Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor ömrü

Motovento
    REKLAM ALANI
    imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Arkadaşlar sıfır bir japon marka motor aldık diyelim, 80-90 km/h ve 7-8 bin rpm leri aşmadan devrine göre ideal vites geçiş zamanlamalarını da yaparsak, yani en yumuşak ve naif kullanım biçimini aşmazsak, bakımlarını da hep tam zamanında en ideal biçimde yaparsak motor kısmına anahtar değmeden sizce kaç kilometreler görülebilir. Ben en az 200.000 km'lerin görüleceğine inanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bencede görür, ama kullanırken durum değişiyor illaki limitleri zorlaman gereken zamanlar oluyor bu durumuda hesaba katarsak rahat 150 bini görür debriyajı görürmü bilmiyorum ama...

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Gerekli şartlar sağlandıktan sonra 500binde görür.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-yasina-gore-cokk-temiz-bi-makina-154937164/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-daha-gosterislisi-yok-157383418/detay

Bunlardan daha fazla km yapmış ve sağlıklı çalışan birçok bmw motor mevcut.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    147.000'de Ybr'em var mesela 200.000'e 53.000 kaldı..) km'sinden dolayı kimse almak istemiyor..Halbuki piyasadaki 30.000'de olan bir çok Ybr'den daha bakımlı ve sorunsuz..)
    namk, turkish39, krd ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    147.000'de Ybr'em var mesela 200.000'e 53.000 kaldı..) km'sinden dolayı kimse almak istemiyor..Halbuki piyasadaki 30.000'de olan bir çok Ybr'den daha bakımlı ve sorunsuz..)
    İşte özlediğimiz kullanıcı profili.İnsan yaptığı km lerden gurur duymalı,saklamamalı.
    forewer bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte özlediğimiz kullanıcı profili.İnsan yaptığı km lerden gurur duymalı,saklamamalı.
    Teşekkür ederim,motora bindiğim ilk günden bu yana yaptığım her km ile gurur duydum..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Anahtar diyen motor dan korkmayin ..mesala 70000 yada 80000km bir eksantrik zincirdegismeli ... ama yok degmeyen motor turşudur

Cok strom biliyom motor 80000 km kusur ama tursu lakarna......

Motosikleti
    cf moto 400
    Bende motor almak istiyorum gezmek istiyorum ama alacagim motorun elimde patlamamasi icin dusuk km de aliyorum 15 bin civari (3 sene eder ) kullanip satiyorum.
    Ha 600cc saglam bir makinem olsa resimlerdeki gibi 400 binlere cikarim sonrada evime sokar hatira tutarim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekli şartlar sağlandıktan sonra 500binde görür.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...54937164/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...57383418/detay

Bunlardan daha fazla km yapmış ve sağlıklı çalışan birçok bmw motor mevcut.
    o 2 zamanlı honda cross da zaten km saati ve odo meter yok adam km yi sallamış

motor ömrü en kısa motor tipi olmasıda manidar :D
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    60000 i geçen cbf 150 görmedim... 100000 nin üzerine çıkan çok ybr gördüm 3 ü kendime aitti... ama kurye olduğumuz zamanlardaki motorlardı ve sakin kullanım söz konusu değildi... birinde honda cg 125 im yolda arızalandı güzelyalı taraflarındaydım... keskin motor adem abinin dükkanına yakındım... ordan kendime piooneer 200 diye bir motor aldım... monero nun bir motoruydu... o dakika için alırken sadece benim motor çıkana kadar idare etsin diye almıştım dim ama motoru satarken motor 200 000 e gelmişti... kırılmadık granaj yada plastik yer kalmamıştı vibrasyondan ama motoruna el deymemişti... ama son sattığım zamanlarda depoya benzin kartel e yağ koyardım... öyle yağ falan seçmezdi nerde yanık yağ bulsam alır koyardım.. yani bu iş birazda sanş ...
    furkanesen bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)