Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2014 Fuar izlenimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Merhaba arkadaşlar bugün yaklaşık 3 saat civarında fuarda dolaştım.Pek fazla resim işine girişmedim çünkü sağolsunlar motorlarda çoluk çocuk ne kadar alakasız tip varsa gün yapmaya gelmiş gibi insanlar doluydu.Fuarlarda bedava bilet verilmemesi ve davetiyenin kısıtlı olmasını işte bu yüzden istiyorum kuru kalabalıktan geçilmiyor vallahi fuarda çalışana firmalara da yazık.Neyse kısaca incelemelerime başlayayayım.

Honda:Firma malum stand gözükmüyordu insandan.Yeni motorlar getirmişler iyi de yapmışlar ama fiyatlar rezalet malesef.Diğer konuda paylaşılmış

Suzuki:Farklı renkte inazumalar gelmiş.Gladiusu göremedim yerine gsx750 naked modeli vardı fena değildi ancak onlarında standı sönük kalmıştı açıkcası fiyatları da uygun değil açıkcası ama inazuma kanadındaki çeşitlilik güzel olmuş.

SYM:Sym'nin modellerini ve fiyat politikasını seviyorum açıkcası.Hele birde naked modelinin çok güzel mat lacivert rengi gerçekten harikaydı.

Yamaha:Bu senenin bence rakamsal şampiyonu olması lazım olamazsa da gönüllerin şampiyonu mt07-09 serisi tozu dumana katıcaktır gibime geliyor.Fiyat politikası diğer markalara göre ciddi düzeyde iyi ve 2 motorda çok kaliteli.

Hyosung:Beyler yeni gelen motorları kesinlikle almayın.X5 hayal kırıklığı yarattı malzeme kalitesi çok kötü.Kayalar motorun sorumlusu duruyordu.Adam gaf üstüne gaf patlattı.Gelen motorların hiçbiri hakkında bilgileri yok.Test edilmemiş titreşim diyorum titremez diyor,ne yakar diyorum bişey yakmaz diyor.Test sürüşü dedim malesef mevcut değil ama gt250r istersen 2011 model var elimizde diyor sattıkları motorlar 2014...

Bunun dışında ktm,ducati,triumph,bmw,tt choppers gibi markaların standları çok güzeldi ancak euronun şuan ki konumu itibarıyla kendileride oldukça umutsuzlar.KTM standına özellikle çok talep vardı ama fiyatı gören kaçıyor açıkcası.
    fabrisio, hamzarat, mhmtesk ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    MT-07 ne kadarmış ?

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bajaj ve hero standları ne durumdaydı hocam?

Motosikleti
    Selam arkadaşlar mt-07 19 bine yakındı 18700 sanırım absliside 19500 dedi.Bajaj ve Hero standlarıda fena değildi söylemeyi unuttum.Bajaj pulsar gerçekten güzeldi arkadaşlar yalnız fiyat 7300 olmuş 6999 fiyatını sordum biz hiç öle demedik falan dedi adam peki dedim bende ve gelmesi mayıs dönemine yakın dedi diğer 2 kurye tarzı modeli satışı başlayacakmış.Hero standında da baya motosiklet mevcuttu ancak benim pek hitabıma uygun bir model bulamadım.Pulsar gerçekten güzeldi açıkca sölemek gerekirse hiç bi avrupa ve japon markası o fiyata öyle birşey vermez.
    mete_han ve Adem Balkan bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Hyosung:Beyler yeni gelen motorları kesinlikle almayın.X5 hayal kırıklığı yarattı malzeme kalitesi çok kötü.Kayalar motorun sorumlusu duruyordu.Adam gaf üstüne gaf patlattı.Gelen motorların hiçbiri hakkında bilgileri yok.Test edilmemiş titreşim diyorum titremez diyor,ne yakar diyorum bişey yakmaz diyor.Test sürüşü dedim malesef mevcut değil ama gt250r istersen 2011 model var elimizde diyor sattıkları motorlar 2014...
    Ne kadar ciddi iş yaptıkları belli
    mete_han ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda crf 250 L
    Honda standinda cb500x varmiydi honda sitesinde goremedim cunku

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Pulsar mayıs ayında gelicekse 8500tl ben fiyatı açıklıyorum şimdi bunlar fuarda söyledikleri 7300 ü de yalanlar ......rr
    shooter1 ve Apices bunu beğendiler.

cbr almak istiyorumda fuarda satışı yapılıyor mu yoksa kapora falan mı alıyor?

