Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ARWİC Çantanın Kalitesizliği buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Bundan 3 ay önce Sirkecide bir motosiklet distibrötürünün mağazasından aldığım son derece güvenliği ve sağlamlığı öv öv bitiremediler ve garantisini verdikleri"Arwic 48" modeli aldığım Çanta içi boşken kırmızı ışıktan kalkıştan 50 metre sonra paldır küldür bir sesle ödümü patlattı arkamdan gelen otobüs devrildi sandım o derece, az daha kaza yapmama neden oluyordu. çanta düşmesiyle peşimden hızlı gelip beni sollayı verdi baktım benim çantam beni sollamış. Arwic yetkililerine sesleniyorum bu nasıl bir üründür? %100 Türk malı olan bu çantanın Tablası 2'ye ayrıldı? aşşağıdaki resimler sizin için gelsin.

ÇANTA KIRILMADAN 1 SAAT ÖNCE SON DURUŞU

VE KIRILDIKTAN SONRAKİ SON HALİ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    çanta demiri biraz kısa kalmış... ek demir çıta ile destekleyebilirsiniz... ama neden bunu yapmak zorunda kalasınız?

Motosikleti
    HİLTİ
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta demiri biraz kısa kalmış... ek demir çıta ile destekleyebilirsiniz... ama neden bunu yapmak zorunda kalasınız?
    Test yaptınmı kısa kaldığına nerden kanısına vardın? kısa kalsa alttaki tablayı kelepçeler nasıl tutar? tabla demire tam oturuyor. ayrıca Boş çanta diyoruz? herhangi agırlık yok içinde.
    Yolver gitsin .

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ortada bir kalitesizlik olduğu kesin böyle baklava desenli tabla mı olur. Fakat çantanın tablasının yarısından fazlası orjinal arka çanta demiri kısa olduğundan boşta ve yük olsun olmasın çantanın deli gibi sallanmasına neden oluyor. Kalitesizliği de bulduğunda böyle kırılmalar olabilir.

BerKToprak ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Polyesteri biraz az yada hiç yok herhalde,plastikteki kaliteyi polyester belirler
    cyberdanger ve dockerengin bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin arka çanta demiri de kısa kalmış bir sıkıntı da orada, ben de arwic kullandım çıkarılabilir olanlardan kendi hatam yüzünde bağlantı yeri koptu

Motosikleti
    @ berk toprak sana cevap verilmiş,

Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada bir kalitesizlik olduğu kesin böyle baklava desenli tabla mı olur. Fakat çantanın tablasının yarısından fazlası orjinal arka çanta demiri kısa olduğundan boşta ve yük olsun olmasın çantanın deli gibi sallanmasına neden oluyor. Kalitesizliği de bulduğunda böyle kırılmalar olabilir.

http://i.hizliresim.com/xVqV0P.jpg
    eğer demir tablaya göre kısa kalmasaydı ordan kırılmazdı... göz var nizam var. olayı GÖZünüzle inceleyin. demir tablanın yarısına kadar uzanıyor...
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Motosikleti
    HİLTİ
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin arka çanta demiri de kısa kalmış bir sıkıntı da orada, ben de arwic kullandım çıkarılabilir olanlardan kendi hatam yüzünde bağlantı yeri koptu
    Dostum aldıgım ilk hafta kilidi bozuldu götürdüm değiştirdiler ardından 2 hafta sonra kilit yine bozuldu. artık ugraşmak istemedim kilitleri standar alayında yanı kalitesizlik kullanmışlar. ama tablanın baklava desenli olması firmanın kususurudr. tabla benim demire tam oturuyor. inanmayan alsın tablayı YBR esd modelinde denesin. Göz ve nizama o zaman karar verilsin.
    Yolver gitsin .

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hatalı montajda söz konusu, alt tablayı yeterince homojen montajlamamışsıın. Arka kısmı ha bire sallanır durur böyle olunca. Alttan gelen demir tüm tabla boyunca uzanmalıydı. Dikkat edersen desteğin kalktığı ilk yerden kırılmış.
    redlion999 bunu beğendi.

Motosikleti
    HİLTİ
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ berk toprak sana cevap verilmiş,

eğer demir tablaya göre kısa kalmasaydı ordan kırılmazdı... göz var nizam var. olayı GÖZünüzle inceleyin. demir tablanın yarısına kadar uzanıyor...
    dostum YBR esd modeli aynı çanta demirinde deneyerek göz ve nizama karar vermeni öneririm. O demire tam oturmassa neden takayım? yıllardır motor kullanıyorum böyle bir şey ilk defa başıma geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatalı montajda söz konusu, alt tablayı yeterince homojen montajlamamışsıın. Arka kısmı ha bire sallanır durur böyle olunca. Alttan gelen demir tüm tabla boyunca uzanmalıydı. Dikkat edersen desteğin kalktığı ilk yerden kırılmış.
    dostum Yamaha nın 48 lik çantası var arkadaşımda ondada aynı ybr esd ve aynı çanta demirine monteli. obirde kuryelik yapıyor yük bindiriyor böyle bir sorunu olmadı.
    Yolver gitsin .

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    montajda sıkıntı var o zaman tablanın yarısı dışarıda kalmış demirden

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Tablalar genelde bu desendir,üzerine ince plastik kapakları olduğundan genelde bu baklavalar görünmez
    Kappa kullandım ayni desendi Şu andada shad kullanıyorum ayni desen var
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aldıgım ilk hafta kilidi bozuldu götürdüm değiştirdiler ardından 2 hafta sonra kilit yine bozuldu. artık ugraşmak istemedim kilitleri standar alayında yanı kalitesizlik kullanmışlar. ama tablanın baklava desenli olması firmanın kususurudr. tabla benim demire tam oturuyor. inanmayan alsın tablayı YBR esd modelinde denesin. Göz ve nizama o zaman karar verilsin.
    Arkadaşım çantanın kilidi vs ayrı konu... çantalar üniversal üretilir, senin ybr'ne özel üretilenler varsa onlardan tercih edebilirdin. ama bu senin ybr'nin çanta demirinin arwic marka çantana KIsa geldiği gerçeğini değiştirmez. en den tam oturuyo olabilir. ama boydan kısa kalırsa böyle sorunlar yaşaman doğaldır. ordan kırılırsa tabiki çantan düşer. klipsler önce ve arkada. değilmi? eğer sağlı sollu klipsler olsaydı şimdi bu açma konu hakkında saçma düşüncelerle mücadele amaçlı saçma sapan yazlıar yazmak durumunda kalmazdık...

Biraz teknik bilgiye sahip olanlar anlayacaklardır. ama sen onlardan değilsin sanırım.

Ayrıca "tam oturuyor" diyebilmek demirin biraaz daha arkaya uzanıyor olması gerek.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Vidaları fazla sıkıp plastiği ezmiş olmayasın?

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montajda sıkıntı var o zaman tablanın yarısı dışarıda kalmış demirden
    https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/..._3107659_n.jpg
    demek istediğim de bu işte. neden sert çıkışlar? anlamıyorum..

Eklemek isterim, uzun yıllar kullanıcı olmak bişey değiştirmez. İnsan her an yeni şeyler öğreniyo bu hayatta...

Motosikleti
    HİLTİ
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tablalar genelde bu desendir,üzerine ince plastik kapakları olduğundan genelde bu baklavalar görünmez

Tamamda Ürünü dönüşüm malından yapmışlar o zaman. Bunun bu şekilde kırılmasını bu kadar doğal karşılayacağımıza bu ürünleri satanları koruma görevi üstlenmekten vazgeçmiyoruz. anlamıyorum. benzinin 5 buçuk liraya dayandığı ülkede sesini yükseltmeyen halktan bu tip şeylere tepki gelmemesi beni şaşırtmıyor. kalitesiz ürünü satanamı kabahatlı yoksa parasını verip alan peşinden böyle mağdur olan tüketicimi? Bizler birbirimize ön yargılı yaklaştığımız için bu tür malların kalitesiz olduklarını bile bile cüzü fiyatlara bize satmaya devam edecekler. siz bakın dalganıza.
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda Ürünü dönüşüm malından yapmışlar o zaman. Bunun bu şekilde kırılmasını bu kadar doğal karşılayacağımıza bu ürünleri satanları koruma görevi üstlenmekten vazgeçmiyoruz. anlamıyorum. benzinin 5 buçuk liraya dayandığı ülkede sesini yükseltmeyen halktan bu tip şeylere tepki gelmemesi beni şaşırtmıyor. kalitesiz ürünü satanamı kabahatlı yoksa parasını verip alan peşinden böyle mağdur olan tüketicimi? Bizler birbirimize ön yargılu yaklaştığımız için bu tür malların kalitesiz olduklarını bile bile cüzü fiyatlara bize satmaya devam edecekler. siz bakın dalganıza.
    Ne malzemeden yapılmış bilemeyiz tabi. Ama illa birilerine kabahat çıkarılacaksa burda 3 kişiye kabaat bulunabilir:

1. motosiklet üreticisi: çanta demiri universal üretilen ürünlere uygun değil.

2. çantanın satıcısı/üreticisi: bu kadar dandik malzemeyle bu kadar kötü işçilikle üretim yapılmamalı.

3. kullanıcı: bu kadar kalitesiz ürünü tercih etmemeli.

Eğer haklı olduğunuzu düşünüyosanız -ki bence öyle- yaşadığınız ilçenin kaymakamlığındaki "Tüketici Hakem Heyeti"ne kısa bir dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz. burda yandaş toplamak sorununuzu çözmez.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çanta monte etmeyeli baya oldu ama şimdi düşünüyorumda ince kapak olduğundan baklava olayı aklımdan çıkmış. O baklavalardan yararlanarak montaj yapılıyor.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Öncelikle bize ürünün ne kadar kalitesiz olduğunu ıspatladığınız için teşekkür ederim.numangokce arkadaşımız bu ürünün bayisi değil,demek istediklerini gayet net açıkladı ama siz sanki ürünü savunup siz haksızsınız olayına getirdiniz..Haksızda olsanız,haklıda olsanız aldığınız ürünü çok övdüklerini ve garantisini verdiklerini yazmışsınız..Burda kimse Arwic bayisi değil bizde sizin gibi motosiklet kullanıcısı ve bu ürünlerin tüketicisiyiz.Ben yandım başkası yanmasın diye yaptığınız paylaşımdan dolayı teşekkür ederiz,bizde sizin taraftanız bunu bilin.Aldığınız yere gidin ve hesabını sorun madem garantisini vermişler..kıvırmaya başladılar mı arkadaşlarında dediği gibi Tüketici Mahkemesine dilekçeyle şikayette bulunun..Saygılar...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vidaları fazla sıkıp plastiği ezmiş olmayasın?
    Büyük ihtimal vidalar sıkılırken akşam çatladı .Titreşim vs derkende kırıldı geçmiş olsun.
    dockerengin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)