Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bajaj hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ktm yi üteren bajajsa nasıl kötü makina yapar yada kötü makina yapıyorsa neden kendine kötü yapıyorda ktm ye yapmıyor gibi yorumlar yapmışsınız.

Şöyle açıklayalım. Dimesi biliyorsunuz. Beğenen beğenmeyen olur ama Türkiyen'nin kaliteli meyve suyu ütericilerinden biridir. Basit bir şekilde BİM gelir ben şu oranlarda şu kalitede şu fiyattan meyve suyu istiyorum der. Ve o bimde satılan meyve suyunu ürettirir. Yani bu iş ne yapılmak istenildiğiyle alakalı.

Ne kadar ekmek o kadar köfte

Bajaj bence Türkiyede iyi yer edinir ama zamana ihtiyacı var. Şuan bajajı baltalayabilecek tek şey servis ağı olur. onun içinde ustaların biraz ona alışmasını bekliycez galiba
    Alışmış, kudurmuştan beterdir derler hocam.

Kanuni servislerinin adam olduğu gün benzin döker yakarım motoru. 3 liralık işe 15 lira demeye devam edecekler. Ellerinde olmayan parçarı uydurmaya çalışırken motoru pok edip koaycaklar. Hiç süphem yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Biz Mondi aldıkda ne oldu servisemi gidiyoz sanki

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sem Abi,

bajaj'ın neden motogp de falan yok demişssin yada kawasakiye ve ktm ye olan desteğine inanasım gelmiyor demişssin. Size bir örnek vermek istiyorum.

Türkiyede kim ferrari ile ford markasını kıyaslar. İnsana başka organları ile gülerler bu kıyaslamayı yapana.

Kawasaki ferrari olma yolunda ilerlerken bajaj ford olma yolunu seçmiş bir firma. En azından şimdiye kadar.

Ferrari 2013 yılında TR'de kaç adet otomobil sattı ? hadi 5 tane diyelim 2012 de 3 taneydi galiba. 5 tane ferrariden kaç kuruş karı var ?

karı yok, çünkü o araçların argelerini satış bedelleri karşılamıyor, sadece prestij için yapılan araçlar.

Ford 180.000 adet araç sattı. ( otomobıl ve hafif ticari ) bakın, kamyon, çekici sınıfı dahil bile değil. Her bir araçtan vehbi amca 5.000 tl koysa cebe. ( 11.000 euro olan focus ghis 54.000 euroya satılıyor, benim kar ne kadar düşük siz hesaplayın ) 180.000*5.000 = 900 milyon lira kemiksiz kar abi bu. Bajaj 600 cc SS üretmiyor, çünkü boxer denen motor ekmekten çok satıyor. 200 ns denen motor kendi sınıfındaki tüm motorları hindistanda pazar dışı bırakmış. CBR 250 nin tam yarı fiyatına satılıyor. Bu adamlar amerikan otomobıl fırmaları gibi motosıklet sektörüne darbe vurmaya geliyorlar. Kuralkan sayesinde ben Türkiyeyi saymıyorum ama pazara girdiği ülkelerde ya hondayı kawasakıyı dıbe cekecek, yada tek basına lıderlıge oynayacak kadar buyuk.

kawasakıyle ne derece ilişkileri var bılmıyorum ama 2007 yılında ilk defa % 14 ünü almış ktm nin. ve 27 ekim 2013 tarihinde yayınladıkları belgeler ile ktm nin % 47 sine sahip oldujlarını duyurdurlar. Ayrıca 125 ve 250 cc su soğutmalı motorlar için ortak arge merkezi kurmuşlar.

KTM ceo'sunun çinde verdiği reportajda bajajdan öğrendiğimiz en büyük şey çok fonksşyonel motorlar üretebilmek demiş. Aynı bloğu yada aynı motor parçalarını farklı modellerde kullanıyorlar, model değişse bile stoktan yada parça fazlalığından asla zarar etmiyorlar demiş. Ayrıca 10 yıl içinde bajaj ve ktm ne yapacak sorusuna 400 cc den büyük motor üretmek bize kar sağlamaz. Bu sebeple en fazla 400 cc bir bajaj üreteceğiz demiş. Avrupa pazarında etkili olabılmek için 250 cc ve altı için yoğunlaşacağız demiş kerata.

CBR 250 nin 12.500, SYM nin 11.000 ve inazumanın 11.500 olduğu piyasada 7300 lira ile muhteşem bir fiyata sahip bajaj. Kim ne derse desin. Fiyatı düşük tutunca olur olmadık herkes alacak ve motorun adı yalamaya çıkacak. Fiyatın daha da yükseltilmesi lazım. 9.000 üzerine çıkmalı.
    Şimdi benim deginmek istedigim konu çok başkaydı hiç bu satış strateji kısmına deginmek istememiştim.

Yazdıkların zaten dogru bajaj kendine iddalı oldugu cc kategorisinde pazar payı seçti ve onun için çabalıyor.

Fakat moto gp bi yandanda reklam mevzusudur. Bajaj ilerde daha büyük bir firma olursa bence bu konuyada el atıcaktır. Yada hedefleri arasında yoktur bilemeyiz.

Senin verdigin örnek gibi bende bu bajaj ktm kawasaki mevzusunda daimler ve chrysler örnegini vermiştim aynı şeylerden bahsediyoruz.

İlk inanmamıştım ktm ve kawasaki gibi büyük firmalarda bajajın eli olduguna fakat artık benim yerime siz araştırmıssınızdır diyorum ve size güvenerekte inanıyorum

7bin yada 7.500 lira fiyatı makul fakat fiyat politikası çok yanlış oldu git gide yükseltmek hoş degil tabiki.

Fakat kullanıcı yorumları herşeyi belirleyecek benim hala 1 litre ile 60km mevzusuna inanasım gelmıyorda görecegiz

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi benim deginmek istedigim konu çok başkaydı hiç bu satış strateji kısmına deginmek istememiştim.

Yazdıkların zaten dogru bajaj kendine iddalı oldugu cc kategorisinde pazar payı seçti ve onun için çabalıyor.

Fakat moto gp bi yandanda reklam mevzusudur. Bajaj ilerde daha büyük bir firma olursa bence bu konuyada el atıcaktır. Yada hedefleri arasında yoktur bilemeyiz.

Senin verdigin örnek gibi bende bu bajaj ktm kawasaki mevzusunda daimler ve chrysler örnegini vermiştim aynı şeylerden bahsediyoruz.

İlk inanmamıştım ktm ve kawasaki gibi büyük firmalarda bajajın eli olduguna fakat artık benim yerime siz araştırmıssınızdır diyorum ve size güvenerekte inanıyorum

7bin yada 7.500 lira fiyatı makul fakat fiyat politikası çok yanlış oldu git gide yükseltmek hoş degil tabiki.

Fakat kullanıcı yorumları herşeyi belirleyecek benim hala 1 litre ile 60km mevzusuna inanasım gelmıyorda görecegiz
    1 litre ile 60 km gitmesi zaten mümkün değil. belki ST modeli yapar bunu ama 60 km hızla gır gır giderse. Zaten pulsar için yakıt konusunda net bilgiler verilmiyor. benım tahmınımce sakin kullanımda 2,8 i aşacak gazlamada 4 litreyi bulacaktır. Belki iyi bir çocuk olabılırsem ve bu yazda yurtdışından iyi bir iş bulabılırsem nacizane nefsime bir adet pulsar hediye ederim. Ama en iyisi sizinde dediğiniz gibi kullanıcı yorumlarını beklemek olacak. Amen.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Adam 9.000 üzeri olmalı diyor Bajaj bile lehine sarfettiğiniz cümleleri görse kendini sorgular.
    sardokar bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı motocrossbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikler kesinlikle anti bajaj olmadığınızı tahmin ediyorum tabiki idaalar büyük ve akla takılıyor size şöyle kısaca bilgilendiriyim kawasaki nija modelleri hindistanda bajaj mühendisleri tarafından yapılmaktadır zaten bajaj ve kawasaki teknoloji ortağıdır ninjada uygulanan teknoloji bajaj pulsarda uygulanmaktadır. ktm içinde duke modellerin tamammı hindistanda bajaj mühendisleri tarafından üretilmektedir. onlarlada şirket anlamında ve teknoloji anlamında ortaklıkları mevcuttur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

öncelikler kesinlikle anti bajaj olmadığınızı tahmin ediyorum tabiki idaalar büyük ve akla takılıyor size şöyle kısaca bilgilendiriyim kawasaki nija modelleri hindistanda bajaj mühendisleri tarafından yapılmaktadır zaten bajaj ve kawasaki teknoloji ortağıdır ninjada uygulanan teknoloji bajaj pulsarda uygulanmaktadır. ktm içinde duke modellerin tamammı hindistanda bajaj mühendisleri tarafından üretilmektedir. onlarlada şirket anlamında ve teknoloji anlamında ortaklıkları mevcuttur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Sayın üstadım Bajaj- KTM için Duke serisinin 125,200 ve 390cc olanlarını üretiyor,........Duke 690 ve 1290 Superduke merkez fabrika Avusturya'da üretilmekte...
    The Power of The Dreams.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar haricindeki diğer iki modelde de fiyatlar birbirine yakın olsaydı bu kadar tepki görmezdi.Ben 2007 yılından beri takipçisiyim pulsarın.Ama millet o kadar önyargıyla bakıyorki bajaja,üstüne pulsardaki bu fiyat farkı çok müşteri kaybettirdi diyebilirim.Artı 6999TL fiyatı millet daha kabullenemeden 1 tane bile satmadan ikinci fiyat şoku daha bir güvensizlik verdi bence.Çok yanlış politika izlendi.Ayrıca satacak bayilerin la ooooolum muadilleri 10bin gayme daha ne istiyon demeleri ayrı bir iticilik kazandırdı.5500 - 6000 TL ye sadece bu forumdan 100lerce balıklama atlayacak kişi vardı oysa.Fiyat açıklama öncesi yaptık dedikleri fiyat araştırmalarını motosiklet forumlarında yapsalardı şu an çoktan kaporasını yatırıp sabırsızlıkla Pulsarını bekleyen insanlar olacaktı.Sonrasında zaten diğer markalar gibi madem satılıyo geçir gitsin politikası rahatlıkla izlenebilirdi.
    Merhaba arkadaşlar

200 ns yi bende uzun zamandır bekledim.hatta fuara gidip özellikle inceledim motoru.düşüncem kapora vermekti fakat motorların gelme tarihindeki belirsizlik ve uygulanan fiyat politikasından dolayı vazgeçtim. turkish39 arkadaşımızın da dediği gibi çok sayıda müşteri kaybettiniz bu yüzden.umarım ilerleyen dönemlerde 200 ns nin fiyatı düşerde bizde alırız(olmayacak duaya amin denmez).

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    La versin montajını ben evimde yapayım?Onda ne var? parça üretmiyor parça...ona bakılırsa fiat linea,ford connect ve birçok otomobil ülkemizde montajlanıyor?Bizmi üretiyoruz??

Motosikleti
    hemen hemen bütün motosikletler :)
    Alıntı Aklıselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

200 ns yi bende uzun zamandır bekledim.hatta fuara gidip özellikle inceledim motoru.düşüncem kapora vermekti fakat motorların gelme tarihindeki belirsizlik ve uygulanan fiyat politikasından dolayı vazgeçtim. turkish39 arkadaşımızın da dediği gibi çok sayıda müşteri kaybettiniz bu yüzden.umarım ilerleyen dönemlerde 200 ns nin fiyatı düşerde bizde alırız(olmayacak duaya amin denmez).
    inşllh yoksa benim kayıbımda cok büyük düşük fiyat olduğu zaman çok motor sattım

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz Mondi aldıkda ne oldu servisemi gidiyoz sanki
    türkiyede hangi marka nın servisinin iyi olduğunu biliyorsanız bunuda bir cevap verin derim honda servislerinde sanki orjinal parçamı kullanıyorlar en iyi honda desek bile bu bence düşündürücü çünkü türkiye de servis anlayışı bence hiç yok yok mondial yok yamaha yok honda değil türkiyede servislik anlayışı çok kötü bu konuda herkese katılıyorum bence en iyi servis zamanında parçayı tedarik eden ve sorunu en kısada çözendir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)