Motosikleti
    Fuarda satış mevcut zaten her gün farklı farklı bayiler fuarda duruyorlar.Tabi motor hemen teslim olur mu olmaz mı ürünle alakalı birşey.Cb500x i göremedim ben açıkcası ama dediğim gibi standda durulmuyordu özellikte Honda da haftasonu umarım bu kadar bedava biletle gelen adam olmaz çünkü haftaiçi böyleyse geçmiş olsun o fuar gezilmez.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    yzf r125 yeni kasa mıydı?

Motosikleti
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yzf r125 yeni kasa mıydı?
    Dikkat etmedim ama kasa yenilendiyse çok basit bir cevap olarak tabiki de yeni kasadır fiyatı da 9500 lira olarak kalmış aklımda biraz pahalı olmakla beraber kalitesine değer bence.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hintlilerden umutluyum Ben. Döviz böyle uçmaya devam ettikçe avrupa motor hayal, japonlar da aynı...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fuar açılış kapanış saatini bilen var mı ? ben akşam gidicem çoluk çocuk motorla alakası olmayan tipler görmek istemiyorum

porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    Bende gittim bugün hyosung yeni modeli rezaletti elim kadar çizik vardı motorda ve hiç ama hiç beğenmedim bajaj pulsar tasarım teknoloji fiyat vs...her konuda hyosungu siler atar...honda standında deddiğiniz gibi fiyatlar coşmuş kuru kalabalık vardı...yamaha kesinlikle mt-07 ile piyasayı sallayacak gibi forumdan birileri varmıdır alan eden bilmiyorum ama gözümün önünde 3 kişi alıyorum diyip görevliyle uzaklaştılar...fiyatlarını göremedim kalabalıktan...ben bmw nın 800 serisi motorlarına bittim resmen naked modeli acayip hoşuma gitti ödemelerim borcum harcım olmasa valla gözü karartıp yazılacaktım ama kısmet önümüzdeki senelere inşallah...ayrıca garibime giden başka bir konu ducati ve triumph motorlara oturtmuyor hatta triump hepsinin üzerne lütfen oturmayınız satılmıştır yazıyordu...ben de yedim....satılmışmış...alt kat alışveriş kısmı tam bir fiyaskoydu bence indirim filan hak getire hudson deri ana baba günüydü kasklarda indirim filan vardı ama aman diyim kaskların üretim tarihlerine iyi bakın ben bi shoei inceledim 2007 üretimi 7 sene öncesinin kaskı sakın fiyata aldanıp almayın derim ama tercih sizin...kıyafetlerde hiç indirim filan yoktu bence en fazla 50tl var yada yok...ben kendime rider denimden kot aldım normal fiyatını bilmiyordum 250 tl ye aldım şimdi nette baktım 330 tl imiş gayat başarılı bir indirim olmuş...alpinestar bot aldım 400tl ye internet satış fiyatı 450 tl 50 de oradan kurtardım...birde yazlık alpinestar mont aldım 475 tl ye onunda normali 570 tl imiş oradan da bir 100 tl kapmış oldum...bence kendimce iyi alışveriş yaptım...zaten bedenime göre ürün bulamıyorum buna da şükür dedim...size tavsiyem oradayken satıcıyla bildiğin çingene pazarlığına girişin extra indirim mutlaka yapıyorlar...toparlamak gerekirse ben fuardan pek memnun olmadım beklentilerimi karşılamadı...kuru insan kalabalığı vardı...bugün hafta içi böyleydiyse cumartesi pazarı düşünemiyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

aklıma şimdi geldi birde ktm rc390 çokkk güzeldi yaaaa ama fiyatı uçmuş zor satar...hayal kırıklığı...
    Adem Balkan, hasanrs ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    rks 150
    sym 250cc naked ine 6 vites koymuş niyeyse

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı sinadra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym 250cc naked ine 6 vites koymuş niyeyse
    O vites ilk ciktigindan beri var yeni degil
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    rks 150
    dikkatimi çekmedi ama sebebini sormak isterdim

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    onu bunu geçin de HATUNLAR NASILDI???
    Macit250 bunu beğendi.

Alıntı porsuk_y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gittim bugün hyosung yeni modeli rezaletti elim kadar çizik vardı motorda ve hiç ama hiç beğenmedim bajaj pulsar tasarım teknoloji fiyat vs...her konuda hyosungu siler atar...honda standında deddiğiniz gibi fiyatlar coşmuş kuru kalabalık vardı...yamaha kesinlikle mt-07 ile piyasayı sallayacak gibi forumdan birileri varmıdır alan eden bilmiyorum ama gözümün önünde 3 kişi alıyorum diyip görevliyle uzaklaştılar...fiyatlarını göremedim kalabalıktan...ben bmw nın 800 serisi motorlarına bittim resmen naked modeli acayip hoşuma gitti ödemelerim borcum harcım olmasa valla gözü karartıp yazılacaktım ama kısmet önümüzdeki senelere inşallah...ayrıca garibime giden başka bir konu ducati ve triumph motorlara oturtmuyor hatta triump hepsinin üzerne lütfen oturmayınız satılmıştır yazıyordu...ben de yedim....satılmışmış...alt kat alışveriş kısmı tam bir fiyaskoydu bence indirim filan hak getire hudson deri ana baba günüydü kasklarda indirim filan vardı ama aman diyim kaskların üretim tarihlerine iyi bakın ben bi shoei inceledim 2007 üretimi 7 sene öncesinin kaskı sakın fiyata aldanıp almayın derim ama tercih sizin...kıyafetlerde hiç indirim filan yoktu bence en fazla 50tl var yada yok...ben kendime rider denimden kot aldım normal fiyatını bilmiyordum 250 tl ye aldım şimdi nette baktım 330 tl imiş gayat başarılı bir indirim olmuş...alpinestar bot aldım 400tl ye internet satış fiyatı 450 tl 50 de oradan kurtardım...birde yazlık alpinestar mont aldım 475 tl ye onunda normali 570 tl imiş oradan da bir 100 tl kapmış oldum...bence kendimce iyi alışveriş yaptım...zaten bedenime göre ürün bulamıyorum buna da şükür dedim...size tavsiyem oradayken satıcıyla bildiğin çingene pazarlığına girişin extra indirim mutlaka yapıyorlar...toparlamak gerekirse ben fuardan pek memnun olmadım beklentilerimi karşılamadı...kuru insan kalabalığı vardı...bugün hafta içi böyleydiyse cumartesi pazarı düşünemiyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

aklıma şimdi geldi birde ktm rc390 çokkk güzeldi yaaaa ama fiyatı uçmuş zor satar...hayal kırıklığı...
    Alışveriş iyi olmuş.KTM RC 390 Ne kadar dı ?

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Hani 150 ccden 250 ccye geçecek ben için baya alıcı gözüyle baktım.. Ama tip dolayısıyla lay lay loma gelmiş öğrenci havasındaydım o yüzden yetkililer falan sallamadılar.. Kısacası kim adam gibi adam onu anlayabildim..

Bende bugün arkadaşımla oradaydım.. Bajajların şovunu da az biraz izledim.. Fena değillerdi modeller.. Standı biraz boş gözüküyordu ama..

Kanuni ve hyosung dan başlayalım.. Kendi motosikletim ama bir daha yanına uğrayan ne olsun.. Kanuni kısmını geçiyorum zaten bana göre rezalet ilgi çekici hiçbir modeli yok..Hyo kısmında ilgimi çeken x5 ve gt250r vardı.. x5 gözüme düşündüğümden daha güzel geldi açıkcası ancak malzeme kalitesine pek bakmadım..
    gt250r merak ediyordum üzerine oturdum..

Gt250r için konuşmam gerekirse malzeme kalitesi fena değil ancak o nasıl bir oturuş pozisyonu.. Sırf görüntü için alınmaz yani.. Benden sonra oturan arkadaşta zaten sopa yutmuş pozisyonuyla takılıyordu..

