Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aranıza yeni katıldım. Motorumu yeni aldım. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Siteye bugün kayıt oldum. Cuma günü Regal raptor dd 150 e 2f için ödememi yaptım. Yarın motoru teslim alıyorum. Motorum 0 olucak 2012 model.

Sormak istediğim şeyler. Motorun özelliklerini okuyabiliceğim bir kullanma kılavuzu varmıdır ? Daha önce vitesli motorum olmadı. Kullanmışlığım var ama tecrübem yok. Ne nerdedir hangi tuş ne işe yarar bilmem. Bunları gösteren bi kılavuz varsa çok işime yarar.

Motor 0 olucak bu yüzden ilk kilometrelerde nasıl kullanmam gerekir? devirlimi kullanırsam iyi olur yoksa düşük devirdemi ?
    Bazıları motorun ilk 10.000 km de açılması için yüksek devir yapmak gerektiğini söyler. Daha sonradan motor daha hızlı kaçar gaza bastınmı gider derler. Bu doğrumudur bilmiyorum. Ne düşünüyorsunuz ?

Motora normal alarmmi yoksa alarmli disk kilidimi almak daha mantıklı olur ?

Motorumun rengini değiştirmek istersem bana kaça mal olur tahmini bir motoru boyatmanın fiyatı nedir ?

Regal raptorlarda fabrika çıkışlı hata olduğunu duymuştum. bir borumu birşeyi değiştirmek gerekiyormuş . Böyle birşey var mı ? varsa bile 2012 modellerdede olur mu ?

Aklıma gelmeyen ama sizin söylemek istediğiniz şeylerde varsa duymak isterim. Teşekkürler
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    öncelikle şimdiden hayırlı olsun - aynı zamanda aman dikkatli ol ve yaptığın şeyin bilincinde ol derim.

motorun beraberinde kullanım kılavuzu kesinlikle olmalıdır, orda teknik konularda gerekli bilgileri alabilirsin.

aman dikkat - ilk kilometreler tehlikeli olabilir, hevesin kursağında kalmaması acısından ve kendine veya başkalarına zarar vermemek için kesinlikle bir eğitim almanı tavsiye ederim..

internetde regal raptor ile ilgili şöyle birşeye rastladım:

0 - 300 km : 40 - 50 km/h ( 4000 o/min ) yani ilk 300 km boyunca 4000 deviri geçmeksizin azami 50 km saate hız yapmalısın
    300 - 1000 km : 50 - 65 km/h ( 5000 o/min ) 300 ila 1000 km arası 5000 deviri geçmeksizin 65 km saate hızı geçmemelisin
    1000 - 3000 km : 75 km/h ( 7000 o/min ) 1000 ila 3000 km arası 7000 devire kadar çıkıp azami 75 km saate hız yapabilirsin.

bunun gibi bilgiler kılavuzda yer alıyordur ve ona uymanı tavsiye ederim.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Hayırlı olsun bro.

Teşekküre diyorum cevaplar için. Motoru aldım şuan 35 kmde. Gitgide alışıyorum İşlemleri yarın biticek büyük ihtimalle. İlk 300 km için 40 50 km denmiş ama çok yavaş kalıyor. Bugün bu kurala uymayı denedim. Arkadan korna çalmayan kalmadı sağ şeritte olmama rağmen. O yüzden biraz basmak durumunda kaldım

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sen aldırma abi o korna çalanlara,bizim millet öyle,hiç takmayacaksın bırak geçsin solundan,sollama denen birşey var,sen değil onlar hata yapıyor,için rahat olsun,hayırlı olsun güle güle kullanın,zamanla alışırsınız sakin ve full koruma

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Öncelikle hayırlı olsun demek isterim her zaman görünüşüne hayran kaldığım regal raptorlar hoş motor tabi bakımlarını yaparsan, rodaj döneminde hıza değil de daha çok devirlere dikkat et 1000 km den sonra ara ara kısa süreli üst devirlere çık ve çoğu zaman motosiklette fren yerine kompresörü yani motor frenin fakat tabiki 5 ten 2 ye at demiyorum sıralı olarak, bu hem yakıt kullanımı hem güvenlik hem de performans açısından yararına olacaktır.
    Tekrardan hayırlı olsun bol gazlamalar...

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koruyucu ekipmanlar tamamdır inşallah.
    Biz uyaralım yine de, insanlık vazifemiz.

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180
    motorun hayırlı uğurlu olsun motorcu kardeşim. nasıl kullanman konusunda yeterince bişiler yazılmış o konuda daha fazla bilgiye gerek yok sanırım. keşke 2012 model yerine 2014 alsaydın. 2 seneni muayneden yemiş olacaklar. normalde 3 yıl olan muayne süresi sende 2015 de yaptırman gerekicek. seneye motoru satmak istesen sen 1 yaşında diceksin adam ruhsaTA bakıcak bu 3 yaşındaymış dicek. yine de hayırlı olsun. tekerin düz bassın

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    arka freni çok dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim benim bi önceki motorumdu. Arka fren yüzünden biraz sıkıntıya düştüğüm oldu sert basınca çok kayıyordu belki sizde yoktur bilemedim ama yinede söylemek istedim. Hayırlı olsun inş.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    ara sıra sakin saatlerde az eğimli yokuşlar bul. Yokuşta durma kalkma çalış. kendi kendine.
    dururken durmadan önce 1 e atıp durduğun gibi arka fren basmayı ve kalkarken de sakince kalkmaya alıştır kendini. Arka fren ile dostluk kur yani.
    gittikçe de daha dik eğimli yerlerde test et.

güzel asfaltlı sakin bir yer belle. orada panik fren çalış.
    o kadar çok çalış ki otomatik hale gelsin.

arka freni sıkarken ön freni aynı anda limon sıkma denildiği şekilde.

dar dönüşleri antraman yap.

En güzeli GİSPARK yada HONDA eğitime git.

http://www.altinelbiseliadam.com/

bu linkdeki videoları izle ve forumdaki konuları oku bol bol.

bir de bu video yu izle:
    hrngndz bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)