Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gidon problemi :( bel ağrısı:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180
    Selamünaleyküm arkadaşlar motorum mondial 100 ugk motorumdan yana çok şükür bi sıkıntım yok. Fakat koltuk depoya düz şekilde gidiyor ve gidon bana çok uzak kalıyo. Dirseklerim düm düz şekilde boyum 1,82 90 kiloyum. 20 km den sonra feci şekilde bel ağrısı oluyor sanki bıçak saplıyolarmış gibi. sizce ne yapmalıyım daha uzun kollu bi gidon mu takayım. yardımlarınız için teşekkür ederim.

motor bu arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

bu da kafa granajı, ön koruma demiri ve arka sepet takıldıktan sonraki hali.

turkish39 ve rambomert bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bellik tak ve surerken belini olabildigince geriye ver. One egil ki yerdeki titresimler kollarin rahat rahat emsin. Ayrica motorun amortisor ayarlarini yumusat ancak bele vuracak kadar degil.

Motosikleti
    bu motora amortisör koymayı unutmuşlar diyebilirim. 90 kilo olmama rahmen motorda en ufak bi yaylanma olmuyor. 2 bin km oldu sürekli dağ bayır kullanıyorum en yumuşak ayarında halen yumuşama olmadı. bellik fikri için teşekkür ederim en kısa zamanda alıcam.

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    Gidon vidalarıını gevşetip kendinize doğru açı verebilirsiniz..bir nebze yardımı olur ..

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    senin idon aşırı dik duruyor ondan dolayı bel ağrısı yapar. az vidaları gevşetip kendine doğru eğ tamam ilk oturuşta dahi farkı hissedeceksin.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben de geçen yaz aynı durumdan şikayetçi idim... doktora bile gittim... 45 gün sonraya Mr için randevu verdiler...
    onada gitmedim...
    onun yerine yatağımdaki şilteyi kaldırıp attım...
    yani sert yerde uyumaya başlayınca bel ağrısı, bıçak batması gibi ağrılar sızılar kalmadı...

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin idon aşırı dik duruyor ondan dolayı bel ağrısı yapar. az vidaları gevşetip kendine doğru eğ tamam ilk oturuşta dahi farkı hissedeceksin.
    kendime doğru eğdim fakat ondan sonrada yine aynısı oldu. amortisörleri yumuşakla değiştirip. 125 kt gidonu takmayı düşünüyorum. kendime doğru biraz daha açılı fayda sağlar umarım

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    benim boyumda 180 bel ağrısı hiç yaşamıyorum. belki benim kollarım uzundur bilemedim şimdi. bu arada bende de mg 125 var seninkinin cg motorlusu

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Dimdik oturarak sürüyorsanız ağrı yapabilir. Hafif kambur oturup dirsekleriniz kırık kullanmayı deneyin ki yerden gelen darbeleri sırtınız esneyerek sönümlesin. Başta biraz tuhaf gelir ama alıştıktan sonra rahat edebilirsiniz gibi geliyor. Benim aklıma gelen çare de bu

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Oturuş pozisyonunuzda bir sorun olabilir. Baston yutmuş gibi oturuyor ve kollarınız gerginse bel ağrısı yapar. Hafif öne eğilip kollar kırık şekilde olursa daha rahat edersiniz.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Sizin motorlarda dediğiniz gibi amartisör diye bişey yok.Çekirdek kabuğuna bassanız hissediyorsunuz,bel ağrısı çok normal..Keşke ikinci el Ybr alsaydınız.Servisinizden yada ustanızdan en uygun amartisör tavsiyesini alın ve değiştirin..Sorun çözülmezse gidonuda değiştirirsiniz.Bende Mondial Mash var,sanki taşa oturmuşum gibi.Yarım saat binsem sanki 1000 km yol gitmişim gibi belim,sırtım ağrıyor.Vibrasyonda çabası.

Motosikleti
    Honda
    zamanında 600rr kullanırken aynısı banada oluyordu hatta bu yuzden satacaktım.sonradan alıştım agrı filan kalmadı 1 ay a kadar geçecektir.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Bu motorlar gayet rahattır.Çoğu arkadas aynalarını sökerr ve beli ağrıyınca yüz üstü yatarak gider..

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Oturuş pozisyonun yanlıştır gidonu aşırı sıktığın için her darbe beline geliyor gidonu biraz daha gevşek tut bu konuyu biraz araştır motosiklet oturma pozisyonu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)