Gelelim suzukiye.. İnazuma gerçekten güzel motosikletmiş.. Ancak gsxr ların başına diktikleri arkadaş 'Motorlara biniyorlar çizecekler şimdi' diye yakınıyordu.. Hani fuar orası binmeden ne yapacak adam.. Gerçi fotoğraf için oturanlar baya çoktu..

Yamaha da sıra.. komşumun wr125 ine hasta biri olarak denedim gayet hoş güzel.. X serisi daha da tatlı keşke azıcık daha ucuz olsaymış.. r6-r1 standına geçmiş olsun.. Ayrıca full jöleli havacı abilerimizin hepsi tepesindeydi.. Hani o seriden soğumak için sebep bile olabilir..Yamaha çok kalabalıktı sadece wr 125 ler ilgimi çekiyordu ve nasıl becerdiysem mt-07 ve mt-09 olduğunu unuttum En azından bakmak istiyordum..

Ducati ve şuan emin değilim ama aprilia sanırsam.. her motosiklet üzerinde satılıktır lütfen oturmayın yazıyordu.. Oturmadık hatta bakmadık da geçtik gittik..

Kadırgaya gelelim.. Tip güzel ama bana çok ağır gözüktü.. Hani adventure tarzı olmuş.. Alanlar olur elbet..

Motoran 250 idi sanırsam tam alıcı gözüyle inceleyecektim ki far grenajı kaymış,kontak anahtarı oynamış, gaz kolu boşalmış görünce koşarak uzaklaştım..

En sonra beğendiğim 3 firma.. Honda-KTM-BMW

Hondadan başlayalım.. Arkadaşım motosiklete binmiyor ama seviyor..cbr 125 e oturttum ve 'abi çok rahatmış kullanırım ben bunu' dedi.. Bende cbr 250 ve 125 i inceledim iyice gerçekten tam olması gereken şey.. Neredeyse benim cross 150 kadar rahat hani sonra hyosung a bindim lanet ettim.. Paramı ayarladığım ilk vakit cbr 250 olmazsa 125 alacağım.. Oradaki ufak motosiklet herkesin ilgi odağıydı..

KTM sırası.. Adamlar standı doldurmuş.. Duke 125 ve 200 ü ilk defa inceleme fırsatı buldum gerçekten güzeller.. Fiyatlarda güzel olmasa keşke..
    250 exc ye oturdum ve 1.70 boyla nasıl kullanabileceğimi hala kara kara düşünüyorum.. Cross sevgisi ayrı da o ne arkadaş öyle deve gibi..
    En çok şaşırdığım modellerden biri duke 690.. Ne kadar kullanımı rahat duruyor motosikletin.. Param ve deneyimim olsa büyük ihtimal alacağım motosiklet o olurdu.. Bu arada istediğimiz gibi takılabiliyorduk motosikletlerde..

Gelelim BMW ye.. Hani dedim ya suzukide adam çizecekler diye korkuyor.. BMW 2 tane s1000rr ı koymuş olaya sallamıyor.. Gelen geçen deniyor,biniyor o bakımdan çok hoşuma gitti.. Standı da baya zengindi her modeli getirmişler sanırsam.. Benim bmw kısmında tek ilgimi çeken F650 gs( içimdeki mutlak son enduro) düşündüğümün tersi çıktı.. Bu nasıl kullanılır 1.70 boy vs diye düşünürken sanki o motosiklet benimmiş gibi rahat hissettim.. Boydan sıkıntı elbet olur ancak rahatlığı,görünüşü,oturuş pozisyonu falan çok hoşuma gitti..

Bu fuardan benim için çıkarılacak en büyük sonuç.. Büyük markaların(honda-ktm-yamaha-suzuki gibi) dışında motosiklet alınmaz.. Kalite farkı gerçekten çok..

Alt kattaki aksesuar kısmı tam şamataydı hudson deride bir an bedava dağıtıyorlar sandım.. En azından ıvır zıvır eldiven boyunluk falan alırım diyordum ancak ne hoşuma gittiyse bedeni kalmamış..

Çekik gözlü arkadaşlarımız baya çoktu ancak kimse uğramıyordu.. Ne yaptıklarını da çözemedim..

Hadi benden bu kadar..
    cenkito ve efsane88 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)