarafında kırılmamış çok şükür başlatma amortisöründen şimdi.Şokta mısın hala nesin amma takmışsın şu amortisöre
    jackal_64 bunu beğendi.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Önder yaptığın kaza hafife alınır cinsten değil Allah korusun boyundan darbe alsan o çarpma sonucu çok kötü olurdu.Karşıdan bir arabada gelebilirdi.Bir tarafında kırılmamış çok şükür başlatma amortisöründen şimdi.Şokta mısın hala nesin amma takmışsın şu amortisöre
    olum insan bi ziyaret eder

Motosikleti
    cbf 150
    Çayı tazele 1 saate sendeyim

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli bi motorcunun bi lafı vardı: Nerede kavşak orada ya.şak, her kavşakta en az 1 ya.şak.

Duran araca çarpmamışsın, panelvan senin yoluna tecavüz etmiş, geçiş hakkı sende çünkü; duramamış çarpmışsın.
    Bana sorarsan sen haklısın.

Bazı arkadaşlar kroki, animasyon, kısa film çalışması vs yapmış. Yahu arkadaş, fotograf kazadan sonra çekilmiş, her 2 araç da kaza esnasında hareketli. Hala haklı haksız muhabbeti dönüyor. Biz bu kafadaysak Tr'de motosiklet kültürü zaten gelişmez. Boşa beklemeyin.

Ara sokaktan yola çıkan, diğer aracın gidiş istikametinde yolu kapatıyor. Ne yapacak motorcu, çarpacak başka şansı yok. Zaten çarptığı araç her 45dk da bir trafik cezası kesilmesi gereken güruhtan. Cellatlar. Teker oradaymış yok buradaymış, TIR ın arka teker meselesi sanki.

Kardeş geçmiş olsun, haklı olan sensin gerekirse raporu değiştir.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı harleybaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli bi motorcunun bi lafı vardı: Nerede kavşak orada ya.şak, her kavşakta en az 1 ya.şak.

Duran araca çarpmamışsın, panelvan senin yoluna tecavüz etmiş, geçiş hakkı sende çünkü; duramamış çarpmışsın.
    Bana sorarsan sen haklısın.

Bazı arkadaşlar kroki, animasyon, kısa film çalışması vs yapmış. Yahu arkadaş, fotograf kazadan sonra çekilmiş, her 2 araç da kaza esnasında hareketli. Hala haklı haksız muhabbeti dönüyor. Biz bu kafadaysak Tr'de motosiklet kültürü zaten gelişmez. Boşa beklemeyin.

Ara sokaktan yola çıkan, diğer aracın gidiş istikametinde yolu kapatıyor. Ne yapacak motorcu, çarpacak başka şansı yok. Zaten çarptığı araç her 45dk da bir trafik cezası kesilmesi gereken güruhtan. Cellatlar. Teker oradaymış yok buradaymış, TIR ın arka teker meselesi sanki.

Kardeş geçmiş olsun, haklı olan sensin gerekirse raporu değiştir.
    Valla çok güzel konuşmuşsun lakin raporu değiştirmek biraz imkansız ustam motoru honda yetkili servise bıraktım onlar da herhalde dosya açılmıştır exper falamda gelmiştir. :((

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Evet arkadaşlar sonunda tramer sonucu çıktı ve %100 haklı bulundum ) valla iyi oldu
    A ARACI BENIM

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Paşam ben zaten dedim sen haklısın diye... sen kendini boşuna stres e soktun.

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    İki kez geçmiş olsun. Hem kaza için hem sonuç için.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam ben zaten dedim sen haklısın diye... sen kendini boşuna stres e soktun.
    Sağol ramazanım

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)