Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526

Motosikletlerin Gerçek Yakit Tüketimleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Peyloride eline,emeğine sağlık. Keşke siteyi henüz bilmeyenler için Google'da "motosiklet yakıt tüketimi" vs diye arattığımızda karşımıza ilk başlarda senin site çıksa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben iOS geliştirici olarak çalışmaktayım. iOS kısmını yapabilirim uygulamanın. Android kısmı içinde arkadaşımdan yardım isteyebilirim. AppStore olaylarını reklam gelirleri üzerinden karşılayabiliriz. Benim kendi hesabım yok şirketin hesabını kullanıyorum. Fakat şahsi kullanıma müsade etmeyeceklerdir. Onun haricinde geliştirdiğim projeler genelde müşterinin hesabında paylaşıyorum. Eğer böyle bir uygulama yayınlayacaksak ortak hesap açabiliriz bu ve bunun gibi değer kişisel projeler için.
    React-native ile ben de çıkarabilirim aslında iki tarafa, zaten native bir uygulama olmasına gerek yok bence. Çok basit işlemler yapıyor çünkü ve NextJS ile yazdığım için tüm componentler hazır sayılır. Ama işte markete eklemek sıkıntı, AppleStore'a $100 yıllık veremem şu an. Şu anki reklam gelirleri de çok komik bu arada Geçen ay 36 kuruş kazandırdı sağolsun.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peyloride eline,emeğine sağlık. Keşke siteyi henüz bilmeyenler için Google'da "motosiklet yakıt tüketimi" vs diye arattığımızda karşımıza ilk başlarda senin site çıksa.
    Aslında bazı modeller için ilk sırada çıkıyor gerçekten (özellikle çok popüler olmayan modellerde). Bunun için biraz zamana ve tık alması lazım benim anladığım kadarıyla. Yıllardır ayakta olan sitelerin önüne geçmenin pek başka yolu yok maalesef. Teşekkürler yorumlar için
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu yakıt tüketimleri bazen bana çok çelişkili geliyor yani aynı marka model motorlar aynı hız ve devirlerde farklı tüketim sonuçları veriyor.

Tabi bir çok değişken var; Hava, yol, lastik, kilo v.s uzar gider. Ama bu kadar fark normal değil gibi.

Örnek;

1.Motor Mt-25 : 6.vites-12bin devir-168km hız

Yakıt Tüketimi Anlık: 100km de 9,3 Litre

2.Motor Mt-25 : 6.vites-12bin devir-168km hız

Yakıt Tüketimi Anlık: 100km de 4 Litre

3.Motor Mt-25 : 6.vites-12bin devir-172km hız

Yakıt Tüketimi Anlık: 100km de 7,3 Litre

Bu arada anlık tüketimler baz alınmamalı, önemli olan toplam 100km de ne tükettiğidir mutlaka ama bana biraz çelişkili geliyor bu tüketim verileri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Yok mu bu durumun izahı

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok mu bu durumun izahı
    İzahı,ne verirsen elinle oda gelir seninle

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yakıt tüketimleri bazen bana çok çelişkili geliyor yani aynı marka model motorlar aynı hız ve devirlerde farklı tüketim sonuçları veriyor.

Tabi bir çok değişken var; Hava, yol, lastik, kilo v.s uzar gider. Ama bu kadar fark normal değil gibi.

Örnek;

1.Motor Mt-25 : 6.vites-12bin devir-168km hız

Yakıt Tüketimi Anlık: 100km de 9,3 Litre

https://i.hizliresim.com/uCIasT.jpg

2.Motor Mt-25 : 6.vites-12bin devir-168km hız

Yakıt Tüketimi Anlık: 100km de 4 Litre

https://i.hizliresim.com/nGj48h.jpg

3.Motor Mt-25 : 6.vites-12bin devir-172km hız

Yakıt Tüketimi Anlık: 100km de 7,3 Litre

https://i.hizliresim.com/hIrabD.jpg

Bu arada anlık tüketimler baz alınmamalı, önemli olan toplam 100km de ne tükettiğidir mutlaka ama bana biraz çelişkili geliyor bu tüketim verileri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Yok mu bu durumun izahı
    Hocam bu ekrandaki veriler anlık değil ki, en az 5-10 km yapınca değişiyor ve radikal bir gaz acma söz konusu olmadıkça da oynamaz. Eğer eleman daha bir kac saniye once yol kenarında duruyorken son hız denemesi cekmeye calısmak icin gaz actıysa bence 4 yazması normal ama üstteki fotoğraftaki gibi bütün otoban boyunca tapagaz gidip 9 yaktırıyorsa o da normal. Ki zaten bu hızda giderken göstergeyi telefonla cekmeye calısacak kadar sakatsa eleman böyle seylere kalkısması normal.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    3 haftadır ortalama tüketimi sıfırlamıyorum. şuan 4,7 gösteriyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu ekrandaki veriler anlık değil ki, en az 5-10 km yapınca değişiyor ve radikal bir gaz acma söz konusu olmadıkça da oynamaz. Eğer eleman daha bir kac saniye once yol kenarında duruyorken son hız denemesi cekmeye calısmak icin gaz actıysa bence 4 yazması normal ama üstteki fotoğraftaki gibi bütün otoban boyunca tapagaz gidip 9 yaktırıyorsa o da normal. Ki zaten bu hızda giderken göstergeyi telefonla cekmeye calısacak kadar sakatsa eleman böyle seylere kalkısması normal.
    Hocam bunlar topspeed videoları ben ekran görüntüsü aldım.

Yani adamlar pat diye gaz açmıyor, zaten tapagaz gidiyorlar.

Yani 3 motorun da durumu aynı, ani gaz açma değilde sabit tapagaz gitme durumu var.

Ekranda gözüken rakama anlık yakıt tüketimi diyorlar o yüzden o şekilde söyledim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yakıt tüketimini bu kadar dert etmeyin arkadaşlar, 5 lt/100 km ile 7 lt/100 km arasında oynasa oynasa 14 TL oynar ama alacağınız hazzın parasal karşılığı bunun çok çok üzerinde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzahı,ne verirsen elinle oda gelir seninle
    İzahı olmayan şeyin mizahi olur diyorsun yani hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Yakıt tüketimini bu kadar dert etmeyin arkadaşlar, 5 lt/100 km ile 7 lt/100 km arasında oynasa oynasa 14 TL oynar ama alacağınız hazzın parasal karşılığı bunun çok çok üzerinde.
    Evet devirli kullanmak güzel ama benzinin litre fiyatını hatırlayana kadar

Şaka bi yana yakıt derdim yok sadece aynı marka model motorların farklı yakıt tüketimi dikkatimi çekti.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    her gün işe motorla gidip gliyom. ben dert etmiyim de kim etsin :D
    her hafta depoyu fullüyorum. 21 litre :D
    since 1987

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Marka:Hyosung
    Model:GD250R
    Vites:manuel
    kullanım şekli: Spor
    trafik durumu : Karışık
    en son tüketilen yakıt miktarı: ( 6.4 ) 100km/litre (95 oktan)

Not: Ben spor kullanımda böyle yakan bir motor görmedim usta. 11 Lt deposu var zaten 170km'de bitiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her gün işe motorla gidip gliyom. ben dert etmiyim de kim etsin :D
    her hafta depoyu fullüyorum. 21 litre :D
    Ne kadar şanslısın, her sabah gülerek güne başlıyorsun. Bir de bu yönden bak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka:Hyosung
    Model:GD250R
    Vites:manuel
    kullanım şekli: Spor
    trafik durumu : Karışık
    en son tüketilen yakıt miktarı: ( 6.4 ) 100km/litre (95 oktan)

Not: Ben spor kullanımda böyle yakan bir motor görmedim usta. 11 Lt deposu var zaten 170km'de bitiyor.
    Su gibi içiyormuş mübarek

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler