Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Türkiye - Avrupa (Türkiye Gerçeği)

Motovento
    REKLAM ALANI
    CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Dünya Savaşından sonra Alman halkı her gün 2 saat ücretsiz devlet için çalışmış bizde olsa devlet sömürüyor bizi olur. Enflasyonu düşürmek için 2 sene patates yemiş bu insanlar.
    Evet bizde devlet bizi sömürüyor olur,çünkü sömürüyor.
    Adamlar karşılığını almışlar.
    Bizde köprüler kendini amorti edene kadar ücretli olacaktı nooldu,hala öküz gibi köprü geçiş ücreti veriyoruz 10tane köprü parası verdik.
    Benzine motorlu taşıtlara dünyanın vergisini verdik veriyoruzda,e IMF borcumuzu kapatmışız ekonomimiz mükemmel seviyeye gelmiş uçuyomuşuz madem bi düzlüğe çıkmışsın kıssana biraz artık şu vergilerden,biz ne zaman alacaz bunların karşılığını?
    Şimdi devlet bide gelip 2saat bizim için çalış diyecek babayı alırsın demezlermi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    üretmeyen bir toplum ancak kafir dediği cavurun ıcatını yüklü mevlalara eline alır elde avucta bir şey kalmayıncada yok olur giderler
    bunlar çok normal teknolojiyi kullanmak değil üretmenin önemli olduğu her toplum için durum aşağı yukarı böyle

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Yazıda konuyla ilgili memnuniyetim ve/veya memnuniyetsizliğim ile ilgili herhangi bir bilgi var mı?
    memnunmuşsunuz gibi yazmışsınız. Yorum sizin.

Evet kiyaslama dogru ama unuttugunuz nokta var almayada (ben belçikadayim) yani avrupada ekmegin fiyatinida unutmayin bir 400 gram ekmek 2,5 avro yani 7,5 Tl , yasamak için gidalar ve diger giderler çok pahalidir örnegin elektirk fatura ayda 180 avro yani 550 Tl..., parayi denklestirip o motoru almak için yine en az 35ay çalisilmalidir ki 6ay sadece kaba bir teori hesaptir. Buranin en büyük avantaji bankalardir, büyük krediler herkese verir uzun süreyle küçük rakamlarla geri ödeme imkani sartlari dengelemektedir, avrupadan gelen Türklerin altinda son model BMW varsa unutmayinki bankanin ona verdigi kredi sayesinde sahip olmustur.
    Yani şimdi, standart olarak, avrupa vatandaşından daha mı yüksek seviyedeyiz?

yeni bi ev aldım üst katımıda da bi almancı vatandaş
    tr daha iyi diyor beni deli ediyor karı yı parçalayacağım elimden alamayacaklar haberi yok bu hesabı ona da yaptım
    bak dedim almanya da asgari üçret le çalışan mercedes bmw ye biniyor bizde asgari üçretle çalışan şahin e toros a biniyor
    ee orda o araçalar var bur da bunlar iyi de almanya nın maddi durumu bizden kötüyse bizim lombargini masareti binmemiz lazım diyorum
    yok diyor o iş öyle ee nasıl diyorum tr iyi olduğunu sen bana anlat diyorum başlıyor yok almanya da devlet bundan vergi şundan vergi alır ee türkiyede sanki vergi alınmıyormu sanıyorsun diyorum ee tr de az vergi alınıyor diyorum
    amk karısı 7000 EURO maaş alıp tr de yersen elbet türkiye güzel gel de burda 840tl maaş al bakalım türkiye nasıl
    bak gene cinlerim tepeme çıktı...
    Çok haklısınız. Ben turizm okuyorum. Görmediğim otel, turist, vatandaş kalmadı.
    Arkadaşlar hala konuşuyor.

Bizde asgari ücret 900,ver 500kiraya.ver doğalgaz elektrik internet suya 350lira ki az bile yazdım,ee?
    aa ama doğru,bizde asgari ücretlinin ne haddine,250liralık evde otursun,soba yaksın,ne haddine doğalgaz falan..
    Daha hala ekmek kürekle euro tl hesabı yapın siz..
    Ne yazık ki çok doğru.

bknz: New york 90 m2 daire fiyatı vs İstanbul 120 m2 daire fiyatı. ( ikiside apartman olacak, çarşı merkezi zart zurt gibi politik konumları olmayacak, vasat yerlerden olacak. )

Şimdi Türk polisi kaç maaşla alır, amerikan polisi kaç maaşla alır hesaplayın bakalım.
    Gıda?
    Giyim?

Almanyadaki beşeri şartlar tabiki daha iyidir Türkiyeden ama yazıldığı kadar toz pembe değil.
    Toz pembe yazdığımı düşünmüyorum. Sadece rakamlar konuşuyor. İtirazı olan varsa, otursun hesaplasın.

Evet bizde devlet bizi sömürüyor olur,çünkü sömürüyor.
    Adamlar karşılığını almışlar.
    Bizde köprüler kendini amorti edene kadar ücretli olacaktı nooldu,hala öküz gibi köprü geçiş ücreti veriyoruz 10tane köprü parası verdik.
    Benzine motorlu taşıtlara dünyanın vergisini verdik veriyoruzda,e IMF borcumuzu kapatmışız ekonomimiz mükemmel seviyeye gelmiş uçuyomuşuz madem bi düzlüğe çıkmışsın kıssana biraz artık şu vergilerden,biz ne zaman alacaz bunların karşılığını?
    Şimdi devlet bide gelip 2saat bizim için çalış diyecek babayı alırsın demezlermi
    Bizim vatandaşın düşüncesi şu oluyor.
    DEvlet bu. TAbi vergi alacak.
    TAmam kardeşim alacakta, devletin tek gelir kaynağı benmiyim?
    SEn hiçbir ağır sanayi hamleni yapama, Anadolu gibi bi yerde sığırı yurtdışından al, doğalgazı sağdan soldan çek, devlet bünyesinde kırıkkale de ki çivi fabrikamız haricinde hiçbir şey bırakma, bankaları özelleştir vs. Sonra da otur, benim cebimdeki üç kuruş paraya göz dik.
    Ekmekten vergi al, elmastan vergi alma.
    satış işlemlerinden vergi al, şirket ve kurum satışlarından vergi alma.
    Daha dün, seçim bürosunun önünden geçerken, sesi geliyordu.
    Diyor ki, "memleketin her yerine doğalgaz döşedik"
    Kapıdaki amca da, elinde tuttuğu beleş çayı içerek alkış tutuyor.
    Şimdi soruyorum.
    Be adam, senin mi doğalgaz?
    Neyin havasını atıyorsun ki?
    Döşediğin iki borunun.

Birde arkadaşlar yazıp yazıp duruyor yukarıda.
    Mesele adamların aldığı paraları TL ye çevirip, 300-500 TL demek değil.
    Birde o ülkenin açlık sınırına bakalım.
    Lütfen oranlarla konuşalım.
    dockerengin, gelebek ve aadrenalin16 bunu beğendiler.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Halk halinden memnun demek ki bu tartışmalar gereksiz geliyor artık bana kiminle biraz muhabbet etsem istisnasız vergilerden pahalılıktan dert yanıyor fakat basit bir hesapla canım ülkemin sokaklarında gördüğüm her 2 vatandaştan 1'i oyunu bu yönde kullanmış bu işte bir yanlışlık olmalı vesselam

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    http://www.turkis.org.tr/source.cms....liksubat14.pdf
    DÖRT KİŞİLİK AİLENİN AÇLIK SINIRI 1.130, YOKSULLUK SINIRI 3.682 LİRA

Yani memleketim o kadar saçmalıklarla dolu ki yukarıdaki dosyayı açın okuyun ne demek istedğimi anlarsınız.

Hani asgari ücretli çalışan bir baba eşi ve 2 çocuğu olsun aldığı para onları düzgünce beslemeye bile yetmiyor ki daha bunun kira sı elektriği suyu yakacaği cartı curtu var.Ama sayın! başbakan 3 çocuk hüloğğğ vıdı vıdısı yapıyor.Ya adam gibi asgari ücreti arttır aldığın vergileri azalt ondan sonra milletin yapacağı çocuk sayısına karış.Bir sürü ünv var yapıldı vs. tamam eyvallah ama iş sahası yok adam ünv mezunu adamı işe alıyor asgari ücretin bile altında iş teklif ediyor utanmadan sıkılmadan.

Memlekette bi nebzecik rahat olan kişiler ise küçük şehirlerdeki memur arkadaşlar.Bi nebzecik ucuz kira ucuz gıda temini gibi sebeplerden ötürü hani o kadarcık öyle mal mülk sahibi olmak maalesef onlarında yıllarını alıyor.
    Büyükşehirdekiler ise yazık günah hem kira pahalı hem gıda vs. pahalı.Onların işi çok daha zor.

Yani sözün özü Türkiye'de yaşıyorsanız ve işçiyseniz hele hele asgari ücretli çalışansanız.Üzülerek söylüyorum ki hayata köle olarak gelmişsiniz ve o yaşadığınız kısacık ömür birilerinin cebini doldurmakla kıt kanaat geçiminizi sağlamakla geçicek.Şanslı ve tutumluysanız koca ömrünüzde küçük bir eviniz arabanız ve motosikletiniz olabilir.Başkada bir .okunuz olamaz.Emekli olduğunuzdada çalışmaya devam edersiniz elin gavuru gibi dünyayı falan dolaşamazsınız.Bu sistem sizi yer bitirir şeker tansiyon vs.hastalıklara sahip olur ortalama 60-70 yaşları arasında da vefat edersiniz.
    Çünkü Türkiye'de devlet halk için değil halk devlet içindir.Sistemin çarkları sizi sömürür iliğinizi kemiğinizi kurutur sizlede işi bitince sizi bi kenara tükürüverir...
    aadrenalin16 ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.turkis.org.tr/source.cms....liksubat14.pdf
    DÖRT KİŞİLİK AİLENİN AÇLIK SINIRI 1.130, YOKSULLUK SINIRI 3.682 LİRA

Yani memleketim o kadar saçmalıklarla dolu ki yukarıdaki dosyayı açın okuyun ne demek istedğimi anlarsınız.

Hani asgari ücretli çalışan bir baba eşi ve 2 çocuğu olsun aldığı para onları düzgünce beslemeye bile yetmiyor ki daha bunun kira sı elektriği suyu yakacaği cartı curtu var.Ama sayın! başbakan 3 çocuk hüloğğğ vıdı vıdısı yapıyor.Ya adam gibi asgari ücreti arttır aldığın vergileri azalt ondan sonra milletin yapacağı çocuk sayısına karış.Bir sürü ünv var yapıldı vs. tamam eyvallah ama iş sahası yok adam ünv mezunu adamı işe alıyor asgari ücretin bile altında iş teklif ediyor utanmadan sıkılmadan.

Memlekette bi nebzecik rahat olan kişiler ise küçük şehirlerdeki memur arkadaşlar.Bi nebzecik ucuz kira ucuz gıda temini gibi sebeplerden ötürü hani o kadarcık öyle mal mülk sahibi olmak maalesef onlarında yıllarını alıyor.
    Büyükşehirdekiler ise yazık günah hem kira pahalı hem gıda vs. pahalı.Onların işi çok daha zor.

Yani sözün özü Türkiye'de yaşıyorsanız ve işçiyseniz hele hele asgari ücretli çalışansanız.Üzülerek söylüyorum ki hayata köle olarak gelmişsiniz ve o yaşadığınız kısacık ömür birilerinin cebini doldurmakla kıt kanaat geçiminizi sağlamakla geçicek.Şanslı ve tutumluysanız koca ömrünüzde küçük bir eviniz arabanız ve motosikletiniz olabilir.Başkada bir .okunuz olamaz.Emekli olduğunuzdada çalışmaya devam edersiniz elin gavuru gibi dünyayı falan dolaşamazsınız.Bu sistem sizi yer bitirir şeker tansiyon vs.hastalıklara sahip olur ortalama 60-70 yaşları arasında da vefat edersiniz.
    Çünkü Türkiye'de devlet halk için değil halk devlet içindir.Sistemin çarkları sizi sömürür iliğinizi kemiğinizi kurutur sizlede işi bitince sizi bi kenara tükürüverir...
    Tamamen katılıyorum.
    Adam 2 sene önce filandı galiba.
    Televizyonda denk gelmiştim. Çıkmış bas bas bağırıyor.
    Diyor ki, ihracatımız, yüzde 5,6 arttı, bilmem şu kadar oldu.
    VAtandaşta alkışlıyor.
    Kimse de demiyor ki, ithalatımız ne kadar arttı?
    Bir bakıyorsun, ithalat artış oranı daha fazla.
    Yani "cari açık" artmış.
    HEmde kol gibi artmış.
    Geçmiş gün tabi, şu an sayıları pek hatırlamıyorum.
    Adam rezilliğini bile, alçalmışlığı bile böyle iyi pazarlayabiliyor.
    Son derece haksız olduğu bir konuyu, nasıl oluyor da böyle iyi anlatabiliyor utanmadan, sıkılmadan?
    Anlamıyorum.
    Kimse de çıkıp şimdi, o ithalatın hepsi benzin felan demesin, vallahi çıldıracağım.
    En klasik yöntemlerden biridir.
    Ama vatandaş, ağzında ki lark sigarasıyla, kafasında ki kasketiyle anlamamakta direniyor.
    Adam karşısında sayıyor.
    Diyor ki, "vay efendim, biz, 578982263454885621455856554789551......Milyon tane yaptık!"
    dayı da diyor ki,
    "vay anasını be ne yapmış..."
    İyi de be amca, senin beynin yok mu?
    Otur bi düşün bakalım.
    Ama detaylı düşün. AT gibi değil.
    Hee, beynim yok diyorsan o ayrı...
    hamzarat bunu beğendi.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Elin kapitalist ABD si bile asgari ücrete federal çalışanlar için %40 zam yaptı!!!

http://ekonomi.milliyet.com.tr/abd-d...33/default.htm
    APALA bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Çok iyi paylaşım eline sağlık
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    Yakinda
    Bilgiye ulaşmak bu kadar kolay olunca memleketimin vatandaşı yurtdışındaki yaşam şartlarını görünce başlıyor saçmalamaya.

Tamam Almanya'da işçi çok daha iyi geçim şartlarına sahip doğrudur fakat tak diye bir anda mı bu hale geldi adamlar. Kaç nesildir çalışkanlıklarının karşılığını alıyor adamlar. Biz bu durumu görünce hemen bizde niye öyle değil demeye başlıyoruz. Sabırsız (biraz da hazırcı) milletiz vesselam.

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    bana adaletten bahseden başbakan "2 tekerli araçların 4 tekerli araçlarla aynı ücret karşılığı Boğaz Köprülerinden geçiş yapmasını açıklayabilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

yerli malı motor vardı da biz mi binmedik ? yerli malı firma mı kaldı arkadaşım evimde beko buzdolabı var arkadasında LG yazıyor...
    APALA bunu beğendi.
    TV DE DİZİ SEYRETMEYE ALIŞTIRILMIŞ , BİLİNÇ ALTI HER AKŞAM DÜZENLİ YIKANAN EY TÜRK MİLLETİ !...... GAZOZUNA İLAÇ ATILMIŞ HASTA GİBİSİN .

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Almanın o motoru kendisinin yaptığını ve biz en basitinden bi çakmak almak için bile dışa bağlı olduğumuzu unutmıyalım .adamlar üretken bizim gibi tüketen değil.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    padişah halkı öğrenmek ve tanımak için çeşitli yöntemler deniyormuş.
    Bir gün köprüye adam dikmiş burdan gelenden geçenden 1 akçe al demiş
    bakmış halktan ses seda yok sonra geçiş harcını artırmış ,sonra bidaha ,sonra bidaha derken
    nasıl iş bu deyip gelene geçeni dürtün diye emir vermiş
    sonra halkı dinlemeye gidince "varmı şikayeti olan" diye gürlemiş
    ses seda yokken arkalardan cılız bir ses köprünün ordaki adam var ya , hee işte o yetersiz kalıyor akşamları sıra oluşuyor ,oraya bir adam daha koysanız daha güzel olur demiş.
    halk ne layıkse onu görür .iyliği için çabalarsın örenekler gösterirsin adam gelir.kıl,yün,tüğ gibi saçmalar.
    APALA ve hamzarat bunu beğendiler.

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    padişah halkı öğrenmek ve tanımak için çeşitli yöntemler deniyormuş.
    Bir gün köprüye adam dikmiş burdan gelenden geçenden 1 akçe al demiş
    bakmış halktan ses seda yok sonra geçiş harcını artırmış ,sonra bidaha ,sonra bidaha derken
    nasıl iş bu deyip gelene geçeni dürtün diye emir vermiş
    sonra halkı dinlemeye gidince "varmı şikayeti olan" diye gürlemiş
    ses seda yokken arkalardan cılız bir ses köprünün ordaki adam var ya , hee işte o yetersiz kalıyor akşamları sıra oluşuyor ,oraya bir adam daha koysanız daha güzel olur demiş.
    halk ne layıkse onu görür .iyliği için çabalarsın örenekler gösterirsin adam gelir.kıl,yün,tüğ gibi saçmalar.
    katılıyorum. Özellikle son cümlenize.
    Bazılarının medeniyetten haberi yok.
    Konuşmaya bile tahammülü yok.
    Neyse.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye gerçekleri, Bulgaristan'a gitmemiş Türk gençlerinde şaşkınlık yaratır. Emekli maaşının Bulgaristan'da 220 TL olduğunu hatırlatır, iyi günler dilerim.
    en azından onlar almanyadan gıdıp BMW lerı alıp ülkelerine getırebılıorlar ,paşa paşa bınıyrlar.htta kımı arabalara para vermeyip masrafını ustlenıp alanları bıle var.netıcede abye gırmış bır ulke degılmı.bukadar basıt.

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    Yıllardır bu ülke böyle. Halen daha 3lü koalisyon beceriksizlerinin yaptığı hataların bedelini ödüyor millet. Daha yeni yeni Türkiye ayağa kalkıyor emin adımlarla. Senin terör diye bir sorunun var. Ve bunun yanında daha birçok gider. IMF ye borç sıfırlandı borç..
    Gundogdu bunu beğendi.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    gida avrupada pahali diyenler, baska ulkelerle kiyaslama yapip turkiye'nin durumu da iyi be haci modunda takilanlari anlamak mumkun degil. bulgaristan'da emekli maasi az diye halimize sukredelim degil mi? bu konuya girmiyorum.

gida pahali diyenlere gelsin:

ankara'da yasiyorum. market alisverisi (normal bir insanin gunluk tuketmesi gereken seyler dogrultusunda) en asagi 60 lira tutuyor ki 2 gun dayanmiyor, bitiyor. eve geliyorum "lan ben ne aldim 60 liraya diyorum" bir dahakine fisin fotografini cekip buraya koyacagim. uzun sure(4 yil kadar) viyana'da kaldim. her hafta alisveris yapardim marketten 30 euro tutardi. neler alirdim: bir koli yumurta, patates, 5 kilo et(dana biftek), peynir, sut, yumurta, birer kilo muz ve elma, tatli, ogun aralarinda atistirmalik yiyecekler, cay, kahve, cikolata ve aklima gelmeyen seyler. ayda 120-150 euro alisverise giderdi. tl'ye vurursak 500 lira eder. burada ne alabiliyoruz? 5 kilo ayni eti alinca zaten 150 180 lira oduyoruz.. kimse cikip da diyemez ki avrupada gida pahali.

ulasima gelelim. ankara'da ulasim ogrenci icin 1.25 lira. gunde en az 4 kere binildigini dusunursek eder 5 lira. ayda 150, yilda 1800 lira. viyanada durum nasil? ogrenciyseniz somestirlik kart alirsiniz 70 euroya. 5 ay kullanabilirsiniz ve gunluk sinirlama yoktur. metro, otobus, tramvay, s-bahn, gece otobusu vb. bilimum noktada kullanabilirsiniz. yilda toplam tl cinsindan 420 tl ulasima verirsiniz ki istediginiz kadar binebildiginiz halde. ankara'da ulasimi, viyana'da kullandigim gibi kullanmis olsam 1800 liradan daha fazla para vermis olurum.

gaz su elektrik, 8 mb'e kadar internet vb. faturalara gelelim. elektrik faturasi 70, su faturasi stabil olmamakla birlikte ortalama 50, gaz da yine ayni sekilde 40-50 lira(merkezi sistem oldugu icin aylik 250 lira olan ucreti saymiyorum), internet ve tv 60 lira, ev telefonu 30 lira oduyorum. toplamda 260 lira eder aylik. viyanada, su bedava, gas ve elektrik aylik 3 ayda bir 30 euro oduyordum(bunun tarifeleri evden eve gore degisir. kimi aylik oder kimi 6 ayda bir). eger gazi cok kullanirsaniz, yil sonunda ekstra olarak 50- ile 100 euro arasi odersiniz. oldugundan az kullanmissaniz devlet size odediginiz fazla kismi iade eder. ben genelde odedigim kadar kullaniyordum(ev studyo daire seklindeydi). internet ve ev telefonu aylik 20 euro idi. internet hizi 50 mb limitsiz. telefon faturasini yazmiyorum. o kisisel kullanim.

karsilastirmak sizin elinizde.

ve nedense orada yasayan bir kisim gurbetci insanimiz, hicbir sekilde bulundugu ulkeyi sevmese de geri donmez. turkiye'yi over. orasi daha iyi der bir sey der. sacmalar. yurtdisinda bulundugum surece, boyle insanlarla cok karsilastim. neden donmuyorsunuz madem guzelse o kadar diye sordum. elbette aldigim yanit parayla ilgiliydi. kendileri de biliyor, orada yaptiklari isi turkiye'de yapsalar asgari ucretten fazla alamazlar ve ac kalirlar. ama is anlatmaya gelince yok bu ulke bize soyle davraniyor, bize sunu yapiyor vb.

edit: neden ulkeye dondugume de deginme geregi duydum. ulkemi seviyorum sartlari ve insani ne kadar sinir bozucu olsa da. ve bahsettigimiz gelismis ulkelerde bu haklar elde edilene kadar bir cok mucadele verilmis. bizim ulkemizde halkin "seriat" istemek disinda yaptigi bir eylem yok tarihe bakarsak. ingiltere'de kralin yetkileri 1200lerde kisitlanirken, biz hala padisahim cok yasa diyoruz. kisacasi emek verilmeden hak elde edilmez ve insanimiz maalesef bunu gormek bir yana, hala "buna da sukur, karnimiz doydu" seklinde yasiyor. kimsenin yasantisini elestirecek degilim. ama hakkini aramayan, olana talim eden insana tahammulum yok. mesela hala bir kisi nasil olur da tika basa dolu otobuse binerken belediyeye degil de arkaya ilerlemeyenlere kizabilir. yahudi kampina yahudi goturen trenden farki olmayan otobuslerde nasil olur da "lan biz insaniz bunu haketmiyoruz" diye sormaz? aklim almiyor.
    xawa, Baraza, APALA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı aadrenalin16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    netıcede abye gırmış bır ulke degılmı.bukadar basıt.
    abyi kuran ulke diyecektin herhal.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Vulture24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen daha 3lü koalisyon beceriksizlerinin yaptığı hataların bedelini ödüyor millet.
    Örnekde verelim hocam ki bazi sazanlar anlasin ne demek istediginizi.
    Yapilan hatalari buraya bir bir yazin ki ders olsun.
    Heyecanla bekliyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı kocc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kiyaslama dogru ama unuttugunuz nokta var almayada (ben belçikadayim) yani avrupada ekmegin fiyatinida unutmayin bir 400 gram ekmek 2,5 avro yani 7,5 Tl , yasamak için gidalar ve diger giderler çok pahalidir örnegin elektirk fatura ayda 180 avro yani 550 Tl..., parayi denklestirip o motoru almak için yine en az 35ay çalisilmalidir ki 6ay sadece kaba bir teori hesaptir. Buranin en büyük avantaji bankalardir, büyük krediler herkese verir uzun süreyle küçük rakamlarla geri ödeme imkani sartlari dengelemektedir, avrupadan gelen Türklerin altinda son model BMW varsa unutmayinki bankanin ona verdigi kredi sayesinde sahip olmustur.
    Gayet güzel bir tespit olmuş, Belçikada asgari ücret 1880Euro Net buda kabaca 5680TL eder, aöma pirincin kilosu ne kadar peynir ne kadar et ne kadar? giyim ne kadar? bunlarıda bilmemiz lazım. Kira ne kadar? eğer hepsi ortalama 6 kat pahalı ise Türkiye ile eşit kulvarda diyebiliriz.

Ve şu var eğer herşey bu kadar pahalı ise orada tam zamanlı çalışmadan yaşamak imkansız gibi bir şey. Bu durumda Türkiye çok avantajlı duruyor.
    Gundogdu bunu beğendi.

Motosikleti
    rks 150
    abi iki saattir yazıcamda yazcak bişeyim yok cünkü anlamıyorlar anlayamıyorlar
    APALA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)