Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu konuda çözüm hepimizi rahatlatır: Acil Durumlar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün maçtan sonra nette ne var ne yok diye baktığımda gördüm ki bir arkadaşımızın benzini bitmiş. Kavacık'ta köprüyü geçince orada kalmış.
    "Yok mu yardım edecek?" diyor.

Ne acı ki mesajı ben 1-1.30 saat sonra gördüm.
    İstanbul'un göbeğinde otobanda arkadaşımıza kimse yardım edememiş. Adamcağız ite ite götürmüş motorunu.

Hangimizin başına gelmez ki? Bazen ufak bir arıza yada böyle bir benzin bitmesi, Allah korusun ufak bir kaza, hepimizi yolda bırakabilir. Böyle bir şey her gün başımıza gelmese bile uzun vadede baktığında yıllar içinde hepimizin başına gelme olasılığı hiç de az değil.

Peki bu kadar kalabalık bir arkadaş topluluğuna sahip olduğumuz halde, bunu aktif bir şekilde harekete geçirememek üzücü değil mi?
    Gecenin 11.00 inde otobanda benzini bitmiş bir arkadaşa 1 lt benzin getiremiyorsak yazık değil mi bize?

Eminim bir şekilde zamanında haberdar olaydık pek çoğumuz seve seve koşardık. En azından ben koşardım. Hatta geçte olsa telefon açtım ama arkadaş açmadı. Olan olmuş iş işten geçmiş tabii.

İşte burada bu konuyu açma sebebine geliyorum.

Arkadaşlar işe yarayabilecek fikirlerini yazsa da ve taleplerimizi admine duyursak da bu işlere bir çare bulsak.

Benim aklıma gelen fikir şu:

apple ve android de birer motosiklet.net aplikasyonu olsa, bizler skype gibi facebook gibi oradan mesajlasabilsek
    yeni topiclerden mesajlardan anlık bildirimlerle haberdar olsak.
    whatsapp yada line gibi bir aplikasyon olsa. Arkadaş olarak ekle sistemi olmadan chatroomlar olsa. Yada arkadaş olarak birbirini eklemenin önemi ortaya çıksa ekleyenler birbirine direk mesaj atabilse telefonlarına.

artık büyük paralara mal olmuyor böyle aplikasyonlar, reklam gelirleri falan adminleri ihya bile eder kanaatindeyim.

Tabii aklı başında birilerin üzerinde ciddi ciddi düşünmesi lazım bunu. Benim gibi salla fikri gitsin olmaz.

Yada bir diğer fikir:

Üyeler bir biri ile daha iyi organize olsa. Bunu sevilen arkadaşlarımız organize etse. böyle durumlarda nereye ulaşabilebileceğimizi bilsek.

Arkadaşlar bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum. Sizler de desteklerseniz belki bir yerlere varır.

Zaten benim bilmediğim bir yol varsa da bana öğretin lütfen...

Herkese sevgiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yardım aplikasyonu ayrı olursa işe yarar. yoksa herkes her açılan yeni konuya bakma gereği duymaz. ya da acil konularda bildirim gelebilir. o bildirimlerde herkese değil, yardımın istendiği bölgede kayıtlı olan üyelere gidebilir. mesela ben bornova diye kaydettiysem, yardım isteyen kişide bornova da kaldığını belirtecek şekilde yardım isterse o mesaj bana gelebilir. konu dışı - motosiklet modelleri - yol yardımı gibi bir başlığı olabilir. mt yönetimi uğraşır mı? a a cık
    hasanrs bunu beğendi.

