Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eneos Nasıl Bir Yağdır.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Türkiye motor piyasasına giren bu marka ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bizimle paylaşırsa memnun oluruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bir sürü adı bilenen kaliteli yağ varken neden bu markaların peşine düşüyorsunuz anlamıyorum ben

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Arkadaşın Modenas motor varya eneos uyumlu olsun diye herhalde Açıkçası ilk defa duyuyorum ne desem yalan olur.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ucuz diye almıştım hemen geri değiştirdim vites geçişleri pamuk gibiydi ama titreşime neden oldu

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    eneos diye araştırırsan ne olduğu çıkacaktır,

Pek çok YARIŞ VE GÖSTERİLERDE ONLARCA REKLAMLARI OLAN BİR AVRUPA yağıdır,,,

yani yeterince iyidir,,,
    Köpüren bir YAMALUBE yağına rağmen bence gayet iyi bişiy,,,

Bu arada Aklınıza yanlış bişiy gelmesin,
    yağı ben satmıyorum satanlarıda tanımıyorum

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Japon üretimi olduğunu biliyorum ama kullanmadım

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eneos diye araştırırsan ne olduğu çıkacaktır,

Pek çok YARIŞ VE GÖSTERİLERDE ONLARCA REKLAMLARI OLAN BİR AVRUPA yağıdır,,,

yani yeterince iyidir,,,
    Köpüren bir YAMALUBE yağına rağmen bence gayet iyi bişiy,,,

Bu arada Aklınıza yanlış bişiy gelmesin,
    yağı ben satmıyorum satanlarıda tanımıyorum
    Avrupa değil japon nippon şirketinin üretimi olduğu yazıyor. Önemli olan kullanan arkadaş var mı, en iyisini kullanan bilir.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Geçen sene ve bu sene fuardan aldığım yağdır memnunum sıkıntı yok..Ybr 125 te kullandım 1 sene 3000 km

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz diye almıştım hemen geri değiştirdim vites geçişleri pamuk gibiydi ama titreşime neden oldu
    Ucuz mu, castrolden pahalı diye söylendi bana.

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    japon markası ben sürekli kullanıyorum bi kötülüğünü görmedim. yamalube den memnun kalmamıştım. 3000 km de kesinlikle yağ yağ filtresi değiştiririm.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    googledan araştırırsan daha iyi bilgi alabilirsin.. Cbr250 motorumda kullanıyorum 6 bin ve 12 bin bakımında bu yağı kullandım vites geçişleri yumuşak bir hal aldı bir sıkıntısını görmedim hissetmedim.. Herkes kullandığı şeyi över zaten fakat beklenti önemli.. Denediğin zaman motor eline geçmez yada zarar vermezsin merak etme 1 sefer bile olsa alıp dene ve kendin gör derim.. Ngk buji marketten sipariş verebilirsn..fiyatı da gayet normal bence..

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    bende motogp de reklamlarını görmüştüm

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hondanın kitapçığında 10-30 Kalite derecesi JAS0 MA olarak belirtildiğinden bu yağı kullanıyorum
    Şimdiye kadar motorumda belli bir zorlanma hissetmedim,
    pompa bu yağı 10-40 a oranla daha iyi devir daim ediyor
    hakanens bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın kitapçığında 10-30 Kalite derecesi JAS0 MA olarak belirtildiğinden bu yağı kullanıyorum
    Şimdiye kadar motorumda belli bir zorlanma hissetmedim,
    pompa bu yağı 10-40 a oranla daha iyi devir daim ediyor
    Hala Eneos mu kullanıyorsun oyunageldim? Bende alıcamda bu yağdan
    oyunageldim bunu beğendi.
    Bir garip yolcu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    genelde servisin yağından şaşmamak gerekiyor. Eneos japon markasıdır otomobillerde toyota falan kullanıyor, ben de birkaç kez toyota corolla'da bu yağı kullanmıştım. motosiklet yağlarını bilmiyorum.
    hakanens bunu beğendi.

Motosikleti
    DERBI ETX
    Sym fiddle im her 1000 km de Eneos yağ kullandım 6000 km boyunda.Diğer arkadaşlarımın fiddle inı kullandığımda benim motorumun sesinin daha az gidişinin daha hoş oldugunu farkettim.Aynı motorda farklı yağlar kullananların yorumları uygun olmayabilir sebebi önce iyi yağ sonra kötü koymus olabilir.Benim kıyaslamam aynı marka model motorlarda farklı yağları kullanıyorkendir
    mehmetenis ve hakanens bunu beğendiler.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Öncelikle selamlar.. Araştırıp bulabilirsiniz ama burada toplayayım herkes faydalansın madem.. Genel Bilgiler ile başlamak istiyorum.. Eneos markası japonyanın jx nippon oil adı altında bir şirkettir.. Bir sürü benzin istasyonu mevcuttur.. Ayrıca sanayi üretimi için kullanılan makine yağları üreten bununla kalmayıp otomobil, motosiklet,dıştan takma motorlar (marina yağları) ağır vasıta tır çekici gibi araçlara da yağ üretmektedir.. ayrıca fren hidrolik ve soğutma suyuda mevcuttur.. Motogp de yamaha takımının ve aynı zamanda sanırım abd de bir nascar takımının sponsorudur..

Yamaha,honda,toyota,Nissan gibi 0 km araçların fabrika rodaj dolum yağlarını koyar.. Burası benim açımdan biraz karışık hemşeri oldukları için para dışarı gitmesin diye mi yoksa cidden iyi olduğu için mi konulmakta açıkçası bilmiyorum..

Normalde uzun yıllardır var olan bir firmadır fakat sanayi sektörüne 100-200lt gibi büyük varillerle yağ verdikleri için bilmiyorduk..

2011 yılında perakende sektörüne giriş yapmışlardır.. Türkiye de buna dahildir.. Distribütörü ilkerler holdingdir..

2013 yılında fuarda stantlarını görüp broşür almıştım araştırıp size yukarıda bahsettiğim bilgileri görünce alıp denemeye karar verdim..
    Kendi motorumda rodajdan sonra ilk olarak castrol sonra da mobil yağ kullandım.. Daha sonra da Eneos yağı kullanmaya başladım.. Motul yada İpone tecrübem olmadı açıkçası.. Ama kullandığım diğer yağlara göre bi tık daha iyi gibi geldi bana.. Yada psikolojik bilmiyorum.. 10-40 için konuşuyorum castrol yada mobil yağa göre bi tık daha ince su gibi ilk başta eklenirken eyvah dedim fakat değişik formüller kullanarak içindeki kimyasal madde ile olayı çözmüş gibiler.. Motor yağlanırken koruyucu film şerit tabakası başarılı.. Vites geçişleri pamuk gibi şık şık.. Yalnız çok devirli kullanıyor iseniz 4-5 bin de değişim istiyor çünkü kemikli bi hale geliyor vitesler cbr 250 için 8500 deviri geçip zorlamadan kullandığım için işimi görüyor.. Bu fuarda 4lt 10/40 yazın sıcak havalarda denemek için 3lt de 15/50 aldım bakalım.. Motorum şuan 21küsür binde.. 12 bin 18 bin ve 21 de değişim yapıp eneos kullandım hala da devam ediyorum..

Bu fuarda biraz sohpet ettme fırsatı buldum.. Seneye Valentino Rossi yi getireceklermiş.. Aslında lorenzo diye girmişler fakat tr de Rossi meşhur olduğu için bir aksilik çıkmazsa seneye fuara gelicek inşallah dediler..

Dipnot: aman kavga çıkmasın belki motul yada İpone daha iyidir ama onları denemediğim için birşey diyemem.. Şuan için ise denememe gerek yok memnunum.. Kullanıcı olarak ürünü açıklamaya çalıştım.. Firma ile ilgili bir bağlantım yoktur :D
    Sokollu, hakanens ve zapalka bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motul,Castrol, İpone 10/30 sentetik denedim, tamam ya budur diyeceğim yağ olmadı. İpone 10/40 sentetik olmayan yağ deneyeceğim. Sonra ara yağ değişiminde Eneos ve Repsol deneyeceğim. Bi 10bin kilometre sonra tüm yağları denemiş olurum, beklemede kalın
    hakanens bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala Eneos mu kullanýyorsun oyunageldim? Bende alýcamda bu yaðdan
    Evet gayette memnunum,bir ara arkadaşım castrol vermişti vites geçişleri zorlaşınca değiştirmek zorunda kaldım.
    8bin kmdir eneos kullanıyorum,3bin kmde birde değiştiriyorum
    En son iki ay önce 4 litre daha aldım,buda demek oluyorki 12 bin km daha beraberiz
    hakanens bunu beğendi.
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    eneos u kullanmadım ama .. bizol green oil ve divinol ü kullandım. Castrol den daha iyidi. Hem gidişi hem yakıt tasarrufu hemde vites geçişleri. Divinol 10-40w bi nemze bizol e göre daha iyi.

hakanens bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)