Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

XJ6N 2014 VS MT 07

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Tawsıyen ıcın sagol arkadasım da bu mt nın olumsuz yonu hıcmı yok otobanda hızlamalarda xj6 mt7 arasında buyuk fark olur dıye dusunuyorum xj6 220 goren bır makına mt 0-100 5 sanıyede cıkıyorsa xj6 0-100 4 sanıyede cıkar dıye dusunuyorum yanlısmıyım
    Ve son olarak mt7 su anda ıstanbulda hıc bı bayıde yok malesef sormadıgım yer kalmadı.=)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    kalkışta mt 07 nin daha güçlü olacağını iddia ediyorum. tork ve gücü alçak devirde vermesi daha etkili olacaktır.

başka motor teklif etmeyeyim diyorum ama performans düşkünü biri olsam ve 4 silindir istesem 100 bg civarı bir motoru tercih ederdim. 2012 hornet falan.

yalnız bir noktaya da dikkat çekmek isterim ben mt07 ile söylenen yakıt tüketiminin yanından geçemedim. daha fazla yakıyorum kesinlikle.
    xismailaydin bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkışta mt 07 nin daha güçlü olacağını iddia ediyorum. tork ve gücü alçak devirde vermesi daha etkili olacaktır.

başka motor teklif etmeyeyim diyorum ama performans düşkünü biri olsam ve 4 silindir istesem 100 bg civarı bir motoru tercih ederdim. 2012 hornet falan.

yalnız bir noktaya da dikkat çekmek isterim ben mt07 ile söylenen yakıt tüketiminin yanından geçemedim. daha fazla yakıyorum kesinlikle.
    Dostum yakıt tüketimi için herkes "çok yakıyor" diyor. Bi ben ve @asomuncu mu değerleri yakaladı?

Motosiklet rodaj döneminde, o yüzden çok sıkıştırmadan, ECO sürekli açık şekilde sürüş yapıyoruz. Göstergede çıkan ortalama 4.1 Lt / 100 Km ve 250 Km'de 44 TL'lik benzin harcadım. Hatta düz yolda 6. viteste 100 ile gidersen yakıt 3.6'lara bile düşüyor anlık tüketimde.

Birkaç kez gaz açtım. 7000 devirlere doğru 5.5-6.5 Allah ne verdiyse artıyor yakıt tüketimi ancak rodajda olduğum için o devire ulaşır ulaşmaz tekrar devir düşürüyorum. Bence biraz agresif kullanıyorsunuz ya da tamamen şehir içinde 1. 2. viteslerde geziyorsunuz ;)

MT-07 kalkışta bi harika dostum. Birbirine yakın pilotajla XJ6 ile denemek lazım.

MT-07'nin en büyük avantajı gücü elinin altında hissetmen. Gaz kolu çok dolu ;)

İlle de 4 silindir istiyorsan CB600 Hornet çok iyi bir tercih olur. Efsane bir motosiklettir ve XJ6, Hornet ile kıyaslanamaz bile ;) XJ6 beyefendi, 35+ yaş motosikleti. Yumuşak amortisörleri hiç hesaba katmıyorsun ayrıca...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro düşünürseniz bu bütçeye temiz f650gs bulmak mümkün.
    Kral yorum, vallahi kral ,,,
    #sürenadam

Motosikleti
    2014 ybr esd
    senin yerinde olsam 660 tenere ye bakardım...

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kimi son hızı demiş, kimi kalkıştaki hızı.
    Kardeş drag mı yapıcaksın yoksa otobanda MT07 ile mi kapışacaksın?
    Hangi amaç için kullanacaksın? Senin için önemli olan ne?
    Vergimi? Az yakmasımı? sesimi? görüntüsümü? Artçı konforumu?
    uzar gider bu sorular. Senin için öncelikli olanı bulursan seçimini yaparsın.
    İkiside öyle aman aman bir farklı makine değil bence.
    xismailaydin bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimi son hızı demiş, kimi kalkıştaki hızı.
    Kardeş drag mı yapıcaksın yoksa otobanda MT07 ile mi kapışacaksın?
    Hangi amaç için kullanacaksın? Senin için önemli olan ne?
    Vergimi? Az yakmasımı? sesimi? görüntüsümü? Artçı konforumu?
    uzar gider bu sorular. Senin için öncelikli olanı bulursan seçimini yaparsın.
    İkiside öyle aman aman bir farklı makine değil bence.
    Biz onu arkadaşa bol bol anlattık Ben daha MT-07'yi teslim almadan neden tercih ettiğimi, hangi amaçla kullanacağımı filan hep anlattım.

Ancak arkadaş nerede kullanacağını, nasıl kullanacağını, ne kadar deneyimi olduğunu hiç yazmadı.

Tek söylediği "ses". Bu yüzden biz de "madem ses istiyorsun, XJ6 çıkardığı ses kadar gitmeyen bir motosiklet, diğer alternatiflere yönel" diyoruz.
    scooboy bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Sevgili kardeşim Ben er6f ile +200 leri bol bol gördüm.
    Bu motorumlada +200 gördüm. Benim alma sebebim kesinlikle 4 silindirli olması
    sebebiyledir. taka taka su motorunu andıran sesi kimi beğenir kimi beğenmez.
    Sesi kadar gitmiyor tesbitine bu anlamda katılmıyorum. Arkadaş yoksa 600rr alsın.
    Sesi kadar gidecek motor alacaksa.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yakıt tüketimi için herkes "çok yakıyor" diyor. Bi ben ve @asomuncu mu değerleri yakaladı?

