Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet çalınması hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Walla hocam gecende yazmıştım aynı konuyla alakalı bende ocak sonu sıfır bı tvs aldım .sokak hertaraf kamera mobese falan ama çalındıktan sonra nabayım kamera kaydını 4 - 5 gün dısarda durdu insanın içi rahat etmio Belediye ye ait kapalı otopark var 24 saat güvenlikli orasıyla konuştum 100 lira dediler ayda . Sonradan öyleydi böyleydi derken uygun makul bi fiyata anlaştık şimdi orda duruyor motorum hem evime 3 dk yol. Dışarda bırakmak olmaz alıp kamyoete atıp götürüyorlar kiltti kameraydı hikaye yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Elinde 2500 TL ilk telefonla minibüse binip, 1 TL ye ," bi öğrenci alırmısın abiiii" diyenler gibisin..
    onuroz bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    etrafta alici gozu ile tur attin mi? mahallede illa ki bir esnaf tanidik birileri cikmaz mi yeri olan?

Motosikleti
    TVS APACHE RTR
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzeli eve koy madem
    ev 3.katta kapı girişi falan da dar 2 kişi yanyana geçemez . Garajıda yok hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kameraya güvenen arkadaşlarım dikkatimi çekti. Ben şuraya park ediyorum-edicem, şu kadar kamera var bu kadar görüntüleme sistemi var diyorsunuz da; bugüne kadar kameraya çekilerek yakalanmış kaç hırsız, bulunmuş kaç motor duydunuz. Sonra internette çalıntı video paylaşımı yaparsınız motorum böyle çalındı da şerefsizler ne kadar soğuk kanlı da yorumlarsınız giden motorun arkasından..

Sen ver otoparka 60-70 lirayı kardeşim. Hatta bi de sözleşme imzalat, motorun otoparktan da çalınırsa adamlardan karşılanacağı şeklinde...
    Bende kameraların bir işe yarıyacağını sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sahibinin dediği gibi biri sözleşme felan hayatta imzalamaz. Bencede otoparka kitle ama güzel bir yere öyle kıytı köşeye değil. Bende alıcam ve bahçe site hiçbişey yok ya awm otoparkına bırakmaya calıscam geceleri ya 20dk motosıkletı surup arkadaşın sıtesıne yada karşı site güvenliğinin önüne bağlıycam 2 aydır kara kara onu düşünüyorum bende.
    Otoparkta rasgele nereye bulursa kuytu köşe koycak adam.Gördüğüm 2 motosiklet vardı orda.O da girişte bekçi kulübesinin yanındaydı hemen.İstediğim zaman giriş çıkış yapabilirmişim bide.24 saat birileri oluyo otoparkta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda 50 tl otoparkı öpte başına koy bence dostum.
    Eskişehirdeyim hocam.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde 2500 TL ilk telefonla minibüse binip, 1 TL ye ," bi öğrenci alırmısın abiiii" diyenler gibisin..

Motosikleti
    TVS APACHE RTR
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla hocam gecende yazmıştım aynı konuyla alakalı bende ocak sonu sıfır bı tvs aldım .sokak hertaraf kamera mobese falan ama çalındıktan sonra nabayım kamera kaydını 4 - 5 gün dısarda durdu insanın içi rahat etmio Belediye ye ait kapalı otopark var 24 saat güvenlikli orasıyla konuştum 100 lira dediler ayda . Sonradan öyleydi böyleydi derken uygun makul bi fiyata anlaştık şimdi orda duruyor motorum hem evime 3 dk yol. Dışarda bırakmak olmaz alıp kamyoete atıp götürüyorlar kiltti kameraydı hikaye yani.
    anladım hocam.Kaça kapatabildiniz otoparkı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 e 1
    3500 e 70

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    etrafta alici gozu ile tur attin mi? mahallede illa ki bir esnaf tanidik birileri cikmaz mi yeri olan?
    Var aşağıda bakkal.Çok iyi değildir ama aramız.Yeri de küçük.Biraz serseri de kaçta açıp kapadığı belli olmaz hiç.Söylesemde mırın kırın edip burun kıvırcağına eminim.Otopark yolu gözüktü sanırım bize

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam benimde aynı şekilde oturduğum yer çok sakat ve otoparkta 50 lira istiyordu en iyi yapacağın şey; bi kumbara yapıp günde 2 lira atmak olucaktır hem bu sayede 5 ayda bir otopark bedavaya gelir çok büyütme bunu gözünde bence günde 2 lira için 3000 liralık motosiklet riske atılmaz. İyi sürüşler

Motosikleti
    TVS APACHE RTR
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benimde aynı şekilde oturduğum yer çok sakat ve otoparkta 50 lira istiyordu en iyi yapacağın şey; bi kumbara yapıp günde 2 lira atmak olucaktır hem bu sayede 5 ayda bir otopark bedavaya gelir çok büyütme bunu gözünde bence günde 2 lira için 3000 liralık motosiklet riske atılmaz. İyi sürüşler
    sanırım öyle yapıcaz mecbur

Motosikleti
    R1
    Bende Ankara'da ikamet ediyorum. Şu an motorum bizim tamirci abimizin dükkanında zaten havalardan dolayı dolayı aktif kullanamıyorum. Pazardan pazara hava güzel olursa... Evimin önünde küçük bir bahçe var. Oranın demirlerine baglamayi düşünüyordum bende. Nitekim 3 tane kamera var bişey olmaz diye rahattim. Lâkin 2 hafta önce asansorumuzun pompası calinip kabin dusene kadar.. İşte o gün fikrim değişti ve R1 imi öyle birakmamaya karar verdim. Yakında kapalı otopark var, gittim konuştum şimdiden. 50 tl ye anlaştık. Motorumu cikardigim zaman gidip koyacağım oraya. Calindiktan sonra vah tüh yapacağıma kurban olsun ona 50 tl..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ibrahim mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otoparktanda mi çalınıyor bu motosikletler?
    Burada ve başka kanllarda da otoparkatan motosiklet çalındığı haberlerini duyduk. Kaldıki motosikletleri çok umursamadıklarından otoparkçılar gerçek sahibini bile tanımıyor motorların.

Dün akşam otoparktan motorumu almaya gittim, selam veriyorum kimse yok. İçeriye kadar girdim TV açık abim karşısında uyuyor. İçeri girdim zorla uyandırdım. Alsam motoru gitsem ruhu duymaz.

Yani anlayacağın otopark biraz daha caydırıcı ve en azından % 50 engeller. kilitle beraber bu rakam & 75' e çıkar. Ama hiç bir zaman % 100 garantisi yok.

Örnek: İstanbul incirlide bulunan metroport AVM otoparkından, güvenliğin ve kameraların önünden motosikletim gece saat 23,30 da çalınmıştır, kamera kayıtları emniyete verilip, güvenlik şirketi (pronet) hakkında suç duyurusunda ve şikayette bulunulmuştur.
    Kaynak: Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/95891-motorum-calindi.html
    Olay : Kask ile gelen bir kişi, direksiyon kilidini tekmeleyerek kırıyor, motoru bulunduğu yerde ayak üstünde çeviriyor, (bu sırada alarm çalmakta) iterek E5 yoluna çıkarıyor, motora biniyor, arkadan gelen başka bir motorlu ayakla iterek motoru şirinevler tarafına götürüyorlar..

SUZUKI HAYABUSA 34 ZK 7963 Siyah ve mor renktedir.

Başka bir başlıkta da Marmara Forumdan çalınan motor diyor.

İnternette biraz araştır daha fazlasını bulacaksın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    TVS APACHE RTR
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada ve başka kanllarda da otoparkatan motosiklet çalındığı haberlerini duyduk. Kaldıki motosikletleri çok umursamadıklarından otoparkçılar gerçek sahibini bile tanımıyor motorların.

Dün akşam otoparktan motorumu almaya gittim, selam veriyorum kimse yok. İçeriye kadar girdim TV açık abim karşısında uyuyor. İçeri girdim zorla uyandırdım. Alsam motoru gitsem ruhu duymaz.

Yani anlayacağın otopark biraz daha caydırıcı ve en azından % 50 engeller. kilitle beraber bu rakam & 75' e çıkar. Ama hiç bir zaman % 100 garantisi yok.

Örnek: İstanbul incirlide bulunan metroport AVM otoparkından, güvenliğin ve kameraların önünden motosikletim gece saat 23,30 da çalınmıştır, kamera kayıtları emniyete verilip, güvenlik şirketi (pronet) hakkında suç duyurusunda ve şikayette bulunulmuştur.
    Kaynak: Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/95891-motorum-calindi.html
    Olay : Kask ile gelen bir kişi, direksiyon kilidini tekmeleyerek kırıyor, motoru bulunduğu yerde ayak üstünde çeviriyor, (bu sırada alarm çalmakta) iterek E5 yoluna çıkarıyor, motora biniyor, arkadan gelen başka bir motorlu ayakla iterek motoru şirinevler tarafına götürüyorlar..

SUZUKI HAYABUSA 34 ZK 7963 Siyah ve mor renktedir.

Başka bir başlıkta da Marmara Forumdan çalınan motor diyor.

İnternette biraz araştır daha fazlasını bulacaksın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Çok teşekkür ederim güzel cevabınız icin

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    [/COLOR]
    Usta ogrenciyim gerçekten veremem 70 lira.En fazla 30 falan verebilirim.Ben en iyisi otoparka vercegim paraya garaji olan bi apartmana taşınayim :D[/QUOTE]

2009-2010 senesi olması lzım. Arkadaşım 600F ini çaldılar kulağı kesik birisi oldugu ıcın çalanlara ulaşa bildi. Ve çalan adamlar bundan 4 bin tl para istediler vermezsen motoru parçalarız dediler . Kendi motorunu almak ıcın hırsızlara 4 bin tl verdi ..

http://www.youtube.com/watch?v=AwZAloSxDtk . Bu video'uda izlemenı tavsıye ederım Motoist grubundan bir arkadaşımızın başına gelen talihsizlik . Halaa gözlerim yollarda f650 turuncu bmw yi arıyor

.. Anlattıgım olayla . Video 2 farklı olaydır . Ne kadar basit oldugunu gor dıye bir küpe olsun . Ata sözüde aklına gelsin . Hırsız kilit tanımaz

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Yakınlarda avm varsa oraya bırak ben tüm kışı avm ye bırakarak geçiriyorum. Hem güvenlik görevlileri var hemde kamerası oluyor
    Nomad_41 bunu beğendi.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakınlarda avm varsa oraya bırak ben tüm kışı avm ye bırakarak geçiriyorum. Hem güvenlik görevlileri var hemde kamerası oluyor
    Cevahir avm den götürmüşlerdi 8 yıl once sanırım ducatiyi ama tabi o zamandan bu zaman çok fark var. Aslında cevahire evım 15 dakka napsam bilemedım zinciri teçhizatı oraya bağlasam orayamı kurulsam

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    bende yürüme mesafesi 5 dk olan kapalı otoparka koyuyorum. 35 tl. evin önünde tvs var bağlı bile değil. üst arada r1 var bitane bırandalı alarm falan varmı bilmiyorum 2001 falan modeli. bana yemedi sokakta bırakmak

otopark güvenli usta hem garaj motoru her zaman daha iyidir. benim motor ufak olduğu için bana da 50 fiyat çekti biraz pazarlık 40 lira yaptım. okul gelince kumbaraya 2 lira atıyorum ay sonu 40 lira otoparka 20 lira depoya gidiyor

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakın olan bir petrol ofisine konulmaz mı ?

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Otopark en makul çözüm görünüyor;fakat otoparka bırakmazsanız disk kilidi,alarm,branda almanız gerekli karar sizin. Ayrıca otoparkın diğer avantajı yağmurdu,kardı-kıştı,güneşti sorununuz olmaz

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Aslında bir arkadaşınkı cok mantıklı. Yakıt alınacak petrol ofisleri 7/24 canlı olanlar güvenlidir. Onlara brandayla bağlamakta çözüm olabilir awm veya otoparka koyamıyorsanız.

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de otopark sorunum var. 5 dk mesafede Nautilus, fakat güvenlikleri yok. Park ücretsiz ama 7/24 tutabilir miyiz ki orada ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler