Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sizce kim haklı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim panelvan sağdaki sokaktan çıkıyor ama şöyle bi sorun var tutanakta çizmemişiz sağdaki sokakları

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/22/3jzi.jpg
    Sokak yazılmadıysa bildiğim akdarı ile kavşağın içerisindeki sürücünün önceliği var. Ona göre oynanarak düzenlenmiş aslında.

Sokak orada olmazsa sigorta davalarında suçlu olan sen olabilirsin haberin olsun. Sigorta firmanla konuşarak olay yeri fotoğraflarını sokak görünecek şekilde biraha çekmelisin.
    mete_han bunu beğendi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    sen yolunadüz devammı edicektin yoksa dönücekmiydin

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tutanağı kim tuttu?

Tutanakta minübüsün ara sokaktan yola atladığı falan yazmıyor. Adam şeridinde giderken sola dönüş yapmış ve dönmeyi beklerken senin vurduğun yazıyor.

Bu durumda,

dikkatsizlik,
    Hız sınırı aşımı,
    takip mesafesi,

sebeplerinden suçlu sen çıkacaksın.

Tutanakta derdini iyi yazamamışsın. Adamda bundan istifade sana giydirmiş.
    mete_han bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben ana yolda aşağıya doğru ilerlerken panelvan sürücüsü yan sokaktan ana caddede dönel kavşakdan sola dönecekti sokak başında beni gördü gördü bekledi tam ben geçecekken dönel kavşağa girip sola dönmeye kalkıştı hal böyle olunca dönel kavşakta döt gibi ufacık panelvanın burnu girse arkası dışarda kalır Resimlerdende görüldüğü üzere sürücüsü kapısına doğru ne olduğunu anlayamadan tosladım Bu durumda kaza tutanağında kendini haklı çıkartmak için türlü palavralar atıp masum ayağına yatacaktır kendinden beklenildiği gibi

Tüm masraflarımın karşılanmasını ayrıca maddi ve manevi tazminat davalarının açılmasınıda arz ederim

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ana yolda aşağıya doğru ilerlerken panelvan sürücüsü yan sokaktan ana caddede dönel kavşakdan sola dönecekti sokak başında beni gördü gördü bekledi tam ben geçecekken dönel kavşağa girip sola dönmeye kalkıştı hal böyle olunca dönel kavşakta döt gibi ufacık panelvanın burnu girse arkası dışarda kalır Resimlerdende görüldüğü üzere sürücüsü kapısına doğru ne olduğunu anlayamadan tosladım Bu durumda kaza tutanağında kendini haklı çıkartmak için türlü palavralar atıp masum ayağına yatacaktır kendinden beklenildiği gibi

Tüm masraflarımın karşılanmasını ayrıca maddi ve manevi tazminat davalarının açılmasınıda arz ederim
    Bu şekilde itirazmı etmem gerekiyor gerekiyorsa nereye itiraz edicem

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bunların sülalesini ... ben .
    Adam kırmızıda geçip gencecik adamı sakatlıyor , sonrada vay efendim yeşil yanar yanmaz neden atlıyor diyerek haklı çıkmaya çalışıyor.

Böyle millet olmaz olsun. Yalancı sahtekar şerefsiz vicdansız .

Her pisliği yapar. 3 kuruş menfaat için . Sonrada yüce türk milleti olur adı. Eskidenmiş Yücelik kalmamış o yüceler. Yüceler şehit olmuş cüceler kalmış geriye.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yolunadüz devammı edicektin yoksa dönücekmiydin
    Ben düz devam edicektim

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    fazla söze gerek yok minübüs tali yoldan bodozlama atlamış karşıya. bunda motorcu haksız çıkarsa ya tutanakta sıkıntı vardır yada minibüs şöförünün akrabası polistir.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bence suçlu sensin. Trafikte bütün olasılıkları düşünmen lazım bir motorcu olarak. Adama göre hareket etmeyip yavaşlaman lazımdı.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence suçlu sensin. Trafikte bütün olasılıkları düşünmen lazım bir motorcu olarak. Adama göre hareket etmeyip yavaşlaman lazımdı.
    Ya hacım seni duyan beni 200 km ile falan gidiyor sanacak benim hızım 40 bilemedin 50 km zaten adam birden atlayınca bu hızlar bile hızlı oluyor
    acayüp ve mete_han bunu beğendiler.

baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    en guzelını inzell arkadasımız soylemıs bı motorcu kaza yaptıysa sucludur..o adamın cıkma ıhtımalı 100/1 bıle olsa ıhtımalı goz onunde bulundurmak senın gorevın dusur hızını cıkarsa zaten kazayı engellemıs olursun.. allah bıdaha gostermesın gecmıs olsun jackal allaha emanet

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı baris21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en guzelını inzell arkadasımız soylemıs bı motorcu kaza yaptıysa sucludur..o adamın cıkma ıhtımalı 100/1 bıle olsa ıhtımalı goz onunde bulundurmak senın gorevın dusur hızını cıkarsa zaten kazayı engellemıs olursun.. allah bıdaha gostermesın gecmıs olsun jackal allaha emanet
    Yani panelvanın hiç suçu yok öylemi
    Evime hırsız girdi ama yinede ben suçluyum hırsızın hiç kabahati yok

baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    iyiydi...:D benım anlatmak ıstedıgım en essek soforde olsa butun hata onda olsa,sen bır kaportası olmayan aracsın..senın tek secenegın var kazadan sonra hata aramak degıl,o kazayı yapmadan alabıldıgınce onlem almak...allah kımseye gostermesın ama kazasından sonra hata arayamıyan motorcular var...yoksa verdıgın ornek mantıklı...:D

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    önder geçmiş olsun... ben her zaman derim kazalarda kimin haklı olduğu değil her zaman için hayatta kalmak önemlidir... gerisi boş... tekrar geçmiş olsun diyorum... şuç burda minibüs dedir bu konuda şüphen olmasın... tecrübesiz değilsin o yüzden şunu yapmalıydın böyle olmalıydı gibi yorum yapmayacağım... tekrar geçmiş olsun...
    mete_han ve jackal_64 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Geçmiş olsun. Motorcu hatalı.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önder geçmiş olsun... ben her zaman derim kazalarda kimin haklı olduğu değil her zaman için hayatta kalmak önemlidir... gerisi boş... tekrar geçmiş olsun diyorum... şuç burda minibüs dedir bu konuda şüphen olmasın... tecrübesiz değilsin o yüzden şunu yapmalıydın böyle olmalıydı gibi yorum yapmayacağım... tekrar geçmiş olsun...
    Ramazan eminimki benden ve buradaki çoğu motorcudan daha tecrübelisin ne diyosan doğrudur diyorum sağolasın

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Motoru haksız bulanları anlamak gerçekten zor. adam göz göre göre yola çıkıyor yolundan giden motor haksız öyle mi

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyosun yavaşlamak gerekiyor fakat panelvan ile döneceği yer olan küçük adaya kadar baya mesafe vardı ( geniş cadde ) bende rahat rahat rahat kurtarırım diye tahmin ettim tabiki yavaşlamadığım için bendede suç var sizin görüşünüze göre panelvan dahamı suçlu
    EVET AMA TALİ YOLDAN ANA YOLA SİNYALSİZ ÇIKTIĞINI KAZA TESPİT TUTANAĞINDA DE BELİRTİRSEN....

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Motorcu hatalı.
    Size de büyük geçmiş olsun.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ERTOBİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVET AMA TALİ YOLDAN ANA YOLA SİNYALSİZ ÇIKTIĞINI KAZA TESPİT TUTANAĞINDA DE BELİRTİRSEN....
    Tamam kaza tespit tutanağında belirtmemiş olabilirim fakat resimler umuyorumki resimler tutanaktaki çizimden daha nettir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)