Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YBR 125 için Tam Sentetik mi, Yarı Sentetik Yağ mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Öncelikle herkese S.A.
    Ybr 125 motoruma genelde Castrol Power 1 10-40 yağ koydum, 3000 km'de değiştirdim bi zararını falan görmedim. Fakat tam sentetik sandığım yağ yarı sentetikmiş, tam sentetik olanı 10-50 imiş, Castrol için konuşuyorum.

Ve bi araştırma yaptım gerek motosiklet sitelerini gerekse yağ sitelerini, o kadar çok bilgi kirliliği var ki, birinin söylediği bişeyi öbürküsü tam tersini söyleyebiliyor. tam sentetik yağın en iyisi olduğunu bilirdim ben, fakat debriyaj için iyi olmadığını söyleyen var, küçük cc motorlarda yarı sentetik diyenler var.
    Benim sorum hangi yağ markası falan değil, 10-40 mı 15-50 mi değil, sadece Ybr 125 gibi tek silindir küçük cc motorlar için Tam sentetik yağ mı, yoksa yarı sentetik yağ mı kullanmalıyız? Tecrübelerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım bi açıklık gelsin bu ikileme.
    ahmetunuver bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chikoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX KING - 135 2002, Yamaha YBR 125 2008
    15 40 koyuyorum 10 50 koyma bence

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şahsi görüşüme göre;

şanzuman ve motor yağını ortak kullanan araçlarda tam sentetik yağ yerine yarı sentetik kullanmak daha iyi. YBR bu sınıfta.

sadece motor bloğu için gerçekten %100 sentetikler iyi ama şanumanda kavrama sıkıntısı veya kalkışlarda titreme yapabılıyor.

10-50 yarı sentetik motul koyabılırsın motoruna, 10-40 a göre daha rahat vites geçişleri olduğunu göreceksin.
    maxi97 bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bu konuyu bende çok merak ediyorum.Teknik olarak neden tam veya yarı sentetik kullanmak gerekir ybr için? Bilenlerin cvp lamasını bekliyorum..

güzel konu. Bilenler yardımcı olursa seviniriz. Su sıralar motor yağı almayı düşünüyorum

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180
    arkadaşlar benim motorum da ugk 100 şanzıman ve motor yağı aynı kullanılıyo. 750 km rede iken castrol actevo 20 - 50 koymuştum vitese attığımda çat çut vuruyodu geçmiyordu geç ısınıyordu. şuan castrol power 1 racing 15-40 var tam mı yarı mı bilmiyorum ama sesi vites geçişleri pürüzsüz. tavsiye ederim

Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı metin_006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorum da ugk 100 şanzıman ve motor yağı aynı kullanılıyo. 750 km rede iken castrol actevo 20 - 50 koymuştum vitese attığımda çat çut vuruyodu geçmiyordu geç ısınıyordu. şuan castrol power 1 racing 15-40 var tam mı yarı mı bilmiyorum ama sesi vites geçişleri pürüzsüz. tavsiye ederim
    Kullandığınız yağ 15w40 yarı sentetiktir.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Sanırım buradan da yeterli bilgi edinemeyeceğiz, 10-40 ya da 10-50 yarı sentetik yağa devam edecem.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Motorunun kullanici el kitabini edinip okusan? Eline geçmemiş veya kaybetmiş olabilirsin, yamaha turkiye'ye mail atarsan gonderiyolar kitapçigi pdf olarak..

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunun kullanici el kitabini edinip okusan? Eline geçmemiş veya kaybetmiş olabilirsin, yamaha turkiye'ye mail atarsan gonderiyolar kitapçigi pdf olarak..
    Kullanıcı el kitabında hangi iklim koşullarında kaç numara yağ kullanılacağı ve değerleri yazar, tam sentetik ya da yarı sentetik diye bişey yok.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Onerdigi marka yamalube degil mi kardes?

10w40 4 zamanli mesela all purpose olarak mineralde var. Buyrun,

http://www.yamaha-motor.com/yamalube...#productscroll

Ben motul kullaniyorum.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9998...W40-4T-1-LITRE

İki yagin aciklamalarini ve kitapcigi karsilastirirsan hepsi tutuyo birbirini.. Hani bunlara ragmen yanlisim varsa duzeltin, bende ogreneyim..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    iki tür yağı da kullandım. tam sentetik sadece 5 TL daha pahalı. tam sentetik yağın daha iyi koruma yapacağı ve daha dayanıklı olduğunu okumuştum. ama şahşen çok fark olacağını sanmıyorum.

mekanik olarak tam sentetik ya da yarı sentetik hangisi daha iyi olur tek silindir motorlara bilgisi olan yok mu şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

ayrıca motul da 3000, 4000 filan var onlar ne değeri oluyor. Hangisini almamız gerekir?

Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mekanik olarak tam sentetik ya da yarı sentetik hangisi daha iyi olur tek silindir motorlara bilgisi olan yok mu şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

ayrıca motul da 3000, 4000 filan var onlar ne değeri oluyor. Hangisini almamız gerekir?
    Motulun 5100 serisi yarı sentetik 7100 serisi tam sentetiktir.5100 ve 7100 sadece seri adıdır.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motul 10w50 5100 alın, deneyin.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motul 10 40 yağ kullanıyorum.Onun öncesinde castrol,alpet,eneos,repsol kullandım.Daha önce Motul almadığım için çok kızıyorum kendime.Viteslerim dokunmatik oldu sankim

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 10 40 yağ kullanıyorum.Onun öncesinde castrol,alpet,eneos,repsol kullandım.Daha önce Motul almadığım için çok kızıyorum kendime.Viteslerim dokunmatik oldu sankim
    motul un hangisinden aldin? 3000, 5000 ve 5100 var ben internetten sipariş verecektim senin motora 3000 olur dediler. Henüz sipariş vermedim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benzin istasyonlarında varmı bu Motul hangi istasyonlardan alınır nerde satılır yağın adı var kendi yok

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin istasyonlarında varmı bu Motul hangi istasyonlardan alınır nerde satılır yağın adı var kendi yok
    söylediklerine göre motul sadece motosiklet için yağ üretiyormus o nedenle internetten motul un sayfasından ya da bazı motosikletcilerden tedarik edebilirsin. 1litresi 23.5tl

Motosikleti
    KTM Duke200
    Motul 5100 serisi 10w40 veya 10w50 yarı sentetik olan daha uygun gibi duruyor.Yağı satan kişi 7100 tam sentetik serisi yüksek devirli race makinalar için ybr ye gerek yok dedi.Benim için problem değil parası önemli olan en iyisini kullanmak dedim o zaman bişey diyemem dedi.

Şu işlerden tam anlayan bir arkadaş cvp verse olay bitecek..

Su soğutmalı enjeksiyonlu yeni tip motor olsa tam sentetik onda eminim ama ybr de emin değilim o yüzden merak ediyorum bu sorunun cevabını...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)