Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 500r&Ninja 300

Motovento
    REKLAM ALANI
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    160 dan sonra gostergeler genelde gercek hizi gostermez youtube da video vardi hizi kawasakinin gostergede 190 ken gps de 170 falandi. Birde hem viraj yapicam diyon sonra top speede takiyorsun 190 yapsin yada 188 yapsin ne fark eder o zaman. Birde tipine takmissin motorun yok paris on taraf yan taraf sirnak falan. AEA motoru sirf sekil icin almayin diyor unuttunmu adamin 1000rr var ne yani daha sekilli motormu yok 1000rr dan. Sekil manyagi olsa baska motor alirdi. 500R Isle of Man yariscisi var ama sen motoru begenmiyorsun. Neyse bu isler top speedle falan olmuyor bak Toprak kardesimize 600 lukle 1000 liklerin yapamadigi zamanlari yapiyor. Ayrica kaydirmali debriyaj abs falan tembel adam isi. Sen guzel vites dusur o zaman kaydirma falan bos is. Guzel fren yap abs ye gerek kalmasin. Bu konularda AEA nin goruslerini biliyorsun hersey senin elinde olsun sen kontrol et. Hayatini bir bilgisayar programina mekanik seylere baglama aga.
    xismailaydin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ertoros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlarda egzoz sesi nedir?bu tip motorlarda ses önemlidir.
    Çok kişi saldırabilir bana su anda ama. SES İsteyen arkaşlar Doğru 4 silindir makınelere yönelsin. Hiç Çift silindirle tek silindirle ses alacaz diye uğrasmasın. Tok ses alınır ama qerçek ses = 4 SİLİNDİR.
    metinkilic bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    CBR 650F
    Saldirmaca yok ama sesden sesede fark var 4 silindir sesi belli virrrn virrrn. Ama iki silindir V motorlarinda sesi gok gurultusu gibi haci. Her ikisininde seveni ayri. Haa burda adi gecen motorlar V iki silindir degil paralel iki silindir tabii bunlarin sesi burulmus.

Motosikleti
    CBR 650F
    iyi iste adam az tecrubeliyse abs kaydirma debriyaj olmamasi daha iyi cunku o zaman sk sk kanununa gore illa duzgun freni ve aragazla arkayi kitlemeden vites dusurmeyi ogrenicek. Bir yerde zorluk olcak ki sen pratik yapa yapa zorlugun ustesinden gelmeyi ogrenecen. Teknoloji dusmani degilim ama bu teknojiler olmadan oncede insanlar motor surmeyi fren yapmayi guzel sekilde ogreniyorlardi.

Motosikleti
    yamaha mt-09
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi iste adam az tecrubeliyse abs kaydirma debriyaj olmamasi daha iyi cunku o zaman sk sk kanununa gore illa duzgun freni ve aragazla arkayi kitlemeden vites dusurmeyi ogrenicek. Bir yerde zorluk olcak ki sen pratik yapa yapa zorlugun ustesinden gelmeyi ogrenecen. Teknoloji dusmani degilim ama bu teknojiler olmadan oncede insanlar motor surmeyi fren yapmayi guzel sekilde ogreniyorlardi.
    senin dusuncende dogru aslinda ama birde.soyle bir durum varki bu arkadaslarin ilk motoru bu olmuyo bu dediklerini 150 cc 125 cc lerde ogreniyo az cok.teknigini kavramis oluyorlar 500 cc 300 cc diyip gecmemek lazim.160 170 kmh ustune cikiyolar panikleme esnasinda aniden on frene abansa.abs.burda kawasakici kardesimizim hayatini kurtaracak belkide o yuzden tekneloji bizleri ne kadar belese.rahata alistirsada hayati onem tasiyan noktalari olduguna.inaniyorum ama sizin dediginizede katiliyorum bu tur teknolojik yenilikler.tembelligi getiriyor ama unutmamak gerekki insanlar goldwinklere k1600 gt lere biniyorlar bunlarin ustu kapali olsa arabadan farki yok teknoloji asıl onlarda

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    santo78, o nasıl mantık yahu? Bu motordaki debriyaj, normal debriyaj sistemine nazaran daha toleranslı dolayısıyla vites düşürdüğünde daha az teker kitleyen bir sistem sadece. yani bu sistem var diye hiçkimse 120 ile giderken 2. vitese geçiremiyor, o durumda yine kilitlenir tekerleğin yapışırsın bir yere.
    bu sistemle kullanmak daha mı iyi; bence evet, zira bir arabayı geçerken stresle vites düşürüp tekeri kilitlenerek düşen biriyle tanıştım kursta. bu tarz yardımcı sistemler konfor için var. uzun vadede de düzgün kullanmayı öğretir merak etmeyin.

abs ayrı bir konu arabada dahi abs'yi gerektiği gibi kullanamayan birçok insanla tanıştım. abs açıldığında ayağının altında kütküt vururma hissi verirken şaşırıp direksiyonu çeviremeyen ve kafadan öndeki araca giren arkadaşım oldu. objektif baktığında arabada abs var ama sürücü kabiliyetli mi o önemli. abs'li motor sürmedim. ama doğru fren kullanmak da motorun temel kuralı. motosiklette gitmeyi öğrenmeden yavaşlamayı ve durmayı öğrenmek lazım.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ben olsam ninja 300 alırdım 17-18e,üstünede daineseleri dizerdim,hiçte pişman olmazdım

Alıntı Baraza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam ninja 300 alırdım 17-18e,üstünede daineseleri dizerdim,hiçte pişman olmazdım
    Herşey iyide arkadaşta haklı o nasıl arka lastik ebadıdır.

Motosikleti
    CBR 650F
    Evet buyuk motorlari kucuk motorlardan ayiran en buyuk ozellik arka lastik. Mesela YZF 125 super sekil motor ama arka tekerlek cinli seyi kadar. Motordan anlamayan yer ama motorcular yemez. CBR500R zaten kalipli motor ve 160 lik arka lastiklerle muthis duruyor. Hemde AEA nin soyledi MT60 RS Corsa takip daha guvenli slider eritebilin.

Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey iyide arkadaşta haklı o nasıl arka lastik ebadıdır.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bendeki dukede de 160 var
    emin ol Bi yerden sonra boş işler

Motosikleti
    CBR 125R
    Motora göre lastik takılıyor,o lastiklerle diz değdiriyor adamlar,hadi onu geçtim cbr 125 teki irc lastikle değdiriyorlar,ben alacağım keyfe bakarım,ninja 300 aklıma yatıyor varsın lastiği küçük olsun büyükte gözümüz yok benzinde %70 vergiyi daha fazla ödemek istemiyorum

Motosikleti
    CBR 650F
    Benzinde aralarinda fazla fark yok cunku Ninja yuksek devir makina gitmesi icin devri yuksek tutacan buda benzin yer.

Kullanicilarin gonderdigi ortalama benzin yakma miktarini MPG olarak asagida gorebilirsiniz.

Ninja 53 le 60 arasi MPG (mile per gallon) buda 100 km'de 4.7 litreyle 5.3 litre arasi yapar.
    Linki http://www.fuelly.com/motorcycle/kawasaki/ninja%20300

CBR ise 58 ile 65 MPG (mile per gallon) buda 100 km'de 4.3 litreyle 4.9 litre arasi yapar.
    Linki http://www.fuelly.com/motorcycle/honda/cbr500r

Alıntı Baraza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora göre lastik takılıyor,o lastiklerle diz değdiriyor adamlar,hadi onu geçtim cbr 125 teki irc lastikle değdiriyorlar,ben alacağım keyfe bakarım,ninja 300 aklıma yatıyor varsın lastiği küçük olsun büyükte gözümüz yok benzinde %70 vergiyi daha fazla ödemek istemiyorum

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Lastik olayına neden bu kadar taktınız anlamıyorum, virajda, yolda görevini yapıyor mu yapıyor daha ne olsun.

Motosikleti
    CBR 125R
    Ben 500r la karşılaştırmamıştım yanlış anladınız sanırım,ninjayı almak istediğinde birisi,genelde ne gerek var 600 lük alınır diyorlarya,ben 600 lükle karşılaştırdım kafamda,benim aklıma çok yattı bu ninja nereden soktunuz aklıma arkadaş yaa

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Adamlar motor yapıyor borazanlığını biz yapıyoruz vay arkadaş kendi motorumuzu ne zaman yapacaksak

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    su 250lıkle 180 300lukle 200 600lukle 290 yapanlara bayılıyorum allah vermeye yarın bırgun s1000rr sahıbı bır ark cıkarsa aramızdan, 400 felan yazabılır

yahu gear commander var redlıne da makınelerın ne gordugu bellı zaten. e bı de buna ruzgar,agırlık ve dıger faktorler de eklenıp DÜZ yolda yapacagı surati az cok herkes bılıyor. ucmaya kacmaya ne gerek var? benım kullandıgım makıne CIGERLI olayını biz Turkler bır asamadık...

Motosikleti
    CBR 650F
    haklisin wolrath en fazla 170 yada 175 yapacak motora 200 yapiyor demiyorlarmi cok komik ve gercek hayatla hic ilgisi olmayan seyler bunlar. CBR500 un youtube daki topspeed videosunu ceken adam sadece bir motorla top speed yapmiyor adamin videolarina bakin bir cok motorsikletle top speed yapiyor ve 188 CBR500 un gercekten yaptigi son hiz. Zaten motor hacimlerine baktimi bu isten anlayan adam neyin hangi hizla gidecegini biliyor ornek gercekci olarak benim CBR150 130-140 arasi CBR 250 150-160 arasi CBR500 de 175-185 arasi ninjada motor hacmi CBR250 den biraz daha iyi oldugu icin 170-175 arasi yapar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Cbr 500r&Ninja 300 bu şekil 2 motor arasında çok konu açıldı..

*Vergiden dolayı (kawa ile aynı vergi)
    *Servis
    *Yedek Parça Ağı
    *2.elde
    *Fanatik kesiminin fazla oluşundan dolayı çoğu kişi CBR500r Tercih ediyor

Kawasaki ise Sadece Kawasaki

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 teknik verisi
    Maksimum Güç/Tork
    39 PS (11,000 rpm) 27N.m 10000rpm

honda teknik verisi
    Maks. Güç/tork
    (kW@dev/dak) 35 Kw @ 8500 (47,6 PS)
    (Nm @ dev/dak) 43 Nm @ 7000

Görüldüğü üzere hondanın beygir ve tork olarak üstünlüğü var ve hondanın en güçlü değerleri ninjaya nazaran daha orta devirlerde
    honda'da torkun orta devirlede olmasıda şehir içinde sizi daha rahat ettirecektir
    hız olarak honda daha iyidir.
    http://www.youtube.com/watch?v=RM4hf6dwkXM
    olay bu .

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İkisi arasında kaldım diyebilirim. Kawa hiç kullanmadım Honda gibi sıkıntısızdır diye tahmin ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)