Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Para var ,alacak motosiklet yok!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Aslında böyle konular açmam,aslında tavsiye değilde amaç,en azından fikir alışverişi ve muhabbet olsun diye açıyorum.
    Şimdi bende 16000 tl para var.Sezon açılıyor.Eskişehirde yaşıyorum.Genelde otoban gezicisiyim.Şehir içinde evden işe giderim.İş biter yada izin günümde bursa ankara kütahya gibi illere doğru tekeri döndürürüm.

Piyasa hayli arttı.geçen sene bu meblağ elimde olsa orta sekment bir 600 cc naked ,sport touring ,süpersport alabilirdim.Malum dolar fırladı ekonomi çöküşte.16000 tl ile ya eşek alacağım yada ufak cc bir motosiklet.

Asıl sorunda burada başlıyor sahi ne alacağım ben.

Alternatif olarak aklıma gelenler,yedek parça vs bakımından.

Fazer 6
    Honda cbf 600 (2004 2006)
    Honda cbr 600 f
    Yamaha yzf r 25 2015 2016
    Kawasaki 300

Yani öyle saçma bir meblağdayım ki ne üstüne ekleyebiliyorum ne motosiklete karar verebiliyorum.Mantığım r25 den yana .Sonuçda yeni teknoloji ve piyasası kolay kolay düşmeyecek gibi görünüyor.Diğer 250 cc lerin yanında daha heybetli ve çift silindir etkisi fazla.

Harici kawasaki 300 de mantık çerçevesinde olabilecek bir motosiklet ,Lakin ilanlarda o fiyat aralığında ki motosikletler genelde kazalı yada benim şehrime uzak.Sadece japon motosiklet istiyorum.Hintlisi çinlisi rusu ile ilgilenmiyorum

600 cc sınıfında ise şehrim de ,bir fazer bir honda cbf ve cbr 600f var.Gönül tabiki 4 silindire doğru ama,sonuçda 60000 üstü km ve o km orjinal olma ihtimalleri de güvensizlik veriyor.Çok çok uzun yol yapamıyorum işten güçten .Max gittiğim yol günde 300 400 km arası .Sabit 150 160 gibi seyrederim.O yüzden otobanda sıkıntı yaşamakda istemiyorum ufak cc ile.

Sizce ben ne alayım arkadaşlar.Çift silindir yeni makinamı, 4 silindir 2005 üstü makinamı?Yoksa şuda iyi bir alternatif olabilir diyeceğiniz birşey varmı.Lütfen yorum yaparken fikir de beyan ederseniz sevinirim.

Not olarak ciddi şekilde tekliflere açığım bu konuda,motosikletine güvenen ,bu makine seni üzmez dediğiniz bir alete sahipseniz konuşabiliriz.Sadece ankara bursa kütahya gibi yakın illere almaya gelebilirim.Harici illerdekiler getiririm derse yol parasını karşılarım ,misafir ederim.Sen yeterki motosikletine güven .Bu konu hakkında özel mesaj atabilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    rx3i evo.........

Motosikleti
    Mondial Drift
    Biraz ufak ve Koreli kalabilir ama sym Wolf e bi baksanız iyi olabilir kullanmadım ama aklıma direk bu bide yüksek cc li olarak mt03 geldi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baba senin baslikla yardim istedigin seyler celisiyor. Simdi para var alacak motosiklet yok kismi sende olan paranin olmayan insanlar icin cevabi "ohooo zilyon tane motor var o paraya"dir. Baskalari icin de "nasil para var, o paraya tabii ki duzgun motor bulman zor su an"dir.

En dogru cevabi kendin arastirip deneyip bulabilecegini dusunuyorum
    sdirer, Macit250, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bende para çok düşünce motor yaptırırım sıkıntı yok derse

ninja 300 olabilir
    Macit250 bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Belirttiğin bütçe istediklerini karşılamıyor. Azla yetinip para biriktirmeye devam etmek en iyisi. 250cc 2 3 yaşında bir motor alabilirsin ancak.
    r25 al devam et derim.
    Macit250 bunu beğendi.

'Para var' deyince S1000XR demeye geldiydim...
    Macit250, huduni, efendy06 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Çelişmek den ziyade zaten olabilecek malzemeler bunlar,harici zilyon tane motosiklet var ama en mantığa yatkın olanları bu gibi geldi bana.Hem biraz sohbet ederiz hem fikir alışverişi olur diye açtım konuyu.Keşke biraz biriktirebilsem ama hayat şartları maaşdan birşey kalmıyor neredeyse.

Usturuplu bir cbf 600 bulsam şehrimde iki kere düşünmeyeceğim .Yada diyorum zaten gazlama derdin yok al geç 2016 r25i .Birazda kafa karışık işte.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bende şu iki haftadır senin gibiydim. Bire bir aynı durum.
    Meblayı 20 binlere çıkardım , ya km düşürülmüş ya da ederinin üzerinde para istiyorlar.

En son cbf 600 de karar kıldım. Belki 10 tane aradım, araştırdım.
    En son İstanbul da bulduğum motora kazasız, orijinal vs. Bin bir türlü yıkadı yağladı.
    Sağolsun motoru bilen bir arkadaş , ağır bir kaza yaptığını söyledi. Haliyle baz geçtim.

Daha şimdi adana Mt grup toplantısından geldim. Şansıma tanıdık bir abimizin arkadaşında cbf 600 varmış.
    52 bin km , herşeyi ile orijinal ve Yeni akü ve bakımını yaptırmak sureti ile bu akşam anlaştık.

Kıssadan hisse, ararsın bulamazsın istediğini, ama ummadığın bir anda kısmetin böyle ayağına gelir.

İçini ferah tut, sabret
    Macit250 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sıfır makina bile sorun çıkartıyorken ikinci el niye sorun çıkartmasın? Paran değerli ise sana büyük iş düşüyor. Maliyeti yüksek olan parçaları inceleyeceksin hangi motor olursa olsun.

Misal cbr600f alcan. Sahibiyle oto yıkamaya gidip 10 dakikalık bir sağanak yağış testi
    Yine sahibiyle binecen ve sağa sola çekme varmı yada denge nasıl bakcan.
    Expertize sokcan falan sonra gönül rahatlığıyla alıcan ama bir sorun olursana el becerini geliştirmeni öneririm zira usta bulmak zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Ben alıcak olsam otobanda en az bi 180 basmadan almam. Satmayan olursada kendi güvencem için bu gerekli derim. Aslında motorun ederi 240 km hız ama 180 km hıza çıksa yeter. Kalanı tahmin ederiz.
    Macit250 bunu beğendi.

Biride dememiş ki Duke/RC 390.
    sokamarukun ve zealous bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA-CBR125R-KAWASAKİ NİNJA250R
    R25 VEYA NİNJA300 AL ÖMÜRLÜK MAKİNALAR DAHA BÜYÜMEYE LÜZUM YOK SES DESEN İKİSİNDEDE VAR HELE R25 R6 NIN SESİNİ VERİYOR ABİ 2 SİLİNDİR MAKİNAYA 4 SİLİNDİR SESİNİ NASIL YAPTILARSA ARTK

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Suzuki bandit diyorum.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Para var alıcak motosiklet gerçekten yok.

Bugun bi arkadaşla lotgo üzerinden konuştuk. 9 da işten cıkıyorum aksam bakcam, zaten mal belli sabahda satış yapıcaz dedim. Eleman tamam dedi. Yaklaşık 2 saat 10 dakikadır bekliyor, elemana ulaşamıyoruz.

Bu foruma üye isen malum crf sahibi arkadaş, değil 13 8 versen forum şahit almam.!!!

Çok sinirliyim eve gidiyim en iyisi..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    250cc ve altı hiç bir makinada ses yok kimse kimseyi kandırmasın. Bildiğiniz osuruuor motorlar:D 4 silindir 16 valf olacak ve birde açık hava filtresi takıcaksın bak o zaman çok güzel ses verir.

Hem adam 160 ile rahat yol yapan makine diyor, 160 ile hiç bir 250cc motor rahat gitmezki bağırır hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Bak mesela kimse bilmez ben şimdi benim apache yi satsam gider 7 bin tl paraya 2012modelcivarı bir daelim roadwin 250 alırım ve de bu işi danışmadan yaparım. Motoru yakından gördüm hatta bindim. Konforuna diycek fazla söz yok. Yumuşak amortisörlü ve yüksek gidonu var ve çok şık bir görünümü var ve ucuz.

Tam benlik, ondan sonra sanırım r6 yada 600rr falan alırım varsa kısmetimde.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 600RR Hrc 2017
    Alıntı BarisBurak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 VEYA NİNJA300 AL ÖMÜRLÜK MAKİNALAR DAHA BÜYÜMEYE LÜZUM YOK SES DESEN İKİSİNDEDE VAR HELE R25 R6 NIN SESİNİ VERİYOR ABİ 2 SİLİNDİR MAKİNAYA 4 SİLİNDİR SESİNİ NASIL YAPTILARSA ARTK
    Nasi R25 den
    R6 sesi alınıyor kardeşim arasında dağlar değil kitalar kadar fark var sen burda arkadasa daha büyümeye lüzum yok demişsin kendi konu vardı 125r dan 600 alacağım diye yapalım san a da bi r25 o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:22 ----------

Bu arada bende Eskişehir'de yaşıyorum istersen bi Yaşar abi nin dükkanda fazla motor var tek tek üzerine oturarak hangisinde rahat ediyorsun biraz da o tarz eleme yap kafanda önceden hepsini kullandı isen bilemem kusura bakma birde bi önceki motoru merak ettim ona göre de öneride bulunulabilir kanımca almadan önce haber vermeyi unutma

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    2.el temiz bir cbr250 alın.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Honda NC700/750 S X serisi olabilir.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    R25 ömürlük makina olamaz. 10 yıllık R6'lar, CBR600RR'lar bile çöpken onlardan çok daha düşük kalitedeki R25 10 yıl sonra hurdaya çıkacaktır. Tabi kullanıcısına göre değişir ama ortalaması budur. 2004 modellere falan zaten çok istisnalar hariç dönüp bakılmaz. Bu kadar sahtekarın olduğu bir ortamda ya kilometre saatleri düşürülmüştür ya kazaları vardır, gizlemişlerdir ya da motorların sağını solunu değiştirip uydurma parçalarla saçma sapan modifikasyonlar yapmışlardır. Söylenmeyen potansiyel bakım masrafları da cabası olacaktır.

Genelde bu tip sorulara kendimi soruyu soranın yerine koyarak, sanki kendime alacakmış gibi düşünüp yanıt veririm. Buradan yola çıkarak (kaliteli olduğu için çok temiz, vukuatsız, az kilometrede Ninja 300 hariç) hiçbiri alınmaz diyorum. Bence elde 16000 TL varsa 13900 TL'ye Benelli TNT 250 şu anda en ideal seçenektir.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Macit hocam
    4 silindir olsun diyorsan cbf 600 veya bandit gibi modellere bakmalısın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler