Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar, Bajaj Discover ve Bajaj Boxer test ettik.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15.03.2014 Cumartesi günü Bajaj Pulsar, Bajaj Discover ve Bajaj Boxer modellerini test ettik. Pulsar'ı hep birlikte çok beğendik. Kendim şahsen Duke 200 kullanıcısı olarak "keşke bu motor geçen sene gelmiş olsaydı" dedim.

Bize bu imkanı sunan kişi ve kuruluşlara çok teşekkür ederiz.

kurufasulye bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dealim daystar 250
    aciklayici olmus tesekkurler, test ettiginiz urunleri tek tek birazdaha aciklarsaniz tesekkurler.
    zafer26, uurum ve htmetin bunu beğendiler.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Kalite akiyor mootordan.... fosforlu cevriyeler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Adam ktm ile kuralkanin getirdigi motora benzeyen aleti

Kiyasliyor vaybe
    dyavol-77 bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yıl olmuş 28670452, bir video çekseydiniz fena mı olurdu...
    cenkito, burakragaa ve ea1925 bunu beğendiler.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl olmuş 28670452, bir video çekseydiniz fena mı olurdu...
    Tükkanın önünde 2 tur atmışlar onun videosunumu çekecekler..
    turkish39 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bu motorun oyunu sonradan cikacakta insallah ovenler arkasinda durur herkes ove ove bitiremedi iki tur atmayla bence test olmaz bi sene rutin kulllanilacak ki herseyi cikcak
    burakragaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    bir tur bineyim durumu

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    pazar günü bizde gidecez teste bakalım nekadar iyi miş bu pulsar..

mademki profesyonel bir firma öncelikle profesyonel test yapan insanlara denettirebilirlerdi. alırdı motoru düz yol ve arazide iyice bir test ederdi. bu iş mahalledeki çocukların bir tur versene hemen şuradan dönecem olayı gibi olmuş

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Nerde test ettiniz, ne kadar yol yaptınız, duke e göre artıları - eksileri nelerdir. Titreşim ne alemde, varsa bilindik bir motosiklete göre kıyas yapın. Yav arkadaş ne hevesle girdim test yazısı diye ne buldum.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    en baştan başlayalım.

test deyince ne anlıyoruz?
    uurum ve hasanfuat bunu beğendiler.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en baştan başlayalım.

htmetin ve cenkito bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en baştan başlayalım.

Ben beğendim güzel motor demek değildir. Test edersin artı eksilerini söylesin. Olmadı milletin aklında canlansın diye başka bir motorla mukayese yaparsın. Parça kalitesi, motor karakteri vs ...

Arkadaş zaten duke 200 kullanıcısı. Kısa bir turda bile en azından kendi motoruna göre artı eksilerini yazabilidi. Hala geç değil. Burdan da devam edebilir.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

90sdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw r25 koleksiyonluk
    şaka gibi biri bana söylesin ne anladığını.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Fotoğraf makinasını mı test ettiniz?
    ugurcan88, drtayfun, KoreliVlog ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    begenmesıne bızde begendık aga.
    sadece begenmedıgımız yanı fiyatı.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    evet o gün bajaj testinde olanlardan biride bendim. bajaj ın getirdiği 3 modelide test etme şansı buldum. aslında pek test sayılmaz ama yinede bir fikir sahibi olduk. fabrika içinde 40km üzeri süratlere çıkamadığımız için ben kendi adıma pek test saymıyorum.

pulsar 200ns:
    bi kere makina kaba değil yani şase itibari ile minyon ve kibar bir motosiklet. 1.72cm ve 80kg olan ben motorun üzerinde pek sırıtmadım yani bana ne büyük ne küçük geldi.
    malzeme kalitesi çinli ile kıyaslanmayacak kadar iyi, bir kore taiwan malı ayarında belki onlardan aha kalitelidir, bilemeyiz görüntü yanıltabilir bunu zamanla kullanıldıkça anlayabiliriz.
    genel tasarım ktm duke serisini çağrıştırıyor ve benziyor
    göstergede tek eksik vites konumu
    titreşim kesinlikle rahatsız edici değil olması gerektiği gibi yok değil var ama aklınıza gelen titreşim değil gayet makul.
    frenler başarılı ama nedense bajaların hepsinde özellikle arka fren daha iyiydi.
    lastikler kendine has hangi marka olduğuna bakmadım ama öyle çinli lastiği gibi değil oldukça yumuşak oldukları çok belli.
    süspansiyonları yavaş sürüş ve çukurlar için değerlendirirsem bence gayet iyi (üç modelinde) ama yüksek süratlerde ne cevaplar verir bilmem.
    depo üzerindeki kabartma pulsar yazısını pek beğenmedim, yıpranmaya müsait bir yapısı var.
    farlar, sinyaller ve stoplar oldukça şık fakat gece far görüşü nasıldır bilemem.
    pulsar asla bir artçı motosikleti değil, tamamen genç yapıya uygun ve her hangi fazladan bir yük ve topcase düşünmeyin, belki depo üstü çanta olabilir veya minik yan çantalar.
    motoruna gelirsek motor kendine has bir yapıda belli, devirli ama sıkıştırma oranı fazla olmadığı ve üstten tek egzantirik milli olduğu için sarsıntılı çalışmıyor, hemen marş almasından bunu kolaylıkla anlayabiliyoruz. hintliler daha farklı bir yapı ile performans almak istemişler. genelde performanslı motorlarda gördüğümüz DOHC sistem kullanılmamış. alışıla gelenin aksine çift egzantirik yerine kısa strok, yüksek devir, farklı yakıt besleme ve üç bujili sistem artı olarak SOHC 4 valf tercih edilmiş.
    5000rpm den sonra vtech açmış gibi kopuyor makina, gerçekten üst devirlerinin başarılı olduğunu düşünüyorum.
    kağıt üzerinde tork yerlerde ama sürüşte o izlenimi vermiyor, söylenene göre, kendine has mühendisliği ile geliştirilmiş bir sistem ile 3. vistesde bile düşük hızlarda gitmem demiyor.
    şunu belirtmeliyim ki agresif yapısı itibari ile max 60kg olacak sürücüleri sevecek bir motosiklet, ağır kanlı ve hantal biriyseniz uzak durun çünkü insanı çok yoruyor. kısa sürüş sonrası bile bileklerim ağrıdı.
    vistes geçişler güzel gayet kemiksiz fakat boşa geçirmek için biraz maharet gerektiriyor.
    debriyaj pulsarda biraz yorucu çok enteresandır boxer modelinde debriyaj maneti pamuk gibiydi, ben bunu birazda pulsarın spor ve kısa manetlerine bağlıyorum.
    motorda egzostu boşa aramayın çünkü yok. sakal altındaki egzost sistemi minik bir boru ile son buluyor, ben bunu alırım egzost takarımcılara gelmez ama egzost klasik yandan olsaydı dahada güzel olurdu gibi.

kendi adıma trafiğe çıkıp denemek isterdim, fabrika içi kısa sürüşler ile bu kadar tanıyabildik bajaj pulsarı. evet zaman en iyi ilaçtır, kullanıcılar zamanla bajaj hakkında sizlere daha iyi cevaplar yazacaktır. pulsar yapı itibari ile hitap ettiği kesime göre riskli bir model. taibiri caizse "gazcı motoru" ileride ne olur ne olmaz bilemeyiz. satış sonrası hizmetlerin markanın geleceği için rolü elbette büyük olacaktır. kendine kabul ettiren bir model ve marka olursa neden olmasın diyorum. bence bunda en iyi etken sağlamlık faktörü ve hintli üreticiler bunda çok iddalılar. teste gelen bazı profesyonel arkadaşlar pulsarın ve diğer modellerin dayanıklılığını kendilerinde baya test ettiler bende yeterince şahit oldum. aslında bu testin benim için diğer anlamı. kendi kullanmış olduğum scooterin kıymetini bir kez daha anlamama sebeb oldu. bildiğin mercedesin iki teker vesiyonuna biniyormuşum da haberim yokmuş

neyse bu kadar latifeden sonra unutmadan bize bu fırsatı tanıyan kuralkandan sefa kardeşime teşekkür ederiz.
    Mamba09 bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fabrika içinde test mi olur, pisti geçtim bir ana yola çıksaydınız bari

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    foto cekmelerıne bıle ızın verılmemış gıbı bır hava sezdim

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    @satoyama gerekli açıklamayı fazlasıyla yazmış,diğer arkadaşlar da güzel albüm yapmışlar kendilerine
    Kuralkan acilen Barkın gibi profesyonele testini yaptırmalı tam bir muallak bu motor,Barkın Abi diyorum çünkü Saffet gibi övücülere kimse itimat etmiyor.
    satoyama, Shrieker ve ninja h2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler