Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akıl almaz sigorta fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. 2500 liralık motora 270 lira sigorta parası istiyorlar . Şimdi açıkçası motoru yaz başı satmayı düşünüyorum 2 ay için sigorta yaptırmasam satışta bir sorun çıkar mı ? Ayrıca ucuz sigorta var mı bildiğiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Satışta bir sorun çıkmaz, zorunlu trafik sigortası 3. kişilere sizin vereceğiniz zararı karşılayan bir sigorta türüdür yani kendinizi ve kendi motorunuzu kapsamaz.

Sigortasız bindiğiniz süre içinde bir kişiye yada arabaya hasar verirseniz cebinizden yaptırmanız yada hastane masraflarını karşılamanız gerekecektir.

Bu riski almak istemiyorsanız ya motorunuza binmezsiniz yada 270TL verip sigortayı yaptırırsınız, sattığınız vakit gider sigortacınızdan kalan paranızı alırsınız. Kredi kartı ile ödemelerde iadeyi hızlıca yapıyorlar.

Sizin durumda 270Tl ödediniz, 2 ay sonra motoru sattınız tahmini 50 55 Tl lik bir kesinti yapılır ve 215TL gibi bir parayı iade alırsınız.

Dip not olarak,motosikletin muayenesi yoksa, trafik sigortasız motorlu taşıt muayeneden geçmez, ama satın alan kişi önce sigortasını yaptırır sonra muayenesini yaptırabilir.
    porlanoche bunu beğendi.

Arkadasım mrblar bende yeni sigorta yaptrdım sigortanı yaptırırken motorun marka aynı ama alt modeli degıstrmesını söyle o sekılde dha ucuz cıkabılıyor

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    benim bi firmada 375 lira çıktı. Farklı firmada 155 lira

Alıntı erdem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satışta bir sorun çıkmaz, zorunlu trafik sigortası 3. kişilere sizin vereceğiniz zararı karşılayan bir sigorta türüdür yani kendinizi ve kendi motorunuzu kapsamaz.

Sigortasız bindiğiniz süre içinde bir kişiye yada arabaya hasar verirseniz cebinizden yaptırmanız yada hastane masraflarını karşılamanız gerekecektir.

Bu riski almak istemiyorsanız ya motorunuza binmezsiniz yada 270TL verip sigortayı yaptırırsınız, sattığınız vakit gider sigortacınızdan kalan paranızı alırsınız. Kredi kartı ile ödemelerde iadeyi hızlıca yapıyorlar.

Sizin durumda 270Tl ödediniz, 2 ay sonra motoru sattınız tahmini 50 55 Tl lik bir kesinti yapılır ve 215TL gibi bir parayı iade alırsınız.

Dip not olarak,motosikletin muayenesi yoksa, trafik sigortasız motorlu taşıt muayeneden geçmez, ama satın alan kişi önce sigortasını yaptırır sonra muayenesini yaptırabilir.
    Bunu bilmiyordum açıkçası böyleyse yaptırayım pazartesi.

Diğer bir husus ise diyelim aracınıza seneler boyu trafik sigortası yaptırmadınız, ve yaptırayım dediniz size faiziyle falan filan300-500-1000Tl borç çıkarıldı, motoru başkasına sattığınız an o borç sıfırlanır. Satış 80-90TL civarı(satış rakamında hatam varsa düzeltin), geri alış yine aynı miktar.

Ortalama 180TL ye bu fahiş ücretlerden ve faizinden kurtulursunuz. Yada bir aile bireyi üstüne yaparsınız sadece tek satış öder ve sigorta parası cebinizden çıkmamış olur.
    porlanoche bunu beğendi.

Bana bir firmada 500, başka firmada 1.250 tl çıktı

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    2012 Cbr 250 motoruma 158,00 TL sigorta çıktı. Geçen sene 298,00 TL ödemiştim.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir çok önemli. istanbul lider galiba bu konuda. uşak'ta 80 liraya yaptırdım şubat ayında

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Trafik sigortam bitmek üzereydi, Daha önce HDI sigortadan 298,00 TL ye yaptığım motorumun sigortasını bu sene 158,00 TL ye bir arkadaşımın aracı olduğu şekilde bu ayın başlarında yaptırdım. sigorta ihtiyacı olan varsa fiyat almasında yardımcı olabilirim. Sizi aramasını isteyebilirim.arkadaşıma yardımcı olmak adına yazıyorum Hep destek tam destek

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    2012 Model CBR a nasıl 158 TL sigorta oluyor ya Akılım bi türlü almıyor.Ben izmirde 52 TL ye yaptırdım geçen sene,Sigorta şirketinden sigorta şirketine değişir fiyatlar Tüm sigorta şirketlerini araştırın Bence....

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Bende simdi yaptirdim istanbul ergo sigortaya 2013 model xj 6 diversion f
    3 taksit toplam 138 tl ye mal oldu.gecen sene hdı iyi gecirmis bana 250 tl

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ocak ayı itibariyle sigorta firmalarına serbest fiyat belirlemesi hakkı verildi.Bu konu daha öncede tartışıldı.Geçen sene 92 lira verdiğim 250 cc makinama .Bu sene cbr 125 en ucuz 198 tl çıktı yaptırdım.Yani anlıyacağınız sigorta sirketleri serbest bu konuda

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    mondial 100 ugk motoruma geçen sene sıfır almıştım ilk sigortam dı 150 tl sigorta çıktı. 99 model toyota arabamla aynı sigorta fiyatı veriyorum saçmalığa bakarmısınız. 8. ayda sigortam bitiyor bakalım bu sene ne kadar çıkacak.

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Çanakkalede ergo sigortadan 46 liraya yaptırdım. Plaka takıntınız yoksa bence ufak şehirlerden plaka çıkartın.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ha dip not birde model ve marka ve çıkış tarihi sigorta fiyatında önemli ilk unsur.250 cc mondialle 250 cc honda cbr aynı kefeye konmuyor .O nedenlede japon markalar biraz daha tuzlu.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    En ucuz sigortayı Yapı Kredi Sigorta allianz'da buldum. 75 TL...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)