Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eneos Nasıl Bir Yağdır.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Arkadaslar çok teşekkür ediyorum. O zaman eneos 10/30 yağına devam edeceğim. Shell, BP, ya da Po gibi benzinlik yağlarından daha iyi olduğuna inanıyorum. Ipone, motul ve castrol yağlarının da yine eneos gibi kaliteli olduklarını zannediyorum ama en başında ne kullanıldıysa onu kullanmak istiyorum. Zaten şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım eneos dan. İnşaallah tam sentetiktir.
    Bir garip yolcu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar çok teşekkür ediyorum. O zaman eneos 10/30 yağına devam edeceğim. Shell, BP, ya da Po gibi benzinlik yağlarından daha iyi olduğuna inanıyorum. Ipone, motul ve castrol yağlarının da yine eneos gibi kaliteli olduklarını zannediyorum ama en başında ne kullanıldıysa onu kullanmak istiyorum. Zaten şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım eneos dan. İnşaallah tam sentetiktir.
    Şanzıman ve motorun ortak yağ kullandığı araçlarda yarı sentetik yağlar daha iyidir.Sadece motor içinse tam sentetik daha mantıklı,eneosu ilk defa duydum 15-20 lira için macera aramaya gerek yok motul ve ipone dan şaşmayın.
    hakanens bunu beğendi.

Motosikleti
    CB125E
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanzıman ve motorun ortak yağ kullandığı araçlarda yarı sentetik yağlar daha iyidir.Sadece motor içinse tam sentetik daha mantıklı,eneosu ilk defa duydum 15-20 lira için macera aramaya gerek yok motul ve ipone dan şaşmayın.
    O zaman motulu deneyeceğim bu seferlik. Hangi seriyi kullanıyorsunuz siz 3000 serisi ya da 5000 serisi ya da iponun hangi serisi diye sorayım.
    Bir garip yolcu

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyidir muhtemelen.

Amma piyasada tanınan bilinen kendini ispat etmiş yağlar varken çok da gerek yok.

Castrol motosiklet yağının bir litresi 15-20TL iken... (Çankırı PTT lojmanları karşısı)
    hakanens bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    O zaman motulu deneyeceğim bu seferlik. Hangi seriyi kullanıyorsunuz siz 3000 serisi ya da 5000 serisi ya da iponun hangi serisi diye sorayım.
    Ben motul 10w40 5100 kullanıyorum memnunum.
    hakanens bunu beğendi.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Motosikleti
    CB125E
    Ben motul 10w40 5100 kullanıyorum memnunum.
    Aldım aldım elimde.36 lira Ama bakıma bi 600km daha var.Zamanında yapayım dedim.Kendim yapacağım bakımı bizzat ama subap ayarı için servise götürcem. Servisten ayrıca buji ve hava filtreside alacağım. Motul 5100 esterli teknosentytic 10/30 aldım ama 10/40 mı alsaydım acaba diye kendi kendime düşünmekteyim. Yazın uzun yolculuklar yapacam sıkıntı yaratırmıki 10/30 acaba?? Geçen yaz servis değişim yapmıştı 10/30 eneos yağ kullanmışlardı bir sıkıntı olmamıştı ama bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

10/30 yağımı 10/40 ile değiştirmelimiyim acaba.

Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Aldım aldım elimde.36 lira Ama bakıma bi 600km daha var.Zamanında yapayım dedim.Kendim yapacağım bakımı bizzat ama subap ayarı için servise götürcem. Servisten ayrıca buji ve hava filtreside alacağım. Motul 5100 esterli teknosentytic 10/30 aldım ama 10/40 mı alsaydım acaba diye kendi kendime düşünmekteyim. Yazın uzun yolculuklar yapacam sıkıntı yaratırmıki 10/30 acaba?? Geçen yaz servis değişim yapmıştı 10/30 eneos yağ kullanmışlardı bir sıkıntı olmamıştı ama bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

10/30 yağımı 10/40 ile değiştirmelimiyim acaba.
    Genel olarak Türkiye'de 10w40 kullanıyoruz ama güney illerinde daha yüksek dereceleri yağ kullanıyorlar bence bu seferlik değişmenize gerek yok diğer yağ değişiminde 10w40 alırsınız boşa gitmesin bu.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Motosikleti
    CB125E
    Genel olarak Türkiye'de 10w40 kullanıyoruz ama güney illerinde daha yüksek dereceleri yağ kullanıyorlar bence bu seferlik değişmenize gerek yok diğer yağ değişiminde 10w40 alırsınız boşa gitmesin bu.
    Sıkıntı yok motomax dan aldım değişim yapabilirim o zaman. 10/30 çok ince kalacak gibi yazın sıcağında 10/40 alıyorum o zaman
    Bir garip yolcu

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Motor yağına teflon karıştırmak ne sağlar?

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle katkılara vs gerek yok kardeşim, mümkün mertebe aşınma olmasın diyorsan bilinen kaliteli marka tam sentetik yağ kullanman fazlasıyla yeterlidir.

Hem ne yaparsan yap motorun belirli bir saat ömrü var (1000-2000 saat vb) ne yaparsan yap bu ömrün üstüne çıkman pek mümkün değil.(altına indirmen mümkün elbette.)

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    anes motordan 3 litre aldım. 29tl /Lt . bugün değişimi yaptım işe geldim. rahatlama var. 7.000 binlere falan çıkmak istemiyorsun. zaten yeterli geliyor. cbr250

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)