Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr125esd neden 2.vitesten boşa düşüyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    2012 model 7200km'de ybr125esd sahibiyim. Bu motorun sorunlarından bıktım. Daha önce bir kere arka flanş seyir halinde kırıldı yolda kaldım. Debriyaj arızası oldu komple ne varsa teline taşına kadar değişti. On sol amortisör yağ kaçırıyor. Göstergeleri aydınlatan ampuller değişti. Yeni sorunumsa şu: Motosikletim birden ikiye attığım zaman bazen ikiden boşa düşüyor. ( Ipone 10 40 yağ kullanıyorum. ) Acaba sorun ne olabilir?herkese teşekkürler saygılar.
    ceyceypad, solmyr ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    herşeyin doğru olduğundan eminsen ya adam gibi bir ustaya götür göster.yada sat kurtul rahat et buradan yazılacak cevaplar at üstünden tüfek atmaya benzer..hangisini yazalım birsürü nedeni olabilir.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Servisine gösterin,olmadı başka servise götürün.Ybr öle zırt pırt arıza yapan bir makine değildir..Motordan anlamadığınızı anlayan bazı göz açık servisler sizi kazıklıyorda olabilirler..Şunu yaptık bunu değiştirdik derler ama halbuki hikaye..Serviste yaptırmanıza rağmen sorunlar devam ediyorsa başka bir servise göstermenizi tavsiye ederim..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Tarlada kullanım için uygun değil yalnız o motor..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    100.000 km yi geçik mi hocam motor ?
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100.000 km yi geçik mi hocam motor ?
    Adam 2012 model 7200km'de diyor.
    burakragaa bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yantura mı gidiyorsun servise?

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    http://www.uzmantv.com/motosikletimi...ne-yapabilirim

şu video tam senin problemin için hazırlanmış gibi kardeşim. İzle istersen sonuna kadar. Yardımcı olur umarım.
    Bilalancer bunu beğendi.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Hocam iyi ihtimalle tam vitesi oturtamıyorsun. 1. viteste seyir halindeyken gazı kes, debriyajı sık tam anlamıyla yukarı ittir vites'i. Klank sesini duymalısın ve hissetmelisin iyi geçtiğini.

Kötü ihtimalle ise vites kutusunda arıza var, motorun komple yarılması gerekiyor garantisi vardır umarım.
    Bilalancer bunu beğendi.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Yağla bi alakası olacağını sanmıyorum. İlk motorunuz muydu?

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağla bi alakası olacağını sanmıyorum. İlk motorunuz muydu?
    Hayır 4.motorum ama mekaniğinden pek anlamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisine gösterin,olmadı başka servise götürün.Ybr öle zırt pırt arıza yapan bir makine değildir..Motordan anlamadığınızı anlayan bazı göz açık servisler sizi kazıklıyorda olabilirler..Şunu yaptık bunu değiştirdik derler ama halbuki hikaye..Serviste yaptırmanıza rağmen sorunlar devam ediyorsa başka bir servise göstermenizi tavsiye ederim..
    İşte bende o kazıkları yememek için buraya konu açtım. Müsait bir zamanda götüreceğim ustama. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarla derken? Hafta içi her gün git gel 42km (Samsun 19Mayıs Üniversitesi-İlkadım çiftlik caddesi)tamamı asfalt yol yapıyorum. Şehir içi trafiğine bile girmiyorum doğru dürüst dur kalk yapmıyorum.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Ybr'ye laf yok küserim 220.000' deyim, ben bırakacam o bırakmıyor beni maşallah deyin. He sıfır sorun değil tabi. illaki sorunları oluyor ama bu sınıfta en az sorunlu motordur ybr 125.
    sedat_57 bunu beğendi.

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tam da dediğiniz gibi tarlada kullanıyorum . 1 km lik ana sulama hattını kontrol için . pick-up ın sallatısından içinde durulmuyor yol şartlarından dolayı kolay kolay arıza vericek makina değil .

hocam tek teker yapıyon mu
    Az İnsan Çok Huzur

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'ye laf yok küserim 220.000' deyim, ben bırakacam o bırakmıyor beni maşallah deyin. He sıfır sorun değil tabi. illaki sorunları oluyor ama bu sınıfta en az sorunlu motordur ybr 125.
    ooo maşallah saygılar abi..)
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Yok hocam ne tek tekeri isten okula ordan eve sonra sabah yine ise öyle geçip gidiyor günler bildiğin sıradan motosiklet kullanicisiyim işte oyle akrobatik hareketler falan yapmam.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    benim motorum o olayı arkada artçı olduğunda veya vitesi iyi geçiremezsem yapıyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ben çok tarlada kullandım arabaların gidip gelmeye dayanamadığı stabilize yolda 6 gidiş 6 geliş her gün 2 motorumunda lastikleri haşat oldu ikiside ybr..başka sorun yaşamadım..

baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    yenı eds ler eskı ybr lerden daha dayanıksız eskı japonlar banamısın demeden yag koy gıdıyor yenılerde kalıtenın dustugu bellı zaten vıtes sorunu ıse pedalının saglıklı calıstıgını kontrol et.dua et ufak bı sorundur yoksa elıne 5 tane dişli alma durumun var

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Şanzıman arızası değilse vitesi tam geçiremiyor olabilirsin, bu bahsettiğin durum 1'den 2'ye geçtiğinde yaşanıyor değil mi? 3'ten 2'ye düştüğünde olmuyorsa buna sebep olan şey bazen pedalın biraz yukarda konumlandırılmış olmasıdır. Vitesi yukarı çekerken pedalın motor bloğuna değip değmediğine bir bak. Değiyorsa ayarını düşür 1 tık.

2. viteste yapıp 3,4,5'te yapmamasının sebebi aşağıdaki resimde işaretlediğim alana tam oturmaması ve vitesten atması olabilir.
    (bu fotoğrafı kaçıncı viteste iken çektiğimi hatırlamıyorum ama 2.vites aralığı olmadığı kesin, muhtemelen 3 ya da 4. Çünkü motor boşta olduğu zaman o ufak yuvarlak parçanın o yıldız gibi görünen dişlinin daha yayvan bir boşluğunda olması gerekir)

7200'deki bir Ybr'nin kelimenin tam anlamıyla EŞEK gibi kullanılması gerekir ki şanzıman arızası versin (fabrika hatası yoksa) ...
    tinerci bunu beğendi.

Hayır hayır 3den 2ye düşerken olmuyor zaten sürekli değil bazen oluyor. Ayrıca bildiğiniz motosiklet sürücüsüyüm işte... evden işe okula sonra yine eve hafta sonu da temizliği yıkanması yağlanması vs vs işte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)