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Kardeşim sonuna kadar destek veriyorum.yazını okurken aklıma birkaç fikir geldi.Bi aplikasyona o kadar para bayılmaya gerek duymadım açıkçası.şuan hayatımızın neredeyse bir parçası olan whatsapp programı yüklü olmayan telefon yoktur herhalde.Orada bir grup oluşturabiliriz.Numarasını vermek istemeyenler falan çıkar alternatif olarakta şuan symbian android ios ve blackberry os ta çalışan tek ortak uygulama olan BBM'de bir grup oluşturabilirm.Çok hoş olur bence.Bu işlerle pek içli dışlıyımdır.İsterseniz bbm'de bir grup oluşturabilirim ve barkodunu buraya koyabılırım herhangi bir acil durumda anında herkesin haberi olur
    hasanrs ve agrasiwe bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    İstanbulda olsaydim ben yardima giderdim, üzüldüm abimize eliyle itmis 150 kilo motoru haliyle kimse gelmeyince kırılmıştırda, adminlerin pek bunları umursayacağını sanmam.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Fikir güzel ama çok bildirim gelir telefona

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir güzel ama çok bildirim gelir telefona
    Ya öyle birşey olursa millet sohbet için kullanmayacak orayı acil durumlar sadece yada her il temsilcisi temsil ettiği il için bir grup oluşturacak

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda olsaydim ben yardima giderdim, üzüldüm abimize eliyle itmis 150 kilo motoru haliyle kimse gelmeyince kırılmıştırda, adminlerin pek bunları umursayacağını sanmam.
    Nereden biliyorsun diye sorma hakkım var mı?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden biliyorsun diye sorma hakkım var mı?
    Seni ayrı tutmak üzere

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bencede mantıklı, arkadaşa yardım edemedim üzüldüm gerçekten, yalnız ankaradan yeni gelmiştim, bide arka lastiğimde patlamıştı maalesef elimden bişey gelmedi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Aradım açmadı , mesaj gönderdim zahmet edip cevap vermedi.

Kardeş burası istanbul, gidersin yardım etmeye seni köprüden atar motorunu alıp giderler.
    Öyle her skim hıyar diyene tuzla koşarsan adamın gtünü keserler biryerlerde. (şahsına değil bu yazdıklarım )
    Benden yardımseveri olmasın ama ölçüp biçmeden olmuyor bu işler.

Kanka başım darda dediğinde , hayırdır ne oldu diye bile sormadan koşan bir dostu olmayan adam , önce kendisinden başlamalı kanımca.

Çözüm öneriside şu olsun.
    Boş depoyla yola çıkma. doldurmak içinde dibini görmeyi bekleme.
    uur52, Linwelin, bogusbill ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    olay üzücü bir olay ama acayüp abimizede katılmadan edemeyeceğim. şu anda araba ile veya motor ile yolda kaldığımda, benzinim bitti acil gelin dediğimde koşarak gelecek minimum 10 tane arkadaşımı sayabilirim.

Motosikleti
    Yaw arkadaş olur her şey olur. o kadar emin olmayın.
    Kalkar biraz uzakça bir yere yolun düşer. bilmediğin yerde benzini oradan alayım buradan alayım derken benzinci bulamazsın ufak bir kaza yaparsın. olmaz mı olur.
    istanbuldayım ben. Atlar giderim gezmeye izmire. Gitmiyim mi? Başıma bir hal gelse, tamirci lazım olsa yol bilmem iz bilmem. Nereden bulacağım güvenilir bir tamirci?
    İzmirli bir arkadaşdan yardım istemeyeyim mi?

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardeş burası istanbul, gidersin yardım etmeye seni köprüden atar motorunu alıp giderler.
    Öyle her skim hıyar diyene tuzla koşarsan adamın gtünü keserler biryerlerde. (şahsına değil bu yazdıklarım )

Kanka başım darda dediğinde , hayırdır ne oldu diye bile sormadan koşan bir dostu olmayan adam , önce kendisinden başlamalı kanımca.

Kesinlikle katılıyorum bu yoruma...
    Eğer benzin değilde bir arıza yüzünden yolda kalsaydı arkadaş araçla gider, yardımcı olurdum...
    15 dakikalık yol...
    İnsanlık halidir tamam, eyvallah ama çevreyoluna çıkmışsın be arkadaş... Kocaeliyemi, adapazarınamı ne gidiyorsun. Dikkat etmezmisinki

Akılsız başın cezasını, ayaklar çekermiş...

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    aplikasyon olur hemi de güzel olur, ayrı bir sekmesinde acil konular olur vs.

laf söyelemden de edemeyeceğim dost kara günde belli olurmuş. siz yine de önleminizi alın, benzininizi kontrol edin, bir çekici, servis kartını falan yanınızda taşıyın.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    İnsanlık halidir herkesin başına gelir bu durum, ancak burada acayüp arkadaşın dediği de doğru.
    Ama sanıyorum o arkadaşın benzini bitmese motoru da arıza yapsa kimse gidemezdi.
    Gecenin o saatinde forumu kontrol etmiyoruz bir çoğumuz.
    Bu durum da fikir ne olur diye düşününce en güzeli her ildeki çekici telefonlarını burada yayınlayabiliriz.
    Arkadaş zaten gelenin hesabına 50 lira göndereceğim demiş. İstanbul da bile 50 liraya seni istediğin petrol istasyonuna bırakırlar.
    Sonuç olarak,
    Her ildeki çekiçi ve servis telefonlarını GSM numaraları ile birlikte paylaşabiliriz ama bunu formda dağınık değil de düzgün bir excel ile paylaşsak daha güzel olur. Herkes güzel bir baskı alıp motorun koltuk altında taşısa iyi olur. (Şarj biterse vs yoldan birisini durdurup telefonu kullanmak için izin alıp aranabilsin diye.)
    Unutmadan bunu yapmasak bile 155 i arasanız size bir çekiçi yönlendirirler. Ayrıca bir çok kredi kartının yılda bir kere bedava çekiçi hizmeti var. Ruhsat sahibi ile kart sahibinin aynı olması yeterli. Tabi bu Arabalar içinde geçerli.
    150-200 kiloluk motoru itmekten iyidir.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yav senin su yorumlara bayılıyorum.. anlatmak istediğim birşey olduğunda hep sen benden önce davranmış oluyorsun.. bende yazmadan geçiyorum

saygılar
    birGarip..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaslar bana kizaniniz vardir mutlaka , lutfen yazdiklarimi sahsi algilamayin .

Dun yataga girdigimde gordum konuyu ve giyinmeye , motoru cikarmaya , hatta hgs sorunum olmasina bile aldirmadan direk aradim .
    Basi dertte olan adamin gozu cepte olmali .
    Dedim belki duymamistir yol kenari gurultu vs , msj attim su saat oldu onada donen yok .

Ee tabi cig sut emmis insan evladi olarak aklima hersey gelir yani .

Bu arada beni taniyanlarda 50 tllik adam olmadigimi bilir . Para umrumda degildir.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kimsenin avukatı değilim, arkadaşı da tanımıyorum. Bunları yazdığımı bile bilmiyor lakin anladığım kadarı ile adam artık gelmeyin demiş öncelik ile:

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradayım hala

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

İtiyorum motoru
    gelecek arkadaşta var ise gelmesin. İyi akşamla
    2. olarak adam benzini hallettikten sonra yola devam etmiş kocaeline gitmiş ve yolda başka aksilik ile daha uğraşmış. Yolda motor kullanırken cebine bakmaması gayet normal. Buna rağmen gece 2 de mesaj yazmış:

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar kocaeliye geldim fakat bir kere daha yolda kalarak

vites ayaklığı dustu yolda bir de onla uğraştım
    3 olarak da arkadaş anladığım kadarı ile çanakkaleli. Buralarda gelmiş bir yabancı ise hiç bir arkadaşı olmaması normal.

Neyse,

işe yarar bir topic olur mu diye gelmişti aklıma. Sanırım yanılmışım. Vaktinizi aldım. Kusura bakmayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler