Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway SL 150 çok yakma sorunu .

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce motosikleti aldım .Aldıktan 2 hafta sonra çok yaktığını(100km / 5 lt) ve zırladığını farkedip motora daha önce bakan ustaya götürdüğümde debriyajın paysız olduğunu telin değişmesi gerektiğini , hatta gerekirse debriyaj balatalarının değişeceğini söyledi .

Önce telini 1 hafta sonra tekrar zırlama ortaya çıkınca balataları değiştirdim . Zırlama kesildi fakat çok yakma sorunu hala devam etti. 2 gün önce tekrar götürdüğümde forumdan araştırdığım kadarıyla karbüratör ve hava filtresini temizlettim .

Karbüratörde baya bir benzin birikmişti.Ayrıyeten karbüratörün altındaki debriyaj bölümü sarı lekelerle kaplanıyodu aldığımdan beri . sübap ayarınıda yaptırdım .

Ama sorunum hala düzelmedi 10 liralık benzinle 30 km de teklemeye başladı.Motor rolantide istop ediyor ama jikle en yukarıdayken çalıştırabildim ve benzinciye yetiştim. Böyle bişey bana mantıksız geldi çünkü jikle açıkken daha fazla benzin yakması gerekmez mi ?

Özet olarak debriyaj teli ve balataları değiştirildi , karbüratör ve hava filtresine bakıldı , sübap ayarı yapıldı ama emsalleri 2,5-3 lt yakarken motor 5 lt den aşağı yakmıyor.

Lastiklere baktırmadım ama bu kadar fark ediceğini sanmıyorum .Bu arada kullanışım orta seviyede agresif şehir içi ve yarı yarıya tek kişi .

Sizce sorun bujide olabilir mi ? Forumdaki bi arkadaş aynı sorunu karbüratör değişerek çözdüğünü söyledi . Sizce sorun ne olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Benim manifolt yırtıldığında jikle kapalıyken çalışmamıştı, yani gazı bırakınca stop ediyordu direk. Eve kadar jikle açık kullanmıştım. Acaba orda mı sorun var?

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim manifolt yırtıldığında jikle kapalıyken çalışmamıştı, yani gazı bırakınca stop ediyordu direk. Eve kadar jikle açık kullanmıştım. Acaba orda mı sorun var?
    Bu dediğim olayı benzin bittiğinde yaptım bugün.Normalde tıkır tıkır çalışıyo.
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL DAY ALL NİGHT
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL YOUR LİFE !

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratörün hava-benzin ayarını yaptırdınız mı?

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün hava-benzin ayarını yaptırdınız mı?
    Evet yaptırdım .
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL DAY ALL NİGHT
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL YOUR LİFE !

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Güncelleme : Motor soğukken çok zor ve jikle üstteyken çalışıyor ve 10 liralık benzin 2 günde bitti.Yarın tamirciye götürücem sorun büyük ihtimalle karbüratörde . Çözümünü burdan paylaşırım .
    hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)