Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.el de km ne kadar olmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    designer-samo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    herkese selam arkadaşlar uzun bi emekden sonra maddi durumu denkleştirdim hiç değilse 2.el bi motor alıcam büyük ihtimalle ybr olucak, nette bi kaç tane baktım 2005 model 5750 km demiş 2000ytl civarı sizc nasıl bu fiyata bu km motoru yakından görmedim gerçi bakmak lazım ,ilkin sıfırını almaya niyetliydim ama düşük cc li motorların sıfırına yanaşma dediler,kullananlar sizler ne dersiniz
    herşey sende biter, yeterki sen karar ver

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    neden öyle dediler..
    sıfıra yanaşma diye..
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    2.eli yüzünden ,

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Alıntı designer-samo adlı üyeden alıntı
    2.eli yüzünden ,
    ilk sen biniyorsun ama..
    birde şuda var ,tam olarak sürekli kullanıcılığına karar vermediğin bir makinanın sıfırını alma derim bende.ısınamazsın satacam dersin 2 ay sonra,zarar edersin tabi ama belli bir km ye kadar kullanırım dersen al sıfır bak keyfine..aslında bu mevzu yumurtamı tavuktan tavukmu yumurtadan yada horozun bu konu hakkındaki görüşüne kadar gider..
    her seçeneğin kendine göre artı eksisi var bence..
    satanların yarısından çağu yıprandığından-sorun çıkarmaya başladığından dolayı satıyor motorunu..
    tecrübe etmek içinde bir süre temiz kullanıpta(ikinci eli düşmesin fazla diye) daha büyük bir cc li motora geçiş yapmak isteyen sürücülerin makinalarıda kendini belli ediyor zaten..
    valla birader işin zor..
    tecrübeli sürücülerin fikrine önem ver..ben 15-16 senedir motor tepesindeyim hala birşey yapacağım zaman sorarım arkadaşlara..
    kolay gelsin...
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

Tuanna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam,
    Ben de designer-samo gibi sıfır ve 2.el arasında kaldım . Enduro veya touring tarzı bir motor alma düşüncesindeyim. 98 - 99 model 20.000-30.000km motorların fiyatları oldukça makul.
    Peki bu km'leri yapmış motorda ne gibi sakıncalar olur? Korkum hevesimi kaçırıp beni motordan soğutması!
    Ya da markaya göre bu km'ler düşük müdür (mesela BMW F650) ?
    Bir de F650nin 2.eli neden bu kadar çok?

Yardımlarınızı bekliyorum......

kwd2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni Sattık Şimdilik Yok
    adı üstünde sıfır ya olurmu öle şey madem var 2000ytl peşinat olarak ver kalanınıda taksitlendir bin sıfır sıfırdır bende ikinci el düşünüyodum ama noldu ailem motora sıcak bakmıyodu ama kesin alacağımı anlayınca bu sefer ailem şart koştu o zaman sıfır al diye şimdi mutluyum 99 model yerine 2006 model motora biniyorum

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Bence biraz daha bekle "0" al Hiç olmazsa motorunun kendi huyunu bilirsin bi arıza çıktığında
    0 Rh (+)
    06 - 09

Tesekkürler kwd2005

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Racenin 30.000 ile enduronun 30.000 farklı şeylerdir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç bi parametre tek başına tam anlamıyla bi şey ifade etmez adam 5000 kilometre kullanmıştır ama atıyorum 13000 devirde kullanmıştır bu durum da diğeri 30000 kilometre kullanmıştır 6000 deviri geçmemiştir ikinci motor çok ta iyi açılmış olur birinciye göre daha iyi durumda olabilir ama tek bi parametre göz önüne alınarak kararvermek yanlış olur
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Akira peki touring için neler tavsiye edebilirsin?
    İkinci el FZ6 Fazer için kaç km önerirsin?

Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    bu olayı düşünmemişdim cgl125 iyi oldu sölediğin ,ikinci ele fazla sıcak babakmamk lazım yada tanıdk bildiğin motoru alcan

merhaba,
    ben de designer gibi yapmaya karar verdim
    ybr nin 2.el temizini alayım diye düşünüyorum.
    2 milyar civarında param var benimde
    ama borç yapmak istemiyorum çünkü bir - bir buçuk seneye satıp bir enduro edinmek istiyorum.
    Çin motorlarına girmek istemiyorum.
    ybr yerine xl 200 düşünüyorum ama onlar da pahalı

nerden başlayacaz bu motor a
    ben de bilmiyorum

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    küçük cc li motorların 2. elini almak şöyle avantajlı: motor tatmin edici olmadığı için az km yapıp satanlar çok fazla.cbr125 lere bakarsanız genelde az km de satılıyorlar. nedeni motoru büyültmektir.

ybr125 30 bin km de sorunsuz çalışan bir motordur. km sinden çok sahibinin nasıl kullandığı önemlidir. en iyisi servise gidip göstermektir. km sayacı değişir, az km yapmış olur ama motor yorulmuştur. bunun için en iyisi servise götürüp ya da bir bilenle almaktır. normal şartlarda ybr çok km yapar sorunsuz şekilde
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya güvendiğin motordan anlayan bi ustaya götürürsün motoru gösterirsin yada bildiğin bi motoru alacaksın ikinci el zaten arkadaşının falan olucak bu arada araştırma geliştirme yaparak ilerde sende bi bakışta motordan anlayan bi hale gelicen
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı Tuanna adlı üyeden alıntı
    Akira peki touring için neler tavsiye edebilirsin?
    İkinci el FZ6 Fazer için kaç km önerirsin?
    Üzgünüm bu motorları kullanmadığım için kesin birşey söyleyemem. Ama enduro için bmw 650 ve Transalp popüler ve sağlam modeller olarak bilinir. Alınmalarının asıl nedeni uzun yolda kullanılmalarıdır ki uzun yolda kullanılan motosikletin km si yüksek olsada şehir içindekine nazaran daha az yıpranır.

Sonuç olarak tecrübelerime dayanarak güzel kullanılırsa kaliteli bir enduro 100.000 km yi motora anahtar vurmadan yapabilir. Bu yüzden 30.000 kmdeki bir enduro alınılabilir bir seçenek gibi görünmekte.

Fazer için bu rakam benim subjektif görüşümce 15-20.000 kmdir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Legendary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayın 26sında sivasta bi tane satılık 2005 model ybr gördüm sahibi etrafta yoktu onun için fiyat öğrenemedim.ama öğrenirsem yazarım
    ***A H M E T***

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler