Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tecrübenize ihtiyacım var viteslimi-otomatikmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    S.a arkadaslar boyum 1.68 motor alıcam iş ev arası kullanıcam 9 km yol yapıcam en az tabi özeldede kullanmam tercihimdir arkadasimin scoteri var honda pcx cok guzel ama otomatik oyle birseymi alsam yoksa normal motormu alsam yani vitesli hic tecrübem yok viteslide bana akıl verin arkadaşlar tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Vitesli derim.. Belli bir noktadan sonra vitese mecbursunuz.. En azından deneyim kazanırsınız.. Scooter ı sonradan 2. motosiklet olarak alırsınız..

bende senin durumundaydım şuydu buydu derken otomatik aldım kafam rahat.tüm dikkatim trafikte nerden ne çıkar herşeyi öğreniyorum.yok vites geçti mi yok boşta mı gibi bir derdim yok. bence sende öyle bir yol izle.
    sardokar bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    pek fazla şehir dısı gibi büyük yollara cıkmıyosan (uzunyol demiyorum ) yani tatlı su motorcusuysan ben scooter öneririm tabiki pcx tarzı bişey alıcaksan pcx gercekten çok güzel bi scooter

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 165kg cruiser vitesli motosiklet kullanıyorum, 80kg skutere bindim, kullanması çok zor geldi. gaz hissi diye bişey yok zaten. ayağımı yerden kessin mantığı skuter, motosiklet sürmek keyif veriyorsa vitesli

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    250 cc ve altı vitesli motor hamallıktır, 250 cc bi scooter herşeye yeter. bu ülkeye en uygun motosiklettir; tabi yol harici. ah bi de amortisörler daha büyük daha rahat darbe emen şeyler olsaydı...

HikmetErdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Avatatımdaki motor, Mondial 100 MFM vitessiz. Her sabah 45km. sürekli dur-kalk şehir içi kullanıyorum. Günde en az 50km. şehir içi 5 liralık benzin idae ediyor.
    Motorun çalışan aksamından memnunum ama rüzgarlık gibi üst aksam çok dandik, kolay kırılabiliyor. Aynı özelliklerde başka marka motorlar bu konuda daha sağlam kasalı olabilirler. Bazı örnekler gördüm.
    Başlangıç için böyle bir motor tavsiye ederim.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar boyum 1.68 motor alıcam iş ev arası en az 9 km yol yapıcam. Otomatik bi scootermi alsam yoksa normal vitesli motormu. Vitesli hic tecrübem yok, viteslide bana akıl verin arkadaşlar.
    Abi bi kitap alıp ( Motosiklet Teorisi ) okusan. Üstüne bikaç vitesli motosiklet kullanımına dair vidyo izlesen durumu görsel hafızana da kazısan. Sonra boş biyerde aldığın motosikletinle bi süre pratik yapsan olayı çözersin sorun değil

Eğitim alırsan direk çözersin hatta en doğru başlangıcı yapmış olursun.

Scooter ile devam etme kararı alırsan PCX zaten müthiş

1.68 boy bunların hiçbirinde sorun değil dert etme
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    15 yıldır vitesli motor sürüyorum, bıktım valla. otomatik alacam ben de.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o vitesi attirmayinca zevk alamazsın

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    cup aldım pişman oldum .vitesliden vaz geçme 100 lük mondi prince gibi bişey olabilir mesela ...

bende cbf mi ybr mi derken yine döndüm skutere,kısmetse yaza kadar alıcam,vitesli motor banada hamallık gibi geliyor,şehir içinde uğraşmak gereksiz,600 cc ve üstü motorda vitesliyi tercih ederdim.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    scooter kullandığım günlere acıdığım geldi aklıma

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    sadece vasıta olarak kullanacağım ileride büyütmek gibi hayallerim yok diyorsan scooter güzel olur.Fakat benim şahsi fikrim vitesli motosikletin çok daha iyi kontrol edilebildiği ve büyüteceğin zaman tekrar bir alışma sürecinden geçmeyeceğin için kesinlikle vitesli 150cc yi geçmeyecek bi motordur.Eğitimleri de unutmayalım.

Motosikleti
    Cb250r
    Vitesli motora ilk bindiğimde dünyalar benim olmuştu
    Tavsiye ederim

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum ve scoter rahat geliyor insana ama motor dediğin motor gibi olmalı bencede yani bajaj 200cc ns aklımı çalmaya çalışıyor şuan bakalım son kararım ne olur hayırlısı,yanlız fren yaparken scotermi - viteslimi, kullanım kolaylığı biri el biri ayakla çünki o aklıma takıldıda scoterde elde kullanmak kolay ama ayakla bilmiyorum tşekürler.i.

sürmeyi bilmiyorsan trafik tecrüben yoksa scooter almamı önerilim

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    trafik tecrüben varda vitesli motoru 5 dakikalık tecrübem var ehliyeti alırken vermişlerdi gerçi scoterle sınav yaptım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)