Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Regal Sahibi oldum ama kullanamıyorum:( Sanırım dahada kullanamayacağım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Kaza yapan arkadaşımız Catdog un Regalini dün aldım ve bugünde ruhsat işlemlerini hallettim ama dünkü denemelerim sonunda yola çıkamayacağıma karar verdim ve otoparka bıraktım. Zaten 8 ders vereceklerini (yada öğrenene kadar) iddia eden kursun 5 ders vermesi ve bu dersinde 2 sine hocanın gelmemesi yüzünden doğru dürüst bi eğitim vermeyen bi kursun (Kadıköy Görsel) öğrencisiydim. Yaklaşık 2 aydırda bi motora oturmayınca da daha bir kaç fırın ekmek yemem gerektiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle öğrencileri ile ilgilenmeyen bütün kursları kınıyor ve ayrıca kursumada aldıkları parayı helal etmiyorum.(30 ytl de kazıkladılar-Bunuda Gelişim sayesinde öğrendim ama çok geçti.) Yeni ehliyet alacak arkadaşlara tavsiyem birebir sizinle ilgilenilmeyecekse o kursa gitmeyin...

Not. Bana yakın oturan bir arkadaş varsa motorumu Anadolu yakasına getirmeme yardımcı olursa sevinirim.. Bide otoparka günlerce para ödemeyeyim..
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Geçmiş olsun arkadaş.

Biraz kendine güven ve bilen bir arkadaş yardımıyla kolayca öğrenirsin.

Ben en son 10 yıl önce 2 saat moped kullanmıştım ama sağolsun mahallemizin bakkalı 10 dakika ders verdi o kadar, Aynı gün regalimle 30 km gezmiştim
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce hayırlı olsun diyeyim.bu kurs olaylarını yazmak iyi olur.çünkü kimin nasıl eğitim verdiğini, nasıl davranışla karşılaştıklarını yamak bilmeyen kişilere fikir sahibi olmalarını sağlar.
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

gazkesmes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    hayırlı uğurlu olsun biraz kendine güven yapamam deme daha çok üstüne git yapıcam de her şey çözülür merak etme!!

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Dostum hiç canını sıkma.Emniyeti elden bırakma ama gözünde de çok büyütme.Çok faydalı sürüş teknikleri var sitede araştır,oku,uygula.Yaşım 35,geçen Haziran'da ehliyet almaya karar verdim.Eylül ayında Kadıköy salı pazarında hayatımda ilk kez motosiklet kullandım.Kasım'da Regal'imi aldım.Kış falan dedim birkaç ay iyi havalarda evin çevresinde kısa sürüşler yaptım.Şu anda geziyorum.İşe de motosikletle gidiyorum.Ama geçen sürede sana dediklerim uyguladım.Araştırdım,okudum ve uyguladım.İyi şanslar,kazasız sürüşler
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    ben hayatımda hiç motor kullanmadım regal le basladım ilk haftalar korkutuyordu önce mahallede yavaş yavaş kullanmaya başladım ehliyetimi alınca güven geldi bir arkadaşımın scooteri ile 1 saat gezdim arkamda birisini de taşıdım sonra regal le trafiğe çıkmaya başladım, bos bir yerde önce motoru yavaşça kaldırmayı öğren yarım debriyaj yarım gaz sonra motoru yavaşça yatırmayı dene ( boş bir yerde) motora hakimiyetin olunca kullanmak çok zevkli gelecek www.feyizoglu.com da trafikte güveli sürüş teknikleri hakkında video var onu izle..

motosiklet dünyasına hoşgeldin.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum ben sana yardımcı olabilirim ama sirkeciden arabalı vapurla hareme ordanda yavaş yavaş üsküdar kısıklı yaparsın yinede istersen ara uygun olduğumda yardımcı olayım 05353819893
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim yaklaşık 150km scooter ve 15 dakika vitesli motor sürmüşlüğüm var.
    A2 ehliyet direksiyon sınavından 85 aldım .

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Hocam hemen vaz geçmek yok ne kimseler var ölümlü kazlar atlatıyor yinede vaz geçmiyor bu tutkudan sen kursta sorun yasadın hemen bırakma yok etrafında bulursun elbet bir kurs verecek kimse olmadı çek bii futbolsahası gibi yeşillik bir alana (fazla ot olmasın kayarsın) düşe kalka öğren azimle yapan dağı deler dert etme sen hersey hallolur.

Motosikleti
    Duygu ve düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Eksik aksesuarlarımıda biraz önce tamamladım. Nolan N102 kask, Uvex mont ve birde eldivenimi aldım. Artık bi şekilde icabına bakacağım.

