Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorsiklet İçin Kasko

Motovento
    REKLAM ALANI
    fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Geçen hafta Yamaha X-Max 400 satın aldım ve kasko yaptırmayı düşünüyorum.
    Daha önce kasko yaptıran var mı? Varsa hangi firmayı tercih ettiniz ve ne kadara mal oldu?
    Bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Forumda bir kaç defa şu firma paylaşıldı. Çalınma dahil falan diyor... Sen konuş bize de sonucu bildir. Bende alınca sigorta yaptıracağım :D

ÇARPMA, ÇARPILMA, YANMA, DEVRİLME

ÇALINMA ve ÇALINMAYA TEŞEBBÜS.
    ( Kilit altında veya garajda muhafaza edilmesi şartı yoktur.)

http://www.sairsigorta.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=24
    fofer ve namk bunu beğendiler.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    merhabalar,

29 martta yenileyecegim 2008 fz6 fazer icin su sonucları aldım ben;

koc sigorta aracılıgı ile allianz sigortanın teklifi 600tl ( kocteknik@kocsigorta.com.tr )
    sucu sigorta aracılıgı ile allianz sigortanın teklifi 685tl (iletisim bilgisi yok ama google dan bulabilrisin zannedersem)
    erdallar sigorta aracılıgı ile allianz sigortanın teklifi 603tl (iletisim bilgisi yok ama google dan bulabilrisin zannedersem)
    ziraat sigorta 1000tl ( zsinfo@ziraatsigorta.com.tr )

sair sigortadan henuz teklif almadım. (iletisim bilgilerini kolaylıkla bulabilrsin)

farklı bayilerden ulastıgım sonuclar soyle; allianz=600tl, anadolu=1290tl, axa=2720tl

saygılar

edit: trafik sigortamıda sair sigorta yapıyor bu yuzden sair aracılıgı ile allianz a yaptırmayı planlıyorum. policeler kendi iclerinde farklılık gosterebiliyor zannedersem. bazı firmalar 250cc ve altında ki hacimlerde calınmaya karsı sigortalı olması icin kilitli olması ya da brandalı olması ya da kapalı garajda olması on kosulunuon kosulunu saglamanızı istiyor. bunları konusmakta fayda var.

benim aklımda ki sorular ise, normalde: 1. pazar yeri gibi trafige kapalı yerlerde kendi kendimize egitim yaparken kaza gecirilirse kasko karsılar mı?
    2. css egitimi icin gidilen intercity istanbul park pistinde ki bir kazayı kasko karsılar mı?
    cevap hayır ise... sadece bir hafta sonuna ozel olarak motosiklet bu durumlar icin kaskolanabilir mi yoksa 2 gunluk egitim icin motosikleti yıllık mı kaskolamak gerekir ve kaskonun fiyatı ne olur?
    cevap evet ise... fiyatı ne olur?

saygılar
    fofer bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Mesaj attım, dönüş yapmışlar ama yerimde değildim, görüşemedik.
    Anadolu Sigorta ile görüştüm 1.150 TL Bonus Karta 9 taksitle yapabileceklerini söylediler.
    Çalınma ve perte çıkma durumlarında tam, kaza, vurma vs. durumlarda %75'ini karşıladıklarını söylediler.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    acaba benim allianz dan aldıgım teklifin dusuk olma sebebi de bu % degerlerinin farklı olması olabilir mi?

diger teklifleri de paylasırsan sevinirim.
    namk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Diğerlerinden dönen olmadı, ama 17.000 TL. lik bir motor için yıllık 1.150 TL çok değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı orhanay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba benim allianz dan aldıgım teklifin dusuk olma sebebi de bu % degerlerinin farklı olması olabilir mi?

diger teklifleri de paylasırsan sevinirim.
    Aviva 980 TL. 9 taksit %100 değer üzerinden teklif verdi. Çok uygun.
    hasanrs ve namk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Bende 600RR'ım için talep yaptım, bakalım teklif olarak ne ile dönecekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

600RR için
    Allianz sigorta Genişletilmiş Kasko: 6300 TL
    Başka bir aracı şirket Allianz sigorta ise: 6420 TL

Arkadaşlar siz nasıl bu kadar indirimli alıyorsunuz yahu? 1 yıllık bu para verilir mi şaşırmış bunlar.
    17.000 TL'lik motor için 1150 TL teklif almışsınız. Benimde motorun fiyatı 22.000-24.000 TL civarında bu fiyat niye.
    Şoktayım.
    Bakalım başka firmalarıda araştırıyorum şu anda özellikle ŞAİR SİGORTA'dan gelecek cevabı merakla bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Anadolu Sigorta Teklifi: 3000 TL

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Alıntı redmachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 600RR'ım için talep yaptım, bakalım teklif olarak ne ile dönecekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

600RR için
    Allianz sigorta Genişletilmiş Kasko: 6300 TL
    Başka bir aracı şirket Allianz sigorta ise: 6420 TL

Arkadaşlar siz nasıl bu kadar indirimli alıyorsunuz yahu? 1 yıllık bu para verilir mi şaşırmış bunlar.
    17.000 TL'lik motor için 1150 TL teklif almışsınız. Benimde motorun fiyatı 22.000-24.000 TL civarında bu fiyat niye.
    Şoktayım.
    Bakalım başka firmalarıda araştırıyorum şu anda özellikle ŞAİR SİGORTA'dan gelecek cevabı merakla bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Anadolu Sigorta Teklifi: 3000 TL
    Şair sigorta Aviva için 980 TL. verdi.
    Bulunduğum ildeki başka bir Aviva ortağı firma ile görüştüm motorsiklet için kaskomuz yok dedi.
    Dedim 980 TL. fiyat verdiler, bu nasıl oluyor? Genel merkez ile görüşüp bugün dönüş yapacaklar.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Bende şimdi Anadolu Sigorta ile görüştüm. 830 TL kasko fiyatı çıkardılar. DAR KASKO diye birşeymiş. Çalınma ve pert durumlarında geçerliymiş. %25 muafiyet var. Bana uygun geldi. 3 eşit taksitlede ödeme seçeneği var.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Anadolu Sigorta'nın Pert Kasko diye bir poliçesi var arkadaşlar.

Kısacası bu kaskoda araç sadece tam hasara uğradığında(çalınma dahil) kasko poliçesi sizin hasarınızı karşılıyor.

Bir örnek: Hasarsızlık indirimi olmayan 2013 Model Yamaha XT660z Tenere için geniş kapsamlı kasko poliçesinin primi 1870 TL çıkarken,
    Pert Kasko da ise aynı araç için prim 580 TL çıkmaktadır.

Aşağıda ayrıntılı bir şekilde kapsam içeriği mevcuttur.

Pert Kasko Sigortası Teminat Kapsamı

Tam hasar durumunda teminat sağlayacak olan Pert Kasko Sigortası ürünümüzün kapsamı aşağıda yer almaktadır.

• Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın "A.1. Sigortanın Konusu" başlığı altında yer alan 5 ana teminat grubu altında belirtilen risklerden "c. Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar" bendi hariç olmak üzere diğer tüm riskler sonucu aracın tam hasara uğraması durumunda teminat sağlanır.
    • Ek sözleşme maddelerinden yurtdışı, sigara ve benzeri madde zararları, yetkili olmayan kişilerce çekilme, patlayıcı, parlayıcı, yanıcı madde taşıma, anahtarın ele geçirilmesiyle çalınma, deprem, heyelan, fırtına, dolu, yıldırım, sel, su baskını, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör teminatları verilir. Ek sözleşmeyle teminat kapsamına dahil edilebilecek bu zararlar sonucunda gerçekleşen tam hasarlar teminat kapsamındadır.
    • Tüm araç grupları için model yılı sınırlaması getirilmeden teminat sağlanır.
    • Pert Kasko Sigortası poliçeleri 1 yıllık olarak düzenlenecek olup kısa veya uzun süreli poliçe düzenlenmeyecektir.
    • Kasko muafiyeti uygulanmayacak olup deprem teminatı da otomatik olarak muafiyetsiz verilecektir.
    • Anadolu Hizmet teminatı araç türlerine göre dar kapsamlı olarak sunulur.
    • Pert Kasko Sigortası ürününde hasarsızlık indirimi uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle Hasarsızlık İndirimi Koruma ek teminatı da olmayacaktır.
    • Pert Kasko Sigortası ürününde bütün ödeme yöntemleri geçerlidir. Taksit seçeneği hem kredi kartı hem de nakit ödemelerde geçerli olup prim tutarının düşük olması nedeniyle taksit sayısı 3'ü aşmayacaktır.
    • Üründe, Koltuk Ferdi Kaza, İhtiyari Mali Mesuliyet, Hukuksal Koruma ve Yurtiçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası teminatları olmayacaktır. Ayrıca, Kişisel Eşya ve Taşınan Emtia için de teminat sağlanmayacaktır.
    • Eskisi Yerine Yenisi Klozu uygulaması olmayacaktır.
    • Hususi otomobil ve kamyonet panel/glass van tipi araçlarda standart dışı ilave donanım için teminat verilmeyecek olup diğer araç gruplarında kasa için teminat, bedeli poliçede belirtilmek suretiyle verilecektir.
    • Üründe Anadolu Mini Onarım Hizmeti bulunmamaktadır.

Poliçede sigortalı olan aracın herhangi bir tam hasarı durumunda tazminat talebi, aşağıda yer alan ve poliçelere basılacak olan özel şart notu kapsamında değerlendirilecektir.

Tam Hasar (Pert) Özel Şart Notu:
    Aracın tam hasarlı sayılması için çalınmış ve süresi içinde bulunamamış olması veya Katma Değer Vergisi (KDV) hariç onarım masraflarının, sigortalı aracın rizikonun gerçekleştiği tarihteki değerinin %60'ını (yüzde altmışını) aştığının eksper raporu ile tespit edilmesi gereklidir. Onarım masrafının bu oranın altında kalması halinde araç kısmi hasarlı kabul edilir ve bu poliçe kapsamında herhangi bir tazminat ödenmez. Kasa hariç araçta, standardının dışında bulunan ilave donanım ve aksesuar için teminat verilmez. Kasko Sigortası Genel Şartları'nın B.3.3.2.2. maddesi doğrultusunda sigortalı aracın tam hasara uğradığının eksper tarafından tespit edildiği durumlarda aracın rayiç değeri, yine hasar tespitini yapan eksper tarafından aşağıdaki yönteme göre belirlenir:

a) Aracın, model yılı / hasar tarihindeki kilometresi / muayene ve bakımlarının düzenli yapılıp yapılmadığı / daha önceki hasarları / kullanım şekli / yetkili satıcı yerine doğrudan yurt dışından ithal edilmiş olup olmadığı / fatura bedeli / vb. gibi araç piyasa değerini etkileyen özellikleri dikkate alınır.
    b) Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet sitelerinden en az 3 adet fiyat alınıp belgelenir.
    c) Sigortalı aracın özelliklerine en yakın olan araçların fiyatlarının ortalaması alınarak ödenecek rayiç değer belirlenir.
    d) Emsal veya muadil aracın bulunamadığı veya b) fıkrasında belirtilen yöntemle 3 adetten daha az fiyat alınabildiği durumlarda eksper ve sigortalının önereceği ve sigortalı ile sigortacının mutabık kalacağı, kurumsal niteliği haiz araç satıcılarından alınacak değerlerin ortalaması dikkate alınarak rayiç değer belirlenir.

Çalınmış olan araç tazminatın ödenmesinden önce bulunursa sigortalı, aracı geri almak zorundadır. Bulunan araçta kısmi bir hasar söz konusu ise bu hasar poliçe teminatı kapsamında değildir. Aracın standardında bulunan ilave donanımın araçtan bağımsız çalınması kapsam dışındadır. Kiralık araçlarda, aracın kiralayan tarafından çalınması durumunda %25 muafiyet uygulanır.

Alıntı: Emre Demiray http://www.enduroist.com/forum/showt...ght=pert+kasko
    namk bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    2013 KTM Adventure 1190 için 3280 tl fiyat aldım.Allianz full kasko.Çalınma dahil.Kapalı alan veya kilitli olmaya gerek yok

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    www.sairsigorta.com Aviva'nın motorsiklet kaskosu için Türkiye'de yetkilendirdiği tek firmaymış.
    980 TL 9 taksit imkanı sundular. Büyük ihtimalle yaptıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Poliçeniz ile ilgili tüm teminat detayları aşağıdaki şekli ile tarafınıza yönlendirilmiştir.

MOTO KASKO motor kaskosu hiçbir muafiyet içermeyen motor sigortasıdır. Poliçe teminatları motosiklete özgün özel teminatlardır..

ÇARPMA, ÇARPILMA, YANMA, DEVRİLME, ÇALINMA ve ÇALINMAYA TEŞEBBÜS.
    ( Kilit altında veya garajda muhafaza edilmesi şartı yoktur.)

GREV-LOKAVT KARGAŞALIK-HALK HAREKETLERİ-KÖTÜ NİYETLİ HAREKETLER VE TERÖR

DEPREM VE SEL SU BASKINI (muafiyetsiz)

KIYMET KAZANMA TENZİLİ .

ENFLASYON KORUMA.

YURT DIŞI TEMİNATI.
    ( Yurt dışına çıkarken ek teminat olarak verilmektedir.)

İHTİYARİ MALİ MESULİYET / FERDİ KAZA

YURT İÇİ VE YURT DIŞI ASİSTANS.
    (Bozulma, akü sorunları ve lastik patlamalarında da geçerlidir.)

Konuyu bilginize sunar , poliçenizi düzenleyebilmek için onayınızı bekleriz.

Saygılarımızla.

www.sairsigorta.com
    dockerengin bunu beğendi.

ebola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Ben geçen hafta yaptırdım 2013 Yamaha XJ6 Diversion F 4500km de ilk kaskom daha önec hiçbirşeyi kaskolatmadım.

Axa 2300
    Anadolu 4500
    Allianz 1600 lira fiyat verdi hemen yaptırdım. Bu kaskoda anahtarları kaybetmediğin sürece hertürlü çalınma kasko kapsamında.

Bu arada motorun değeri 21000TL gözüküyor.
    hasanrs bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Kuba superlight 2013 model kaskoda sorun çıkar mı acaba? Tecrübesi olan? Yaklaşık 4000 tl lik bir motor. Alınca kapının önünden götürürler diye çok korkuyorum Hırsızlar onunla uğraşmazlar deyinde rahatlayayım yaa...
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Aviva ile görüştüm. Firmayı onayladı Türkiye'deki tek yetkili moto kaskoyu bunlar yapıyormuş
    980 TL. 9 taksitle yaptıracağım.
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fofer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aviva ile görüştüm. Firmayı onayladı Türkiye'deki tek yetkili moto kaskoyu bunlar yapıyormuş
    980 TL. 9 taksitle yaptıracağım.
    Şair sigorta motosiklet camiasında oldukça tanınan bir firmadır. Çoğu forumda bu firmayı ve yaptırdıkları kaskoyu okudum.

Gayet uygun olmuş bence. Hayırlı olsun inşallah kullanmak zorunda kalmazsınız.
    fofer bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Sistemde X-MAX 400 tanımlı olmadığı için Majest 400 olarak girilecekmiş, notlar kısmına da YAMAHA X-MAX 400 yazılacakmış. Bu sıkıntı yaratır mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Şair Sigorta'ya 980 TL. ye 9 taksitle yaptırmış bulunmaktayım. Kutlay bey çok yardımcı oldu, teşekkür ediyorum kendisine.
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlı olsun.
    fofer bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Anahtarla çalınma kasko kapsamının dışında. Aklıma takılan, acaba eve hırsız girdi, anahtarı aldı, motora bindi gitti.
    Böyle bir durumda kasko devreye girer mi ki?

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Bende uzun zamandir kasko icin arastirma yapiyordum. Bu konu sayesinde sonuca vardim artik icim cok rahat.
    Full kasko 1600 tl 9 taksitle
    Xj6 f 2013 model icin 21000 tl motosikldtin fiyati
    Sair sigorta araciligiyla aviva ya yaptirdim
    Anahtar ustunde unutulup calinsa bile tek tarafli kaza olsa bile
    2000 tl ye kadarda ekipmana kasko veriyor
    Benzin bittiginde yolda kaldigindada ariyorsunuz yol cekim hizmeti dahil
    Bu kaskoya.
    Ayrica muafiyet yok yuzde yuz motorun degeri neyse o sekilde yararlaniyorsun motor calindiginda pert oldugunda vs..
    Tabi kisiden kisiye degisiyor kasko fiyatlari
    Indirim olarak 30 yas uzeri olmak
    Egitim sertifikasinin olmasi
    Ehliyet alis tarihi a2 icin
    Vs..
    Ayrica kaskoya bisey olmassa yuzde 30 luk indirim olucak diger 1 senelik sozlesme icin.artik gonul rahatlugu ile huzur icinde surus yapacagim.
    fofer, qezgin ve cece89 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)