Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ARWİC Çantanın Kalitesizliği buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Aldığınız yere gidin ve hesabını sorun madem garantisini vermişler..kıvırmaya başladılar mı arkadaşlarında dediği gibi Tüketici Mahkemesine dilekçeyle şikayette bulunun..Saygılar...
    Bence hiç gerek yok tekrar muhatap olmaya, en kısa yoldan kaymakamlıkta 5 dk'lık iş... ürün ayıplı çünkü. defalarca kilit değiştirildiğini yazmış. bence dilekçede ücretinin iadesini istemeli. ürün değişse de aynı sıkıntı yine çıkacak...

geçmiş olsun diyeim, ne diyelim...
    image is nothing without power, power is nothing without control.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Arvic 30 küsür lt bir çanta kullanıyorum 10 bin km dir. Tek sıkıntısı ses yapıp tıkırdaması oldu, bende masa ayaklarının altına koyulan yapışkan süngerlerle olayı çözdüm. Uzun mesafe ve kötü yollarda da dolu bir şekilde kullandım
    Arkadaşların tespitleri doğru tablanın yarısı boşta kalmış, kalitesi de yüksek bir malzeme olmadığından kırılmış.

Bence en doğrusu varsa yeni bir tabla ve çanta demiri al olayı çöz, çantan sağlam sanırım

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Markasız çıkarılabilir bir çantam vardı.
    Oda bu şekilde kırılmıştı fakat enson arwic aldım yaklaşık4-5 aydır kullanıyorum bişi yok. ve içide hiç boş durmaz.

arwic'de benim ilk bağlantı vidam kutudan çıkmamıştı adamlardan istedim bayiye göndermişler.
    http://www.arwic.com.tr/iletisim.html mail atıp yenisini isteyebilirsiniz.

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180
    bence sen onu ya fazla sıktın yada arkana birini bindirmişsin daha önceleri çanta ya fazla yaslanmış olabilir. oda ayakları ezmiştir. ben 37 tl ye netten maxem marka 32 litre çanta aldım 1 sene oldu köy yerindeyim bozuk yollar tarla falan yeri geldi içinde 5 litre su da taşıdım şimdiye kadar bi sıkıntı olmadı.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sıkmayla alakası yok arkadaşlar, o baklava deseninin içindeki metal parça sağa sola baskı yapacak kadar büyük değil. Sıkıntı montajda. Ürün kalitesiz bile olsaydı düzgün montaj ile kırılmazdı. Eğer tabla en öndeki veya en arkadaki çantayı tutan tırnaklardan kırılsaydı derdikki kalitesiz, tırnaklarda sıkıntı yok direk tabla kırılmış. Ayrıca tabla yük taşımak için değil, montajlanabilmek için var. Asıl yükü taşıyacak olan çanta demiridir. Sen tablayı işlevi dışında kullan, kırılınca çanta kötüydü de.

----------
    ......... /
    ........ /
    ...... /
    .... /
    .. /

yukarıdaki şekilde doğru montaj yük tablaya değil demir aktarılır. Aşağıdaki yanlış olanda ise tabla üzerinde gereksiz bir moment yaratılmış ve sonun başlangıcı olmuş :D

--------------
    ....../
    ..../
    .../
    ../
    ./
    /

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    ARWİC çantayı üretip yaptıran firma, topkapıda HÜNER motordur. bir çok arkadaşıma çok sağlam vs. yalan ve dolanlarda bu çantaları sattılar. Alan arkadaşlarım hüsrana uğradı. Diğer markaların kalitesinde olduğunu söyleyip insanları kandırıyorlar. Hüner motor çok üç kağıtçı arkadaşlar. Ne olduğu belli olmayan çantaları almayın.
    Ybr 125 örjinal demiri üzerine kappa givi marka çantaları takınca kesinlikle böyle kırılma yaşamazsınız. kaliteli ve kalitesizlik arasındaki fark işte budur.
    BerKToprak, dyavol-77 ve edim1234xxx bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Canta kalitesiz belki ama o sekilde baglanmayacagini.anlamak icinde test yapmaya yada dahi olmaya gerek yok.
    Yarisindan fazlasi boslukta neredeyse.
    dockerengin, kurufasulye ve numangokce bunu beğendiler.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Arkadaşlar ben motosiklet kullanan arkadaşları bildilendirmek amaçlı paylaştım. bir yandan keşke paylaşmasaydım bu konuyu dedirten kişiler var anlamıyorum. suçlu biz olduk. kappa çanta kullanan arkadaşlarımın tablaları neden kırılmadı? ben sirkeciye kappa çanta alamaya gittigimde bu distibritör beni bu çanta almam konusunda ikna etti. belirttikleri gibi çanta yerli kaliteli kappa ile ebatları aynı hatta + ları daha çok denildi. Bana göre geri dönüşüm malzemesinden yapılıyor bu malzeme. Bu benim fikrim isteyen katılır isteyen katılmaz.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motosiklet kullanan arkadaşları bildilendirmek amaçlı paylaştım. bir yandan keşke paylaşmasaydım bu konuyu dedirten kişiler var anlamıyorum. suçlu biz olduk. kappa çanta kullanan arkadaşlarımın tablaları neden kırılmadı? ben sirkeciye kappa çanta alamaya gittigimde bu distibritör beni bu çanta almam konusunda ikna etti. belirttikleri gibi çanta yerli kaliteli kappa ile ebatları aynı hatta + ları daha çok denildi. Bana göre geri dönüşüm malzemesinden yapılıyor bu malzeme. Bu benim fikrim isteyen katılır isteyen katılmaz.
    Cigerini yediğim sevgili gardaşım,

Kappa'da olsa TAppa'da olsa hatta ve hatta AKPa olsa sen o şekilde montajlarsan kırılır. Son kez yazıyorum, tabla çantayı montajlayabilmek için vardır. Tablanın görevi çantayı taşımak değildir. Çantayı taşıyacak olan demir kısımdır.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse seni suçlamıyor zaten. Boşuna geriliyorsun.
    Bende de aynı motor ve aynı çanta var. Çantaya 3 tane 5 litrelik kolonya kattığım bile oldu. En ufak bir deformasyon yok.
    Üstelik aynen seninki gibi alt tablanın yarısı boşta. Çanta demiri biraz ufak olunca, ancak öyle takılabiliyor. O konuda da senin suçun yok.

Shad dan sonra Arwic eklendi listeye. Daha önce şu konuyu açmıştım;
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/118424-tesekkurler-feyizoglu-shad-sh33-canta-almayin.html

Kappa / Givi diyorum başka birşey demiyorum.
    dyavol-77 bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Bazı arkadaşlar baklavalı desenlere laf etmiş ama Kappa k35 ve k46'nın tablaları da aynı şekilde. Arwic çantayı hiç kullanmadım ama bana o şekilde kırılması pek mantıklı gelmiyor. Çantanın tablaya takılan tırnakları yada tırnakların girdiği yuva kırılsa çantaya laf söylerim ama bu şekilde montajla çantaya bişey söyleyemiyorum. Olayın en sevindirici tarafı çantanın sizin yada arkanızdan-yanınızdan gelen başka bir motorlu arkadaşın kaza yapmasına neden olmaması.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Öncelikle geçmiş olsun, size böyle bir ürün almanızı öneririm. Herhangi bir şikayet gelmedi bugüne kadar..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-ybr-125-esd-arka-cantalik-demiri-157451450/detay/

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Bende arwic 30 lt var.Yazın arkadan araba çarpınca çanta uçup gitmişti, yerine takıp yola devam ettim.Şuan aynı çantayı kullanıyorum, bir sorun yok.
    Bu bağlantı ile kırılması pek te şaşırtmaması gerek.
    numangokce bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Ben motosikletimi lpgli kullanıyorum. Tank arka çanta içinde. 3 yıldır sorun yaşamadım arwic ile. 8 lt kapasiteli+ 3kğ tank ağırlığı. Sen hesapla gerisini. Ne kilit arızalandı nede kırılma yaşadım.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosikletimi lpgli kullanıyorum. Tank arka çanta içinde. 3 yıldır sorun yaşamadım arwic ile. 8 lt kapasiteli+ 3kğ tank ağırlığı. Sen hesapla gerisini. Ne kilit arızalandı nede kırılma yaşadım.
    motosikletiniz nedir bilemiyorum ama siz montajı nasıl yaptınız? lpg önerirmisiniz kullanımda? tavsiye ettiğiniz montaj ustası varmı?
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Çanta içi boşken kırmızı ışıktan kalkıştan 50 metre sonra paldır küldür bir sesle ödümü patlattı arkamdan gelen otobüs devrildi sandım o derece, az daha kaza yapmama neden oluyordu. çanta düşmesiyle peşimden hızlı gelip beni sollayı verdi baktım benim çantam beni sollamış.

altıma kaçıracaktım gülmekten o nasıl anlatım öyle,geçmiş olsun cana gelmesinde giden çanta olsun.
    ts_erdem1984 bunu beğendi.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    ucuz istiyosanız bukadar suç alanlarda satanlarda değil aynı altlık kappada ve givide var ben kappa 46 kulanıyom 98000 km oldu tık yok işte verdiğim paranın karşılığı pahalı aldım ama başım ağrmıyo
    dyavol-77 bunu beğendi.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Hayır madem kalitesiz az çok anlaşılıyordur . Markalar boşuna marka değil . Motosiklet alırken neden çinlilere pek yanaşmıyorz sorun problem çıkartırlar diye . he ama alan olmuyor mu ? Oluyor ona göre bütçesi var harcaması var. O zaman 20 liraya kask alalım ama kazada kırılmasın çatlamasın diyelim. Ee herkes biliyor dandik s.. b.ktan olduğunu ama hala satılıyor . ya her şeyin kalitesizi var dünya markalar görüyoruz ilk defa gördüğümüz hani savunmuyoruz onları ama her ihtimali de değerlendirmek gerekiyor . Belki problemliydi ufak bir çatlak vardı gözle bile görülmicek kadar o tümseklerden , çukurlardan geçerken sarsılmayla iyice arttı ve en son kendini yerlere attı her ihtimali güşünmek gerek belki çok kalitesizdi belki ihtimaller. Yanlış anlaşılsın istemem yazdıklarımı bir tane attığınız yoruma karşılık yazdım bunları saygılarımla.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla ben kappa k 35 modeliyle 5 şer kiloluk 2 adet dambull ve alabildiğincede eşyamı şehirler arası yol yapıp getiriyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)