Hepinize hak veriyorum ama ben hiç çalışma yapamadım:( motorun ne ağırlığına nede dönüşlerdeki durumuna hakim değilim.. yakınlarımdada bi çalışacak alan olmadığı için karşıya götürdükten sonra sıkı çalışmalar yapacağım..Düşmekten yana korkum yok zaten ama alete acıyorum. Tekrar hepinize teşekkür ediyorum sevgi ve saygılar..

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    motor kullanmaya geçen hafta başlamış biri olarak 10-15 dakika motorun duruş ve kalkışını öğrenmeye bak. Nasıl kalktığını ve nasıl durduğunu öğrendikten sonra yavaş yavaş gitmeye başla bence. Bir defa gitmeyi başarınca gerisi yavaş yavaş üstüne ekleniyor ve bir bakıyorsun 2-3 saatten sonra motora daha hakim bir şekilde yollarda dolanmaya başlamışsın.

http://donald.hypermart.net/Teori/Cover.htm bu sitede başlangıç için gerekli olan tüm bilgiler var. Kitabı satın alırsan kitabın sonunda bir de "sürücü kursu" var. Adım adım neler yapman gerektiği yazıyor.

Yılmadan denerseniz 1-2 gün içinde güveniniz gelecektir.

cunuvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly
    Motorun hayırlı olsun güle güle kullan arkadaşım

Öncelikle motorunu güle güle kullan dostum.
    Arkadaşlarını da dediği gibi PES etmek yok. Ama küçük bir tavsiye, motorunda koruma demiri yoksa muhakkak taktır. Acemilikte çok işe yarar. küçük düşmelerde bile motoru korur.
    Allah yolunu açık etsin

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Yukardaki arkadaşımıza katılıyorum,koruma demiri taktırın!Ona ödeyeceğiniz 20 milyoncuk ilerde olası bir düşürmede ödeyeceğizin 50-100 milyondan iyidir.Motorda düşmek her zaman var,düşe kalka kapılıyor bu iş

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    mr. wish konu dağılcak ama ruhsat devir işlemi sana kaça patladı bilgi verirsen sevinirim
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mr.Wish al motorunla EMOK a git 75 ytl ye ara eğitim kursu veriyorlar ..sıfırdan eğitimleri yok ama rica et sana bişiler yapacaklardır...iletişim ve sorular için www.emok.org

gelişim sürücü kursu da sıfırdan eğitim vermeye başlamış ...Onlarlada iletişime geçebilirsin
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    arkadaşım hayırlı olsun canını sıkma ama her sürücü kursu aynı tencereye
    koyma ben 8saat kurs aldım iki saatım kaldı ve daha önce hiç binmedim yaş 37
    500cbf çarşamba koruma demirli kaskolu teslim alıyom.ilk 6saatı motoru tanıyorsun frenleri sadece 1vitesi alışdırıyorlar kafan karışmasın diği sonra hepsini son 4saat trafiğe çıkıyon hocayla istersen cruıser istersen naked sana
    kalmış ve inan bana sanki 1senedir kulanıyorsun gibi geliyor insana.zamanın varsa senide derse götürmek isterdim bugün en azından ön yargılı olmazdın

Motosikleti
    İlginize teşekkür ediyorum. Motorumla çalışmalara başlayabildim, kendi başıma çözeceğim inşallah.

Ruby - Motorun rolantisi yüksek olduğundan sıkıntı yaşamısım (2 ay önceki ders dışında motora oturmamıştım bile) Bunu anlayınca cuma günü çalışmalara başladım ama hafta sonu MotoGP olduğundan bişi yapamadım. Bugün gene deneyeceğim. Sağol tavsiyelerin için.

freexander - özelden mesajını yanıtladım..

Necdet - Bütün kursların aynı olmadığını biliyorum. Ben yukarıda sedece kendi kursumdan bahsettim..

BBRR - Motoru alıp gittikten sonra zaten sorunumda çözülmüş oluyor

Metin & Motorcycleboy.. - Koruma demiri çantası hazır takılı çok şükür..

Cunuvar - Teşekkürler kardeş

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Hayırlı uğurlu olsun kardeş umarım bende aynı sorunu yaşamam kurstan ben tamam diyene kadar bırakmayacağımızın sözünü aldım. Öğreniceğim motor yamaha 115 cc çok fazla inceleyemedim ama bende daha önce hiç kullanmadım. 2 ay sonrada cbr 125'imi alıyorum inşşallah kazasız belasız sürüşler dileğiyle
    Okan ACAR

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kaza yaptım yine vazgeçmedim dizim mahvoldu ama tutulduk bir kere benim motosiklet üstünde tüm kilometrem 40 cesaret ve akıllıca davranış tam koruma öğreneceğiz arkadaş emok keşke buralardada olsa...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler