Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motor(Yuki vs Kuba)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200NS - Honda HR-V
    Iyi günler arkadaşlar,
    Izmir Göztepe taraflarında oturuyorum ve Makina Müh.'yim.Uzun süredir otomobil kullanıyorum.Bu sıra 2. olarak ucuz yollu 0 motor almaya karar verdim.
    Malum benzin ve lpg fiyatları uçtuğundan kısa yol için şehiriçi arada Çeşme yani 80 km civarıda olsa öldürmeden uzun yol yapabilecek bir motor almaya karar verdim.

Aklımda Yuki(Kral Hilal) KR100-16 veya KR130-16 yarı otomatik motoru var.
    2290 TL civarı

2. Tercih ise Kuba XCG 100-150 motorlarını beyendim.
    2090 TL

Yuki'nin avantajı ön arka disk,yarı otamatik ve tipi güzel =)
    Birde 100 mü almalıyım daha fazla mı karar veremedim.Devlete vergi vermek istemiyorum yok yere 102 TL :D Değer mi buna?5 yılda motorun 1/4 fiyatı çıkıyor zaten :D

Evde ortak aracımız var çok para vermeden motor almayı düşünüyorum.Hep aklımda Cross motor almak vardı ama fiyat yüzünden bu 2 motoru seçtim.

Kullanan varsa veya bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.Taksitle alıcam,2.el motor alıp uğraşmak istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Zamanlama manidar

Motosikleti
    Neden hocam?

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Kuba XCG 100 / 150 tahmin ettiğim motor ise ben 1.70 cm boyundayım ve bana küçük geldi! Denedin mi sen?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Öncelikle S.a Hocam Eğer yakıtı düşünüyorsanız vergiyi düşünüyorsanız ben trafikte debriyajla uğraşmak istemiyorum aralardan seri olarak geçip giderim diyorsanız C.U.B motosiklet tam sizlik öncelikle cub motorlar çok seridir debriyajla uğraşmadığınız için direk vites atıp gidersiniz yakıt konusuna gelince bir depo ile ile 3L 160km civarı gittim motor stop edene kadar.. Bende Cub kullanıcısıyım Lakin Ben bayağı araştırmıştım ve Mondialin 100MFH modelini aldım hız olarakda motora bakarsanız onu anlarsanız fazla
    üzmez eğer fazla bi beklentiniz yoksa ben 59kg/168 üstünde pustuğum zaman 100-110 görüyorum düz yolda ama motorun neti 80 benim motosikletime göre
    100MFH 2010-2013 ARASI üretildi ve üretimden kalktı mondialin yeni cupları da beş para etmez şunuda unutmayın cup motor çok naziktir hergün temizleyip parlatacaksınız öyle yan yatma fln olursa zaten kaporta aksamı full plastik sıkıntı çıkarabilir.....

Buda benim motor

1Seneyi devirdim Servis ve çevremdekiler ilk aldığımda 2-3 aya dökülür demişlerdi ve servise her gittiğimde herkes şaşkınlıkla bana bakıyor ama bakıyorum keratayada

http://i.hizliresim.com/xA9NRX.jpg

Buda zinciri yağlarken..

http://i.hizliresim.com/Kg7pNR.jpg

Bu Arada 28.03.2014 tarihinde D-400 Karayolunda 100le giderken selektör çekip solladığım ve Sonra peşime takılan Yamaha YBR'yi Slmlıyorum
    halilom bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Eğer biraz daha bütçeyi genişletirseniz rks titanic 150 var ve ikisindende çok daha iyi (sanırım kubanında motoru rks 150 ile aynı ama rks titanic şekil şemal ve kalite olarak kesinlikle daha iyi)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O motorlarla Çeşme'ye gitmek yorucu olur.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Mondial mh 125 drift tavsiye ederim pesin fiyat 3000 e birakiyorlar.

Motosikleti
    Bugun hem Kuba hemde Yuki'yi gidip kendim inceledim.

Yuki tam bir CUB diye tabir edilen bir motormus ben daha touring gibi bekliyordum ve lastikler falan çok ince.

Kuba'da ise arkadaşın belirtiği boy sorununa tamamen katılıyorum benim boyum 1.83 bide beni düsünün ama fiyat ve özellik olarak yinede en avantajlısı Kuba duruyor.

Mondial'e de baktım arkadaşlar sizlerin yorumlarından sonra drift'e dediğiniz gibi 3000 TL fiyat çektiler.9 ay vadeli.
    Ama mondial'in Vulture 150 motorunu beyendim tekerlekleri kalın ve onu da nakit 3100'e bıraktı arkadas.

3000'lere çıkmayı düşünmüyorum çünkü 350 TL gibi ruhsat bedeli var.200+80 TL Ehliyet masrafım var zaten 2000'e aldıgım motor bana 3000'e gelicek.Klasik mühendis mantığı yanlışım varsa affola:D
    RKS çok aşar hocam benim zaten o kadar param olsa Xtreme-Max tek alıcağım motordur.Cross severim ama motora bağlıcak o kadar param yok şu an için.

2.el motor lara tekrar bakmaya başladım o yüzden 2000-3000 km de bakıcam olmadı kuba XCG modelini alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Bu arada Kahramanlar çok kötü hemen alıcakmısın diyor:D Bu hafta icinde alıcam diyorum o zaman alcagın gün gel gibi cevaplar alıyorum.Sanki hemen cebimizde 3 milyar para var gibi.KSK'daki Motoshop'a gidicem yarın bakalım.

XCG ufak gelsede tercihi en mantıklı duruyor.
    Birde Motoran Comanche ve Mondial Bigboy 2.el leri 1700-1500 TL 3000 km'de mantıklı gibi geldi :D En azından ruhsat masrafı yok 100 TL üstüne alma var =D Devleti zengin etmek istemiyorum :D

Motosikleti
    YUKI KR-100 yani YILDIZ 100 ALINMISTIR.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    hocam aman diyim çeşmede okudum ben sürekli gidip geldiğim yol otobanda uçmayasın o motorla dikkat et hele karaburun tarafından geçerken inanılmaz rüzgar alır o yolda kaza yapan çok arkadaşım var.arabayla bile belli yerlerde inanılmaz savuruyor rüzgar.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cub ile 80 100 km yol gidilir rahat gider. Ama 125/150 cc elden debriyajli bi motor daha iyi olacaktir Cubtansa. Bajaj boxer 150 var etkinlik gezi basliginda 2000 kmde test yazisi var bi bak derim fiyat 3.000 tl

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bu durumun tam olarak birebir aynısını yaşadım dikkatini çekerim, ev batmani yardımınıxı bekliyor diye bir konum vardı. Fakat gerçekten motorları detaylamasına incelediğimde beni idare edemeyecek aletler olduğunu gördüm, bütçemi biraz daha arttırıp ikinci el bir honda cbf 150 aldım ve şuan son derece memnunum sende böyle bir makinaya bak mutlaka marka ara sıfır olup da seni sanayiden çıkartmayacak makinalardan uzak dur.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lppeace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YUKI KR-100 yani YILDIZ 100 ALINMISTIR.
    Hayırlı olsun kazasiz belasiz kullanirsin insallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)