Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motor mu Araba mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar şunu belirtiyim motor benim için her zaman bir tutku olmuştur. Şuan gidip araba alırsam arabayı sevdiğimden veya motoru sevmediğim den değil soğuk hava şartları yüzünden alırım.
    Bu arada geçen cuma gayet sağlıklıydım
    deyim yerindeyse turp gibiydim dedim motora bineyim bir saat felan gazladım Bursa yolunda git-gel şeklinde.
    Eve geldiğimde burnum akıyordu geçer dedim bu gün yataktan kalkamadım.
    Allah'tan şuan iyiyim.
    Ama asıl sorun o gün 2 kat eldiven elimde, üstumde 4 mevsim tekstil korumalı mont içinde de 2 kat giysi + atlet vardı yani bu kadar korumaya rağmen bu duruma geldim.
    Soğuktan bişi olmaz diyenler ne yapıyorlar da araba ile kıyaslıyorlar anlayamadım.
    Ama çoğu kişi gibi bende bu aylar geçtiğinde yazın arabanın içinde kazık gibi oturmaktansa motoru tercih ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Arabada 10 küfür ediyorsam motorda 1 küfür ediyorumdur. En özetle böyle diyeyim :D

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Tatlı su motorcusu isen veya eşin çocuğun varsa birinci tercih araba olmalı. Onun haricinde bekarken havadan adam yağsa arabaya dönüp bakmazdım. Halen dışarıya tek çıktığımda, özellikle hava bozuksa hanım arkadan seslenir : - motorla gitme araba ile git diye. Ama dinleyen kim. 125 lik motosiklet 4*4 den zevkli geliyor. Bu durumu aynı duyguyu tatmayan adam ile tartışamazsın. 15 bin e motosiklet bakıyorum dediğimde ooo o paraya araba alınır diyenlere ne cevap vereceksin. Aynı durum ihtiyaçsa araba al. Yok motosiklet ihtiyacımı karşılıyor diyebiliyorsan keyfini sürmeye devam et.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İkisi çok farklı şeyler ikisininde yeri ayrı.Malesef 150 - 200 - 250 CC motorlara bile araba parası isteniyor artık.Her ne kadar devletin koyduğu vergiler bahane ediliyorsa da firmaların çakallıkları da yabana atılmamalı.Takip edenler bilir,En son bajajın yaptığı geçirme politikasını...
    nokiaxxx ve rebel_punto bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Şeytanı dinlemeyip motora devam kararı aldım arkadaşlar.
    Ama en kısa sürede motoruma 40-50 litrelik çanta eklicem iki yan çanta veya tek topcase olabilir şuan hangisi daha çok yakışır onu araştırıyorum.
    Beni kafamdaki ikilemden kurtaran forumumuza çok teşekkürler.
    Son olarak sizce nasıl bir çanta gider cbr 250 ye?

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları var.Motosiklet manyaklığımı bir kenara bırakıp tarafsız bir şekilde sıralayım.
    -En başta motosikletin en büyük dezavantajı kötü hava koşullarında biraz sıkıntılı oluşu.Sağlam giyinmen lazım.İçlik,kışlık mont,eldiven vb. kullanarak bir şekilde kışın kar yağmadıkça kullanılabilir.Ama ne kadar sağlam giyinirsen giyin sana kışın arabanın konforunu vermez.
    -Motosikletin 2.en büyük dezavantajı yer ve kapasite sorunu.Az yolcu ve az yük taşırsın.
    -Arabaların en büyük dezavantajı motosikletlere göre çok iriler.Motosiklet gibi her yere park edemezsin.Şehir trafiğinde yavaş ilerlersin aralardan geçemezsin.
    -Arabaya ne kadar bütçe ayırdığını bilmiyorum ama 10.000 TL ye alacağın bir araba büyük ihtimalle eski model olacak ve sürekli başını ağrıtıp masraf çıkaracak.En ekonomik araba bile şehir içinde 6-7 lt benzinden aşağı yakmaz.CBR 250 şehir içinde 4 lt civarı yakıyor yanılmıyorsam.Arabanın bakım masrafları vergileri,sigortası,benzini 250 cc bir motosiklete oranla genelde daha fazla.Arabalar,küçük hacimli motosikletlere göre kullanması elde tutması daha masraflı araçlar.
    -Arabalar biz motosikletçilere göre cidden çok çok çok sıkıcı aletler.Şehir içinde araba kullanırken sinirlerim tavan yapıyor,şehir dışında direksiyon başında uyumamak için kendimi zor tutuyorum.Oysa motosikleti hem şehir içinde hem şehir dışında zevk alarak kullanıyorum.Motosikletler,arabalara göre hem kullanması zevkli hem daha dikkat çekici güzel aletler.

Şimdi motosikleti satıp araba alırsan belki biraz rahat edersin ama havalar biraz iyileşip etrafta motosikletlileri turlarken görünce emin ol ki iç geçireceksin.Bana kalırsa kötü havalarda eğer imkanın varsa toplu taşıma araçlarını kullan iyi havalarda motosikleti kullan.Zor bir karar artılarını eksilerini kendi koşullarına göre değerlendirip kendin için en iyi kararı yine kendin verirsin.
    olmuş

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Ya artık en kötü ihtimalle bu motor 1 yıla kalmaz fiyati 14 bin felan olur o zaman satıp değil araba üstüne az daha koyup mt 07 alırım değil top case 100 ,150 litre bagaj yaparım
    Haksızmıyım arkadaşlar?
    Artık cbr 250 devri bu fiyatlardan sonrq bitmezse tabi...

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Şaka bi yana haklılık payı da yok değil hani. gecen yıl CBR 125 i ha aldım ha alıcam diyene kadar 8000 lira oldu yılda 3 4 defa zam gelıo hondaya alıp yağlayıp ballayıp yastık altı yapmak lazım. Altın gibi Maşallah

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bi yana haklılık payı da yok değil hani. gecen yıl CBR 125 i ha aldım ha alıcam diyene kadar 8000 lira oldu yılda 3 4 defa zam gelıo hondaya alıp yağlayıp ballayıp yastık altı yapmak lazım. Altın gibi Maşallah
    Yani bende öyle düşünüyorum artık

Motosikleti
    Cb125e
    Bu sene İstanbul'da da havalar iyi geçti ve bir kaç gün dışında hep motor kullandım. Tabi söz konusu İstanbul olunca, trafik tüm hava koşullarından ağır basıyor. Yani ıslanmak veya üşümek en azından benim için saatlerce trafik çilesi çekmekten daha katlanılabilir. İşin bir de ekonomi tarafı var ve trafiğin azalması için en azından birey olarak elimden geleni yapıyorum

Memleketim Sivas ve kuru soğuk nedir bilirim. Eskişehir'e kısa süreli birkaç kere geldim. Fazla bir trafik olmadığını hatırlıyorum. Ayrıca toplu taşım gayet başarılı gibi göründü.

Sonuç olarak benim tavsiyem araba olacak. Ancak senden ricam, arabayı hep 4 kişi kullanmaya çalış En azından bagajı falan doldur. Trafikte kapladığın alana değsin.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    yerinde olsam satar, 2-3 bin tl ye bi tane motor alır, kalanına da araba alırdım. ikisine birden binerdim.. kanında varsa o aşk motorsuz olmaz..

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama en kısa sürede motoruma 40-50 litrelik çanta eklicem iki yan çanta veya tek topcase olabilir şuan hangisi daha çok yakışır onu araştırıyorum.
    .

araba sadece yağmur altında güzel oluyor geri kalan zamanlarda eziyetten başka bişey değil,eğer insanın eşi ve çocukları yoksa yani bekarsa birde motosiklet sevdası varsa kesinlikle motosiklet kullanmalı çünkü evlenip ailesi genişleyince yaşayamadığı şeyler hep içinde kalıyor.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Ayni ikilemi bende yasadim.tercihimi motordan yana kullandim.planim kış bitince motor yaz bitince araba almak.bizim buralarda 4-5 ay toplu tasima araclarini kullanmak gercekten bir zulüm.dogru karari vermissin dostum.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    12 bin liram olsa
    7sine bir broadway 5 ine de gt 250 naked bulmaya calışırdım.
    motosiklet değişebilir zaman içinde. cbf olabilir tvs olabilir mesela o paralara.
    ama eskişehirde arabasız olmaz kardeş

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 bin liram olsa
    7sine bir broadway 5 ine de gt 250 naked bulmaya calışırdım.
    motosiklet değişebilir zaman içinde. cbf olabilir tvs olabilir mesela o paralara.
    ama eskişehirde arabasız olmaz kardeş
    Hocam o kadar düştükten sonra 5 e en kral şahini alırım geri kalan 7 ile gt250r alırım kapı yine motorun pahalanmasına çıkıyor sonuçta.
    Ben dediğim gibi biraz daha sabredicem hem elime belirli bir miktar parada geçmiş olur o sırada daha iyi bir motor alabilirim hemde o sırada motorun değeride zaten arkadaşın dediği gibi altın gibi baya bi artar.

Motosikleti
    Cbf150
    Yaz sonu bu konuyu tekrar düşün
    motora devam yani

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehir de arkadaşim 125r ayan çanta takmış çok hoşuma gitti, motora değişik bir hava katmış bence aksesuar satan bir mağazaya gidip ikisinide kaba taslak motorun üstünde dene hangisi kullanışlı gelirse onu al, sadece topcase takacaksan pek hoş durmaz gibi cbr a tabi sen bilirsin bizimkisi fikir işte

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    kardeş, sat sen motoru, sana bi şahin alalım şöyle jantlı, bodykitli

Hocam, siz motosikleti sadece ulaşım aracı olarak görüyorsanız, motosiklet alarak hata etmişsiniz zaten. Tamam motor, araba, otobüs, uçak gideceğin yere götürür ama motosiklet bir yaşam felsefesidir. Ayrıcalığı verdiği hazdan ve özgürlük hissinden kaynaklanır. İşte size bir örnek:

Eyüp hoca(acayüp nicli üye) evde otururken kafasına esmiş, balık ekmek yemek için (yemek bahane) motoruyla yola çıkacak. Bu arada yanına da arkadaş arıyor. Yeter ki bu heyecanı bir motorcuyla paylaşayım diye de yanına gelecek adamın motorunu da kendisi veriyor. Sizce takdire şayan değil midir? İşte linki;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...das-varmi.html

Şaka bir yana siz gerçekten bir otomobil alın. Gideceğiniz yere yağmurdan, çamurdan, sıcaktan, soğuktan, etliden, sütlüden etkilenmeden, güvenle, rahat rahat gidersiniz.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Volvo s60, Mercedes e250 gibi araçlar söz konusu ise güvenlik konusunda motorun adı geçmez ancak broadway,clio,linea gibi ortalama c sınıfı araçlar için motora göre daha güvenli demek tartışma konusu.

C sınıfı araçların hava yastığı kaza anında tam koruma sağlamazlar, bu durumda kazanın şiddeti ivmenin vücutta aniden toplanması nedeniyle ortalama bir motor kazasından çok daha kötü sonuçlara yol açabilir. Motorcuyu çarpma anında kask ve ivmenin aniden vücuda binmemesi korur. Güvenlik donanımları belli bir standartın altında olan araçlar çarpışma gücünü yeterince absorbe edemediğinden motordan daha güvenlidir ifadesi ne kadar doğrudur tartışılır.

Doğrusu bu.

32. saniyeden itibaren bakın.

Alınacak araç güvenlik konusunda ilk videodaki gibiyse motor tercih edilmesinde sakınca yoktur. Doğru koruma ekipmanları ile test ile aynı hızlarda motorda 2. videodaki gibi koruma elde edebilmek mümkün. İlk videoda kask olsa sürücü çok daha az zarar görürdü, bu durum aracın yetersizliğini göz önüne seriyor. Her hava yastığı olan araç güvenlidir ve her araç motordan güvenlidir diyebilmek için daha zaman var.

Konuyu okumadım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)