Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor mu Araba mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Merhaba forum üyeleri.
    Bu konuyu burda açmama bazıları gülebilir yahu motor forumunda kim ne diye motoru kötüler diye ama ben forumun samimiyetine inandığım için konuyu açıyorum.
    Ben öğrenciyim ve ocakta sıfır cbr 250r aldım. Yaklaşık 11.300 TL civarlarına.
    Zevk için aldım ve üniversiteye gitgelimi sağlasın diye ancak motora Eskişehir'de sadece 3 ay binilebiliyor gerçekten.
    Hem racing motor olduğundan çanta takamadığımız için bir şey taşıyamaz olduk.
    Şimdi diyorum ki motorun şuanda sıfır fiyatı 12.750 TL olmuşken motoru satıp arabaya mı geçsem?
    Motorum daha rodajını bile tamamlamadı.
    Motor sürmekten acaip zevk alıyorum ama öğrenci adamım motorla yılda nerden baksak 10 bin kilometre yapıcam 4 sene sonunda motor ne halde olur kim bilir.
    Araba bu yönden de bir adım önde.
    Sizler benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?
    İstediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
    Sizce benim için en uygunu nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Dostum bahsettiğin şeyi ben yaptım, sanırım en büyük pişmanlığım budur.

Araba ilk başlarda tatlı geldi uğraşırdım ama şu an yüzüne bakasım gelmiyor. Anlattığım herkes deli gözüyle baksada gönlüm hep motorda kaldı.

Hangi durumda olursa olsun motora binmek en keyiflisidir.
    Korkarak yaşayamazsın!

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hacı birde o motorla üniversitede ne kız tavlanır öyle düşün

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim bende Samsun da öğrenciyim. Benim de YBR125ESD im var. Biz burda bu sene kış falan yaşamadık ben ilk dönem toplu taşıma ile okula gittiğimi hatırlamıyorum. Aynı zamanda çalışıyorum ve hem iş hem okul hafta içi her gün git gel 40km yol yapıyorum. Benim durumumda motosiklet oldukça kullanışlı ve ekonomik oluyor. Özellikle zamandan ve yorgunluk bakımından büyük kazanç. Ama senin durumunda olsaydım. O soğuklar burada olsaydı mutlaka otomobil satın alırdım. Çünkü ilk önce sağlığın önemli, sağ ve sağlıklı olacaksın ki uzun yıllar motosiklet gibi süper keyifli bir aletin tadını çıkartacaksın. Saygılarımla.
    OFG ve ilkerabi bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Önümüz yaz , yaz gelincede motor motor motor diye sayıklarsın

Racing motor olması farketmez ki 250r a çanta takılıyo yan çanta ve topcase hatta bu forumda konusuda açıldı ( http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-fotograflari/98299-honda-cbr-250-r-in-yan-cantali-ve-topcaseli-fotograflari-stop-park-motokurt.html )
    Ayrıca kışın niye bınemeyesiniz ki Kışlık mont pantolon falan alırsınız içinize de termal içlik giyersiniz mis gibi olursunuz..Yağmurlukların fiyatları çok uygun birde yağmurluk çekerseniz on numara olursunuz..Karlı havadada binmeyiverirsiniz olur biter..

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    şuna benzer bir araştırma vardı sanırım; yıllık gelirinin %50'si fiyata bir araba alınabilir. yani örnek 40.000 liralık araban varsa senelik kazancın en az 80.000 olmalıki tam manasıyla çarkı çevirebilesin. yoksa tamamen lüks ve ihtiyaç dışı oluyor. Şahsen ben otomobilin bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum çocuklu bir aile için, bekar hiç kimseye otomobili uygun görmüyorum, ne kadar zengin olursa olsun, bir kere trafiğe ve çevreye zarar. motosiklet alsın ya dataksiye binsin parası çoksa derim.
    dockerengin bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Sat motoru ikinci el bi cbf al heryerine çanta takarsın kalan Parayıda kenara ayır değer kaybı yaşamazsın üzerini tamamladığında idarelik arabada alırsın motor en az yakan arabanın yarısını yakıyor sonuçta her açıdan daha karlı

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Bak bu sene havalarda iyi gitti aralik ayinda bir kac gun haricinde marsa basmadigim gun olmadi eskisehirde, motoru olup zevkle gazlayan adam yilin hemen hemen her ayinda biner motora eskisehirde olsa bile, uc dort gun once seker fabrikasinin orda hyo ile cbr kapisiyordu belki sizdiniz ;)

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Araba alırdım.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Valla bir iki gün hep oralardaydım ama hyo hiç görmedim.
    Bilalancer aslında çok güzel demiş sağlıklı olup motora binebilmek için araba al
    Konu devam ilgi gösterenlere teşekkürler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları var.Motosiklet manyaklığımı bir kenara bırakıp tarafsız bir şekilde sıralayım.
    -En başta motosikletin en büyük dezavantajı kötü hava koşullarında biraz sıkıntılı oluşu.Sağlam giyinmen lazım.İçlik,kışlık mont,eldiven vb. kullanarak bir şekilde kışın kar yağmadıkça kullanılabilir.Ama ne kadar sağlam giyinirsen giyin sana kışın arabanın konforunu vermez.
    -Motosikletin 2.en büyük dezavantajı yer ve kapasite sorunu.Az yolcu ve az yük taşırsın.
    -Arabaların en büyük dezavantajı motosikletlere göre çok iriler.Motosiklet gibi her yere park edemezsin.Şehir trafiğinde yavaş ilerlersin aralardan geçemezsin.
    -Arabaya ne kadar bütçe ayırdığını bilmiyorum ama 10.000 TL ye alacağın bir araba büyük ihtimalle eski model olacak ve sürekli başını ağrıtıp masraf çıkaracak.En ekonomik araba bile şehir içinde 6-7 lt benzinden aşağı yakmaz.CBR 250 şehir içinde 4 lt civarı yakıyor yanılmıyorsam.Arabanın bakım masrafları vergileri,sigortası,benzini 250 cc bir motosiklete oranla genelde daha fazla.Arabalar,küçük hacimli motosikletlere göre kullanması elde tutması daha masraflı araçlar.
    -Arabalar biz motosikletçilere göre cidden çok çok çok sıkıcı aletler.Şehir içinde araba kullanırken sinirlerim tavan yapıyor,şehir dışında direksiyon başında uyumamak için kendimi zor tutuyorum.Oysa motosikleti hem şehir içinde hem şehir dışında zevk alarak kullanıyorum.Motosikletler,arabalara göre hem kullanması zevkli hem daha dikkat çekici güzel aletler.

Şimdi motosikleti satıp araba alırsan belki biraz rahat edersin ama havalar biraz iyileşip etrafta motosikletlileri turlarken görünce emin ol ki iç geçireceksin.Bana kalırsa kötü havalarda eğer imkanın varsa toplu taşıma araçlarını kullan iyi havalarda motosikleti kullan.Zor bir karar artılarını eksilerini kendi koşullarına göre değerlendirip kendin için en iyi kararı yine kendin verirsin.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    tek bir kişi için ulaşım aracı olarak arabayı seçmesini anlayamıyorum.arkadaşlarınızla ortak araba alıp,benzini ortak alıp hep beraber kullanacaksanız anlarımda. bence kışa uygun aksesuarlar alın. kaliteli, su,rüzgar geçirmez içlik,pantolon,mont,yağmurluk vs. dolu yağsa bile bişey olmaz
    loop bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    1 canta takılıyor mıllet kuryelık yapıyor ıstanbulda kım dedı sana onu naaptılar sana oyle kandırmıslar senı yahuu 2 aklında araba daha cok yer tutuyorsa sana vırus bulasmamıs dıyebılırım sat motoru araba al
    www.erkakurye.com

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Bence karari kendin ver otur bir kagida araba ve motorun arti eksilerini yaz karsilastir hangisi agir basarsa kararini ver, altindaki motorunu satinca o paraya alacagin hic bir araba cbr in keyfinide vermez seklinide tutmaz ( tabi uzerine para eklemiyeceksen, bu arada bahar aylarinin yagmurlu havasindan sonra acan gunesli havalarda motorun tadina doyum olmaz

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    eskişehirin soğuğunu iyi bilen biri olarak maalesef (motorun ne kadar keyifli ve ekonomik olduğunu bile bile)araba diyorum.Hiç bir şey sağlığımızdan daha önemli değil.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    satıp 1 - CBF veya maxiscooter
    geri kalanlada 5-6 binlik bi araba
    ilkerabi bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bu ikilemde kaldıysanız hiç motora bulaşmayın..
    mahyo ve Alfist bunu beğendiler.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba forum üyeleri.
    Bu konuyu burda açmama bazıları gülebilir yahu motor forumunda kim ne diye motoru kötüler diye ama ben forumun samimiyetine inandığım için konuyu açıyorum.
    Ben öğrenciyim ve ocakta sıfır cbr 250r aldım. Yaklaşık 11.300 TL civarlarına.
    Zevk için aldım ve üniversiteye gitgelimi sağlasın diye ancak motora Eskişehir'de sadece 3 ay binilebiliyor gerçekten.
    Hem racing motor olduğundan çanta takamadığımız için bir şey taşıyamaz olduk.
    Şimdi diyorum ki motorun şuanda sıfır fiyatı 12.750 TL olmuşken motoru satıp arabaya mı geçsem?
    Motorum daha rodajını bile tamamlamadı.
    Motor sürmekten acaip zevk alıyorum ama öğrenci adamım motorla yılda nerden baksak 10 bin kilometre yapıcam 4 sene sonunda motor ne halde olur kim bilir.
    Araba bu yönden de bir adım önde.
    Sizler benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?
    İstediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
    Sizce benim için en uygunu nedir?

Bende Kütahyadayım iklimleri benzer eskişehirle. -15 derelerde kullandım burda . Hatta 3 ay eskişehire gidip geldim kışın ortasında kurs için. Kütahyada bu kış sadece 3 gün motoru bıraktım. Kışlık bi mont eldiven balaklava kapalı bi kask vs. soğuk pek etkilemiyor Yeterki içinde olsun o. Yani soğuk ve yağmur mazeret değil bana göre. Pek kar da yağmıyo artık nasılsa ben motor diyorum salla arabayı :D

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bende Samsun da öğrenciyim. Benim de YBR125ESD im var. Biz burda bu sene kış falan yaşamadık ben ilk dönem toplu taşıma ile okula gittiğimi hatırlamıyorum. Aynı zamanda çalışıyorum ve hem iş hem okul hafta içi her gün git gel 40km yol yapıyorum. Benim durumumda motosiklet oldukça kullanışlı ve ekonomik oluyor. Özellikle zamandan ve yorgunluk bakımından büyük kazanç. Ama senin durumunda olsaydım. O soğuklar burada olsaydı mutlaka otomobil satın alırdım. Çünkü ilk önce sağlığın önemli, sağ ve sağlıklı olacaksın ki uzun yıllar motosiklet gibi süper keyifli bir aletin tadını çıkartacaksın. Saygılarımla.
    Kış falan yaşamadık da , motoru sürekli yağmurlu havada sürüyoruz :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)