Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2000 Bakımını Kendim Yapsam?

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Servisle aramız bozuk gitmek istemiyorum. 2000 bakımı da geldi, kendim yapayım diyorum. Yağ değişecek, hava filtresi temizliği, karbüratörü söker bi temizlerim, zinciri yağlarım. Başka?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Hocam kendin yaparsan bişey olmaz sadece motorun garanti kapsamından çıkmış olur

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    2000 km'de hava filtresine karbüratöre hiç bişey olmaz, dokunma bile, Yağını değiştir, zincirini yağla devam. Fakat garantiden çıkacaktır.
    ercan41 bunu beğendi.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Kardeş sadece motorun garantiden çıkmış olur ,onun haricinde bir şey olmaz. Karbüratör temizliği filan demişsinde motorda sıkıntı olmadıktan sonra karbüratörü temizlemiyorlar zaten.

Motosikleti
    Garantiden çıkması önemli değil. O servise uğramam daha da zaten. Yağı değiştirip zinciri yağlamam yeterli mi diyorsunuz? Bide hangi yağı alayım yaz geliyor var mı öneri sıcak havalar için?

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden çıkması önemli değil. O servise uğramam daha da zaten. Yağı değiştirip zinciri yağlamam yeterli mi diyorsunuz? Bide hangi yağı alayım yaz geliyor var mı öneri sıcak havalar için?
    Kardeşim ben garanti bitene kadar (2 yıl) servise gittim , adamlar sadece yağını değiştirdi , hava filtresine hava tuttular , birde zenciri yağladılar. Yani aman aman bir şey yapılmadı. Garantiden çekinmiyorsan bunları yapabilirsin birde tüm vidalarını kontrol et motorun gevşemiş olabilir. Hava filresini ben internetten alıyorum sünger bir şey zaten 3 lira birşeydi , sende öyle yapabilirsin.

Yağ olarak kesinlikle yarı sentetik bir yağ kullan , ama yağın kalınlığı (numarası) hakkında bir şey diyemiyeceğim .

Kazsız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru çok yüksek devirlerde kullanıyorsan 2500, yok aga ben yavas yavas bağırtmadan sürüyorum derse 3000-40000 km arasında KALİTELİ bir yağ ile yağını değiştir. Motul 10-50 7100, 30 lira 1 litresi. Bakıma gitmene hiç ama hiç gerek yok. Bende de mondial var. Zaten bozulduğu zaman kullanıcı hatası diyorlar garantının bır önemi yok.

ayda 1 kere bujiyi sök ve tırnağına bak, rengi değişmişse değiştir. yoksa devam et.

Zincirini önce temizle sonra yağla. motolube diye bir markanın 400 ml'si 15 lira ve gayet güzel sıçramayan bir yağ.

Karbüratörü değil 2000, 12000 km bile elleme.

motorda bir sıkıntı olduğu zaman hemen ustalar subap ayarı yapalım derler ama açtırtma motoru bozulmadığı sürece.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Başka servis yok mu hiç?

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180
    birazcık elin anahtar tutuyorsa sakın servise gitme. japon markalar gitsin malum en ufak parçası bizim motorları satın alıyo nerdeyse sanırım motorun superboy bende de ugk 100 var. şuan 2 bindeyim. aldığımdan bu yana servise hiç gitmedm. motorun zincir ayarına bak ilk başlarda bollaşma olabilir. hava filtresine bişi olmaz. buji rengine bak gri tonlarındaysa normaldir. ben yağı castrol power 1 racing ile değiştim emin ol vitese attığn bile belli olmuyor. çok iyi

Motosikleti
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka servis yok mu hiç?
    olmaz olur mu mondial servisinden bol ne var memlekette Ama yetkili servise gitmedikten sonra başka bi servise gitmeye de gerek yok diye görüyorum. Yazılanların hepsi benim yapabileceğim işler ki bazılarını yapmana bile gerek yok diyorlar. Bu arada 10-50 ince olmaz mı hocam ya? Zaten havalar ısınıyor 15-40 düşündüm ben?
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    CG motor için yaz aylarında açık 20w50 yağı dayan gitsin. 2000 km de bir değiştir yeter. Haybeden o kadar para verme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)