Motosiklet rodaj döneminde, o yüzden çok sıkıştırmadan, ECO sürekli açık şekilde sürüş yapıyoruz. Göstergede çıkan ortalama 4.1 Lt / 100 Km ve 250 Km'de 44 TL'lik benzin harcadım. Hatta düz yolda 6. viteste 100 ile gidersen yakıt 3.6'lara bile düşüyor anlık tüketimde.

Birkaç kez gaz açtım. 7000 devirlere doğru 5.5-6.5 Allah ne verdiyse artıyor yakıt tüketimi ancak rodajda olduğum için o devire ulaşır ulaşmaz tekrar devir düşürüyorum. Bence biraz agresif kullanıyorsunuz ya da tamamen şehir içinde 1. 2. viteslerde geziyorsunuz ;)

MT-07 kalkışta bi harika dostum. Birbirine yakın pilotajla XJ6 ile denemek lazım.

İlle de 4 silindir istiyorsan CB600 Hornet çok iyi bir tercih olur. Efsane bir motosiklettir ve XJ6, Hornet ile kıyaslanamaz bile ;) XJ6 beyefendi, 35+ yaş motosikleti. Yumuşak amortisörleri hiç hesaba katmıyorsun ayrıca...
    ben sürekl işehir içinde dur kalktayım evet. o yüzden çok yakmış olabilirim.

Motosikleti
    HONDA CBR 600

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hornet 600-bu 2 makineyi de DELER...
    The Power of The Dreams.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Bende Mt09 aldım...

İkisinide kullandım.Xj6f/n ve Mt07.Mt07 yeni olduğu için ciğerini sökmedim.Xj6'yı limitlerine kadar zorladım.

1.Xj güzel motosiklettir lakin virajları emsali 4 silindir Naked'lar arasında farkedelir derece kötüdür.(bkz 2 teker arası mesafe ve ön orta ağırlık merkezi)

Mt07 nispeten daha iyi dönüyor sanırım.Limit zorlamadım fakat o hissizlik yok...

2.Xj6 az yakar.Normal kullanımda hiçte abartıldığı gibi rakamlar yakmıyor.

Mt07'de az yakıyormuş ama rodajdaki motosiklet bişey diyemeyeceğim...

3.Xj6 kilo olarak daha ağır boyut olarak daha büyük.(Abs'siz N biraz daha hafif)

M07 ise duke200den hallice büyük daha sevimli kızgın agresif bir motosiklet

4.Xj6 ciddi anlamda uzun ömürlü bir bloğa sahip...

Yeni Mt ailesi bilinmez.Lafta uzun ömürlü ama yıllar sonra anlaşılır.

5.Xj6 parça kalitesi olarak çok iyi değildi...

Mt07'de malesef öyle hatta bir tık aşağıda...

6.Xj6 egzoz ile çok güzel ses verir Sinirli sinirli ciyaklar

Mt07 göremedik daha

Bana sorarsanız daha yeni daha teknolojik Mt07 derim...Emsali olan 2 silindirler arasında fiyatı en uygun ve en teknolojik olanı...
    screamaykut bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Mt09 aldım...

İkisinide kullandım.Xj6f/n ve Mt07.Mt07 yeni olduğu için ciğerini sökmedim.Xj6'yı limitlerine kadar zorladım.

1.Xj güzel motosiklettir lakin virajları emsali 4 silindir Naked'lar arasında farkedelir derece kötüdür.(bkz 2 teker arası mesafe ve ön orta ağırlık merkezi)

Mt07 nispeten daha iyi dönüyor sanırım.Limit zorlamadım fakat o hissizlik yok...

2.Xj6 az yakar.Normal kullanımda hiçte abartıldığı gibi rakamlar yakmıyor.

Mt07'de az yakıyormuş ama rodajdaki motosiklet bişey diyemeyeceğim...

3.Xj6 kilo olarak daha ağır boyut olarak daha büyük.(Abs'siz N biraz daha hafif)

M07 ise duke200den hallice büyük daha sevimli kızgın agresif bir motosiklet

4.Xj6 ciddi anlamda uzun ömürlü bir bloğa sahip...

Yeni Mt ailesi bilinmez.Lafta uzun ömürlü ama yıllar sonra anlaşılır.

5.Xj6 parça kalitesi olarak çok iyi değildi...

Mt07'de malesef öyle hatta bir tık aşağıda...

6.Xj6 egzoz ile çok güzel ses verir Sinirli sinirli ciyaklar

Mt07 göremedik daha

Bana sorarsanız daha yeni daha teknolojik Mt07 derim...Emsali olan 2 silindirler arasında fiyatı en uygun ve en teknolojik olanı...

Yorumlar için Teşekkürler

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerlek araba tekerleğimi bana mı öyle geldi???

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    https://www.youtube.com/watch?v=PDEbBzlTWgQ
    xj6 nın virajı oldukça iyidir, anlam veremedim virajı kötü diyenlere. mt7' nin viraj performansı için AEA nın videosunu izleyip siz karar verin. gitmiyor diye de bir şey söz konusu değil. linkini verdiğim videoda xj6n-diversion f ve mt7 kapışıyor. aralarında öyle aman aman bir fark göremiyorum. fakat diversion f uzun vadede uzayıp gidiyor rüzgar avantajından.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    XJ6'nın 19900 olduğu zamanları görmek duyguladırdı. Şimdi o paraya 250'lik alacağız nerdeyse.
    Eski_kasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler