Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Aksesuar Tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Arkadaşlar merhaba,

Cuma günü kavuştuğum motosikletim için şimdi sıra geldi aksesuarları temin etmeye. Motoru teslim aldığım kişisen 1 adet kask ve 1 adet eldiven aldım ( yazlık ), şimdi benim aslında merak ettiğim bir konu var. Bir eldiven konusu, kışlık eldiven almak mı mantıklı ki bu sabah yazlık eldivenle sürdüm ofise gelirken sanki parmaklarımı kesmişlercesine hissetmedim ( akşam nasıl sürücem onu düşünüyorum şimdiden ) sizce yazlık eldiveni kullanıp içerisine içlik mi almak mantıklı yoksa direk kışlık eldiven mi almak mantıklıdır?
    Diğer bir konu ise motosiklet için kilit konusu, tavsiye edebileceğiniz gerçekten sağlam bir kilit var mı? Fren Disk kilitlerinden bahsediliyor bu kilitler sağlıklı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Kılık kıyafet konusu çok tartışılır ama , bütcen yetiyorsa tek çıkar yolu var. Her ürünün yazlık ve kışlığını almak. Zaten şuanki hava İstanbul'da yazlık kıyafetler icin erken. Rüzgar hala civi gibi saplanıyor vucuda.
    Yazın fileli bir mont ve yazlık eldiven, kışın kışlık mont,kışlık su ve yağmur gecirmez eldiven.

Kilit icin Abus markası bir numaradır. Ama pahalıdır, masterlock da işini görebilir.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Hayırlı olsun ,sanırım bilecikli astsubayın kelepir megellisini aldınız.Bu havada normal tabi üşümeniz aylar önce bendeki kışlık eldivenler ilede bende üşütüyordum ellerimi.Biraz sabır edin 15 güne zaten havalar ısınır.Yazında kalın kıslık eldivenle elleriniz vıcık vıcık olur sanırım .

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kılık kıyafet konusu çok tartışılır ama , bütcen yetiyorsa tek çıkar yolu var. Her ürünün yazlık ve kışlığını almak. Zaten şuanki hava İstanbul'da yazlık kıyafetler icin erken. Rüzgar hala civi gibi saplanıyor vucuda.
    Yazın fileli bir mont ve yazlık eldiven, kışın kışlık mont,kışlık su ve yağmur gecirmez eldiven.
    Kilit icin Abus markası bir numaradır. Ama pahalıdır, masterlock da işini görebilir.
    Evet soğuk halen jilet gibi kesiyor gerçekten. Yazlık eldivenim var zaten daha doğrusu bez olanı, ellerim dışında herşey yolunda bende fakat ellerimi sanki makasla kesiyorlarmışcasına o parmaklarım acı çekiyor.
    Teşekkür ederim, masterlock çok pahalıymış
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-motosiklet-kilidi-bilyali-1500mm-ucretsiz-kargo-157999746/detay
    yada
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-motosiklet-motosiklet-kilit-25x1200mm-kalin-kablo-celik-telli-78377141/detay
    yada eğer Disk kilidi tavsiye edilir mi bilmiyorum ama onlarında alarmlısı varmış hatta bu halat kilitlerinde alarmlısı var.
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ,sanırım bilecikli astsubayın kelepir megellisini aldınız.Bu havada normal tabi üşümeniz aylar önce bendeki kışlık eldivenler ilede bende üşütüyordum ellerimi.Biraz sabır edin 15 güne zaten havalar ısınır.Yazında kalın kıslık eldivenle elleriniz vıcık vıcık olur sanırım .
    Aynen öyle hocam Bilecikli Astsubay 'ın motorunu aldım Sanırım kendisi ile görüştün sende. Evet havalar soğuk fakat olsun yine de almak lazım. Gerçi şu kilit olayını eğer çözersem motosikleti hemen hemen 1 ay kadar daha yatırıcam ondan sonra binerim düşüncesindeyim.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ben motosikleti gördüm.Eskişehirden gidip alıcaktım .Tam konusayım dedim.Megelli konusunu okurken sizin astubayımız ile irtibatta olduğunuzu ve alacağınızı görünce teklifden vazgeçtim.Siz benden daha istekliydiniz megelli konusunda .Hayırlısı olsun adınıza çok sevindim tertemiz ucuza bir makine sahibi oldunuz.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosikleti gördüm.Eskişehirden gidip alıcaktım .Tam konusayım dedim.Megelli konusunu okurken sizin astubayımız ile irtibatta olduğunuzu ve alacağınızı görünce teklifden vazgeçtim.Siz benden daha istekliydiniz megelli konusunda .Hayırlısı olsun adınıza çok sevindim tertemiz ucuza bir makine sahibi oldunuz.
    Teşekkür ederim, çok temiz değil açıkcası. Grenajlar çatlak ( bana bahsetmemişti ), Eksantrik zincirinde bir sorun varmış ( çok anlamadığım birşey usta öyle söyledi benim usta ) bu yüzden bu hafta sonu Cengiz Motor 'a gidip bir göstermeyi düşünüyorum umarım vaktim olursa. Gerçi bu hafta sonu ya Cumartesi günü ya da Pazar günü sınav var ama hayırlısı

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, çok temiz değil açıkcası. Grenajlar çatlak ( bana bahsetmemişti ), Eksantrik zincirinde bir sorun varmış ( çok anlamadığım birşey usta öyle söyledi benim usta ) bu yüzden bu hafta sonu Cengiz Motor 'a gidip bir göstermeyi düşünüyorum umarım vaktim olursa. Gerçi bu hafta sonu ya Cumartesi günü ya da Pazar günü sınav var ama hayırlısı

Megellicilerin birçoğu hiçbirşeyden bahsetmiyor, başlığı okuyun benim kavgalarımı görürsünüz =) adamlar hiç sorunu yok diye yemin billah ediyorlar ve aynı adamlar motorlarını 1.000 km kullanmadan satmaya çalışıyorlar =) yani sırf piyasası düşmesin diye çatlak patlak motorlarına sıfır sorun mükemmel diye reklam yapıyorlar.. umarım sorunsuz kazasız belasız binersin.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megellicilerin birçoğu hiçbirşeyden bahsetmiyor, başlığı okuyun benim kavgalarımı görürsünüz =) adamlar hiç sorunu yok diye yemin billah ediyorlar ve aynı adamlar motorlarını 1.000 km kullanmadan satmaya çalışıyorlar =) yani sırf piyasası düşmesin diye çatlak patlak motorlarına sıfır sorun mükemmel diye reklam yapıyorlar.. umarım sorunsuz kazasız belasız binersin.
    Yok yok Serkan ben sıfır sorun var demiyorum, evet aslında motor sorunsuz. Eksantrik zincir neden sıkıntı çıkartır ? Bu kullanıcı odaklıdır ;) O Yüzden motorun kronik bir sorunu değildir. Ha titreme dersin evet bu kronik bir sorundur fakat henüz benim motorum daha 2.600 kilometre de o yüzden birşey demiyorum. Titremesi geçer diye düşünüyorum ha var sayıyorum ki geçmedi, rahatsız edecek derece de değil buna inanabilirsin
    Yalnız sizden ricam pek konu dışına çıkmayalım olur mu? Megelli den bahsetmek istersek konusunun adresi belli zaten Bu konuda aksesuar arayışındayım ;)

Bu arada sanırım bir sonuca ulaştım gibi, kilit konusu benim için çok önemli. Evet evimin önünde duruyor zaten gün içerisinde sıkıntı olacağını zannetmiyorum hani gelim halat kilidi kesmeye çalışayım sonra da disk kilidini çıkartıp gidim gibi bir sorun yok.
    Şurada 1-2 hafta sonra iş yerine motor ile gidip geleceğim için sadece akşamları evimin önünde olacak motor ( ki ben bir site de oturuyorum, güvenlik çok iyi olmasa da evimde giriş kat olduğu için alarm duyulur 105db ) bu yüzden hem halat hemde disk kilidi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

1. Ürün : http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...53673273/detay
    2. Ürün : http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...55217997/detay

Daha önce açılan konular da aslında tartışması yapılmış ve genellemeye bakıldığı zaman en baz olarak disk kilit ve halat kilit kullanılmış birlikte. Bu yüzden bu şekilde karar verdim, sadece şu disk kilidi için hatırlatıcı kabloda dahil edilebilir her türlü önleme karşın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)