Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yağmurda motor sürmek ve kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    geçmiş olsun bende cbrde 250r orjinal lastiklerini kullanıyorum, yağmurda felan bugünde sürdüm, ama virajlara felan çok dikkatli giriyorum, yatmıyorum, ani hızlanıp ani frenlemiyorum... çok şükür öyle düşmüşlüğüm yok.
    hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc kullanıyorum, kuru asvaltta bile sıkıntılı ama belki kaliteli bir lastik olsa da düşebilirdin.
    kuru havada sıkıntı yaşamadım hiç ama yağmur çamur dedin mi tırt
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Chikoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX KING - 135 2002, Yamaha YBR 125 2008
    bir irc klasiği
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.....
    sağ olasın kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle irc lastik kullanmayın !!!
    kaç kez düştüm o sabun kalıbı üretimi lastik yüzünden.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...agi-opmek.html
    yeni sezona yeni motorla ve yeni lastikle giricez artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Alıntı hrctbn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun bende ybr nin orj lastiklerini bikac viraj icindeki su birikintisi deneyiminden sonra michelinle degistirdim.

bende yagmurda kullanmayi cok seviyorum ve performansi oldukca guzel. tavsiye ederim
    yeni sezonda Pulsar almak istiyorum o zaman Michelin düşünebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bende cbrde 250r orjinal lastiklerini kullanıyorum, yağmurda felan bugünde sürdüm, ama virajlara felan çok dikkatli giriyorum, yatmıyorum, ani hızlanıp ani frenlemiyorum... çok şükür öyle düşmüşlüğüm yok.
    ani frenleme yapmasam da ani kalkış hızlanma yapmamak TVS için pek mümkün olmuyor yapmasan ayıp
    agrasiwe bunu beğendi.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun irc varsa yağmurda çıkmayacaksın başlarda iyidir sonradan karton gibi hala daha servisler irc en iyi lastik sen kullanmayı bilmiyorsun diyip insanların hayatlarıyla oynuyorlar ya
    azizsele bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de motoru aldığımda üzerinde sıfır irc lastik vardı,atmaya kıyamadım dikkatli kullanırım diye.
    Sadece 1 defa kaza yaptım onda da lastiğin suçu yoktu ben girmemem gereken yere hızlı girmiştim.onun dışında düşük viteste birden hızlanmaya kalksam hele birde yol ıslaksa arka taraf slolom yapmaya başlıyor hoşuma bile gidiyor ama bi o kadar tırsıyorum da. biraz eskisin michelin yada metzeler alıp takarım artık.
    azizsele bunu beğendi.

Cok gecmis olsun
    azizsele bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Geçmiş olsun. .bu arada mishel nedir ya?
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mishel Pfiefer....
    Potenza bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun irc varsa yağmurda çıkmayacaksın başlarda iyidir sonradan karton gibi hala daha servisler irc en iyi lastik sen kullanmayı bilmiyorsun diyip insanların hayatlarıyla oynuyorlar ya
    en iyi demiyorlar ama arada fark yok abi yeaağ diyorlar %100 türk malı dedikleri zaman da bitiriyorlar zaten beni

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    şu an benim arkada pilot street var.
    her fren yaptığımda irc ile düşüşlerim geliyor aklıma. öyle küfürler ediyorum ki...
    irc marka sabun kalıbım benim.

ya ben benim eski irc arka lastiği nasıl patinajla yakarım ? bir fikir verin.
    ön lastikde irc olduğundan sanırım, ön freni kökleyip, gazı verip debriyajı ani bırakınca ön teker ileri kayıyor. bi türlü patinaja kalamıyorum. önü duvaramı dayasam ??
    yakacam ben bu irc lastiği cayır cayır
    o sayısız kez düşmeme sebep olan lastiğin telleri çıkıncaya kadar patinaj çektirip yakmak istiyorum dumanlarının çıktığını görmem lazım. ama bi türlü patinaj çektiremedim

M.balibey ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motoru aldığımda üzerinde sıfır irc lastik vardı,atmaya kıyamadım dikkatli kullanırım diye.
    Sadece 1 defa kaza yaptım onda da lastiğin suçu yoktu ben girmemem gereken yere hızlı girmiştim.onun dışında düşük viteste birden hızlanmaya kalksam hele birde yol ıslaksa arka taraf slolom yapmaya başlıyor hoşuma bile gidiyor ama bi o kadar tırsıyorum da. biraz eskisin michelin yada metzeler alıp takarım artık.
    orijinal lastik nasıl İRC oluyor anlamadım yerli üretim motor mu kullanıyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı ıspanak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun
    teşekkür ederim...sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevdiğimiz bir abla o onun da tutuşu iyiymiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an benim arkada pilot street var.
    her fren yaptığımda irc ile düşüşlerim geliyor aklıma. öyle küfürler ediyorum ki...
    irc marka sabun kalıbım benim.

ya ben benim eski irc arka lastiği nasıl patinajla yakarım ? bir fikir verin.
    ön lastikde irc olduğundan sanırım, ön freni kökleyip, gazı verip debriyajı ani bırakınca ön teker ileri kayıyor. bi türlü patinaja kalamıyorum. önü duvaramı dayasam ??
    yakacam ben bu irc lastiği cayır cayır
    o sayısız kez düşmeme sebep olan lastiğin telleri çıkıncaya kadar patinaj çektirip yakmak istiyorum dumanlarının çıktığını görmem lazım. ama bi türlü patinaj çektiremedim

gaz dök yak ne uğraşıyorsun
    Osırıs bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orijinal lastik nasıl İRC oluyor anlamadım yerli üretim motor mu kullanıyorsunuz

2.el aldım ben,sahibi almadan 1 hafta önce takmış ondan önce fabrika lastikleri varmış zaten

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyi demiyorlar ama arada fark yok abi yeaağ diyorlar %100 türk malı dedikleri zaman da bitiriyorlar zaten beni
    bursada iki yer dedi bana bunu bizim motorlara en iyi paraya kıyıp pirelli sport demon almak

Motosikleti
    cafe racer 150 cc
    izmir buca da dolmuşcularla yagmur da motorsiklet sürmek paha biçilemez

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180
    bu düşmeler kalkmalar tamamen dikkatsizlikle alakalı bence. bende de çin malı 100 lük var yağmur kar çamur binerim yağmurlu havada 70 le girilecek viraja 50 ile giriyorum hiçte düşmedim. ALLAh ta düşürmesin. 1000 liralık lastikte olsa virajda motor yatıkken ayarsız frene basıldığın da her türlü kayar diye düşünüyorum. biraz daha dikkatli olmalıyız.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    2013 yamaha crypton ustündeki duro lastiklerde yağmurda kayıyor,kuru asfalt tada kayıyor dikkat edilmezse

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2.el aldım ben,sahibi almadan 1 hafta önce takmış ondan önce fabrika lastikleri varmış zaten
    sonradan anladım mevzuyu... lastikler sıfırmış ben onu motosiklet sıfır olarak algıladım nedense

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Alıntı metin_006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu düşmeler kalkmalar tamamen dikkatsizlikle alakalı bence. bende de çin malı 100 lük var yağmur kar çamur binerim yağmurlu havada 70 le girilecek viraja 50 ile giriyorum hiçte düşmedim. ALLAh ta düşürmesin. 1000 liralık lastikte olsa virajda motor yatıkken ayarsız frene basıldığın da her türlü kayar diye düşünüyorum. biraz daha dikkatli olmalıyız.
    yok işte iyi lastikle düşmezsin diye bir kaide yoksa da kötü lastik durumu var... mesela en hafif ıslak zeminde yol tutuş sıfıra iniyor başı-kıçı ayrı oynuyor motorun...hızı ben de kesiyorum yağmurlu havada en az %30 gibi ama dediğim gibi kar etmiyor bazen

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursada iki yer dedi bana bunu bizim motorlara en iyi paraya kıyıp pirelli sport demon almak
    ben servisler içinde biri yamuk yapınca diğerine geçiş yapıyorum... Sürat Motor'u tek geçerim İstanbulda... efendi adamlar hepsi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı emrecenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir buca da dolmuşcularla yagmur da motorsiklet sürmek paha biçilemez
    bu dolmuşçular/otobüsçüler çok sevimli insanlar Allahtan silah taşımıyorum sakat bırakırım gözümü kırpmadan... zerre insaf merhamet yok hayvanlarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 yamaha crypton ustündeki duro lastiklerde yağmurda kayıyor,kuru asfalt tada kayıyor dikkat edilmezse
    galiba lüks segment harici tüm motosikletlerde üreticiler kötü/vasat lastik kullanıyor

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bahsedilen farkları sürücünün ustalığına yormuştum yani benim düzeyimde bir kullanıcı için o kadar fark yaratmaz diye düşündüm... hani virajlara hızlı girmiyorum , makaslar falan atmıyorum diye...ama tecrübe ettim ki ne TVS nin ilk orjinalleri ne de bu İRC kullanılacak mal değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

ben şahsen yağmurda daha temkinliyim en az %30 hızı düşürüyorum... mesela 90-100 ile gittiğim yolda yapışıyorum sağ şeride 60-70 en fazla... bu lanet lastikler çok kötü geçenlerde de 10-15 km bir hızda ani bir fren yapınca kaydı lastik tutunma sıfır

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

sağol kardeşim Allah razı olsun teşekkürler...
    ben pilot sporty kullanıyorum. yağmur çamur kar biniyorum. memnunum. gariban işi :D

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    ben de ybr'de 5-6 senedir hep irc kullanıyorum, bir defa michelin pilot sporty kullanmıştım, ama irc ile ben daha rahatım, bilemedim şimdi. irc bana çok iyi gibi geliyor özellikle virajda.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)