Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

laf olsun diye değil... BAJAJ PULSAR 200NS Mİ? HERO KARİZMA ZMR Mİ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    herkese merhaba,

bu yaz için motosikletimi yenilemeyi düşünüyorum. tam kafayı pulsar'a takmışken her şey fuarda zmr'ye oturmamla başladı ve müthiş bir belirsizliğin içine düştüm, öncelikle elbette birileri alıp gördükten sonra bu iki makineden birine sahip olmayı planlıyorum. ama özellikle fuara giden motorcu arkadaşların görüşlerini de almak istedim.

kendi görüşlerim; zmr çok daha heybetli ve malzeme kalitesi bakımından pulsar'dan bi adım önde, pulsar ise daha hafif ve motor teknolojileri bakımından daha iyi bir alternatif, daha güçlü olduğunu düşünüyorum. yakıt konusunda ise aralarında çok fark yok (en az 20 ülke forumuna baktım) ama çinlilerden çok daha az yaktıkları kesin.

ben bu iki motorun da tüm teknik verilerini ezbere bilecek kadar iyi araştırdım, şimdi karar noktasında bana yardımcı olmanızı istiyeceğim. sizce paramı hangi ata yatırmalıyım?

BAJAJ PULSAR: 4 valf, 3 buji,sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, 199.5 cc, 23.5 hp @9500 rpm, 18.3 nm @8000 rpm, vs vs.

HERO KARİZMA: sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, 223 cc, 17.6 hp @7000 rpm, 18.4 nm @6000 rpm, vs vs.

AÇIKLAMA: kısa değerlendirmeyi kendi açımdan yapacak olursam, yeni işe başladım ve para biriktirip alacağım için muhtemelen yaza ancak alabileceğim, bir yıl daha bekleyip japonlara yönelmekte alternatif olabilir fakat bir yılda 2000tl zamlanan japonların hızına malesef şimdilik yetişemiyorum . bu aletler için istenen parayı da çok buluyorum ama türkiye'nin acı gerçeği hala bir motosiklet markamız dahi yok, o yüzden bence yine en makulü seneye 9bini bulmadan bunlardan bitane kapatmak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Karizma Zmr satılmayacak bilginize sadece fuarda tanıtıldı bildigim kadariyla

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    fuardaki beyefendi bana bu yazın sonuna doğru geleceğini ve fiyatında 6,5-7,5bin tl arasında olacağını söyledi, ama elbetteki doğru olup olmadığını garanti edemem, ben onun yalacısıyım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Karizma gelmeyecek, beklersen HRX250R gelecekmiş ama 2015'i bulabilirmiş.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Zmr satılmayacak dendi diye hatırlıyorum.Her laf söyleyenede inanmayın bence ,o motosiklet 1 sene sonrada gelince 7 bin e gelmez merak etmeyin.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    o zaman pulsar'a mecbur kalacağız, ama zaman gösterecek elbette, getirmezlerse kendileri kaybederler

bilgiyi'de herhangi birinden değil yetkiliden aldım, ve tüm hepsi bana aynı şeyi söyledi, bu yazın sonuna gelecek, şayet gerçekten gelmezse ciddi kayıp yaşarlar daha ilk yıldan

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Zmr satılmayaak arkadaşın dediği gibi. + olarak cem ile incelediğimizde pek beğenmedik. Grenaj, plastik aksağım kalitesi hyosung x5 gibi. Pek kaliteli durmuyor. Gidon turu yeterli gelmedi pulsar ile karşılaştırdığımızda. ZZR600 çakması dedim ben motor için ilk başta...
    Gücü yeterli gelmedi kasaya göre şeklinde olumsuzlukları sıraladım.

Pulsara bakınca; Malzeme kalitesini beğendik. Gidon turu çok şaşırttı bizi. (cemin konuda resimler ve bilgiler var). Bir çok 250cc adı altında satılan motordan daha güçlü veya aynı HP değerleri. Teknisyen amcalar veya yabancı basın 2-2.5 litre yaktığından bahsediyor.
    Hintli amcalar bale yaptılar motorla. Hintli amcaların gösterisinden sonra made in turkey bir dayı bindi ve titreşimin olmadığından bahsetti. Bir kaç panik firen yaptı. Gayet tatminkar geldi bana. Made in turkey dayıda beğenmiş (cem duymuş)
    Bla bla bla işte Yalnız fiyat 7.900 filan olmuş diye bir şeyler duydum. Motor gelince ne olur meçhul . . .
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    bu arada fotoğrafları eklemeyi beceremedim sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

onlar da (kuralkan) gelmeden suyunu çıkarttı, zaten bikaç kişide görmeden direk gidip almam garanticiyimdir, ama 8binide geçerse ayıptır yani, bide bana çok ufak gibi geldi motor. malzeme kalitesi ise apache neyse o işte aynı.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Şu bajajdan artık iyice tiksinti geldi .Aylardır neler konuşuldu yazıldı çizildi efsane oldu motosiklet binmeden daha.Fiyatı hakkında 5 bin olur 5.5 fazla vermem ederi o kalkanı şu dendi.Kuralkanda çaktı geçti ,zmr içinde o yüzden boşa beklemeyin bence .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    HRX250 zaten 9500 civarına gelecek dediler, 7 bin TL'ye değil. 250 cc 31 BG makine için gayet normal bir fiyat...

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    hrx250 için bişi diyemem, çünkü daha motoru bile görmedik, pulsar'ada pahalı diyemem ama karaktersizce bir fiyat politikası izlediler ben ona kızgınım, şimdi gidip taksitle alsam bitane daha alet gelmeden yine zam yaptık diyebilirler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    fuarda satıcının söylediği kadarını aktarayım size pulsar ktmnin %48 ortağı imiş motor blokları aynıymış yani iyidir dedi

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    yılan hikayesi gibi yav biri gelecek biri gelmicek gelecek olan 7 bin tl ydi oldu 8 bin bambaşka bir marka alacaksanız getireyim diyor öbürü yok ben başka getirecem diyor. getirmeyin la getirmeyin istemez bu güne kadar binmedik bundan sonrada binmeyiz. atarlandım bak akşam akşam

EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Alıntı tozlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,

bu yaz için motosikletimi yenilemeyi düşünüyorum. tam kafayı pulsar'a takmışken her şey fuarda zmr'ye oturmamla başladı ve müthiş bir belirsizliğin içine düştüm, öncelikle elbette birileri alıp gördükten sonra bu iki makineden birine sahip olmayı planlıyorum. ama özellikle fuara giden motorcu arkadaşların görüşlerini de almak istedim.

kendi görüşlerim; zmr çok daha heybetli ve malzeme kalitesi bakımından pulsar'dan bi adım önde, pulsar ise daha hafif ve motor teknolojileri bakımından daha iyi bir alternatif, daha güçlü olduğunu düşünüyorum. yakıt konusunda ise aralarında çok fark yok (en az 20 ülke forumuna baktım) ama çinlilerden çok daha az yaktıkları kesin.

ben bu iki motorun da tüm teknik verilerini ezbere bilecek kadar iyi araştırdım, şimdi karar noktasında bana yardımcı olmanızı istiyeceğim. sizce paramı hangi ata yatırmalıyım?

BAJAJ PULSAR: 4 valf, 3 buji,sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, 199.5 cc, 23.5 hp @9500 rpm, 18.3 nm @8000 rpm, vs vs.

https://imageshack.com/i/n10bhaj

https://imageshack.com/i/g9o9qxj

https://imageshack.com/i/nrbh4gj

https://imageshack.com/i/nfk5b1j

https://imageshack.com/i/0xtxawj

HERO KARİZMA: sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, 223 cc, 17.6 hp @7000 rpm, 18.4 nm @6000 rpm, vs vs.

https://imageshack.com/i/j71vekp

https://imageshack.com/i/n76y2tj

https://imageshack.com/i/f1w34xj

https://imageshack.com/i/0mab70j

https://imageshack.com/i/m9ebxwj

AÇIKLAMA: kısa değerlendirmeyi kendi açımdan yapacak olursam, yeni işe başladım ve para biriktirip alacağım için muhtemelen yaza ancak alabileceğim, bir yıl daha bekleyip japonlara yönelmekte alternatif olabilir fakat bir yılda 2000tl zamlanan japonların hızına malesef şimdilik yetişemiyorum . bu aletler için istenen parayı da çok buluyorum ama türkiye'nin acı gerçeği hala bir motosiklet markamız dahi yok, o yüzden bence yine en makulü seneye 9bini bulmadan bunlardan bitane kapatmak.

Resimler gözükmüyor
    Dört teker bedenini, iki teker ruhunu taşır...

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    resimleri ekledim ama yanlış bişi yaptım sanırım , biraz yeniyim de kusuruma bakmayın, yalnız mevzu firmaların yada distribütörlerin kalitesiz politikası değil, onu zaten biliyoruz, benim mevzum iki motordan hangisi bana yarar, deneyimlerinize dayanarak seçiminizi merak ediyorum.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Kuba nın bi Supersport u vardı onuda düşün. ...

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    valla karizmayı bedave versinler üstünde gözükmek istemem :D kanuni racer in abisi gibi bir görüntüsü var kanımca
    Pulsar gayet şık duruyor ona binerdim valla
    Ben tamamen şekil olarak değerlendiriyorum.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    rks'den bahsetmiyon demi kanka

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

bende öyle düşünüyodum kanka, taki binene kadar, pulsar x 1,5 = karizma, o kadar büyük alet

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı tozlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rks'den bahsetmiyon demi kanka

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

bende öyle düşünüyodum kanka, taki binene kadar, pulsar x 1,5 = karizma, o kadar büyük alet
    Pulsarı canlı görmedim ama bi cbr 125r ebatların da mı ?
    Boy kilo çok değilse altında ufak durmuyorsa bence sorun yoktur

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    ybr ya da cbf.Uzun zamandan beri bu ikiliyi kimse tavsiye etmiyor yaw

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)